آموزش هنرهای رزمی-دفاعی (تصویری)

13 فایده پیاده روی بعداز غذا (و روش انجام درست)

چرب زبان

پیاده روی بعد از خوردن شام یا هر وعده غذایی بهترین راه حل برای 80 درصد مشکلات مشترک سلامتی است. تنها با 20-30 دقیقه پیاده روی سریع بعد از غذا بدون دارو، بدون تجهیزات و بدون هزینه سلامتی خود را بدست آورید.

به نظر من، این یکی از بهترین روش های طبیعی برای بهبود و تقویت عملکردهای مختلف بدن است. و علاوه بر این کاملا رایگان است. بدین منظور فقط کفش های پیاده روی خود را بپوشید و از مزایای راه رفتن برای داشتن زندگی سالم بهره مند شوید.

1-هضم بهتر

همان طور که می دانید هضم غذا عملکرد بسیار مهمی در سیستم بدن انسان است و مرحله ای است که بدن انرژی خود را از مواد غذایی دریافت می کند . تمام عناصر مغذی و ریز مغذی ها در این مرحله از غذای ما جدا می شود.

اگر هضم به محض اتمام وعده غذایی شروع شود زمان بر است اما اگر غذا را به درستی نجوید یا آب زیادی بنوشید، می تواند روند هضم را به میزان قابل توجهی آهسته کند.

این امر منجر به هضم ضعیف می شود که به بسیاری از مشکلات معده تبدیل خواهد شد. بنابراین پیاده روی بعد از غذا چه کاری برای سیستم هضم انجام می دهد؟

100 هدفی که قبل از مرگ باید به آنها برسید

پیاده روی بعد از خوردن یک وعده غذایی به حرکت صحیح غذا در سیستم گوارشی ما کمک می کند، همچنین بیشتر آنزیم ها و اسیدهای معده را فعال می کند تا مواد غذایی را به درستی جذب کرده و مواد مغذی را بهتر جذب کنند.

حدود 60 درصد مردم از کمبود ریز مغذی های فاقد ویتامین و مواد معدنی ضروری رنج می برند. یکی از دلایل اصلی این کمبود ها هضم نامناسب است .حتی اگر غذای سالم هم بخورید اما هضم ضعیفی داشته باشید، مهم نیست. بدن ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای عملکرد صحیح را دریافت نمی کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بنابراین بهترین کاری که می توانید برای خود کنید، این است که بعد از خوردن شام پیاده روی کنید تا به هضم غذا کمک کنید.

2-مشکلات کمتر معده

همان طور که گفته شد، پیاده روی بعد از خوردن شام یا هروعده غذایی دیگر؛ صبحانه یا ناهار؛ به طور قابل توجهی به هضم غذا کمک می کند.

هضم بهتر به معنای آسودگی معده است. یک نفر در بین هر سه نفر از مشکلات معده یا سندروم روده تحریک پذیر رنج می برد که معده درد، اسیدیته ، یبوست یا تشدید اسهال نشانه آن بوده و بدن را بلافاصله ضعیف می کند.

ریفلاکس اسید یا سوزش سردل چیست؟

ریفلاکس اسید که به عنوان سوزش سردل، احساس سوزش یا درد در قفسه سینه هم شناخته می شود، شایع ترین مشکلی است که افراد پس از صرف غذا با آن مواجه می شوند. با این حال موقتی بوده و پس از چند ساعت از بین می رود اما می تواند خواب شما را به طور جدی مختل کند.

آن چه واقعا رخ می دهد اسفتکترمری تحتانی است ، عضله ای که به عنوان دریچه ای یک طرفه برای پیشگیری از بازگشت مواد غذایی و اسید های معده به مری عمل می کند. با این وجود، به دلیل هضم ضعیف نمی تواند اسید را نگه داشته و آزاد می کند که منجر به ایجاد سوزش یا درد در قفسه سینه خواهد شد.

در حال پیاده روی کردن

بهترین راه برای پیشگیری از این همه مشکلات، کمک به فرآیند هضم است. انتخاب غذایی سالم، جویدن مناسب و عادت به پیاده روی بعد از غذا راهی برای کمک به این فرآیند است. با این روند به داشتن زندگی سالم نیز کمک خواهید کرد.

3-افزایش سرعت متابولیسم

فرآیند بعدی بعد از هضم غذا چیزی است که تحت عنوان متابولیسم شناخته می شود. در این حالت، بدن مولکول های شکسته غذا را به انرژی تبدیل می کند. این فرآیند شامل یک فرآیند بیوشیمیایی بسیار پیچیده است که طی آن کالری موجود در غذا و اکسیژن به شکل انرژی مورد نیاز ارگانیسم های مختلف بدن برای عملکرد بهتر آزاد می شوند.

پیاده روی بعد از خوردن غذا علاوه برهضم، متابولیسم را نیز تسریع می کند. این امر به ارگانیسم های سلولی کمک می کند تا بیشتر کار کنند و جریان اکسیژن بهتری به سیستم بدن وارد کنند تا روند بیوشیمیایی مورد نیاز برای آزاد سازی انرژی را تسریع کنند.

4-بهبود گردش خون

حیات ، اعضای بدن و عضلات انسان به عملکرد مناسب، به گردش خون صحیح نیاز دارد . اگر گردش خون حتی برای یک دقیقه مسدود شود اعضای بدن و اندام های مرتبط آسیب می بینند. افرادی که فشار خون پایین یا بالایی دارند این امر ارتباط نزدیکی با گردش خون آنان دارد.

پیاده روی بعد از غذا به بهبود گردش خون در بدن کمک می کند. از آن جا که تمام اعضای بدن ما هنگام راه رفتن کار می کنند بنابراین بهبود گردش خون یکی از مزایای آن محسوب می شود.

5-کاهش تری گلیسیرید

پیاده روی بعد از خوردن وعده های غذایی سطح گلیسیرید را کاهش می دهد و آن را کنترل می کند.

تری گلیسیرید ها و لیپو پروتئین های با چگالی کم، ماده چسبنده ای هستند که در بافت چربی و خون یافت می شوند. غلظت بیشتر آن ها در خون خطرناک است و منجر به گرفتگی عروق می شود که مسبب بیشتتر مشکلات قلبی عروقی مانند حمله قلبی و سکته است.

همان طور که می دانید پیاده روی به بهبود گردش خون در بدن کمک می کند همچنین از تجمع تری گلیسرید ها و لیپوپروتئین های کم چگالی که به آن ها کلسترول بد نیز می گویند، پیشگیری خواهد کرد.

بنابراین پس از صرف غذا شروع به پیاده روی کنید و قلب خود را سالم نگه دارید.

6-کنترل سطح گلوکز خون

پیاده روی صحیح بعد از خوردن غذا به کنترل سطح گلوکز خون کمک می کند به ویژه برای افرادی که با دیابت نوع دو و افزایش سطح خون بعد از غذا دست و پنجه نرم می کنند.

بعد از خوردن یک وعده غذایی سطح گلوکز خون ما در حدود 30-60 دقیقه به بالاترین حد خود می رسد.

هنگام پیاده روی از انرژی موجود در خون که در واقع گلوکز است، استفاده می کنید. استفاده از این انرژی حین پیاده روی سطح گلوکز در خون را کاهش می دهد بنابراین هنگامی که سیستم گوارشی شروع به آزاد کردن گلوکز در خون می کند، از افرایش قندخون پیشگیری خواهد شد.

عادت پیاده روی بعد از وعده های غذایی برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند یا علائم آن را دارند، بسیار مفید است و به آن ها کمک می کند تا این وضعیت را برای پیشرفت بیشتر متوقف کنند.

7-سوزاندن کالری بیشتر

همان طور که می دانید پیاده روی نوعی ورزش است. افزودن عادت پیاده روی بعد از غذا این امکان را به شما می دهد تا کالری اضافی بدن خود را بسوزانید. عضلاتی که حین پیاده روی از آن ها استفاده می شود کالری بیشتری می سوزانند.

پیاده روی متابولیسم را تقویت کرده و برای مدت طولانی تری نیز آن را فعال نگه می دارد.

8-کمک به کاهش وزن

اگر قصد کاهش وزن دارید و به دنبال تناسب اندام هستید پیاده روی بعد از غذا به شما کمک می‌کند . پیاده روی به میزان قابل توجهی بر سوزاندن کالری ها تاثیر می گذارد به ویژه اگر کار بعد شما پس از شام خوابیدن باشد.

این تمرین بعد از غذا این ضمانت را به شما می دهد که سوخت و ساز بدن حتی در هنگام خواب باعث سوزاندن کالری اضافی خواهد شد.

9-پیشگیری از چاقی و اضافه وزن

به محض آنکه هضم غذا شروع شود گلوکز در سیستم بدن وجود دارد که برای مقابله و حذف گلوکز اضافی در خون پانکراس ، انسولین را ترشح می کند.

انسولین یک هورمون چاقی است و وظیفه اصلی آن حذف گلوکز اضافی از خون و ذخیره آن در بافت های چربی است.

بدان معنا که هر چه مقدار گلوکز در خون شما بیشتر باشد گلوکز بیشتری نیز در بافت های چربی ذخیره می شود و باعث چاقی بیشتر خواهد شد.

برای تقویت مغز خود این 100 کار را انجام دهید

همان طور که می دانید پیاده روی به شما کمک می کند تا سطح گلوکز خون را پس از صرف غذا کنترل کنید و نیاز به ترشح انسولین برای مقابله با گلوکز اضافی را کاهش دهید. پیاده روی سطح طبیعی گلوکز را درخون نگه داشته و نیاز به انسولین را از بین می برد.

بنابراین اگر می خواهید لاغر بمانید و چاق نشوید، بعد از خوردن غذا پیاده روی را فراموش نکنید.

10-تقویت سیستم ایمنی

هضم بهتر، معده سالم و متابولیسم تقویت شده دستورالعمل های یک سیستم ایمنی قوی است که قوی بودن آن به معنای عفونت، احتمال بیماری و مشکلات کمتر است.

در صورتی که سیستم ایمنی قوی داشته باشید مشکلاتی چون سرماخوردگی، سرفه، آلرژی و … که در پی هوای سرد ظاهر می شوند، نمی توانند شما را تحت تاثیر قرار دهند.

11-رفع و کاهش استرس

پیاده روی بعد از غذا باعث کاهش سطح استرس و بهبود روحیه افسرده می شود.

راه رفتن بعد از شام یا هر وعده غذایی دیگر به شما کمک می کند تا تمام استرس ها را از بین ببرید . اول این که، به غذا کمک می کند تا به راحتی از طریق دستگاه گوارش حرکت کند بنابراین دیگر احساس پر شدن و سفتی در معده و نزدیک به قفسه سینه نخواهید داشت.

پیاده روی گروهی

دوم اینکه، پیاده روی عملکرد اندروفین را برای مبارزه با استرس و درد طبیعی افزایش می دهد.

افزایش عملکرد اندروفین به طور قابل توجهی به کاهش استرس کمک کرده و باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

استرس با زندگی امروزه ما همراه است اما حفظ یک عادت پیاده روی ساده بعد از شام می تواند شما را از استرس و روحیه بد دور نگهدارد.

12-خواب بهتر

هنگامی که عملکرد هضم غذا خوب باشد ، استرس تان رفع می ‌شود و مقدار کالری زیادی می سوزانید به این معنا که می توانید خواب راحتی نیز داشته باشید.

اگر از کمبود خواب رنج می برید ، نیمه شب بدون دلیل از خواب بیدار می شوید، صبح ها احساس کسالت دارید، این دقیقا همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

بعد از شام پیاده روی کنید تا صبح کمبود انرژی نداشته باشید.

13-سپری زمان با کیفیت با همکاران

در زندگی پرمشغله و سریع امروز، ما وقت کافی برای گذراندن با اطرافیانمان نداریم.

یکی از مزایای بزرگ پیاده روی بعد از شام این است که می توانید کمی وقت با کیفیت با اطرافیانتان بگذرانید.

پیاده روی بعد غذا با دوست، خانواده یا حتی همسایه تان اوقات خوب و با کیفیتی را برای شما خلق می کند و باعث می شود همه مشکلات و تنش های فعلی زندگی را برای مدتی فراموش کنید.

چگونه می توان فواید پیاده روی بعد از خوردن شام را به حداکثر رساند؟

  • هنگام اتمام غذا آب زیادی ننوشید. 2-3 جرعه آب برای حداقل 30 دقیقه کافی است. وجود آب زیاد در معده منجر به هضم نادرست می شود.
  • در وعده های غذایی خود آب یخ ننوشید زیرا هضم را به میزان قابل توجهی کند می کند.
  • به محض اتمام غذا، برای پیاده روی آماده شوید. اگر می خواهید لباس و کفش مخصوص بپوشید تنها 5-10 دقیقه زمان بگذارید نه بیشتر.
  • 30 دقیقه پیاده روی کنید اما در ابتدا می توانید با 15 دقیقه شروع کنید تا به مرور و موقعی که احساس راحتی داشتید، زمان را افزایش دهید.
  • ابتدا 5 دقیقه به صورت آهسته قدم بزنید تا اعضای بدن و دستگاه گوارش تان را به آن تطبیق دهید و از استرس ناگهانی فعالیت در معده و قفسه سینه پیشگیری کنید.
  • بعد از 5 دقیقه پیاده روی آرام و آهسته، به مدت 25 دقیقه سریع راه بروید. طبق مطالعات انجام شده، پیاده روی سریع دو برابر یک قدم زدن معمولی فایده دارد.
  • سعی کنید مسیری را نرسیده به محل کار یا منزل خود پیاده روی کنید اما اگر نسبت به محل خود آشناییت ندارید و تازه وارد هستید، بهتر است از تاکسی استفاده کنید.
  • اگر در تاریکی شب یا اواخر شب درحال پیاده روی هستید به منظور دیدن راننده های اتومبیل ها و سایرین، از لباس های مناسب و رنگ روشن استفاده کنید.
  • چنان چه دوست دارید می توانید برای ایمنی بیشتر خود از بازوبند یا سربندی چراغ قوه دار استفاده کنید که این گونه می توانید در شب دید مناسبی نیز داشته باشید.

نکات دویدن و راه رفتن

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا