تقویت هوش، حافظه و خلاقیت

روانشناسی کنترل ذهن (با کمک اعداد)

چرب زبان

هیچ شکی برای خوانندگان این مقاله باقی نمی ماند که کنترل ذهن وجود دارد. علم روانشناسی رفتاری با این که نه عرفانی است و نه جادویی، ممکن است حرفه ‌ای به نظر برسد، زیرا اثرات مفید شکل گیری ذهنی به وسیله اصول رفتاری می ‌تواند گاهی بسیار دراماتیک و نمایشی باشد.

تنها چیزی که می توان در مورد کسانی گفت که با ناباوری در حال نگاه کردن هستند، این است که آیا از یک علم ثابت شده ذهنی که ” یک ماهیت حساس و قابل لمس ” دارد چشم پوشی می کنید؟

اگر مواردی در این زمینه می‌خواهند، خب البته مطالعات فراوانی وجود دارد.

 


تقویت حافظه

توی این پک فوق العاده،تقویت حافظه رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! ترفندهایی که بهت کمک می کنن مغزت رو کامل در اختیار داشته باشی!


 

من شخصا، دعوت از افراد بدبین را حقیقتا موثر می بینم – که این امر می تواند حتی یک تجربه ساده در جمع و تفریق کردن باشد.

این کار طبیعتا کمک می کند تا ابتدا مفهوم بنیادی روانشناسی رفتاری را توضیح دهیم – این رفتار با پیامدهای آن کنترل می شود. احتمالا با نگاهی حاکی از تعجب رو به رو خواهید شد. بدون توجه به این نکته، این مرحله را به سادگی با چند مثال ادامه دهید. آن را ساده نگه دارید. به فرمول ریاضی فانتزی نیاز نیست. فقط با کمک جمع و تفریق خیلی راحت ادامه دهید.

افزودن:

وقتی دزدی بخواهد کیف پول یک نفر را بزند – احتمالا با یک فریاد بلند و گوش خراش رو به رو می شود: “حتی به این موضوع فکر هم نکن!” چون ممکنه با یک حرکت کاراته کوتاه و محکم نیز رو به رو شوید.

آیا دزد در مسیر شغلی خود باقی خواهند ماند؟ شاید. ولی احتمالا امروز نه. حداقل در این لحظه نه. فن کاراته ممکن است دزد را به طور موقت تغییر ‌دهد. که من آن را نوعی کنترل موثر ذهن می نامم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

فرد مورد سرقت واقع شده احتمالا با کنترل پیامدهای رفتاری بر نتیجه رفتار دزد تاثیر می گذارد. دو رویداد ناگوار – فریاد بلند و فن کاراته – به معادله رفتاری اضافه شد. هر رویداد به طور جداگانه تحت عنوان آن چه رفتارشناسان “مجازات مثبت” می نامند، دسته بندی می شود. مثبت است زیرا واقعه مجازات به شرایط اضافه شده است.

مجازات منفی البته متفاوت است.

کاستن:

دزدی کیف پول یک نفر را می زند – اما آن شخص قربانی می تواند با آرامش کیف پول را از جیب خودش خارج کند، به سمت دزد برگردد ​​و بگوید: “فقط یک لحظه ببخشید”، سپس کیف پول را با بنزین آغشته کند، کبریت را روشن کند و کیف پول را بسوزاند.

شاید کمی افراطی به نظر برسد، اما همه ما باید نقش خود را در مبارزه با جرم و جنایت انجام دهیم. چیز خوبی که مرد داشت این بود که استفاده از گاز احتراقی بسیار راحت است.

باز هم دزد دلایل خوبی برای ارزیابی مجدد دارد – فقط این بار به این دلیل که شیء مورد نظر او حذف شده است، رفتار او مجازات منفی شده است.

افزودن و کاستن درست، به خوبی به عنوان پاداش رویدادها به جای مجازات کردن استفاده می شوند. و در این جا در روزهایی که شغل سابق من به عنوان یک مربی دلفین غیر نظامی برای نیروی دریایی ایالات متحده بود، به برخی از دلفین ها از آن جا که آن ها موجوداتی بودند که همه چیز را در مورد این ریاضیات جدید به من آموختند اجازه می دهم که…

من می دانم که شما چه فکری می کنید . .

سلب مسئولیت: هیچ گونه فنون کاراته یا گاز احتراقی در آموزش پستانداران دریایی قبل یا در طول تولید این مقاله استفاده نشده است.

افزودن:

یک دلفین اشارات مربی خود را می گیرد و یک جهش پرهیجان در هوا انجام می دهد – و مربی چندین ماهی بزرگ با کیفیت رستورانی را که برای میان وعده ایده آل هستند، درون آب می اندازد.

فردی که در شرکت استخدام شده با یک ارائه عالی می تواند مشتری را ترغیب کند و سرمایه زیادی را برای شرکت به ارمغان آورد – و کارفرما به عنوان تقدیر، یک چک پاداش و بلیط هواپیما رایگان به او تحویل می دهد.

در هر دو مورد، کار شایسته ای انجام می شود و در قبال آن ها چیزی مطلوب که در مبادله رفتاری به آن اضافه شده است، برآورده می شود. پاداش مثبت باعث می شود که هر دو مورد سخت کوش، چنین تلاش هایی را در آینده تکرار کنند.

کاستن:

یک دلفین که در یک محفظه مشبک قرار دارد، تمایلی به شنا کردن از بین یک درگاه و رفتن به فضای مجاور را ندارد – اما سپس متوجه می شود که مربیان مشغول کشیدن محفظه مشبک فعلی به طرف سطح آب هستند به طوری که فضای کنونی به طرز ناراحت کننده ای کم عمق می شود. سرانجام، دلفین از میان درگاه مشخص شده شنا می کند تا به فضایی جا دارتر برسد.

شخصی برای خوردن یک شام خوب در خانه نشسته‌ است – اما با صدای آزاردهنده و مداوم زنگ در خانه متوقف می ‌شود. وقتی بلند می ‌شود تا در را باز کند، صدای زنگ قطع می ‌شود.

در هر سناریو، حذف یا کاستن مورد ناخوشایند پیامد مطلوب تمایل به رفتار در روش‌های مورد نظر است. پاداش منفی هم دلفین‌ و هم انسان را وادار به عمل کرده ‌است.

بنابراین، “حساس و قابل لمس” و یا علم ذهن؟ روانشناسی ممکن است به طور دقیق با اعداد کار نکند – اما افزودن وکاستن می تواند راهی طولانی برای تغییر ذهن و تحت‌ تاثیر قرار دادن نتایج ما باشد.

یک ویدیوی آموزشی

 

دانلود ویدیو

بسیار کاربردی برای کنترل ذهن

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا