شخصیت شناسی و نکاتی برای جذاب شدن

تیپ های شخصیتی مردانه (8 نوع رایج)

چرب زبان

در این مطلب 8 تیپ شخصیتی مردانه را برای شما آورده ایم. بطور کلی منظور از تیپ شخصیتی نظامی برای درک رفتار انسانی و شخصیت افراد است.

گاهی اوقات شناخت تیپ شخصیتی خود و شریک زندگی آینده تان اهمیت زیادی دارد چون از این طریق متوجه می شوید که آیا فرد مورد نظرتان مناسب شما است یا خیر. شناخت تیپ شخصیتی مردها موجب می شود که افراد سالم تر و مناسب تری را به زندگی خود وارد کنید. بنابراین اگر قصد دارید با فردی ازدواج کنید یا وارد رابطه شوید، بهتر است ابتدا شخصیت او را بشناسید.

با توجه به تیپ های شخصیتی معرفی شده در این مطلب، مرد زندگی خود را بهتر بشناسید و در این مورد تصمیم عاقلانه ای بگیرید. با ما همراه باشید.

 


مرد بهترین شویم

توی این پک فوق العاده، مرد بهتری شویم رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! 


 

1- آقای خودشیفته

مرد خودشیفته خود را انسان بزرگ و مهمی می پندارد. این شخصیت برروی جنبه های مهم زندگی مانند روابط اجتماعی، کاری و خانوادگی تاثیر منفی می گذارد. مهمترین مشخصه ی خود شیفتگی، خود محوری و کمبود احساس همدلی با دیگران است. افراد خودشیفته انتظار دارند دیگران بطور خاصی با آنها رفتار کنند و به هیچ عنوان نمی توانند انتقاد پذیر باشند.

جذب شدن به این مردها به چه معناست؟

کسانی که خودشان هم خودشیفته هستند جذب مردهای خودشیفته می شوند! تصور غلط رایج این است که افراد خودشیفته خودشان را خیلی دوست دارند. اما در حقیقت اینطور نیست. نفس چاپلوسی، کمال گرایی و استکبار ستیزی فقط پوششی برای نفرت از نفس است که فرد نمی تواند آن را بپذیرد.

اگر فکر می کنید که کنار آمدن با افراد خودشیفته برایتان سخت است، بهتر است از آنها دوری کنید. خودشیفتگی با شجاعت، گذشت زمان و متعهد شدن بهبود می یابد.

2- آقای بی احساس

تیپ شخصیتی بی احساس معمولا مشتاقانه به دیدن شما نمی آید. او بهانه تراشی می کند و بلاتکلیف است. این مردان درباره گذشته خود زیاد صحبت می کنند. آنها سریعا ادعا می کند که شما را دوست دارند اما به هر دلیلی به دنبال رابطه متعهدانه نیستند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

جذب شدن به این مردها به چه معناست؟

احساس بی لیاقتی یا بی ارزش بودن می کنید. احساس عدم شایستگی معمولاً از آنجا ناشی می شود که شخص مهم زندگی تان در گذشته نتوانسته در کنار شما بماند. یا اینکه فرد مورد نظر حمایت خوبی از شما نداشته است یا از شما سوء استفاده یا غفلت کرده است. در نتیجه شما به شدت احساس بی لیاقتی می کنید.

برای اصلاح این ویژگی مهم است که ابتدا با مقابله (و غالباً بخشش) شخصی که در ابتدا شما را ترک کرده است، شروع کنید.

3- آقای مهرطلب

شخصیت های مهرطلب افرادی هستند که دائما به فکر دیگران هستند. این افراد معمولا خود را به آب و آتش می زنند تابه دیگران کمک کنند. نیاز به محبت و توجه دیگران دارند و قادر به “نه” گفتن نیستند چون از طرد شدن از سوی دیگران می ترسند. این افراد همدل، صادق، و بسیار مهربان می باشند اما می توانند احساساتی و چاپلوس هم باشند. این افراد بسیار خوش نیت بوده و به طرف دیگران جذب می شوند. اما احتمال دارد که مورد سوء استفاده ی دیگران قرار گیرند.

جذب شدن به این مردها به چه معناست؟

شما به دنبال حمایت دیگران هستید. احتمالا جاهایی از زندگی با بی توجهی افراد دیگر مواجه شده اید و می خواهید از این طریق آن را جبران کنید.

رایج ترین تیپ های شخصیتی انسان ها کدامند؟

4- آقای مسئولیت گریز

او سابقه روابط کوتاه مدت بسیاری دارد و شاید هرگز ازدواج نکرده باشد. او بهانه های متعددی برای پیدا نکردن زن مورد علاقه ی خود دارد. این مردان برای ازدواج نکردن دلایل مختلف از جمله داشتن زمان زیاد را بیان می کنند.

جذب شدن به این مردها به چه معناست؟

شما از لحاظ احساسی به یک مرد نیاز دارید. تعهد برای شما اهمیت چندانی ندارد و بیشتر دوست دارید با مردی باشید که شما را از تنهایی نجات دهد. بعبارت کلی شما تنها به توجه یک مرد نیاز دارد. خواه این توجه کم باشد خواه زیاد.

این امر معمولاً در زنانی مشاهده می شود که در روابط گذشته شان پایان ناگهانی تجربه کرده اند. اگر به دنبال ازدواج و روابط پایدار هستید، فکر ارتباط با اینگونه مردها را از سر خود بیرون کنید.

بازیگران جذاب هالیوود

5- آقای طفیلی

او از شما پول زیادی می گیرد و کمک به او اغلب شما را در معرض خطر قرار می دهد. این را بدانید که هیچگاه از وارد شدن رابطه با این افراد سود نمی برید.

جذب شدن به این مردها به چه معناست؟

شما متزلزل و بی اعتماد به نفس هستید. این خصوصیات می تواند شما را جذب اینگونه مردها کند. اعتماد بنفس خود را حفظ کنید، قوی باشید و کاملا راسخ به اینگونه مردها بگویید که دیگر نیازی به آنها ندارید. زنانی که در امنیت هستند کمتر جذب مردان طفیلی می شوند.

6- آقای قلدر

او شما را مقصر چیزهایی می داند که تقصیر شما نیست. او مانند یک کودک با شما صحبت می کند. هنگام تقاضای کمک از دیگران، از لحن ترسناکی استفاده می کند. او احتمالاً از شخصیت شما و حتی فرزندان تان انتقاد می کند.

جذب شدن به این مردها به چه معناست؟

شما در حفظ مرزهای عاطفی مشکل دارید. به طور ذاتی نمی دانید که کجا باید خطوط مسئولیت عاطفی بین خود و دیگران را تعیین کنید. شما به دنبال جلب دیگران یا خشنودی دیگران هستید ولی این به ضررتان است.

این مسئله معمولاً ناشی از به گردن گرفتن بار عواطف دیگران است که شما در قبال آنها مسئولیتی ندارید. وقتی مسئولیت پذیری و مسئولیت عاطفی خود را مشخص نمودید، می توانید مرزها را بهتر مدیریت کنید.

شخصیت شناسی افراد مختلف از روی چهره آن ها

7- آقای هالو و ضعیف

او با هرچه شما بگویید موافقت خواهد کرد. از عزت نفس پایینی برخوردار است. هیچ حس اعتماد به نفسی ندارد و قادر به ابراز عقاید یا خواسته های خود نیست.

جذب شدن به این مردها به چه معناست؟

شما یک زن کنترل کننده هستید که به نظر می رسد دوست دارید فقط و فقط حرف شما مورد قبول واقع شود. اگر شما یک زن کنترل کننده هستید، به راحتی عاشق این مردها می شوید (یا بهتر بگویم دنبال آنها می روید و پیدایشان می کنید). این مردان شما را دوست دارند زیرا خصوصیات قدرت و بلوغی را که خودشان ندارند در شما پیدا می کنند.

متأسفانه بیشتر این افراد هرگز تکامل پیدا نمی کنند و در عوض برای همیشه نقش “مردان بله قربان گو” را بازی می کنند. بهتر است به دنبال مردهای قوی باشید و در کنار شخصیت های بهتری بمانید.

8- آقای تنوع طلب

او ازدواج یا نامزد کرده است و همزمان با زنان دیگری رابطه دارد. لطفا توجه داشته باشید که ارتباط برقرار کردن با اینگونه مردها، خطرات و پیامدهای خاص خود را دارد.

جذب شدن به این مردها به چه معناست؟

شما عزت نفس پایینی دارید و هیچ عشقی به نسبت به خودتان ندارید. مهم نیست که به چه بهانه ای با این گونه مردها “رابطه” برقرار می کنید. دلیل این امر هر چه باشد، نشاندهنده ی بی احترامی به خود و تحقیر نمودن خودتان است. اگر در حال “معاشرت” با یک مرد تنوع طلب هستید، بدون شک شما هم یک فرد دورو و فریبکار محسوب می شوید.

کنار آمدن با تیب های شخصیتی مذکور برای هر فردی آسان نیست. ابتدا شخصیت خود را مد نظر بگیرید و ببنید که آیا می توانید با چنین مردهایی کنار بیایید یا نه. احتمالا تابحال خانواده و دوستانتان نسبت به روابط شما با دیگران ابراز نگرانی کرده اند و یا قصد دارند مانع کارتان شوند. این را بدانید که بهترین دوست انسان خانواده است و آنها در هر شرایطی صلاح شما را می خواهند. درست است که دوستان و خانواده متخصص و روانشناس نیستند اما به صلاح تان است که به حرفشان گوش کنید!

روش تشخیص تیپ شخصیتی افراد از روی گفتار و رفتار

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا