آموزش انواع بافتنی و خیاطی زبان فارسی (تصویری)

روش بافت رومیزی فوق العاده زیبا با نخ و کاموا قلاب بافی

چرب زبان

این روز ها بافت شش ضلعی بسیار مطرح و به روز است و این شکل همه کاره برای بافت موجب استفاده از آن در تعداد زیادی از طرح ها میشود. در این نوشتار آموزشی شما می توانید یاد بگیرید که چگونه یک بافت شش ضلعی رومیزی بسازید.

مواد مورد نیاز

marinkeslump_crochet-a-hexagon_supplies

  • نخ بافندگی (من از نخ بافندگی دروپ پاریس که دارای تنوع رنگی زیادی است استفاده میکنم)
  • قلاب بافندگی
  • سوزن رفو کردن برای بافت حاشیه در انتها
  • یک جفت قیچی

1-دوختن شش ضلعی

مرحله اول

به اندازه میز مورد نظر شش ضلعی بدوزید. در این آموزش من هفده شش ضلعی آماده کرده ام.

 


بافتنی

توی این پک فوق العاده، هما بیات مدرس صدا و سیما، بافتنی رو جوری یادت میده که به هیچ کلاس یا مربی دیگه ای نیاز نداری! هنر بافتنی رو سریع یاد بگیر، همه رو انگشت به دهان کن یا اصلا پول در بیار!


 

marinkeslump_crochet-a-hexagon_step5

حتما بخوانید: آموزش بافتنی یک پروانه با دو رنگ به روش ساده با قلاب+ویدیو

2-شش ضلعی های خود را به هم متصل کنید

مرحله اول

حالا شما شش ضلعی های خود را در اختیار دارید و وقت آن است که با دوختن آنها به یکدیگر یک تکه بزرگ بسازید.شش ضلعی خود را پهن کرده و طرحی را که دوست دارید بکشید.

marinke-hexagon-tablerunner-assemble

مرحله دوم

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

برای بافتن مربع ها به همدیگر دو طرف آنها را گرفته و در جهت مخالف در کنار هم قرار دهید، بعد یک دور در طول کل حلقه داخلی بدوزید. این کار باعث شکل گیری یک لبه زیبا می شود. اگر شما یک چیز صاف ترجیح می دهید می توانید به صورت باریکه آن ها را به هم وصله بزنید. از رنگی که شش ضلعی را تزیین میکند استفاده کنید؛ من رنگ کرمی را برای متصل کردن شش ضلعی ها انتخاب کردم.

marinke-hexagon-tablerunner-join-innerloops

من شش ضلعی ها را از بالا به پایین متصل کردم سپس قسمت افقی را به همدیگر دوختم. در آخر این مرحله می توانید عکس آن را ببینید.

marinke-hexagon-tablerunner-seamed-together

از دست ندهید: چطور تخم مرغ را با نخ کاموا به شکل زیبا تزئین کنیم؟

3-دوختن لبه ها

مرحله اول

حالا تمام شش ضلعی های شما به هم متصل شده و زمان آن است که لبه های آن را کنار هم قرار دهید. این کار باعث زیبایی رومیزی شما در آخر کار میشود. دوباره رنگهایی که شش ضلعی شما را تزیین میکند را انتخاب کنید. من رنگ کرمی و زرد را برای دوختن لبه ها انتخاب کردم.

از یکی از زاویه ها شروع کرده و فقط در حلقه پشتی شروع به دوختن نمونه خود کنید. وقتی به یک گوشه رسیدید به صورت حلقه وار شروع به دوختن از یک گوشه به گوشه دیگر کنید سپس یک دوخت در حلقه بعدی بدوزید.

marinke-hexagon-tablerunner-firstborder-corner

به همین منوال ادامه دهید تا یک شیار ما بین دو دوخت به وجود آید سپس دوباره از حلقه اول به حلقه دوم بدوزید و این کار را تا زمانی که یک حلقه محکم در دور بافت شکل بگیرد ادامه دهید.

marinke-hexagon-tablerunner-firstborder-valley

مرحله دوم

با یک رنگ جدید از زاویه ای دیگر شروع به دوخت ایستاده کنید (با استفاده از هوک یک گره جدید ایجاد کنید و از آنجا ادامه دهید) ما میخواهیم یک لبه سه لایه بدوزیم. زمانی که شما به یک گوشه می رسید یک حلقه از دوخت سه لایه را دوخته و سپس از همان نقطه دوخت لایه دیگر را شروع کنید تا به این طریق لبه سه لایه بدوزید. و تا زمانی که به یک حلقه محکم در طول سه لایه برسید به این کار ادامه دهید.

marinke-hexagon-tablerunner-secondborder-corner

برای بافتن حلقه سه لایه کارهای زیر را انجام دهید: الیاف را دو بار بدوزید، قلاب را داخل حلقه بعدی ببرید، دوباره ببافید، یک لبه را بکشید، این کار را دوبار تکرار کنید. دوباره ببافید، تمام لبه ها را با قلاب بکشید. شما یک بافت سه لایه به این روش دوختید. مطمعن شوید که دوخت میانی به سمت مرکز بافت حلقه محکمی نسبت به دور قبلی داشته باشد. این کار را تا زمانی که یک حلقه محکم در دور بافت شکل بگیرد ادامه دهید.

marinke-hexagon-tablerunner-secondborder-valley

از دست ندهید: روش بافت یک فرش زیبا با کاموا و قلاب (گام به گام)

مرحله سوم

با همان رنگ الیاف استفاده شده در مرحله اول از یک گوشه دیگر شروع کنید. ما دوباره یک حلقه در دور بافت خواهیم کشید. زمانی که به یک گوشه رسیدید دوباره یک دوخت به شکل زنجیر وار از همان نقطه ببافید. دوباره تا زمانی که به حلقه برسید ادامه دهید.

marinke-hexagon-tablerunner-thirdborder-corner

برای دوختن یک دوخت ستوتک مراحل زیر را انجام دهید: هوک خود را در دوخت بعدی وارد کرده و ببافید سپس لبه ها را بالا آورده و بدوزید و سه دفعه این کار را تکرار کنید. و این کار را تا زمانی که دوخت مرکزی به هم متصل شود ادامه دهید.

marinke-hexagon-tablerunner-thirdborder-valley

مرحله چهارم

تمام بافت ها را محکم کنید و انتهای آنها را ببافید.

حتما بخوانید: روش دوخت کیف موبایل فانتزی با نخ و پارچه

از رومیزی خود لذت ببرید

تبریک میگویم شما الان رومیزی شش ضلعی خود را ساختید.

marinke-hexagon-tablerunner-finished-shoot3

در این نوشتار آموزشی شما یاد گرفتید که چگونه یک بافت شش ضلعی بسازید و با قرار دادن آنها را کنار هم شکل آن را بدوزید.و همچنین یک لبه برای آن بدوزید تا شکل نهایی زیبایی داشته باشد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا