مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چگونه با حداقل هزینه سفر کنیم یا در سفر کم خرج کنیم؟ (آپدیت 2022)

چرب زبان

ما معمولا اهدافی را در زندگی دنبال می کنیم که به واسطه آنها بتوانیم به خود ایده آلی که در ذهن داریم نزدیک تر شویم و یکی از این اهداف معمولاً تلاش برای سفر بیشتر است. اما وقتی پای وقت و هزینه به میان می آید، سفر می تواند به یک رویای دست نیافتنی تبدیل شود. رویای شیرینی که شاید هرگز برآورده نشود.

خوشبختانه، تحولات مثبتی برای کمک به کسانی که می خواهند بیشتر سفر کنند صورت گرفته است: بلیط هواپیمایی ارزان تر، وب سایت های آنلاین بیشتر برای دستیابی به اطلاعات مربوط به سفر، تورهای پیاده روی رایگان در شهرهای مختلف و فرصت های بیشتر برای دور زدن زیرساخت های سنتی سفر و ارتباط مستقیم با سبک زندگی مردم محلی.

حتما بخوانید: روشهای پیدا کردن ارزان ترین پروازها در سال 2020

در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای تجربه سفرهای ارزان قیمت تر آورده شده است:

1-ذهنیت خود را تغییر دهید

تغییر ذهنیت ممکن است چندان به تغییر بودجه مورد نیاز برای سفر مربوط نباشد، اما با این وجود مهم است. وقتی به فکر راه های ارزان تر برای سفر هستید، می توانید راه های برای پس انداز پیدا کنید. برداشتن قدم اول مراحل دیگر را آسان تر می کند.

با طرز فکر “بله، می توانم” شروع کنید. فکر نکنید “من نمی توانم مسافرت کنم” – به این فکر کنید که “کاری که امروز می توانید انجام دهید تا سفرتان به واقعیت تبدیل شود چیست؟” زندگی یک بازی ذهنی است. هر روز کارهایی انجام دهید که شما را به سفر خود نزدیک تر کند و خود را یک مسیر بدون توقف قرار دهید.

2- برای پس انداز کردن برنامه ریزی کنید

همه ما نیاز به پس انداز بیشتری داریم مگر اینکه بیل گیتس باشیم. اما چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم؟ اگرچه زندگی پرهزینه است، اما همیشه راه هایی برای صرفه جویی بیشتر وجود دارد. همیشه چیزی وجود دارد که می توانید آن را حذف کنید. پس انداز شما با گذشت زمان زیاد می شود.

مرتباً در قلک مسافرت خود پول بریزید- حتی اگر مبلغی کمی در هفته باشد. هر مبلغ کوچک می تواند کمک کننده باشد. هرچه بیشتر پس انداز کنید، تمایلتان به پس انداز بیشتر خواهد شد. به این ترتیب این کار دیگر برایتان سخت و طاقت فرسا نیست.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

حتما بخوانید: 40 نکته مسافرتی کاربردی برای تبدیل شدن به یک توریست خبره

3- انعطاف پذیر باشید

یکی از مواردی که مردم همیشه از آن به عنوان چیزی که آنها را از سفر منصرف می کند یاد می کنند، هزینه بلیط هواپیما است. اما بگذارید به شما بگویم، ما در عصر پروازهای ارزان قیمت زندگی می کنیم.
اگر بتوانید در برنامه های خود انعطاف پذیر باشید، همیشه گزینه هایی برای شما وجود دارد. مطمئناً، شما نمی توانید برای هفته آینده یک بلیط ارزان قیمت برای اروپا پیدا کنید، اما اگر در مورد مقصد و زمان سفر خود انعطاف پذیر باشید، می توانید قیمت های خوبی پیدا کنید.

من از Google Flights استفاده می کنم. ابتدا شهر خودم و سپس “همه جا” را تایپ می کنم و به دنبال ارزان ترین نتایج می گردم. من جایی را به عنوان مقصد خود در نظر می گیرم که بتوانم با کمترین هزینه به آنجا پرواز کنم.

حتما بخوانید: دل و دماغ ندارید؟ 50 ایده آسان برای بهبود روحیه شما

اما اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید، می توانید برخی از وب سایت های زیر را جستجو کنید و برای آنها ایمیل ارسال کنید:

 • Scott’s Cheap Flights – بهترین وب سایت برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به سرویس های پرواز از ایالات متحده است.
 • The Flight Deal  – قیمت های باورنکردنی برای پرواز در سراسر جهان را در اختیار شما قرار می دهد.
 • Secret Flying– یک سایت دیگر برای پیدا کردن قیمت های شگفت انگیز برای پرواز در سراسر جهان ( از جمله پروازهای آسیا/ آفریقا/ آمریکای جنوبی که در سایت های دیگر یافت نمی شوند.)

5- از اقتصاد اشتراکی استفاده کنید

اقتصاد اشتراکی باعث شده تا پلتفرم های جديدی برای صرفه جویی بوجود بیایند که سفر را ارزان تر، شخصی تر و قابل دسترس تر كرده اند. به این ترتیب دیگر نیازی به تورهای مسافرتی ندارید و می توانید با افراد محلی ارتباط برقرار کنید و سبک زندگی آنها را تجربه کنید. من برای مسافرت از این وب سایت ها استفاده می کنم! شما هم می توانید همین کار را انجام دهید. موارد مورد علاقه من عبارتند از:

 • Airbnbبهترین بستر ممکن برای اجاره اتاق، آپارتمان و خانه از افراد محلی.
 • Couchsurfing  – برای یافتن محل اقامت رایگان (اغلب کاناپه) و دیدار با مسافران / افراد محلی.
 • Trusted Housesitters  – برنامه مورد علاقه من- اجازه خانه کسی که خود در تعطیلات به سر می برد.
 • EatWith  – به شما کمک می کند وعده های غذایی خود را با افراد محلی صرف کنید.
 • BlaBlaCar – امکان استفاده از اتومبیل دیگران را به شما می دهد به این صورت که شما یک صندلی را کرایه می کنید.

6- چیزهای رایگان را پیدا کنید

در حال حاضر منابع شگفت انگیزی برای سفر وجود دارند که می توانند به شما در سفر با بودجه کم کمک کنند. مهم نیست به کجا می روید، می توانید یک پست یا وبلاگ پیدا کنید که به صورت رایگان اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد. این وبلاگ ها توسط کسانی که قبلا به آن مکان ها سفر کرده اند نوشته می شوند! از آنها برای برنامه ریزی سفر خود استفاده کنید.

عبارت مورد علاقه من برای جستجو “کارهای رایگان برای انجام در (نام شهر یا مکان) است. نگران نباشید همیشه نتیجه خواهید گرفت!

حتما بخوانید: 19 نکته/ترفند برای راحت‌تر شدن اولین پرواز با هواپیما

علاوه بر این، از رفتن به خوابگاه ها- حتی اگر قرار نیست در آنجا اقامت داشته باشید- نترسید. از آنها بخواهید راه های ارزان سفر کردن را به شما آموزش بدهند. مشتریان آنها نسبت به بودجه حساس هستند، بنابراین آنها همیشه می دانند چه کاری های را می توان با پول کم انجام داد.

7- از حمل و نقل عمومی استفاده کنید

اگر محدودیت بودجه دارید، از تاکسی ها و سرویس هایی مانند Lyft یا Uber دوری کنید. مگر اینکه بتوانید با همراه شدن با سایر مسافران، هزینه خود را کاهش دهید، حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه ترین راه برای مسافرت خواهد بود. نه تنها موجب صرفه جویی در پول شما خواهد شد بلکه با نحوه سفر افراد محلی نیز آشنا می شوید.

Google Maps معمولاً می تواند یک نمای کلی درباره گزینه های حمل و نقل عمومی و قیمت های موجود به شما ارائه دهد. می توانید اطلاعات بیشتری را از دفاتر گردشگری محلی بدست آورید و صرفه جویی بیشتری داشته باشید. (برای اطلاعات بیشتر در این مورد به نکته بعدی مراجعه کنید.)

8- از دفاتر گردشگری محلی استفاده کنید

دفاتر گردشگری محلی دانش زیادی دارند. آنها می توانند اطلاعاتی راجع به آنچه باید ببینید و انجام دهید به شما ارائه دهند. آنها غالبا تخفیف های زیادی دارند که در هیچ کجای دیگر یافت نمی شوند. همچنین می توانند در مورد رویدادهای محلی، تورهای رایگان و مناطق دیدنی به شما اطلاعات مفیدی بدهند. آنها می توانند به شما کمک کنند از تخفیف های سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

9- به دنبال اقامت ارزان باشید

اسکان یکی از بزرگترین هزینه های ثابت مسافران است، بنابراین کاهش این هزینه می تواند منجر به پس انداز بزرگی در سفر شما شود. من مطمئن هستم که بسیاری از کوله گرد ها حاضر هستند برای پایین آوردن هزینه های خود حتی در یک انبار بخوابند! من شخصا برای صرفه جویی در پارک های ملی در بانوج (گهواره تاشو) خوابیده ام!

از آنجا که مجبورید هر شب در جایی بمانید، کاهش این هزینه می تواند در کل هزینه سفر شما صرفه جویی زیادی کند. اقامت در مهمان خانه ها، کاناپه گردی، رزرو هتل های لحظه آخری،Airbnb و غیره را امتحان کنید. روش های زیادی برای کاهش هزینه های اقامت وجود دارند.

این فهرست وب سایت هایی است که من برای رزرو مکان های ارزان قیمت استفاده می کنم:

 • Booking.com – برای پیدا کردن هتل ها و مهمان خانه های ارزان قیمت.
 • Hostelworld – برای پیدا کردن خابگاه ها.
 • Agoda – یکی دیگر از وب سایت های بزرگ برای پیدا کردن هتل، به ویژه در آسیا.
 • Hotel Tonight – پیشنهادهایی را برای اقامت در هتل های لحظه آخری و تخفیف دار ارائه می دهد.
 • Airbnb  – برای اجاره اتاق های خصوصی، آپارتمان ها و خانه های اجاره ای از افراد محلی.

10- غذای ارزان بخورید

به غیر از اسکان، غذا نیز یکی از بزرگترین هزینه های سفر است. اما در نهایت، همه باید غذا بخورند. روش های زیادی برای خوردن غذاهای ارزان وجود دارد:

 • شخصا به خرید مواد غذایی بروید و وعده های غذایی خود را تهیه کنید
 • از بازارهای محلی خرید کنید.
 • برای پیدا کردن قیمت های مناسب از اپلیکشن های خاص استفاده کنید: (YelpSeamlessLaForchetteTasteCardRiceBowl)

از قانون پنج بلوک استفاده کنید. به نظر می رسد یک دیوار جادویی وجود دارد که مناطق گردشگری را احاطه کرده است. بیشتر مردم از آن عبور نمی کنند. این تجربه من است که اگر از یک منطقه بزرگ گردشگری، پنج بلوک به هر جهتی دور شوید، در نهایت به مکانهای خلوت تر و رستوران های محلی می رسید. رستوران های گردشگری اهمیتی به کیفیت نمی دهند زیرا گردشگران قرار نیست دوباره برگردند.

حتما بخوانید: روش استفاده از قانون جذب برای دوستی، ثروت و موفقیت

اما مکان هایی که برای مردم محلی غذا تهیه می کنند- باید مقرون به صرفه تر و با کیفیت تر باشند- یا از دور رقابت خارج شوند. برای غذا خوردن این مکان ها را انتخاب کنید. از منابع فوق برای یافتن محل های غذا خوری و جلوگیری از خوردن غذاهای ناسالم و بی کیفیت استفاده کنید!

11- همانطور که زندگی می کنید سفر کنید

اکثر مردم در شهر خود به اندازه گردشگران، پول خرج نمی کنند. شما نیز در زندگی روزمره همینطور هستید. پس این ذهنیت را با خود ببرید. پیاده روی کنید، از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، به فروشگاه های مواد غذایی سر بزنید، یک روز را در یک پارک بگذرانید و به دنبال قیمت های ارزان و مناسب باشید. کارهایی را که هر روز در خانه انجام می دهید را انجام دهید تا هزینه هایتان کم شوند.

افراد زیادی تصور می کنند که وقتی در سفر هستند، فقط باید هزینه کنند، خرج کنند، خرج کنند و خرج کنند. این اصلاً درست نیست. قانونی وجود ندارد که به شما بگوید باید بیشتر هزینه کنید. بودجه خود را هوشمندانه کنترل کنید- درست مانند زمانی که در خانه هستید. این کار به شما کمک می کند صرفه جویی کنید و تمام پولهای خود را صرف سفرهای خود نکنید.

حتما بخوانید: چگونه فردی خوش بین باشیم؟ 37 روش موثر برای شروع

راه های زیادی برای سفر ارزان قیمت وجود دارند کافی است آنها را پیدا کنید. سعی کنید امسال سفر خود را عملی کنید. مهم نیست که در هفته مقدار کمی صرفه جویی می کنید. مهم این است که اولین قدم را برداشته اید! هنگامی که اولین قدم را برداشتید، مراحل دیگر برایتان آسان تر خواهند بود.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا