آموزش نکات روابط زناشویی موفق

10 تا از نکات مهم قبل ازدواج (برای داشتن زندگی موفق)

چرب زبان

آیا شما برای ازدواج خود را آماده می کنید؟ بسیاری از زوجین ممکن است این فکر را مسخره کنند. دلیل آن ها ممکن است این باشد که یک ازدواج موفق نیازی به “کار” ندارد. اما واقعیت این است که دلایل زیادی برای مطالعه در مورد خصوصیاتی که باعث ایجاد رابطه سالم می شود و آن ها را در ازدواج شما می گنجاند، وجود دارد.

بدون آموزش و تمرین نمی توانید وکیل یا نوازنده شوید. به همین ترتیب، نمی توانید انتظار ازدواج بی عیب و نقصی را داشته باشید مگر این که مایل باشید تلاش کنید. همه زوجین صرف نظر از مدت زمانی که با یک دیگر بوده اند؛ می توانند از نکات قبل از ازدواج بهره مند شوند.

10 نکته برای برخورد/رفتار با بستگان همسر (بعد از ازدواج)

برای داشتن یک ازدواج موفق باید مایل باشید برای قلب و بخشش خود زمان اختصاص دهید. در این جا 10 نکته برای آماده سازی تازه عروس ها برای یک ازدواج موفق آورده شده است.

1- در کلاس قبل از ازدواج شرکت کنید

یک مطالعه منتشر شده در “ژورنال روانشناسی خانواده” نشان داد که زوجینی که تصمیم گرفتند از طریق یک جلسه مشاوره یا کلاس قبل از ازدواج مشاوره بگیرند، در رابطه با همسرشان که در کلاس یا جلسه مشاوره شرکت نکرده اند، 31 درصد از میزان موفقیت بیش تری در روابطشان برخوردار هستند.

مشاوره قبل از ازدواج برای زوجینی که از مهارت های ارتباطی خود اطمینان ندارند نیز بسیار مناسب است. یک مشاور ممکن است به زوجین کمک کند تا روی موضوعات گذشته کار کنند و تکنیک های سالم تر حل مسئله را ترویج دهند. این کلاس ها، مهارت های ارزشمندی برای یک زوج تازه متاهل جهت پیشرفت در کنار هم هستند.

2- در مورد اهداف خود بحث کنید

انگیزه، یک انرژی عالی برای داشتن یک ازدواج موفق است. یکی از راه هایی که می توانید در روابط خود با انگیزه بمانید این است که اهداف خود را تعیین کنید.

بدون توجه به وضعیت تاهل، سن یا مدت زمانی که با همسر خود بوده اید، تعیین اهداف بسیار خوب است. با این کار اطمینان می یابید و همیشه سعی می کنید خودتان را بهتر کنید. بعلاوه رسیدن به اهداف و تعیین آن ها به شما امکان می دهد که به عنوان یک تیم به دنبال انجام کار باشید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

فنگ شویی ازدواج: 14 نکته بسیار قدرتمند برای خوشبختی

3- انتظارات خود را با یک دیگر در میان بگذارید

درباره نوع ازدواجی که می‌خواهید، توضیح دهید. این کار ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما انجام آن می ‌تواند به هر دو شما ایده بهتری از چیزی که طرف مقابل از شما انتظار دارد بدهد.

با همسرتان در مورد این که می خواهید چه نوع همسری باشید صحبت کنید و انتظارات خود از ازدواج را بیان کنید. این موارد باید شامل امور کار و برنامه ریزی خانواده و هم چنین وضعیت زندگی شما و سایر امور مالی باشد.

4- در مورد رابطه جنسی صحبت کنید

یکی از بهترین نکات قبل از ازدواج برای ازدواج موفق این است که صریح و آشکار درباره زندگی جنسی خود صحبت کنید. به همسرتان بگویید چند بار در هفته دوست دارید با هم رابطه جنسی داشته باشید. در مورد ترجیحات جنسی در اتاق خواب خود صحبت کنید. توانایی در برقراری ارتباط صریح و آشکار در مورد زندگی خصوصی و صمیمیت خود، این اطمینان را به شما می دهد که هر دو می توانید زندگی جنسی رضایت بخشی داشته باشید.

البته این ترجیحات چندان مهم نیستند، اما یک گفت و گوی سالم در مورد صمیمیت جنسی با شریک زندگی شما ایجاد می کنند.

نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی (9 روش داشتن روابط موفق)

5- برای صمیمیت عاطفی برنامه ریزی کنید

صمیمیت عاطفی به همان اندازه صمیمیت فیزیکی در ازدواج مهم است. در مورد چگونگی زمان نیازهای عاطفی یک دیگر صحبت کنید.

برخی از زوجین این کار را طبق یک برنامه روتین هنگام قرار ملاقات های شبانه انجام می دهند. این امر به زوجین این فرصت را می دهد که بعد از یک هفته طولانی کار یا مراقبت از فرزندانشان دوباره به هم وصل شوند. مطالعات نشان می دهد زوج هایی که قرار ملاقات های شبانه منظمی دارند، در مقایسه با زوج هایی که این کار را انجام نمی دهند، موفق شده اند که ارتباطات خود را بهبود بخشند و استرس کم تری دارند.

صمیمیت

6- در مورد برنامه ریزی خانواده بحث کنید

شروع خانواده از مهم ترین کارهایی است که شما به عنوان یک زن و شوهر انجام می دهید. اما باید در مورد برنامه ریزی خانواده خود نیز هم عقیده بوده و اتفاق نظر داشته باشید. صادقانه بحث کنید که آیا می خواهید بچه دار شوید یا خیر. اگر تمایل به این کار دارید، در مورد این که چه زمانی هم از نظر عاطفی و هم از نظر مالی موقعیت دارید و برایتان بهتر خواهد بود، صحبت کنید.

اگر برای بچه دار شدن آماده نیستید یا برنامه ای برای آن ندارید، در مورد روش های جلوگیری از بارداری برای محافظت از خود صحبت کنید.

7- تعهدات و پیمان ازدواج خود را بررسی کنید

عهد و پیمان ازدواج شما چیزی فراتر از کلمات است. عهد و پیمان ازدواج نشان می دهد که شما چه چیزی را در مورد یک دیگر بیش تر دوست دارید و چگونه می توانید یک دیگر را بهتر کنید. زوجین در مراسم عروسی، تعهداتشان را به یک دیگر نشان می دهند و پیمان می بندند که در سختی و خوشی کنار هم بمانند، یک دیگر را دوست داشته باشند و گرامی بدارند و قسم می خورند که هر اتفاقی بیفتد با هم بمانند.

مدتی را با هم بگذرانید تا طبق آن چه که تعهدات برای شما معنی می دهد عمل کنید. حتی اگر از عهد و پیمان ازدواج سنتی از پیش نوشته شده استفاده می کنید، عمل کردن بر اساس آن ها می تواند به عشق و ارادت شما نسبت به یک دیگر نیرویی تازه ببخشد.

روش رفتار با شوهر (12 نکته برای اینکه همسر خوبی باشیم)

8- با هم بودجه بندی کنید

یكی از مهم ترین نكات قبل از ازدواج كه در مشاوره با آن رو به رو می شوید این است كه در مورد وضعیت مالی خود با هم بحث كنید. این کار ممکن است ناشیانه و بدون مهارت باشد، اما مکالمه مهمی است که باید داشته باشید.

زوجین باید درباره بدهی هایی که قبل از ازدواج متحمل شده اند، این که که آیا می خواهند یک حساب بانکی مشترک داشته باشند یا نه و میزان درآمد ماهیانه خود بحث کنند. در مورد برنامه های مالی خود، مانند پس انداز برای بازنشستگی یا خانه با هم صحبت کنید.

هرچه زودتر صحبت کردن در مورد امور مالی را یاد بگیرید، زیرا این موضوع پس از ازدواج ناراحت کننده خواهد بود. در زندگی مشترک پول را به طور مشترک یا جداگانه مدیریت کنیم؟

9- دوستی و رفاقت خود را جدی بگیرید

زوجین از گذراندن وقت با یک دیگر به عنوان دوست بهره مند می شوند. برای پیگیری سرگرمی های جدید یا اشتراک گذاری علایق مورد توجه خود، وقت بگذارید. همه سفرهای شما نباید عاشقانه باشند.

یک مطالعه نشان داد که فعالیت های مشترک بین دو نفر باعث افزایش رضایت زناشویی آن ها می شود. تحقیقات بیش تر نشان می دهد، زوج هایی که با هم می خندند طولانی تر از کسانی که به ندرت در مورد یک موضوع مشترک خرسند می شوند، در کنار هم می مانند.

50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم (برای حفظ رابطه سالم)

دوست بودن با شریک زندگیتان فرصتی را برای تفریح و سرگرمی در کنار هم فراهم می ‌کند. شما می توانید فعالیت های عاشقانه و هم چنین تفریحات و سرگرمی های جدید را با هم به اشتراک بگذارید.

10- افکار طلاق را از خود دور کنید

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید: “اگر این کار به نتیجه نرسد، ما طلاق خواهیم گرفت.” این یک تفکر منفی است که باید از آن اجتناب کرد.

شما هرگز نباید در گرما گرم بحث و تبادل نظر، شریک زندگی خود را با طلاق تهدید کنید. گفتن چنین حرفی یک تفکر ذهنی منفی ایجاد می کند که به جای این که مشکلات خود را حل کنید یا برای بهتر شدن شرایط خود تلاش کنید، از ادامه دادن رابطه منصرف می شوید.

به عنوان یک زن و شوهر برای خودتان هدف تعیین کنید تا واژه طلاق را از واژگان زناشویی خود کنار بگذارید. دانستن این که یک دعوا و مشاجره منجر به تهدید برای جدایی نخواهد شد؛ می‌تواند روحیه مشتاق و تمایل را در هر دو طرف ایجاد كند.

در ازدواج خود چنان احساس اطمینان نکنید که قبل از این که توانایی خود را در انجام کاری ببینید، سعی در ایجاد یک پایه و اساس محکم باشید. برای ایجاد یک ازدواج موفق به کار و تلاش نیاز است. تقسیم انتظارات و ایجاد اهداف در کنار هم مهم است. با رعایت این نکات قبل از ازدواج، می توانید با صراحت در مورد موضوعات سخت و دشوار صحبت کنید و با شریک زندگی خود یک پیوند دوستانه و محکم برقرار کنید که برای ماندگاری بهتر تا آخر عمر به آن نیاز دارید.

نکات مهم برای داشتن و حفظ ازدواج موفق (23 نکته حین زندگی)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا