مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

باکره چیست باکرگی چیست؟ از کجا معلوم می شود؟

چرب زبان

باکره به کسی گفته می شود که تا به حال رابطه جنسی نداشته است؛ اما از آنجایی که رابطه جنسی برای هر فردی تعریف خاصی دارد، مفهوم باکره و باکرگی هم برای هر کسی می تواند متفاوت باشد.

به عقیده خیلیها دخول آلت تناسلی در واژن یک خانم باعث از دست رفتن باکرگی او می شود. اگر فقط این نوع رابطه جنسی را دلیل بر از دست رفتن باکرگی بدانیم، شکلهای دیگر رابطه جنسی مثل رابطه مقعدی یا دهانی از بحث خارج می شوند. ممکن است برخی افراد هیچ وقت رابطه دخولی نداشته باشند اما باز هم باکره محسوب نشوند.

بلد باشید: نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی

از طرف دیگر، در برخی فرهنگها تجاوز جنسی به معنای رابطه جنسی نیست. چون رضایت دو طرف را به همراه ندارد. عده ای معتقدند اگر کسی تحت فشار تن به رابطه واژینال، مقعدی یا دهانی بدهد، شامل «از دست دادن باکرگی» نمی شود.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

بنابراین به طور کلی باید گفت که تعریف باکره و باکرگی پیچیده است و این تعریف به خود شما و فرهنگ جامعه ای که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. در برخی کشورها اصلا به باکره بودن فرد اهمیتی داده نمی شود و در کشورهایی مثل ایران هم این مساله مهم تلقی می شود.

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت یا هایمن (hymen) یک بافت نازک و گوشتی در دهانه واژن خانمها است. درباره پرده بکارت بحثهای زیادی وجود دارد. خیلیها فکر می کنند پرده بکارت دهانه واژن را کاملا می پوشاند؛ ولی معمولا اینطور نیست. در اکثر مواقع این پرده خودش به طور طبیعی سوراخی دارد تا خون پریود بتواند به راحتی از واژن بیرون بیاید.

بافت پرده بکارت برخی خانمها هم به طور مادرزادی و از زمان تولد آنقدر کم است که می شود گفت پرده بکارت ندارند. در موارد نادری هم بافت پرده بکارت کل دهانه واژن را می پوشاند یا سوراخ آن خیلی کوچک است و برای برداشتن بافت اضافی نیاز است که به پزشک مراجعه شود. پرده بکارت هم درست مثل اندامهای دیگر بدن هر فرد با دیگری متفاوت است.

20 خوراکی برتر برای افزایش توان جنسی (زن و مرد)

در برخی خانمها با اولین رابطه جنسی، پرده بکارت دچار پارگی می شود و خونریزی می دهد؛ اما این اتفاق برای همه رخ نمی دهد. یعنی قرار نیست پاره شدن پرده بکارت همیشه با خونریزی و درد همراه باشد. از طرف دیگر، کارهای دیگری مثل دوچرخه سواری، برخی ورزشها یا وارد کردن اجسام یا انگشت به داخل واژن هم می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود. وقتی این پرده پاره می شود دیگر به طور طبیعی ترمیم و جایگزین نمی شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

آیا داشتن پرده بکارت به معنای باکره بودن است؟

برخیها معتقدند پاره شدن پرده بکارت یعنی از دست رفتن باکرگی فرد؛ اما همیشه اینطور نیست. بعضیها به طور طبیعی جوری به دنیا می آیند که پرده بکارتشان باز است و علاوه بر این، اتفاقات دیگری به جز رابطه جنسی هم می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود. بنابراین از روی داشتن یا نداشتن پرده بکارت نمی توان فهمید کسی رابطه جنسی داشته یا نه، چون ممکن است فردی بر اثر سانحه پرده بکارتش را از دست بدهد یا اصلا پرده بکارت نداشته باشد.

بلد باشید: 7 تا از عوارض اصلی نداشتن رابطه جنسی (همه سنین)

میانگین سنی افراد باکرگی خود را از دست می دهند چقدر است؟

در کشوری مثل آمریکا به طور متوسط افراد در 17 سالگی اولین رابطه جنسی خودشان را تجربه می کنند. خیلی از نوجوانانی که رابطه جنسی داشته اند اذعان می کنند که کاش کمی صبر می کردند. اگر رابطه جنسی خارج از چارچوب دارید هیچ وقت برای متوقف کردن آن دیر نیست. اگر اشتباهی مرتکب شده اید قرار نیست تا ابد آن را تکرار کنید. به فکر سلامت روح و جسم خودتان باشید و همیشه قبل از برقراری هر نوع رابطه جنسی پرخطری به عواقب آن مثل بارداری ناخواسته و یا ابتلا به بیماریهای مقاربتی فکر کنید.

باکرگی در دختران چگونه معلوم می شود؟

وضعیت باکرگی در دختران و زنان معمولاً با بررسی علمی برخی نشانه‌ها و آزمون‌ها قابل تشخیص است. اما مهم است بدانید که باکرگی یک مفهوم فیزیولوژیک است و فقط به معنای عدم قرارگیری در رابطه جنسی قابل تعریف نیست.

معاشقه/رابطه جنسی چیست؟ چندبار و چقدر باید طول بکشد؟

3 تا از روش‌ها و نشانه‌هایی که مورد استفاده برای تشخیص باکرگی قرار می‌گیرند عبارتند از:

1-بررسی غشای بکارت: در برخی دختران باکره، غشاء بکارت نسبتاً حفظ شده است و در صورت تماس جنسی نشکسته می‌شود. اما غشاء بکارت همواره مؤید باکرگی نیست و ممکن است در برخی دختران باکره نیز نشکسته باشد (مثلاً به دلیل تمالکت باشکنه یا دیگر علل).

2-عدم جریان خون: در برخی دختران باکره پس از برخورد با رابطه جنسی اولیه، ممکن است یک کمی خونریزی رخ دهد که نشانه‌ای از وجود باکرگی است. اما این نشانه نیز در برخی موارد نمی‌تواند به عنوان معیار تشخیصی کامل در نظر گرفته شود.

3-تاریخچه جنسی: سابقه جنسی فرد نیز می‌تواند به شما اطلاعاتی درباره باکرگی افراد بدهد. اما توجه داشته باشید که این اطلاعات ممکن است غیرقابل اعتماد یا دقیق نباشد، و همچنین هر فرد ممکن است در ارزیابی جنسیت خود مستنداتی را پنهان کند.

در همه موارد، مشاوره با پزشک یا متخصص جنسیت شما را در تشخیص وضعیت باکرگی یا سوالات مرتبط با آن راهنمایی خواهد کرد.

باکرگی پسران چگونه معلوم می شود؟

در مورد پسران، باکرگی به معنای عدم داشتن تجربه رابطه جنسی قابل تشخیص نیست. از طریق آزمونی مستقیم برای تشخیص باکرگی در پسران وجود ندارد.

در برخی فرهنگ‌ها و باورها، برخی نشانه‌ها ممکن است به عنوان نمادهایی برای باکرگی در پسران مطرح شوند، اما این نشانه‌ها نهایتاً به توصیف شخصیت و ویژگی‌های بدنی فرد مرتبط هستند و معیار قطعی برای تشخیص باکرگی ندارند.

حتما بلد باشید: آمیزش جنسی در انسان چه حسی دارد؟ 6 پوزیشن رایج

اهمیت باکرگی در فرهنگ‌ها و اجتماعات مختلف متفاوت بوده و برای تعیین آن اغلب از سوالات پرسشنامه‌ای در مورد تجربه جنسی استفاده می‌شود. با این حال، باید توجه داشت که این پرسشنامه‌ها خود نمی‌توانند تشخیص قطعی را به شما دهند.

در نهایت، برای بحث در مورد بضاعت جنسی و باکرگی، مشاوره با پزشک یا کوچ جنسیت می‌تواند منبعی قابل اعتماد و راهنمایی برای شما باشد.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا