آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

موفقیت فردی چیست؟ 14 روش رسیدن به موفقیت شخصی

چرب زبان

چند بار در زندگی تان از کلمه موفقیت استفاده کرده اید؟ چند بار این کلمه حسادت تان را بر انگیخته است؟ موفقیت را چه طور تعریف می کنید؟ به نظرتان موفقیت شخصی چیست؟

همه ما آن را می خواهیم، ​​اما فقط عده کمی از ما به آن می رسند. موفقیت مثل یک راز است، برخی از افراد آن را حل و کشف کرده اند و بسیاری دیگر به دنبال راهی برای یافتن کلیدش هستند.

دسته بندی های زیادی برای موفقیت وجود دارد، مثل اجتماعی ، خانوادگی، مالی و غیره وجود دارد.

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

 


رازهای میلیونر شدن

توی این پکهای فوق العاده، رازهای میلیونر شدن رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! این ترفندها اگه پولدارت نکنن هم تو زندگی واقعا لازمن. استفاده کن و حسابی پول در بیار! 


 

 


قوانین رشد و موفقیت

توی این پک فوق العاده، قوانین رشد و موفقیت رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! توی زندگی، محل کار و هر جایی راه موفقیت رو به راحتی پیدا کن!


 

رسیدن به یک هدف اگر کاملا برایمان مشخص نباشد، بسیار دشوار یا تقریبا غیرممکن است.

پس اگر هدف تان موفقیت است، مهم ترین کاری که باید انجام بدهید این است که مطمئن باشید موفقیت برای شما تعریف شده است. آیا هدف تان آرامش درونی، شادی یا پول است؟

چگونه با انرژی بیشتری از خواب بیدار شویم؟ (18 ترفند موثر)

من بعد از کلی تحقیق و جستجو در وب، تعریف جالبی از موفقیت پیدا کردم که به نظر من دقیق ترین تعریف است:

“موفقیت آرامش ذهن است، رضایت از این است که تمام تلاش تان را می کنید تا به بهترین چیزی تبدیل شوید که می توانید باشید.”

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

موفقیت یک طرز فکر، ذهنیت، طرز فکر ، رفتار و تغییر است. در واقع شیوه ای از زندگی است که در آرامش روانی خودش را نشان می دهد.

یک فرد واقعا موفق در بیشتر لحظات یا شرایط موفق است.

فردی که ذهنیت موفقی دارد درد، جدایی، طرد شدن و خشم را احساس کند، با این حال بدون توجه به شرایط بیرونی، برای رسیدن به اهدافش محکم، متعهد و با پشتکار ادامه می دهد.

موفقیت فردی چیست؟

برای این نوع افراد، شکست بزرگ ترین فرصت برای خود سازی، پیشرفت و رشد است، زیرا آن ها درک می کنند که هر شکست مثل پله ای است که آن ها را به هدفی که برای خودشان می خواهند، نزدیک تر می کند.

بسیاری از مردم زمانی که ادیسون مدام لامپ را روشن می کرد، مسخره اش می کردند.

آن ها به او گفتند: “ادیسون تو صد بار شکست خورده ای، بس کن! اما ادیسون به آن ها گفت: ” من هیچ شکستی نداشتم، من صد ها راه پیدا کرده ام که به من می گوید چه طور یک لامپ را روشن نکنم! ”

این ذهنیت شما را از تسلیم شدن باز می دارد، به شما می آموزد که شکست، عدم موفقیت نیست، بلکه یک قدم به هدف نزدیک ترتان می کند.

فردی که نگرش موفقیت طلبانه دارد؛ حتی از دردی که در مسیر حس می کند هم لذت می برد. این چیزی است که این طور افراد را منحصر به فرد می کند!

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی

نکته جالب دیگری در مورد این افراد وجود دارد، آیا تا به حال توجه کرده اید که این افراد به موفقیت شان اهمیت نمی دهند؟ آن ها حتی به آن اشاره و در موردش صحبت هم نمی کنند.

موفقیت و خوشبختی را می توان با کفش مقایسه کرد! بله، چیزی که شنیدید درست است!

شما فقط زمانی متوجه وجود کفش خواهید شد که مشکلی وجود داشته باشد؛ مثلا زمانی که سنگی واردش شده یا زمانی که برای تان گشاد باشد یا زمانی که به پای تان فشار وارد کند. اکثر مردم زمانی که کفش کاملا اندازه و بی عیب باشد متوجه وجود آن نمی شوند.

شما هم وقتی موفقیت و خوشبختی را داشته باشید، در موردش صحبت نخواهید کرد و متوجهش نمی شوید.

چه طور به موفقیت شخصی برسیم؟

1-ببینید چه تصویر دهنی از خودتان دارید

خود انگاره یا Self concept به این اشاره دارد که چه قدر به خود و آنچه باور دارید، اعتقاد دارید.

با این که ممکن است برای شما باور نکردنی به نظر برسد، اما اکثریت قریب به اتفاق ما عزت نفس پایینی داریم.

معمولا دوست داریم این طور فکر کنیم که قادر به انجام وظایفمان نیستیم که تأثیر زیادی بر توانایی ما برای رسیدن به اهدافی که برای خودمان تعیین کرده ایم، دارد.

حتما بخوانید: با این تکنیک های ساده برای همیشه پرانگیزه و موفق بمانید

کسی که معتقد است از اول به هر چیزی که می ‌خواهد نمی‌ رسد، دیگر نمی‌ تواند به آنچه که می ‌خواهد برسد.

و تنها کاری که او انجام می دهد؛ این است که این باور را در خودش تقویت کند که ” می بینی؟ من از قبل می دانستم که بازنده خواهم بود! ” در نتیجه، او با اولین سختی کنار می کشد.

از سوی دیگر، فردی با خود انگاره مثبت، خودش را باور دارد و معتقد است که می تواند به اهدافش برسد.

موفقیت

حتی اگر با موانع و مشکلات مختلف مواجه شود، به حرکت رو به جلو ادامه می دهد زیرا می داند که هیچ چیز در زندگی به راحتی به دست نمی آید . همیشه ” سنگ ” در راه وجود دارد، اما او مطمئن است که موفق خواهد شد.

حتی اگر با موانعی هم روبرو شود، به حرکت رو به جلو ادامه می دهد، زیرا می داند که هیچ چیز در زندگی به راحتی به دست نمی آید و معمولا ” سنگ هایی ” در راه وجود دارد و می داند که به هدفش خواهد رسید.

پس خود انگاره گامی مهم برای موفقیت فردی است.

2- برای خودتان اهدافی تعیین کنید

چی؟ حال و حوصله اش را ندارید؟ فکر می کنید لازم نیست برای خودتان هدف تعیین کنید؟

اشتباه بزرگی می کنید! بگذارید با آمار و ارقام بیشتر توضیح دهم:

در واقع طبق آمار، تنها 5 درصد از مردم برای خودشان هدف تعیین می کنند . به عبارت دیگر، 95 درصد مردم نمی دانند چه می خواهند و به کجا می روند.

کمی عجیب است، درست است؟ خب ما در زندگیمان همین گونه هستیم. در نهایت، ما بدون این که بدانیم چرا، کار هایی را انجام می دهیم. آیا واقعا عجیب نیست؟

حتما بخوانید: 100 هدف که در زندگی باید به آنها برسید

به قول فرانسیسکو آلکاید، نویسنده و سخنران انگیزشی اسپانیایی ، دلیل اصلی این که مردم به آنچه می‌ خواهند نمی‌ رسند؛ این است که نمی ‌دانند چه می‌ خواهند.

آیا واقعا می خواهید بقیه عمرتان را بی هدف بگذرانید و وقتی به سن 60، 70، 80 سال رسیدید و به گذشته نگاه کردید پشیمان شوید؟!

3- اطرافتان را با افرادی مثل خودتان پر کنید

هر چیز خوبی بعد از یک پروسه طولانی به دست می آید. بنابراین، برای دستیابی به آن لازم است که خودتان را با افراد شبیه خودتان احاطه کنید. در این مورد دو چیز را باید در نظر گرفت:

  • در محیط مناسب قرار بگیرید : حتما این را شنیده اید که هر آدمی میانگین 5 نفری است که بیشتری زمان را با آن ها می گذارند. بنابراین، اگر می خواهید موفق باشید، توجه به این مورد ضروری است. بدیهی است که اگر خودتان را با افراد ” برنده ” احاطه کنید، شانس بسیار بیشتری برای حرکت رو به جلو و موفقیت دارید .

برعکس، اگر افرادی که با آن ها تعامل داریم بخشی از یک محیط “سمی” باشند، نمی ‌توانید موفق باشید.

  • خودتان به تنهایی نمی توانید موفق شوید: یک ضرب المثل آفریقایی می گوید که اگر می خواهید سریع بروید، تنها بروید، اما اگر می خواهید مسافت بیشتری را بروید، با هم بروید.

تصور کنید که می خواهید 450 کیلومتر را با پای پیاده طی کنید. فاصله کمی نیست. مطمئنا شما فقط به 50 کیلومتر اول می رسید، اما به خط پایان نه!

محرک عاطفی و همراهی دیگران برای رسیدن اهداف بزرگ ضروری است.

4- تعهد و اراده داشته باشید

واضح است که هر کسی دوست دارد در همان چیزی که دوست دارد، موفق شود.

اما، چرا به این راحتی تسلیم می شویم؟ آیا ما حوصله کافی نداریم یا واقعا ارزش تلاش کردن ندارد؟

ما معمولا تعهد نداریم. تعهد ما را وادار می کند تا آن کاری که لازم است به طور مستمر انجام بدهیم نه انگیزه.

باید بین تعهد و انگیزه تمایز قائل شویم.

چگونه خوش بین باشیم؟ 15 روش موثر برای انرژی مثبت دادن

انگیزه باعث عمل می شود، اما هر لحظه شما آن انگیزه را ندارید . . . چه اتفاقی می افتد؟

شما باید آنچه که می خواهید و آن چه که از ته دل می خواهید را مشخص کنید. این جا است که یک نیروی درونی لازم است که اراده تان را برانگیزد.

اراده واقعی برای به دست آوردن آنچه که می خواهیم و داشتن تمرکز روی آن ضروری است؛ زیرا اگر آن چیزی که می خواهید به دست بیاورید مبتنی بر انگیزه باشد، در اولین چالش رهایش خواهید کرد!

5- از افرادی که جلوی موفقیت تان را می گیرند، دوری کنید

ما باید بدانیم که چه طور اطرافمان را با افرادی پر کنیم که تأثیر مثبتی بر ما دارند و از افرادی که تأثیر منفی رویمان می گذارند، دوری کنیم. مثل افراد منفی گرایی که از همه چیز انتقاد می کنند، از همه چیز شکایت نمی کنند، به همه چیز بدبین هستند و غیره.

گاهی اوقات، دور شدن از این افراد می تواند چالش برانگیز باشد ، زیرا ممکن است دوست یا عضوی از خانواده مان باشند. در این موارد، می ‌توانیم از آن ها فاصله نگیریم، اما همیشه مراقب تأثیری که می ‌توانند روی ما بگذارند، باشیم.

6- کاری که دوست دارید را انجام بدهید

برای موفقیت، باید کار ها را با اشتیاق انجام بدهیم و بهترین راه برای رسیدن به این هدف این است که خودمان را وقف انجام کاری کنیم که به آن علاقه داریم.

پس اگر می‌ خواهیم به موفقیت برسیم، اول از همه باید مشخص کنیم که به چه چیزی علاقه داریم، واقعا دوست داریم چه کار کنیم، اگر تمام پول دنیا را داشتیم چه می‌ کردیم یا حتی بدون آن چه می ‌کردیم.

و هنگامی که اشتیاق و علاقه مان را کشف کردیم، خودمان را وقف انجام آن کنیم، کسب ‌و کاری در رابطه با آن راه اندازی کنیم و بدانیم که موفقیت و پول بعدا به دست خواهد آمد.

7- بزرگ فکر کنید

کلید دیگر موفقیت بزرگ فکر کردن است؛ یعنی آرزو های بزرگ و اهداف فوق العاده ای داشته باشیم.

حتی اگر در ابتدا بزرگ فکر کردن غیر واقع بینانه به نظر برسد ، باز هم آن را انجام بدهید . بزرگ اندیشی ما را وادار می کند تا راه هایی برای رسیدن به قله پیدا کنیم و بعد انگیزه رسیدن به اهداف را در ما ایجاد می کند.

10 عادت موثر را  بخوانید: زندگی خود را فقط با 2 دقیقه در روز تغییر دهید

به طور مثال اگر می ‌خواهیم کسب ‌و کاری راه ‌اندازی کنیم، به کسب ‌و کاری فکر کنیم که احتمال تبدیل شدنش به مرور زمان به یک شرکت بزرگ بالا باشد. پس روی پروژه های بزرگ سرمایه گذاری کنید.

8- اهل عمل باشید

بسیاری از افرادی که ایده خوبی دارند؛ تمام وقت دنیا را صرف تجزیه و تحلیل، تحقیق ، آماده سازی یا یادگیری می کنند، یا به این دلیل که از شکست می ترسند و می خواهند همه چیز را پیش بینی کنند، یا به این دلیل که نمی خواهند دیگران فکر کنند که آن ها نمی دانند.

اما در نهایت وقتی تصمیم می ‌گیرند ایده ‌شان را عملی کنند یا از فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته استفاده کنند، دیگر خیلی دیر شده است یا بدتر از آن، دیگران قبلا از آن بهره برده اند.

پدر و پسر

بنابراین بهتر است وقتی یک ایده یا فرصت خوب به سراغمان می آید، تصمیم بگیریم و بدون اتلاف وقت و نیاز برای آمادگی کامل، حتی اگر هم چیز زیادی نمی دانیم یا می ترسیم، عمل کنیم.

حتی اگر درست نمی دانیم که در شروع کار قرار است چه کاری انجام دهیم، اگر باور داشته باشیم ، باید در اسرع وقت اقدام کنیم و بعد تصمیم بگیریم و آن را اصلاح کنیم.

9- یک برنامه اجرایی تهیه کنید

برای این که تمام چیز هایی که گفتیم درست پیش برود ، باید یک برنامه عملیاتی داشته باشیم.

بدون آن، خیلی راحت رشته امور از دستمان در می رود و مهم تر از همه هدفمان محو خواهد شد.

یک پروژه بدون برنامه ریزی ما را به وادی شکست می کشاند.

حتما بخوانید: روش برنامه ریزی کردن و 3 نکته مهم

وقتی برای هدف تان برنامه ای می ریزید؛ ذهن تان را برای رسیدن به آن آماده خواهید کرد.

فراموش نکنید که لازم است این برنامه واقعا قابل اجرا باشد!

کار ها و وظایفی که انجام شان بیش از حد دشوار است یا شما را از هدف تان دور می کند را در این برنامه ننویسید.

10- مدام آموزش ببینید

یکی دیگر از الزامات موفقیت شخصی، آموزش مداوم است، خواندن کتاب، شرکت در دوره‌ ها، گوش دادن به نوار، شرکت در سمینار ها ، جستجوی شرکت‌ ها یا افرادی که به ما آموزش دهند همگی نوعی آموزش هستند.

ما باید دائما خودمان را آموزش بدهیم تا فرصت هایی که به وجود می آیند را به کارآمد ترین شکل ممکن شناسایی کرده و از آن ها استفاده کنیم.

البته نباید در صرف زمان برای یادگیری افراط کنیم و در تصمیم گیری و عمل کردن تفریط!

11- صبر و ایستادگی کنید

یکی دیگر از کلید های موفقیت شخصی داشتن صبر و پشتکار است. این را بدانید که راه موفقیت، به طور کلی، یک راه طولانی و پر از موانع و حوادث پیش بینی نشده است.

هر چقدر هم که انسان با استعداد، آگاه و آماده باشد ، اگر صبر و پشتکار نداشته باشد، بعید است که موفق شود.

بنابراین برای رسیدن به موفقیت نیاز به صبر و استقامت داریم تا بتوانیم بر هر مانع و حادثه غیرمنتظره ای که سر راهمان قرار می گیرد، غلبه کنیم.

12- نظم و انضباط فردی داشته باشید

یک راه عالی برای ایجاد نظم و انضباط، ایجاد یک برنامه روتین مخصوصا در زمینه ‌هایی که برای رشد و موفقیت بلند مدت تان مهم هستند، است.

به طور مثال من یک روتین ایجاد کرده ام تا بتوانم مقالاتم را در زمانی که برنامه ریزی کرده ام، بنویسم.

و هدف بعدی ام اینست که به جای این که هر 15روز یکبار مقاله منتشر کنم، هر هفته این کار را انجام بدهم.

برای این کار روتینی برای جستجوی ایده ها و اطلاعات در طول هفته ایجاد کرده ام و روزی از هفته که مقاله می نویسم و ​​منتشر می کنم را هم تعیین کرده ام.

حتما بخوانید: چطور منظم و سازمان یافته باشیم؟

در این مسیر، یکی از اولین عادت هایی که باید ترک کنیم، بهانه تراشی است.

این کار آسانی نیست؛ زیرا ما همیشه بهانه‌ هایی برای متوقف کردن برنامه ‌ها پیدا می ‌کنیم. اما تعیین این که آیا این هدف برای ما اولویت دارد یا خیر، بسیار مهم است.

یا مثلا اگر به کشوری نقل مکان کنید که زبان شان را بلد نیستید، یادگیری یک زبان جدید برای شما در اولویت خواهد بود، پس باید برای هدف تان برنامه ریزی و سر وقت به آن عمل کنید.

اما اگر نظم و انضباط کاری نداشته نباشید ، موفق هم نخواهید شد.

13- با دیگران خوب رفتار کنید

اگر می‌ خواهید فردی قابل احترام باشید، باید بدون در نظر گرفتن نقش اطرافیان تان در زندگی، با آن ها خوب رفتار کنید.

همیشه گفته شده که برخورد با انسان ها سخت ترین کار دنیاست و من هم منکر آن نخواهم شد.

انسان ‌ها می توانند پیچیده، مغرور و فرصت‌ طلب باشند. با این حال، راه‌ های خاصی برای بهبود رابطه ‌تان با مردم و حتی دوستان تان وجود دارد که باید روی آن ها کار کنید.

14- کمال گرا نباشید

کمال مفهومی دور از واقعیت است، به همین دلیل تلاش برای رسیدن به کمال چیزی است که هیچ وقت به آن نخواهید رسید.

کمال گراها شدیدا می خواهند همه چیز همان طور که آن ها انتظار دارند و در زمانی که می خواهند پیش برود. بدیهی است که همیشه ناکام خواهند ماند.

مشکل این جا است که فرد کمال گرا از اعتراف به محدودیت هایش طفره می رود و انتظارات نامعقول دارد.

در ادامه بخوانید: 17 روش عملی برای حفظ انرژی در شرایط سخت

فرد کمال گرا هر نوع محدودیتی را انکار یا رد می کند.

تمایل او به نادیده گرفتن همه این محدودیت ها باعث ایجاد یک اختلال روانی ابدی و سرگردانی می شود زیرا واقعیت را نمی پذیرد.

kar

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا