سایر هنرهای مهم

چطور قهرمان زندگی خودمان باشیم؟ (7 روش)

چرب زبان

هدف این مقاله این است که کمک تان کند تا در مورد این که چه طور بتوانید قهرمان زندگی تان شوید، فکر کنید. شما ممکن است خودتان را قهرمان زندگی تان تصور نکنید، اما حالا که فهمیدید امکانش هست که یک انسان خودش قهرمان زندگی اش باشد، نمی توانید از فکرش بیرون بیایید! من اینجام تا به شما بگویم که چرا این مفهوم آن قدر مهم است و چرا فکر می کنم که باید در زندگی تان روی آن تمرکز کنید.

چرا قهرمان زندگی خود بودن آنقدر مهم است؟

قهرمان زندگی خود بودن به این معناست که برای تبدیل شدن به بهترین نسخه از خودتان، به خود تکیه کنید. این هدف با ارزش است و ماموریت شما در آن اینست که هر روز تلاش کرده و حتی شده 1٪ پیشرفت کنید.

زمانی که قهرمان خودتان شوید، به فردی تبدیل خواهید شد که خانواده، دوستان و دیگران به آن نیاز دارند. اگر نمی خواهید بهتر از آنچه که امروز هستید بشوید، احتمالا شک و تردید شما را باز می دارد. شاید فکر کردن به تغییراتی که برای قهرمان خودتان شدن باید انجام دهید، شما را می ترساند.

حتما بخوانید: چگونه عادات خوب در خودمان ایجاد کنیم

حتی زمانی که احساس آمادگی نمی کنید هم یک کار هر چند کوچک انجام بدهید

من شما را تشویق می کنم که حتی اگر کاملا آماده نیستید، وارد عمل شوید. شما مجبورید روی پای خودتان بایستید و به خود یادآوری کنید که اگر منتظر بمانید تا کاری خودش انجام شود، احتمالا هیچ وقت اتفاقی نخواهد افتاد. منتظر نمانید تا همه چیز سر جای خودش قرار گیرد و به جای آن فقط رو به جلو حرکت کنید.

شروع کار درست حتی اگر واقعا حس و حالش را نداشته باشید، خودش شما را به جلو هل می دهد. گاهی اوقات باید کاری را بکنید تا هیجان زده تان کند. مثلا ورزش کردن؛ وقتی شروع به تمرین می کنید، معمولا انگیزه بیشتری برای ادامه دادن در شما به وجود می آید.

احساسات پیرو رفتارتان هستند و این عمل است که باعث تداوم حرکت می شود.

کودک قهرمان

اینجاست که روال روزمره واقعا کمک تان می کند. صبح‌ هایی هست که واقعا حال رفتن به محل کار را ندارید؛ اما به هر حال از جایتان بلند می شوید و بعد از چند دقیقه راهی می شوید . نگران این نباشید که باید کاری انجام دهید، فقط آن را انجام بدهید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مهارت های زندگی (10 مهارت معروف که همه باید بلد باشند)

استراتژی های قهرمان خود شدن

کلید قهرمان خودتان شدن و پیشرفت در مسیر این است که تکرار کنید و سعی داشته باشید تا درست ترین تصمیم را بگیرید.

داشتن روال روزانه برای پیشرفت در راه رسیدن به اهداف تان واقعا تاثیر دارد. از طرفی هم استراتژی های دیگری وجود دارد که عمل به آن ها کمک تان می کند تا قهرمان زندگی خودتان شوید. در ادامه به این استراتژی ها اشاره خواهیم کرد.

1-مسئولیت کامل کارهای تان را بپذیرید

زندگی شما چه خوب و چه بد، متشکل از مجموع عاداتی است که دارید. تغییر سخت است و از بین بردن آن عادات بد آسان نخواهد بود؛ اما هر چه بیشتر کاری را انجام بدهید، آسان تر می شود. مسئولیت کامل انتخاب های زندگی و عادت هایی که دارید را بپذیرید.

2- یک برنامه روتین صبحگاهی ایجاد کنید

برنامه روتین صبحگاهی هر کسی می تواند یک جور باشد. مثلا بعضی از افراد با ورزش شروع می کنند یا بعضی ها بعد از خواب دوش می گیرند. شما بسته به برهه ای از زندگی که در آن هستید، می توانید چیز هایی را به این روال اضافه کنید.

من فکر می کنم که مطالعه روزانه برای این که بتوانید خودتان را رهبری و راهنمایی کنید، ضروری است. حتی اگر فقط به اندازه خواندن 3 صفحه در روز وقت داشته باشید، این کار را بکنید زیرا طرز فکرتان را تغییر می دهد.

7 روش تعیین هدف در زندگی (و رسیدن به آن)

3- زمانی را به رویدادنگاری اختصاص بدهید

ثبت منظم وقایع روزانه راهی عالی برای پیشرفت در رشد فردی است. برای شروع توصیه می کنم یک ساعت وقت بگذارید و یادداشت کنید که قهرمان خودتان چه ویژگی هایی دارد و چطور به نظر می ‌رسد. مثلا می توانید جواب این سوالات را برای خود یادداشت کنید:

  • قهرمان خودم باشم که چه بشود و این چه معنا و مفهومی برایم دارد؟
  • نسخه قهرمان خودم چه شکلی است؟
  • آن شخص با کسی که من الان هستم ، چه فرقی دارد؟
  • چه کاری انجام بدهم (یا انجام ندهم) که به من کمک ‌کند تا شکاف بین کسی که هستم و کسی که می‌توانم باشم را کم کنم؟

پاسخ این سوالات واقعا به شما کمک می کند تا به وضوح ببینید که نسخه قهرمان تان چطور به نظر می رسد و هدفی که به دنبالش هستید را برای تان روشن می کند.

4- هر روز ورزش کنید و خوب غذا بخورید

ورزش برای سلامتی مهم است، اما کمک تان هم می کند تا به دلیل اندورفینی که آزاد می شود احساس شادی و آرامش بیشتری داشته باشید. وقتی ورزش می ‌کنید، می‌ توانید عاداتی مثل گوش دادن به یک پادکست را هم در کنارش در خودتان به وجود بیاورید. یا می توانید از زمانی که ورزش می کنید، به عنوان زمان سکوت و رسیدن به آرامش استفاده کنید و از دنیا فارغ شوید! مثلا پیاده روی در یک جای آرام می تواند به ایجاد آرامش تان کمک کند.

علاوه بر این خوب غذا خوردن برای داشتن حس خوب و انرژی لازم جهت مقابله با یک روز سخت ضروری است. هر کاری که می توانید برای داشتن یک تغذیه سالم انجام بدهید.

5- به گروه هایی با ایده های بزرگ بپیوندید

به نظر من قرار گرفتن در جمعی که افرادش فکر بزرگی دارند، بخش مهمی از پیشرفت شخصی است. من شما را تشویق می‌کنم گروهی را پیدا کنید که بتوانید با آن هماهنگ شوید. البته اگر برای تان کارساز نبود، نترسید و از آن جمع خارج شوید. به دنبال گروهی باشید که شما را از منطقه راحتی تان بیرون بیاورد و از طرفی هم افرادی را داشته باشد که بتوانند به عنوان حامی تان عمل کنند.

حتما بخوانید: نکته های کوچک برای زندگی بهتر (22 نکته ریز موثر)

6- به دنبال کارهایی باشید که شما را از منطقه و حاشیه امن تان بیرون بیاورد

شما چطور می توانید از منطقه امن تان بیرون بیایید؟ شاید صحبت کردن با غریبه ها یا انجام کارهایی که نمی دانید چطور انجام بدهید، نوعی خارج شدن باشد. اجازه ندهید ترس از چیزی شما را از امتحان کردن چیزهای جدید باز دارد. به احتمال زیاد اشتباه خواهید کرد، اما اشکالی ندارد.

لازم نیست شما کاری را به طور کامل انجام دهید بلکه باید برای امتحان کردن چیز های جدید رغبت نشان بدهید و حتی اشتباه کنید. به جای این که همه چیز را از اول درست کنید، روی یادگیری و انجام دادن تمرکز کنید.

7- منتظر چالش ها باشید و با آن ها رو به رو شوید

زندگی دائما در حال تغییر است و پر از موانعی است که باید بر آن ها غلبه کنید. منتظر چالش هایی که ممکن است بر سر راه تان قرار بگیرند، باشید و با آن ها رو به رو شوید. به دل مشکلات بروید و بدانید که آن ها خواه و ناخواه اتفاق خواهند افتاد. پس وقتی اتفاق می ‌افتند، کم تر آسیب خواهید دید زیرا انتظارشان را داشته اید.

مسیر قهرمان شدنتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

آخرین چیزی که می خواهم به آن اشاره کنم؛ این است که سفر قهرمان شدن تان را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید. به دوستان، خانواده و آشنایانتان اجازه بدهید تا بدانند شما در چه مسیری هستید. قهرمان زندگی خودتان بودن می تواند این انگیزه را در دیگران هم به وجود بیاورد.

در ادامه بخوانید: ۳۰ راه پیشرفت در زندگی و جمع و جور کردن خودتان

همان طور که ممکن است اگر این مطلب را نمی خواندید این مفهوم، هیچ وقت به ذهن تان خطور نمی کرد، امکان این هم هست که سایر افراد هم تا به حال چیزی در این مورد نشنیده باشند. وقتی آماده شدید، مسیری که طی کرده اید را با دیگران به اشتراک بگذارید و اجازه دهید تا آن ها هم با مسیر ها و چالش های مختلف آشنا شوند.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا