مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

روش شاد زندگی کردن با وجود داشتن کم ترین ها (زندگی با حداقل ها)

من قبلا مینیمالیسم نبودم (کسی که به کم بسنده کند). همیشه مقادیر بسیار زیادی لباس و وسایل اضافی برای خانه خود می خریدم، صادقانه بگویم علاقه ای به شیوه زندگی مینیمالیستی و غیره نداشتم.

من انواع و اقسام چیزها را تلنبار می کردم و امیدوار بودم که روزی بتوانم از آن ها استفاده کنم. در واقع به خودم می گفتم که به این چیزها احتیاج دارم و اگر خریدن آن ها منجر به هزینه های بیش از حد می شود؛ در واقع پولم را برای استفاده بهتر خرج کرده ام!

تا این که چند سال پیش فهمیدم که با نکات و موارد مادی رابطه ناسالم دارم. نکته فقط این نبود که چیزهای زیادی داشتم، بلکه برای جبران ناراحتی و عدم رضایت خودم، در خریدن چیزها زیاده ‌روی می کردم.

حتما بخوانید: ۵۰ نعمت مهم که باید شکرگزارشان باشیم +۱۸ جمله معروف

وقتی کار روزانه خود را رها کردم و برای نوشتن یک وبلاگ تمام وقت انرژی گذاشتم، اوضاع بهتر شد و کم کم تغییر کرد. بعلاوه هنگامی که تصمیم گرفتم تمام وقت سفر کنم، ابتدا با یک RV و اکنون با یک قایق بادبانی، مجبور شدم اکثر وسایلم را ببخشم یا به دیگران هدیه دهم. خلاص شدن از شر همه چیزها دشوار بود، اما اکنون تقریبا چیزهایی را که در طول روز یا هفته نیاز دارم، خریداری می کنم.

قبل از زندگی به سبک مینیمالیستی، وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد هزینه ها می کردم. این کار واقعا استرس زا بود و من الآن با آن خیلی فاصله دارم.

صرف هزینه در مواردی برای پر کردن زندگی خود، مانند پر کردن کمد لباس، خانه خود و غیره آسان است. بعلاوه اگر توجه کنید، اندازه خانه ها در چند دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است (طبق سرشماری در ایالات متحده، خانه ها از ۳۰۰ متر مربع در دهه ۱۹۵۰ به نزدیک ۸۰۰ متر مربع امروز افزایش یافته اند)، بنابراین می توان فهمید که چقدر این موارد با سبک زندگی مینیمالیستی که بسیاری از ما انتخاب کرده ایم، فاصله دارد.

حتما بخوانید: چگونه با وجود تنهایی شاد باشیم؟ ۱۰ ترفند کاملا علمی

سبک زندگی مینیمالیستی فقط به داشتن خانه ای کوچک تر مربوط نمی شود. کلا در مورد ساده کردن زندگی است. و همه ما می توانیم از زندگی ساده تری بهره مند شویم به طوری که به ما امکان دهد تا روی چیزهایی که واقعا مهم هستند متمرکز شویم، و دلایل زیادی برای اهمیت این نوع زندگی وجود دارد که:

  • زندگی مینیمالیستی می تواند در پس انداز بیش تر به شما کمک کند. زندگی مینیمالیستی از یک طرف به این معنی است که کالاهای کم تری خریداری خواهید کرد. خرید تنها آن چه که نیاز دارید قطعا هزینه هایتان را کاهش داده و به شما در پس انداز بیش تر کمک می کند.
  • زندگی مینیمالیستی به معنای آشفتگی کم تر است. آشفتگی و درهم برهمی می تواند زندگی یک شخص را تحت الشعاع قرار دهد. حتی ممکن است احساس استرس، خستگی، درماندگی و موارد دیگر پیدا کنید.
  • زندگی مینیمالیستی می تواند زمان بیش تری به شما بدهد. انباشتگی بیش تر بدان معنی است که احتمالا بیش تر وقت خود را صرف تمیز کردن، نگهداری و تعمیر می کنید. اما در زندگی با وسایل کم تر، چیزهای مادی زیادی ندارید که از آن ها مراقبت کنید و یا حتی هزینه بر و وقت گیر باشند. اگر زندگی خود را جمع و جورتر کنید، باید به این فکر کنید که با تمام زمان های اضافی خود می توانید چه کارهایی انجام دهید!

در این جا نحوه تغییر زندگی با سبک مینیمالیستی آورده شده است:

لباس من را تعریف و توصیف نمی کند.

همان طور که گفتم، قبلا پول خیلی زیادی را صرف خرید لباس می کردم! در دوران دبیرستان و دانشگاه در یک فروشگاه لباس مشغول به کار بودم و مدام بعد از کار با لباس های بیش تری به خانه می رفتم. با این که خیلی از آن ها حراج می شدند و من هزینه کامل نمی پرداختم، منتها به این چیزها احتیاج نداشتم!

بعد از جمع و جور کردن وسایلم برای زندگی در RV، و سپس کاهش بیش تر آن ها برای زندگی در قایق بادبانی، آموخته ام که برای خوشبختی نیازی به چیزهای زیاد ندارم. اگر چیزهایی را که الآن در کمد من وجود دارد را با آن چه که در گذشته داشتم می دیدید، شوکه می شدید. من فکر می کردم که برای خوشبختی به تمام لباس های دنیا احتیاج دارم، اما اکنون می دانم که به هیچ وجه این گونه نیست.

در حقیقت، زیاد به دنبال خرید لباس نیستم و چندین سال است که تقریبا همان چیزها را می پوشم – حتی پیراهن هایی را پوشیده ام که سوراخ هایی در آن ها وجود دارد!

اکنون به جای خرید لباس های مد روز و مرسوم که خیلی هم زود خراب می شوند، به سراغ لباس هایی که “کلاسیک تر” هستند، از مد نمی افتند و دارای کیفیت بالا هستند می روم.

حتما بخوانید: موثرترین روش برای رسیدن به مثبت اندیشی و حذف افکار منفی در زندگی

وقتی متوجه شوید که به همه چیزهای اضافی زندگی خود احتیاج ندارید، احساس خیلی خوبی پیدا خواهید کرد. بعلاوه به جای این که برای برقراری ارتباط با دیگران خرید کنید، آن چیزهایی را که واقعا نیاز دارید تهیه کنید.

سبک زندگی مینیمالیستی فرصت و زمان بیش تری ایجاد می کند.

زندگی مینیمالیستی این امکان را می دهد که وقت بیش تری برای صرف کردن پیرامون سایر امور داشته باشیم.

فقط در مورد آن فکر کنید – هرچه چیزهای مادی بیش تری داشته باشید، پس باید وقت خود را بیش تر صرف استفاده از آن ها، نگهداری، تعمیر، تمیز کردن و غیره کنید. من ترجیح می دهم به گونه ای زندگی کنم که کم تر به چیزهایی که نیاز دارم و باید برای آن ها کار کنم، فکر کنم!

با زندگی مینیمالیستی، متوجه شده ام که به چیزهای زیاد نیاز ندارم.

قبل از این که مینیمالیسم باشم، چیزهای زیادی را نگه می داشتم زیرا فکر می کردم برای آینده به آن ها احتیاج پیدا می کنم. و فقط حدود ۲۵ درصد از چیزهایی را كه در خانه ام داشتم به طور مرتب استفاده می كردم. در واقعیت، ممکن است حتی کم تر از ۲۵ درصدی بوده که در بالا گفتم.

من می دانم که در این مورد تنها نیستم، و اکثر افراد مواردی را نگه می دارند، زیرا فکر می کنند ممکن است در آینده به آن ها احتیاج پیدا کنند. بیش تر این افراد این گونه هستند – چیزی را خریداری می کنند اما بلافاصله از آن استفاده نمی کنند، سال ها بعد آن را پیدا می کنند، منتها باز هم نمی توانند از شر آن خلاص شوند، زیرا فکر می کنند ممکن است شرایطی به وجود آید که به آن مورد نیاز پیدا کنند.

حتما بخوانید: ۱۵ نکته ی بسیار موثر برای داشتن یک زندگی شاد طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

اگر شما این گونه هستید، باید یک بازه زمانی حداکثر یک سال را بر روی کالا قرار دهید. اگر در آن بازه زمانی از آن استفاده نکردید، به احتمال زیاد هرگز به آن احتیاج پیدا نخواهید کرد یا حتی ممکن است آن را از دست بدهید.

به جای خرید کالاهایی که به ندرت از آن ها استفاده می کنید، می توانید در مورد اجاره یا قرض گرفتن آن ها از دیگران فکر کنید.

وقتی به این فکر می ‌کنم که چه چیزهایی را رها کردم، حقیقتا نمی‌توانم نیمی از آن ها را به یاد بیاورم. حالا می ‌فهمم که به چه چیزهایی و چه مقدار نیاز دارم، و اگر چیزهایی را که فراموش کرده ام به یاد بیاورم قطعا من را خوشحال نمی کند!

با زندگی با چیزهای کم تر پول بیش تری پس انداز می کنم.

اکنون که ما با سبک زندگی مینیمالیستی زندگی می کنیم، قادر به صرفه جویی زیادی در هزینه ها هستیم. به جای این که فکر کنیم به همه چیزهایی که داریم احتیاج پیدا خواهیم کرد، با این شیوه زندگی در مورد نیازهای خود واقع بینانه تر فکر می کنیم. هم چنین می توانیم درک کنیم که اکثر چیزهایی که در فروشگاه ها می بینیم، واقعا دست و پاگیر هستند، حداقل برای ما.

بعلاوه اکنون که فهمیدم چقدر پول در این سال ها خرج کرده ام، می توانم در فروشگاه و هنگام بحث درباره این که آیا باید کالای خاصی را خریداری کنم یا نه، خصوصا موردی که ممکن است آشفتگی ایجاد کند، “نه” بگویم. حتی اگر در یک قایق بادبانی، RV یا خانه ای کوچک زندگی نکنید، هنوز هم می توانید در آشفتگی و با کلی خرت و پرت زندگی نکنید.

حتما بخوانید: ۱۰ تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات دنیا

من حتی می توانم وارد یک فروشگاه شوم و فقط آن چه را که لازم دارم خریداری کنم، حتی اگر آن جا فروشگاه هدف باشد! بعلاوه من کنترل بیش تری روی هزینه‌ های خودم دارم وهمین امر پول زیادی برای من پس ‌انداز کرده ‌است.

اکنون می فهمم که برای خوشحال بودن به خیلی چیزها نیاز ندارم.

داشتن چیزهای زیاد شما را به فردی شادتر و خوشبخت تبدیل نمی کند. یا به تعبیری چیزهای زیاد شما را به یک فرد بهتر تبدیل نمی کنند و حتی شما را نسبت به دیگران موفق تر نمی کنند.

در حقیقت، بسیاری از شرایط خیلی دور از آن است که انتظار داریم. من این را متوجه شده ام زیرا چیزهای کم تری نسبت به گذشته دارم و از همیشه شادتر هستم.

قبل از این که یک سبک زندگی مینیمالیستی انتخاب کنم، استرس و نا امیدی بیش تری در زندگی داشتم. من فهمیدم که وجود این احساسات تا حدی به دلیل احساس گناه به خاطر عدم استفاده از هر آن چه که دارم است، حتی احساس گناه نسبت به میزان پولی که خرج می کردم، بعلاوه این درهم و برهمی و شلوغی فیزیکی، روح من را آزرده می کرد.

حتما بخوانید: ۲۰ مهارت اجتماعی کاربردی برای اینکه دوست داشتنی تر باشیم؟

اگر مخارج و هزینه های شما باعث ایجاد احساسات منفی می شود، زمان آن رسیده است که تغییر ایجاد کنید. احتمالا هرگز نخواهید گفت، “من بسیار خوشحالم که ۳۵ سال پیش از این مدل شلوار دو جفت خریده ام!” اما ممکن است بگویید، “من بسیار خوشحالم که فهمیدم که برای خوشبختی نیازی به هزینه اضافه ندارم.”

شما فقط باید چیزی را خریداری کنید که واقعا می خواهید یا به آن احتیاج داشته باشید. چه کسی به آن چه دیگران دارند اهمیت می دهد!

یک خانه مینیمالیستی به من امکان سفر می دهد.

از آن جا که من تمام وقت با قایق بادبانی سفر می کنم، باید سبک زندگی حداقلی یا مینیمالیستی خودم را حفظ کنم. و انتخاب این سبک زندگی و زندگی در قایق برای من دشوار نیست. منتها اگر وسایل زیادی داشته باشم که مانع من برای این کار و مسافرت به این شکل شوند، می تواند بسیار سخت و تقریبا بدون هیچ گونه احساس رضایت و لذت باشد.

من این مدل زندگی را دوست دارم و از این که بتوانم تمام‌ وقت به سفر بروم لذت می ‌برم و این یکی از بهترین مزایای زندگی مینیمالیستی است.

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: ۴۴ توانایی برای هر مرد و زن

فکر می کنید سبک زندگی مینیمالیستی می تواند زندگی شما را تغییر دهد؟ چرا و چرا نه؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا