آموزش انواع بافتنی و خیاطی زبان فارسی (تصویری)

روش بافت یک فرش زیبا با کاموا و قلاب (گام به گام)

چرب زبان

این فرش زیبا مناسب اتاق کودکان و سایر فضاهای کوچک مانند حمام است. با دنبال کردن این آموزش علاوه بر یادگیری این فرش زیبا، می توانید مروری بر انواع گره های قلاب بافی مانند زنجیره بافی، گره پایه کوتاه و گره پایه بلند (گره دوبل) داشته باشید.

وسیله های مورد نیاز برای بافت فرش زیبا با کاموا

wink-stripey-rug-supplies.jpg

  • کاموای کلفت
  • میل قلاب بافی (برای بافت این فرش از میل قلاب بافی ۱۰ میلی متری استفاده شده است)
  • قیچی
  • سوزن کوبلن

آموزش گام به گام بافت یک فرش زیبا با کاموا و قلاب:

قدم ۱

کار را با یک گره پایه کوتاه شروع کنید و سپس ۲۷ زنجیره بزنید.

 


منبت

توی این پک فوق العاده،منبت کاری رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! با هنرت همه رو انگشت به دهان کن یا اصلا ازش پول در بیار!


 

 


کاردستی

توی این پک فوق العاده، درآمدزایی با کاردستی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! کاردستی با وسایل ساده رو سریع یاد بگیر و توی خونه پول دربیار! 


 

 


بافتنی

توی این پک فوق العاده، هما بیات مدرس صدا و سیما، بافتنی رو جوری یادت میده که به هیچ کلاس یا مربی دیگه ای نیاز نداری! هنر بافتنی رو سریع یاد بگیر، همه رو انگشت به دهان کن یا اصلا پول در بیار!


 

wink-stripey-rug-step-1.jpg

قدم ۲

در چهارمین زنجیره ی روی میل قلاب بافی و در سایر زنجیره های کنار آن، یک گره پایه بلند (گره دوبل) بزنید. حالا ۲۵ زنجیره دارید (به همراه ۳ زنجیره ی اول کار).

wink-stripey-rug-step-2.jpg

قدم ۳

سه زنجیره ی دیگر بزنید و سپس کار را برگردانید. در همان جایی که میل قلاب بافی قرار دارد و در سایر زنجیره های کنار آن، یک گره پایه بلند و در آخرین زنجیره، دو گره پایه بلند ببافید. با این کار در هر ردیف، دو تا بیشتر خواهد شد. این کار را تا ردیف پونزدهم تکرار کنید.

wink-stripey-rug-step-3.jpg

برای عوض کردن رنگ کاموا، یک گره پایه بلند ببافید؛ زمانی که روی میل قلاب بافی، دو حلقه ایجاد شد، بافت را با یک رنگ جدید تمام کنید. با دنبال کردن این روش می توانید به راحتی در هر جای بافت، رنگ کاموا را عوض کنید.

wink-stripey-rug-step-4.jpg

wink-stripey-rug-step-5.jpg

قدم ۴

سه زنجیره دیگر بزنید و سپس کار را برگردانید. در هر یک از زنجیره ها، یک گره پایه دوبل ببافید. دیگر نیازی به افزایش تعداد زنجیره ها نیست. قدم ۴ را می توانید پنج بار تکرار کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

wink-stripey-rug-step-6.jpg

قدم ۵

دوباره سه زنجیره دیگر بزنید و سپس کار را برگردانید. زنجیره کناری را رد کنید و در هر یک از زنجیره های بعدی، یک گره پایه بلند بزنید، زنجیره ی یکی مانده به آخر را رد کنید. با این کار تعداد زنجیره ها در هر ردیف دو تا کم خواهد شد. این کار را تا ردیف سی و پنجم تکرار کنید.

wink-stripey-rug-step-7.jpg

قدم ۶

اضافی کاموا را با قیچی ببرید و آن را از حلقه ی موجود روی میل قلاب بافی بیرون بکشید. حالا نوبت حاشیه بافی برای فرش است.

wink-stripey-rug-step-8.jpg

قدم ۷

برای بافت حاشیه ی فرش، ابتدا یک گره خفت روی میل قلاب بافی بزنید، سپس دور تا دور حاشیه فرش، یک گره پایه کوتاه بزنید. سپس در ردیف بعدی در هر زنجیره، دو گره پایه کوتاه بزنید.

wink-stripey-rug-step-9.jpg

در گوشه های کار، ۴ زنجیره پایه کوتاه ببافید.

wink-stripey-rug-step-10.jpg

انتهای بافت را با سوزن کوبلن محکم بدوزید و کار را تمام کنید.

از فرش جدیدتان لذت ببرید

با بافت این فرش می توانید حال و هوای منزلتان را کمی عوض کنید. این فرش را می توانید بنا بر سلیقه ی خود با رنگ های مختلف ببافید.

wink-stripey-rug-finished-2.jpg

wink-stripey-rug-finished-3.jpg

بسیار کاربردی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا