آموزش عکاسی مقدماتی تا حرفه ای (رایگان)

عکاسی ماکرو (آموزش 9 ترفند کاربردی برای مبتدی ها)

چرب زبان

اگر به دنبال یک پروژه عکاسی سرگرم کننده و خلاقانه هستید، این مقاله که در مورد عکاسی مینیاتوری است را از دست ندهید. عکاسی مینیاتوری یعنی استفاده از مجسمه های کوچکی که در صحنه در کنار اشیاء دنیای واقعی قرار داده می شوند. ترفند ایجاد توهم مقیاس است که باعث می شود در آن مجسمه ها در محیط به اندازه واقعی به نظر برسند.

تصور کنید یک کاراکتر مینیاتوری روی وان حمام بر روی یک قایق ساخته شده از کیت کت حرکت می کند. یا شاید یک ماشین با یک سرنشین در گل و لای فرور فته و یا یک گاو روی پشت بام یک خانه ایستاده است. این عکاسی به عکاسی ماکرو یا مینیاتوری معروف است که مقاله ما می تواند در خلق آن به شما کمک کند.

خوشبختانه برای شروع به چیز خاصی نیاز ندارید. فقط لازم است برای خرید چند عروسک مینیاتوری یک سر به اسباب بازی فروشی ها یا فروشگاه های صنایع دستی محل تان بزنید. اگر می خواهید برای این نوع عکاسی بیشتر مایه بگذارید می توانید مبلمان، وسایل نقلیه و مناظر مینیاتوری متناسب را هم تهیه کنید.

 


لایتروم

توی این پکهای فوق العاده، عکاسی و ویرایش عکس رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! یه عکس عالی بگیر، با ویرایش زیباترش کن، همه رو انگشت به دهن کن یا اصلا ازش پول در بیار!


 

عکاسی ماکرو

این راهنما به افراد تازه کار در عکاسی کمک می کند تا یک دوربین بردارند و به سبکی متفاوت و خلاقانه عکاسی کنند. عکاسان با تجربه هم می توانند از نکات، ترفند ها و ایده های ما الهام بگیرند.

منتظر چه هستید؟ دوربین تان را بردارید و عکاسی ماکرو را آغاز کنید.

برای عکاسی مینیاتوری به چه چیزی نیاز دارید؟

برای شروع عکاسی مینیاتوری چند نکته مهم وجود دارد.

همه این نکات را در 9 مورد با جزئیات بیشتری پوشش خواهیم داد. خلاصه آن ها عبارتند از:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • مجسمه یا فیگور ها: اگر مدل های شما کوچک نباشند، عکاسی مینیاتوری نخواهد بود! اسباب مینیاتور ها را می توانید از فروشگاه های سرگرمی و اسباب بازی خریداری کنید.
 • دوربین: برای عکاسی مینیاتوری، یک دوربین DSLR با لنز قابل تعویض یا دوربین بدون آینه بهترین عملکرد را دارند. دوربین های DSLR از تنظیمات دستی برای گرفتن بهترین عکس برخوردارند. اگر به دوربین DSLR یا دوربین بدون آینه با کنترل دستی دسترسی ندارید، از گوشی همراهتان استفاده کنید. منتهی نکته اش اینست که تلفن را وارونه نگه دارید تا بتوانید از نزدیک عکس بگیرید. مزیت استفاده از گوشی ها این است که می توانید عکس های گرفته شده با آن ها را مستقیما در رسانه های اجتماعی ویرایش و ارسال کنید.
 • لنز: یک لنز ماکرو واید (زاویه باز) یا هر لنز ماکرو که به آن دسترسی دارید، بهترین گزینه برای این سبک عکاسی است. اگر لنز ماکرو ندارید، برای صحنه های عریض تر از یک لنز واید با کم ترین فاصله فوکوس استفاده کنید. اگر می خواهید عکس فشرده تری بگیرید، از لنز های بلندتر با محدوده 50 یا 85 میلی متر استفاده کنید.
 • سه پایه: سه پایه به ثابت ماندن دوربین هنگام عکاسی با سرعت شاتر آهسته کمک می کند، بنابراین از لرزش دوربین جلوگیری می شود. یک سه پایه تمام قد یا رومیزی برای عکاسی مینیاتوری مناسب است.
 • لوازم صحنه: این وسایل می توانند هر چیزی باشند، از درختچه های باغچه تان گرفته تا میوه ها و سبزیجات موجود در یخچال تان.
 • منظره: برای خلق فضا و تم در یک عکس مینیاتوری، به عناصر پس زمینه نیاز دارید. این ها می توانند فضا های داخلی، محیط بیرونی یا حتی صحنه های نقاشی شده باشند.
 • چسب ماتیکی: بسته به نوع مجسمه مینیاتوری که استفاده می کنید، به یک چسب ماتیکی نیاز است. یک چسب به چسباندن موقت مجسمه ها در محل کمک می کند. این نوع چسب به راحتی جدا می شود و غیر دائمی است.

حالا اجازه بدهید به نکات خاصی که برای عکاسی از مینیاتور ها در خانه به دردتان می خورد، بپردازیم.

9 نکته برای عکاسی از مینیاتور

1-یک سناریو برای تم های مینیاتوری تان طراحی کنید

یک سناریو برای تم های مینیاتوری تان طراحی کنید

اگر تنظیم دوربین، لنز، سه پایه و نورپردازی شما را به زحمت انداخته، پس از آن نهایت استفاده را ببرید.

“به جای ارائه تنها یک ایده برای صحنه عکاسی مینیاتوری، وقت بگذارید و چند گزینه ارائه کنید تا حداکثر استفاده را از وقتی که برای تهیه وسایل برای عکاسی گذاشته اید، ببرید.”

بنشینید و موضوعات مدنظرتان و تصاویری که می خواهید عکاسی کنید را روی یک قلم و کاغذ

یادداشت کنید. سپس سناریوی مصور و طرح کلی هر صحنه را با مداد کشیده و مدل ها و جهت نور را شبیه سازی کنید.

در نهایت لیستی از همه وسایل، مناظر و مکان ها تهیه کنید.

هنگامی که یک سناریو مصور ساده برای هر صحنه تهیه کردید، مواد مورد نیاز را تهیه کنید تا برای تصویر برداری آماده شوند.

با هر چیزی می توانید صحنه پردازی کنید و عکس های لازم را یک به یک بگیرید.

2-برای عکاسی تنظیمات دوربین را در بهترین حالت ممکن قرار دهید

برای عکاسی تنظیمات دوربین را در بهترین حالت ممکن قرار دهید

هنگام گرفتن عکس های ماکرو از یک مدل مینیاتوری باید برای تصحیح نوردهی یا میزان نور، از تنظیمات خاص دوربین استفاده کنید.

همچنین باید مطمئن شوید که روی قسمت هایی که می خواهید ثبت کنید و باید واضح باشند، به خوبی فوکوس شده باشد. در ادامه به بررسی بهترین تنظیمات نوردهی برای عکاسی مینیاتوری می پردازیم.

دیافراگم

دیافراگم قطر حفره ای است که در داخل لنز باز می شود تا نور وارد دوربین شود.

یک دیافراگم عریض (مثلا 1.8f/) باعث می شود نور بیشتری وارد و عمق میدان کم شود. در این حالت سوژه در فوکوس شدید قرار دارد و پس زمینه تار خواهد بود.

یک دیافراگم باریک (مثلا 16f/) سوراخ را باریک می کند تا نور محدودتر و عمق میدان وسیع تری ایجاد شود. تمام عکس باید با فوکوس شدید گرفته شود ، البته نباید زیادی به سوژه تان نزدیک باشید.

عکاسی با لنز ماکرو هم همین قواعد را دارد اما به شما این امکان را می دهد که به سوژه تان بسیار نزدیک شوید تا اندازه آنها در عکس، مثل دنیای واقعی به نظر برسد.

عکاسی از مینیاتورها با لنز ماکرو و دیافراگم عریض ، عمق میدان را بسیار کم می کند. در این حالت ممکن است قسمتی از سوژه شما در فوکوس و بقیه موارد تار باشند.

بهترین گزینه برای تنظیم دیافراگم عکاسی مینیاتوری به صورت دستی، تقریبا 5.6f/ است.

به این ترتیب، قسمت های اصلی واضح خواهند بود و بقیه تاری ملایمی خواهند داشت. نور دهی نیز به لطف استفاده از دیافراگم میان رده به خوبی انجام می شود.

سرعت شاتر

برای گرفتن عکس های مینیاتوری عالی، به نور کافی نیاز دارید تا تصاویر به درستی نمایش داده شوند.

اگر به اسپید لایت، فلاش یا چراغ LED دسترسی ندارید، برای کنترل نوردهی از خود دوربین کمک بگیرید.

سرعت شاتر تنظیماتی است که میزان سرعت دریافت نور از طریق لنز توسط سنسور دوربین را کنترل می کند. سرعت شاتر سریع باعث می شود نور کم تری وارد شود که البته برای فریز و بی حرکت نشان دادن سوژه های پرشتاب در عکاسی عالی است .

سرعت شاتر آهسته نور بیشتری را وارد می کند و برای عکاسی از سوژه مینیاتوری ایده آل است.

ISO

تنظیمات ISO روی دوربین، نحوه کنترل حساسیت نور ورودی که به سنسور دوربین می رسد را کنترل می کند.

برای جبران کمبود نور در برخی صحنه ها، از ISO استفاده کنید . البته لازم به ذکر است که جبران بیش از حد ISO می تواند بر کیفیت تصویر تأثیر بگذارد، بنابراین هنگام عکاسی از سوژه های مینیاتوری تان از آن کم استفاده کنید تا تصویر این مجسمه های بامزه دانه دانه و متخلخل به نظر نرسند!

3-از نور افکن برای نوردهی صحیح استفاده کنید

از نور افکن برای نوردهی صحیح استفاده کنید

برای این که عکس های مینیاتوری تان ظاهر شوند، از ترکیب نور طبیعی و نور ایجاد شده توسط یک لامپ LED ثابت یا یک فلاش استفاده کنید.

چراغ های LED پرطرفدار و بسیار مقرون به صرفه هستند و قابلیت استفاده از از ژل یا فیلتر های رنگی برای تغییر رنگ و دمای نور را هم دارند.

از آنجا که شما باید نور را تغییر دهید یا فیلتر کنید، فلاش ها یا اسپید لایت ها کاربردی تر هستند. در این حالت نور عکسهای تان زننده نخواهد بود.

فلش ها را می توان به کفشک گرم بالای دوربین وصل کرد، یا می توان آن ها را در جایی خارج از دوربین نصب و با ماشه فلاش از راه دور کنترل کرد.

” هر فلشی که انتخاب می کنید حتما چک کنید نور اضافی خیلی زننده نباشد. اگر سایه های کوچکی در اطراف مینیاتور های شما وجود داشته باشد، برخی مناطق بیش از حد سفید یا پر نور می شوند. ”

یکی از راه های تغییر نور به طوری که خیلی هم زیاد و زننده نباشد، استفاده از سافت باکس یا جعبه نرم است. این وسیله یک جعبه پارچه ای است که فلش در داخل آن قرار دارد و ماده ای مات نور را کم می کند.

راه حل دیگر استفاده از خیمه یا سایبان سبک ( معروف به جعبه نور ) است که ابزاری محبوب برای عکاسان ماکرو به حساب می آید. این خیمه ها از پارچه سفید مات یا پلاستیک ساخته شده و به شکل مکعبی هستند که یک طرفشان باز است.

مجسمه های مینیاتوری، لوازم صحنه و مناظر در داخل و فلش یا LED در بیرون قرار می گیرند. به این ترتیب نوری که به وسایل داخل باکس می تابد، به طور مساوی پخش می کنند و هیچ سایه زننده یا مناطق پر نوری وجود ندارد.

اگر به اسپید لایت، فلاش یا چراغ LED دسترسی ندارید، خودتان یک جعبه نور بسازید یا صحنه های تان را در خارج از منزل و یا در کنار نور طبیعی پنجره طراحی کنید.

4-دوربین را ثابت کنید

دوربین را ثابت کنید

با توجه به این که ممکن است نیاز به سرعت شاتر کم تری داشته باشید، باید دوربین تان را ثابت نگه دارید تا از لرزش و تار شدن تصاویر جلوگیری شود.

دو راه برای تثبیت تجهیزات وجود دارد که اولین مورد، استفاده از سه پایه است . سه پایه یک ابزار عکاسی استاندارد است که برای عکاسی منظره، پرتره و ماکرو بسیار کارآمد است.

دوربین از طریق یک سر توپی به سه پایه متصل می شود که اجازه می دهد دوربین به صورت افقی حرکت بکند و 90 درجه بچرخد. سه پایه ها قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند یعنی برخی از آن ها به شما امکان می دهند کیت را با حداقل ارتفاع 10 تا 12.5 و حداکثر 121 تا 152 سانتی متر تنظیم کنید.

آموزش صفر تا صد عکاسی با 20 درس رایگان

روش دیگر برای تثبیت تجهیزات شما هنگام عکاسی، تثبیت تصاویر است. در حال حاضر بسیاری از دوربین ها دارای قابلیت تثبیت تصویر بدن (IBIS) هستند که از عملکرد الکترونیکی یا مکانیکی برای جبران هر گونه لرزش در سرعت شاتر آهسته استفاده می کند.

برخی از لنز ها همچنین دارای قابلیت تثبیت تصویر (IS) هستند که نتایج مشابهی به همراه دارد.

“نکته مهم در استفاده از سه پایه و قابلیت تثبیت این ست که شما هرگز نمی توانید از این دو به طور هم زمان استفاده کنید.”

اگر از سه پایه استفاده می کنید، از IBIS یا IS lens استفاده نکنید زیرا این کار دوربین را گیج کرده و لرزش بیشتری ایجاد کند. در صورت گرفتن عکس به صورت دستی از IBIS و IS لنز برای تثبیت عکس ها استفاده کنید.

5-صحنه پردازی کنید

-صحنه پردازی کنید

صحنه آرایی برای عکس های کوچک بسیار جذاب و سرگرم کننده است و به شما امکان می دهد از خلاقیت تان استفاده کنید. این کار شبیه چیدن صحنه برای عکاسی از اسباب بازی ها است.

در عکاسی مینیاتوری، صحنه ها معمولا مکان هایی در گوشه و کنار فضای داخلی و خارجی خانه هستند البته ممکن است لازم باشد به جاهایی مثل ساحل، جنگل یا پارک محلی بروید.

” اگر عکاسی را در خانه انجام می دهید، جا هایی مثل حمام یا آشپزخانه را در نظر بگیرید زیرا سینک و وان موجود در این مکان ها، استخر های شنا و دریاچه های بزرگ را برای دنیایی ماکرو شبیه سازی می کنند. ”

11 تا از بهترین راه های افزایش خلاقیت (تحقیقات جدید)

یادتان باشد صحنه آرایی باید همیشه قبل از قرار دادن مینیاتور ها یا وسایل انجام شود.

صحنه آرایی در واقع خلق یک دنیای منحصر به فرد برای مجسمه های مینیاتوری در مقیاس خودشان است.

در نظر گرفتن موقعیت و زاویه تجهیزات هنگام چیدن صحنه به شما کمک قابل توجهی می کند. با قرار دادن استراتژیک آن ها و تنظیم زاویه، از ظاهر شدن عناصر پس زمینه و پیش زمینه ناخواسته در عکس نهایی جلوگیری می کنید.

به علاوه گرفتن نما از زاویه پایین از مدل های مینیاتوری، به ایجاد توهم اینکه آن ها در مقیاسی بزرگتر از خود واقعی شان هستند، کمک می کند.

6-هنگام کار با لوازم صحنه خلاق باشید

هنگام کار با لوازم صحنه خلاق باشید

برای کسب بهترین نتایج در عکاسی مینیاتوری، بهتر است صحنه های سرگرم کننده و مهیجی خلق کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از وسایل در دسترسی که هر روز با آن ها سر و کار داریم به عنوان وسایل صحنه است. تماشای این وسایل آشنا در کنار مدل های مینیاتوری بیننده را شگفت زده می کند و باعث می شود از عکس لذت ببرد.

“ترفند اینست که بیننده را یک لحظه با مقیاس فریب دهید. مثلا عکس یک مدل مینیاتوری که مشغول خانه سازی با حبه های مکعبی قند (به عنوان بلوک) است می تواند لحظه ای بیننده را فریب دهد و توهم یک کارگر واقعی را در ذهنش ایجاد کند. ”

یا مدلی که روی یک برگ را در یک جوی آب (بعد از باران) پارو می زند، شبیه کسی است که در حال گشتن و گذار با قایق در یک کانال آب شهری است.

عکاسی خیابانی (روش انجام و همه ترفند های کاربردی)

با وسایل مختلف از جمله مواد خوراکی امتحان کنید . مثلا یک مجسمه مینیاتوری که تبر را روی پوست سیب گرفته هم ایده جالبی است.

برای جذاب تر کردن تصویر می توانید یک قطعه مثلثی از سیب را با دقت برش داده و آن را کنارش قرار دهید. در این صورت به نظر می رسد که این شخص قسمتی از سیب را با تبر کنده است.

کشو های کابینتی آشپزخانه یا جعبه وسایل اضافه تان که در انباری گذاشته را بگردید، حتما چیز های به درد بخوری پیدا می کنید. فراموش نکنید که به یخچال یا یخدان آن هم سر بزنید و از چیز های داخل آن برای جذاب و خلاقانه تر کردن عکاسی بهره ببرید.

7-حقه بزنید!

حقه بزنید!

اگر احساس می کنید باهوش هستید، با ساختن و رنگ آمیزی لوازم یا پس زمینه تان بیننده را فریب بدهید طوری که انگار پس زمینه واقعی است . هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید یک عکاس نمی تواند هنرمند هم باشد!

به عنوان بخشی از روند خلق یک سناریوی مصور، انتخاب کنید که آیا می خواهید از همان پس زمینه موجود در عکستان استفاده کنید یا می خواهید یک پس زمینه نقاشی شده داشته باشید. اگر به دنبال ظاهر خاصی هستید، استفاده از رنگ یا کولاژ راهی ساده برای رسیدن به این هدف است.

از دست ندهید: 20 نکته بسیار مهم عکاسی که دنیای من را تغییر دادند!

“حتی می توانید صحنه های جالب را از کامپیوتر پرینت بگیرید . در صورت داشتن یک پس زمینه چاپی یا نقاشی شده، از یک دیافراگم عریض استفاده کنید تا روی مجسمه ها فوکوس شده و پس زمینه کمی تار شود.

حالا می توانید برای پس زمینه هر منظره ای را در نظر بگیرید بدون این که حواس بیننده از ستاره نمایش به چیزی دیگری پرت شود.”

هنگام استفاده از یک صحنه نقاشی شده ، حتما هارمونی کنتراست با سوژه اصلی را چک کنید.

8-ویرایش گرد و غبار

ویرایش گرد و غبار

با وجود تلاش های بسیار برای تمیز نگه داشتن دوربین و لنز ها، این تجربه را به دست آوردم که گرد و خاک را به هیچ عنوان نمی شود کاملا از صحنه و سوژه ها پاک کرد !

من همیشه تمام تلاشم را می کنم تا قبل از عکاسی، گرد و غبار را خیلی آرام از روی سوژه هایم پاک کنم. اما وقتی عکس ها را در کامپیوترم بررسی می کنم، کلی آلودگی می بینم.

حتی تمیزترین سطوح هم به خاطر حرکت عکاس و جا به جا کردن سوژه و دوربین گرد و خاک را جذب می کنند.

یادگیری فتوشاپ و ویرایش عکاسی یک بار برای همیشه با این بسته آموزشی

“خوشبختانه هنگام استفاده از نرم افزارهای ویرایشی مثل Adobe Lightroom یا Photoshop می توانید بعدا این نقاط را ویراش کنید.”

در زبانه Develop درLightroom و زیر هیستوگرام ابزاری به نام Spot Removal برای این منظور وجود دارد. این ابزار به شما امکان می دهد که یک دایره کوچک روی گرد و غبار مورد نظر قرار دهید و سپس یک دایره از جایی که تمیز است انتخاب و با آن جایگزین کنید.

توصیه می کنم شعاع دایره را طوری انتخاب کنید که دقیقا آلودگی را پوشش دهد. همچنین بهتر است برای حذف بهتر لکه، تصویر را بزرگ کنید .

20 ایده برای عکاسی مینیاتوری

یکی از مزیت های عکاسی مینیاتوری این است که هیچ محدودیتی برای ایجاد موقعیت های خلاقانه وجود ندارد. می توانید مدل های کوچک تان را بردارید و برای عکاسی به طبیعت یا ساحل بروید. اگر هم ترجیح می دهید این کار را در خانه انجام بدهید، ده ها و حتی صد ها راهکار وجود دارد.

ایده برای عکاسی مینیاتوری

از مجسمه های مینیاتوری فله ای موجود در فروشگاه های سرگرمی و بازارهای آنلاین استفاده کنید. یا می توانید سوژه هایی با تم های مختلف تهیه کنید، مثلا نظافتچی ها، کارگران ساختمانی یا اسکی بازان.

با این مینیاتورهای تمی یک صحنه شبیه سازی کنید، مثلا کوهنوردانی که از یک صخره بالا می روند.

در ادامه ایده های را در اختیارتان قرار می دهیم که می توانید روی آن ها کار کنید :

 • بالا رفتن آدمک هایی که از کوه بستنی به صورت پشت سر هم و گذاشتن یک پرچم در قله
 • قرار دادن یک آدمک در فریزر با عمق میدان کم
 • قرار دادن یک آدمک روی یک برگ لول شده طوری که انگار روی یک گودال پر آب در یک باغ شناور است.
 • موج سواری یک آدمک در کاسه شیر و غلات صبحانه تان
 • نشستن یک آدمک روی لبه یک تخته طوری که انگار روی لبه یک گذرگاه چوبی ساحلی نشسته است.
 • استفاده از گروهی از کارگران ساختمانی طوری که انگار روی صفحه کلید کامپیوتر ایستاده اند.
 • جارو کردن نمک های ریخته شده از یک نمکدان توسط گروهی از رفتگران
 • ساختن دیوار با حبه های قند توسط کارگران
 • قرار دادن کارگران ساختمانی روی دوربین تان طوری که انگار مشغول عکاسی هستند.
 • استفاده از تکه های کلم بروکلی به عنوان درخت و قرار دادن آدمک ها در بین شان طوری که انگار دارند زیر آن ها راه می روند.
 • استفاده از چند دانه سیب زمینی به عنوان تخته سنگ های بزرگ کنار دریا و قرار دادن آدمک های در حال کاوش روی آن ها.
 • ساخت یک صحنه ترسناک با فرو کردن آدمک در یک گوجه فرنگی له شده
 • شبیه سازی منظره هرس شدن یک درخت توسط آدمک ها
 • نشان دادن دو آدمک مشغول کار روی یک گیاه در یک باغچه
 • قرار دادن یک آدمک گلف باز روی یک دونات طوریکه انگار به دانه ریز ترافل ضربه می زند.
 • خواباندن یک ماگ قهوه روی سطح میز و شبیه سازی صحنه یک کافه با نشاندن آدمکها روی دسته ماگ
 • طراحی صحنه اسکیت بورد سواری یک آدمک روی برف به کمک سطح داخلی یک تکه نارگیل
 • استفاده از یک تکه نان سفید برای نشان دادن یک جزیره کوچک و قرار دادن آدمکها روی آن
 • عکاسی از یک ماشین کوچک پارک شده در ساحل که پس زمینه آن منظره غروب خورشید است .

کلام آخر

چیزی که بیشتر در مورد عکاسی مدل مینیاتوری دوست دارم این است که به شما امکان می دهد از روش های خلاقانه استفاده کرده و به کمک اشیا همیشه در دسترس عکس های شگفت انگیزی بگیرید .

و با آدمک های مینیاتوری و اسباب بازی ها یک دنیای خیالی درست کنید.

ساختن دنیای ماکرو بسیار جذاب است و با جزئیات و مناظر مختلف پیچیده پر می شود تا سناریویی برای عکاسی شما ایجاد شود. من تضمین می کنم که اگر یک تصویر از دنیای ماکرو را روی رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، بازخورد فوق العاده ای دریافت خواهید کرد !

آموزش نمونه ای از عکاسی ماکرو قطره آب فانتزی بصورت گام به گام

تنها کاری که باید بکنید تهیه این مجسمه های کوچک از فروشگاه های مخصوص است. این وسایل علاوه بر عکاسی به درد بازری بچه ها هم می خورد.

اگر در خانه هستید یا به دنبال پروژه ای سرگرم کننده هستید که با بتوانید بچه ها انجام دهید ، عکاسی مینیاتوری ایده خوبی است.

پایین-عکاسی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا