آموزش نکات روابط زناشویی موفق

15 تا از نکات بهداشتی قبل از رابطه زناشویی (سکس سالم)

چرب زبان

وقتی به رابطه جنسی فکر می کنیم، غالبا به خصوصیات فیزیکی فکر می کنیم – اما بهداشت فردی نیز به همان اندازه مهم است. بهداشت جنسی به رفتارهایی با محوریت سلامت اشاره دارد که افراد باید قبل، بعد و در طول رابطه جنسی انجام دهند. در حالت ایده آل، همه ما بهترین اقدامات بهداشتی جنسی را انجام می دهیم.

Samantha Bitty، مربی رابطه جنسی در تورنتو، می گوید: “یکی از بهترین روش‌ های دانستن این است که چه چیزی برای بدن ویژه شما عادی است.”

“بهداشت جنسی فقط مربوط به دستگاه تناسلی و دهان نیست. بلکه در مورد تمام اعضای بدن است. “

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

5 نکته کلی قبل از رابطه

1-از سلامتی عاطفی خود مراقبت کنید

بهداشت جنسی فقط مربوط به سلامت جسمی نیست. بلکه شامل سلامت عاطفی نیز می شود. Bitty می گوید که مراقبت از بهزیستی و سلامت عاطفی می تواند به نتایج مثبت جنسی و ایجاد رابطه سالم با سکس کمک کند.

او توضیح داد: “بسیاری از افرادی که از رابطه جنسی ترس دارند، به خاطر انتقال STI و یا حاملگی است … هر کاری که بتوانیم برای هدایت یا کاهش آن اضطراب انجام دهیم می تواند به بهداشت جنسی احساسی ما کمک کند.”

این به معنای انجام آزمایش، برقراری ارتباط با شرکای جنسی و تصمیم گیری آگاهانه در مورد روابطتان است. هم چنین ممکن است به معنای سوال از ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی باشد تا بتوانید درک خوبی از سلامت جنسی پیدا کنید.

2-اسباب بازی های جنسی را تمیز کنید

اگر شما و یا شریک زندگیتان از اسباب بازی جنسی استفاده می کنید، مهم است که آن ها را پس از هر بار استفاده کردن، تمیز کنید. مایعات می توانند روی اسباب بازی ها تاثیر بگذارند، بنابراین ایده خوبی است که مرتبا آن ها را بشویید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بعلاوه مشخص شده است که در صورت به اشتراک گذاشتن اشیاء جنسی و افرادی که از اسباب بازی استفاده می کنند، امکان گسترش عفونت وجود دارد.

Bitty گفت: “مهم است که شما آن ها را نه فقط به دلیل چیزهایی مانند STI ها … بلکه حتی برای باکتری ها یا کثیفی هایی که ممکن است تجمع پیدا کنند، تمیز کنید.”

“شاید بعد از استفاده از ویبراتور بیرون بروید، اما می توانید صبح روز بعد آن را بشویید.”

بسته به نوع ساخت این اسباب بازی، می توانید از صابون یا تمیز کننده مخصوص آن استفاده کنید. برخی از محصولات حتی می توانند با مایع ظرفشویی شسته شوند، اما بهتر است که بسته‌ بندی اسباب ‌بازی را برای نکات مراقبت درست مطالعه کنید.

روش ساخت 3 نوع روغن ماساژ در منزل (آرامبخش، جنسی و تقویت بدن)

3-دست هایتان را بشویید

شستن دست ها نکته مهمی است که باید در هنگام انجام هر نوع فعالیت جنسی به خاطر داشته باشید. در حالی که ممکن است همواره آن را در ذهن داشته باشید، اطمینان حاصل کنید که شریک زندگیتان هم دست های خود را تمیز می کند.

Bitty می گوید خیلی مواقع ممکن است باکتری هایی روی دست ها باشند که از این طریق می توانند به مجرای ادرار، مهبل، دهان یا مقعد وارد شوند. هم چنین باید زیر ناخن هایتان را هم تمیز کنید و در صورت بلند بودن، آن ها را اصلاح کنید.

4-از محافظت کننده استفاده کنید

رابطه جنسی ایمن می تواند از انتقال STI و بارداری ناخواسته جلوگیری کند و می تواند برای رابطه دهانی، مقعدی و واژینال استفاده شود.

هم چنین لازم به ذکر است که هرگز نباید بدون این که ابتدا کاندوم را عوض کرده و دستگاه تناسلی خود را بشویید، از رابطه مقعدی به رابطه واژینال بروید. باکتری ها می توانند از مقعد به واژن منتقل شده و باعث ایجاد عفونت شوند. (همین مسئله در مورد انگشتان و اسباب بازی های جنسی نیز وجود دارد.)

safe sex

5-بررسی و پیگیری های منظم را انجام دهید

انجام آزمایش منظم از نظر STI نه تنها برای سلامتی شما بلکه برای سلامتی اطرافیانتان نیز مهم است. Bitty می گوید که خفت و بد نامی پیرامون STI ها اغلب می تواند مانع از آزمایش دادن افراد شود، اما به دلیل مسری بودن، درمان بیماری های مقاربتی مانع از شیوع و جدی شدن آن ها می شود.

Bitty می گوید شما باید از آخرین زمان معاینه شریک جنسی که با او ارتباط برقرار می کنید، سوال بپرسید.

او می گوید: ” ارتباط درست بهترین روش برای جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی است زیرا می توانید آن را آزمایش کنید، اما اگر به كسی نگویید؛ اتفاقی که می افتد این است که نمی توانید آگاهانه تصمیم بگیرید.”

نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی

10 نکته تمیزی و بهداشتی دیگر

1- از بهداشت پایین تنه خود مراقبت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن ناحیه را بشویید. فقط یادتان باشد که از آب تمیز استفاده کنید و دقت داشته باشید که از هرگونه صابون خشن یا معطر پرهیز کنید، زیرا احتمال دارد که تحریک ایجاد کنند.

2- پایین تنه را تمیز کنید. تراشیدن، موم انداختن، اصلاح – هر کاری که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز در آن جا کنترل شده است. بعلاوه نظافت و تمیزکاری می تواند به حفظ بهداشت کمک کند، بنابراین شما می توانید دو پرنده را با یک سنگ بکشید (یک تیر و دو نشان)!

3- قبل از رابطه جنسی به دستشویی بروید. بدترین چیز این است که در وسط رابطه جنسی باشید و احساس نفخ کنید یا نیاز به مراجعه به دستشویی داشته باشید. بنابراین قبل از ورود به اتاق خواب، مراقب نیاز به مراجعه به دستشویی باشید. به هر روشی که موجب به تعویق افتادن رابطه جنسی شوید؛ لذت آن را از بین خواهید برد.

4- خوب دوش بگیرید! پیش از رابطه جنسی دوش بگیرید و اطمینان حاصل کنید که کل بدن شما احساس شادابی و خوشبویی دارد. فراموش نکنید که لایه برداری و تمیزکاری را به خصوص در مناطق محرک احساس جنسی که اغلب نادیده گرفته می شوند مانند آرنج، زانو و باسن انجام دهید. هیچ چیز مثل رابطه جنسی پس از یک تمیز کردن اساسی، لذت بخش نیست.

5- از نفس خود غافل نشوید! آن قدر روی پایین تنه خود تمرکز نکنید که در نهایت ناحیه دهان را فراموش کنید. قبل از جلسه عشق ورزیدن دندان های خود را مسواک بزنید تا بتوانید بدون تنفس بد بو، همسرتان را هر چقدر که دوست دارید ببوسید.

بهداشت دهان و دندان

7 تا از عوارض اصلی نداشتن رابطه جنسی (همه سنین)

6- لوسیون یا عطر مورد علاقه خود را استفاده کنید (اما در این کار زیاده روی نکنید!). پوست خود را به حدی برسانید که احساس صافی ابریشم گونه و بوی خوب و شیرین پیدا کند. فقط مطمئن شوید که در این کار زیاده روی نکرده اید، ما نمی خواهیم عطر قبل از شما وارد اتاق شود.

7- لب های خود را آبرسانی و مرطوب کنید. مهم است که لب هایتان تا حد ممکن شاداب و نرم باشند. سعی کنید از برق لب و رژ لب دوری کنید. هیچ کس نمی خواهد بعد از اتمام رابطه، پس مانده ای روی لب یا بدن شریک زندگی خود باقی بگذارد. چند دقیقه قبل از رابطه جنسی به سادگی از بالم لب بدون بو استفاده کنید تا لب های شما کمی وقت داشته باشند تا مرطوب شوند.

8- پاهای خود را اصلاح کنید. این احتمالا یکی از مواردی است که اکثر دختران نسبت به آن احساس خود آگاهی دارند. بنابراین برای جلوگیری از تمام مواردی که پیش رو دارید، پاهای خود را موم انداخته یا اپیلاسیون کنید. شما باید احساس آزادی کنید و نگران این نباشید که آیا همسرتان موی پاهای شما را احساس می کند یا نه!

9- لباس زیرهای تحریک کننده بپوشید و اگر ندارید – خریداری کنید! اتفاقا این مورد برای شماست، نه برای همسرتان. پوشیدن لباس زیر زنانه تحریک کننده به شما اعتماد به نفس می دهد که شوهرتان قادر به مقاومت در برابر آن نخواهد بود.

10- سعی کنید تا جایی که ممکن است آرام باشید. اگر این بدان معنی است که باید یک لیوان نوشیدنی بخورید یا یک دوش آب گرم خوب بگیرید، آن را انجام دهید! با این کارها بدن خود را آرام کنید تا در حین رابطه جنسی بتوانید بی اندازه بی خیال باشید و احساس لذت کنید.

نکات بهداشتی قبل از رابطه دهانی: 4 نکته عمومی و 5 نکته ویژه زنان

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا