آموزش نکات روابط زناشویی موفق

16 تا از نکات همسرداری و زناشویی موفق برای آقایان

چرب زبان

این روزها ازدواج می تواند برای مردان بسیار ترسناک باشد. همه ما حداقل یک نفر را می شناسیم که در ازدواج ناموفق بوده یا طلاق گرفته است، و این امر واقعا برای مردان سخت است. اما راه حل این نیست که به طور کلی از ازدواج پرهیز کنید.

در عوض، اگر به فکر ازدواج هستید – یا این که اگر روزی قصد ازدواج دارید – یادگیری و انجام برخی از کارها قبل از ازدواج برای مردان می تواند شانس موفقیت و خوشبختی شما را در طولانی مدت افزایش دهد.

1- مراقب حرف زدنتان باشید

این امر ممکن است در مورد تمام تازه عروس ها صدق نکند، اما بسیاری از مردان به گونه ای عمل می کنند که تمام حرف های عامیانه و مبتذلی که در جمع دوستانه خود دارند، در زندگی مشترکشان نیز استفاده می کنند و این کار موجب دلسردی و دلزدگی همسر آن ها می شود. بعد از ازدواج انتظار نداشته باشید که به راحتی در خانه بچرخید و به زمین و زمان فحش بدهید. در عوض، یاد بگیرید کوتاه بیایید. نقاط قوت خود را مشخص کنید. توانایی بروز خویشتن داری نشان می دهد که می توانید خود را کنترل کنید و به نظرات همسرتان نیز توجه نشان دهید. 50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

2- با دوستان خود بیرون بروید

بعضی از زنان واقعا مشکلی ندارند که همسرشان با دوستان دوران مجردی خود بیرون برود – بعلاوه ازدواج به این معنی نیست که دیگر هرگز دوستان خود را نخواهید دید. اما اگر دوست دارید مهمانی بگیرید، فعلا بیخیال شوید. بعد از ازدواج، شخصی وجود دارد که می خواهد شما در ساعت مشخصی به خانه برگردید. آن سفرهای جاده ای لحظه آخر یا خواب رفتن غیر منتظره و از فرط خستگی روی کاناپه آپارتمان رفیقتان؟ آن روزها تاریخی خواهند شد. اما باید توجه کنید که همسرتان به سلامت شما اهمیت خواهد داد و گذراندن یک شب هیجانی و بدون حساب و کتاب با دوستانتان، خبر بدی است.

50 نکته ریز برای شکل دادن ازدواج و نشان دادن عشق

3- با همسرتان مقابله کنید

بله، مبارزه کنید. یک دعوای جدی داشته باشید. این یکی از مهم ترین کارهایی است که مردان قبل از ازدواج باید انجام دهند. وقتی ازدواج می کنید، نظرات هر دو نفر شما مهم خواهد بود و این بدان معناست که هر از گاهی با هم درگیر می شوید. مشاجره و دعوا اجتناب ناپذیر است. اما قبل از ازدواج، یاد بگیرید که چگونه منصفانه مبارزه کنید. سر او فریاد نکشید، لج نکنید و کودکانه رفتار نکنید. حتی وقتی اوضاع آرام می شود، یاد بگیرید که به طور سازنده مبارزه کنید تا نتیجه مشاجره این شود که مشکلی را حل کرده باشید و به هم نزدیک تر شوید. اگر اهل بحث کردن نیستید و قصد ازدواج دارید، ممکن است بخواهید شیوه خود را ادامه دهید. منتها باید بدانید که هیچ یک از شما به خاطر تنفر از دیگری بحث و مشاجره نمی کند.

زن و شوهر سالمند

4- آشپزی یاد بگیرید

… اما نه فقط کنسروی. حتی اگر همسرتان عاشق آشپزی باشد و بهترین وعده های غذایی را از قبل تهیه کند، در بعضی مواقع قادر به این کار نخواهد بود. ممکن است تا دیر وقت کار کند، ممکن است بیمار شود، شاید باردار است و یا اصلا خانه نیست. شما باید بتوانید از خود مراقبت کنید. بنابراین اینک زمان آن رسیده که با قابلمه و ظروف آشپزخانه آشنا شوید و یاد بگیرید که چگونه برخی از وعده های غذایی ساده ، سالم و اساسی را تهیه کنید. به این ترتیب زمانی که نوبت شما برسد، می توانید از هر دو نفرتان مراقبت کنید.

5- وقت آن است که بودجه بندی کنید – و در مورد پول صحبت کنید

امروزه پول یکی از مهم ترین دلایل استرس زناشویی و طلاق است. زیرا بسیاری از زوج ها به راحتی با پول ارتباط برقرار نمی کنند. اگر می خواهید از این مشکل جلوگیری کنید، اکنون از میزان درآمد خود اطلاع داشته باشید. درباره اهداف مالی خود صحبت کنید. بودجه بندی کنید. درک درستی از این که می خواهید از نظر اقتصادی به کجا برسید؛ داشته باشید. اگر در مورد این مسائل با صراحت و روشنی صحبت کنید، می توانید صلح و آرامش را در ازدواج خود تضمین کنید. روش مدیریت پول در زندگی مشترک را در اینجا توضیح دادیم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- خودتان به یک سفر بروید

تنهایی سفر کردن یکی از لذت های بزرگ زندگی است. هیچ چیزی را نمی توانید شبیه این پیدا کنید که در حین کسب تجربه در طول سفر، فقط در قبال خود مسئول باشید. اگر بخواهید آن را پیچ و تاب دهید، می توانید بلیط هواپیما تهیه کنید و تجربه خود را کامل تر کنید. منتها بعد از ازدواج، احتمالا همیشه یک شریک سفر خواهید داشت (یا پس از بچه دار شدن). در تنهایی سفر کردن یک آرامش واقعی وجود دارد و شما باید قبل از ازدواج، با خودتان راحت باشید و آن را تجربه کنید. ترفندهای سفر در اینجا

7- مهارت های اساسی تمیزکاری را بیاموزید

هیچ کس دوست ندارد با یک خوک (فردی کثیف و شلخته) ازدواج کند. و هیچ زنی نمی خواهد کنیز شوهرش باشد. بنابراین نحوه استفاده از ماشین لباسشویی را بیاموزید. یک برنامه منظم برای جارو برقی کشیدن داشته باشید. ظرف های خود را بشویید و مرتب سر جایشان بگذارید. بعد از ازدواج باید بتوانید از پس کارهای خودتان بر بیایید، بنابراین اگر از حالا تمیزکاری را یاد بگیرید، به این معنی است که بعدا مجبور به یادگیری و آموزش دیدن نیستید. ترفندهای اصلی تمیزکاری در  اینجا

8- با گذشته خود کنار بیایید و آن را بپذیرید

توجه داشته باشید که همه افراد یکسری عقده دارند. هر کسی ممکن است در گذشته دوست دختر وحشتناکی داشته یا اشتباهات دیگری مرتکب شده باشد. به جای اجتناب از آن ها، با آن ها کنار بیایید. اگر قبلا دوست دختر داشته اید، کدورت ها را کنار بگذارید و رابطه با او را قطع کنید. همراه داشتن یک تجربه بد در گذشته برای مردان حرکت هوشمندانه ای نیست که قبل از ازدواج انجام دهند. آن را فراموش کنید؛ چرا که این کار باعث می شود نسبت به خود و همسرتان احساس بهتری پیدا کنید.

9- با خانواده اش آشنا شوید

درست است: وقتی با کسی ازدواج می کنید، با خانواده او نیز ازدواج می کنید. و اگر او به ویژه با خانواده خود رابطه نزدیکی دارد، شما آن ها را بسیار خواهید دید. ممکن است آزار دهنده باشند، اما آن ها خانواده شما نیز هستند. بنابراین کمی کوتاه بیایید و مدتی را با آن ها سپری کنید و پیوند خود را با آن ها ایجاد کنید. شما باید با آن ها رابطه خوبی داشته باشید تا از برخی درگیری های خانوادگی ناخوشایند که می تواند در ازدواج ایجاد شود، جلوگیری کنید.

10- مدتی به تنهایی زندگی کنید

رفتن از زندگی مجردی به ازدواج و تاهل به خودی خود یک شوک بزرگ فرهنگی است. بعلاوه لازم نیست یاد بگیرید که در آن زمان چگونه از خود مراقبت کنید. بلکه سعی کنید راهی پیدا کنید تا از خانه والدین خود خارج شوید. شما درس های ارزشمندی خواهید آموخت، مانند سیر کردن خود و تمیز کاری کردن. مهم تر از همه شما یاد خواهید گرفت که چگونه قبض ها و بدهی های خود را مدیریت و پرداخت کنید، زیرا وقتی ازدواج کردید، این صورتحساب ها شروع می شوند. کمی اعتماد به نفس مردانه در خودتان ایجاد کنید.

زن و شوهر خوشحال

11- والدین خود را بشناسید

در صورت امکان، با والدین خود مکالمه طولانی تر و معنی دارتری را شروع کنید. کنار آن ها بنشینید و درمورد ازدواجشان و در مورد چگونگی آشنایی – و چگونگی دوام زندگی آن ها (در صورت وجود) صحبت کنید. درباره گذشته آن ها از دیدگاه یک فرد بزرگسال بیاموزید. در این شرایط ممکن است به خاطر چیزهایی که قبلا نمی دانستید متعجب شوید منتها می توانید درس های ارزشمند زیادی بیاموزید که در هنگام ازدواج به کارتان می آیند.

7 تا از مشکلات زناشویی اوایل ازدواج

12- به طور قطع و حتمی همه کارها را در کنار و با حضور او انجام ندهید

بعضی از زوجین زیاد بیرون می روند. آن ها به رستوران ها و کلوپ ها سر می زنند و فعالیت های زیادی را با هم انجام می دهند. و این عالی است، اما زندگی روزمره، بخش عمده ای از ازدواج است. بنابراین نمی توانید هر شب بیرون بروید. گاهی مردان در بعضی از شب ها خانه هستند و کاری برای انجام دادن ندارند؛ بنابراین کاری به همسرتان نداشته باشید. فقط اندکی وقت با او بگذرانید و برای فعالیت های همسرتان و گذران وقتش با دیگران بدون حضور شما، ارزش قائل شوید. این کار تا حد زیادی در برقراری رابطه شاد بین شما کمک خواهد کرد.

13- با دوستان متاهل خود صحبت کنید و با آن ها ارتباط داشته باشید

با این کار می تواند نمونه ای از کارهایی را که باید انجام داد، یا کارهایی را که نباید انجام شوند، یاد بگیرید. در میان دوستان خود افرادی را پیدا خواهید کرد که دارای سطوح مختلفی از سعادت و خوشبختی در زندگی زناشویی هستند. ارتباط و صحبت کردن با آن ها (مانند مکالمه ای که با والدین خود انجام می دهید) به شما کمک می کند تا از دیدگاه دیگران و افراد هم دوره خود، درباره ازدواج چیزهای زیادی یاد بگیرید.

14- خود را به چالش بکشید

ازدواج پر از چالش است. بعضا وقت و انرژی شما به طور کامل کاهش می یابد، اما هنوز هم از شما انتظار می رود. بنابراین شما باید به خودتان سخت بگیرید. برای نوعی مسابقه ثبت نام کنید. یا به یک باشگاه ورزشی ملحق شوید و شروع به پرتاب وزنه به اطراف کنید. شروع به خواندن چند کتاب پیچیده تر کنید. خود را از نظر روحی و جسمی تحت فشار قرار دهید. با این کارها خواهید فهمید که چقدر توانایی دارید و به قول معروف چند مرده حلاجید.. در این صورت جرات نزدیک شدن و کنار آمدن با مشکلات زناشویی را خواهید داشت.

15- با شخص دیگری زندگی کنید

مهم نیست که چه کسی – فقط یک هم اتاقی پیدا کنید. همسر برای زندگی مانند یک هم اتاقی است، بنابراین شما باید بدانید که چگونه در سطح یک هم اتاقی با او تعامل کنید. این به معنای یادگیری تقسیم کارها و تقسیم وظایف در خانه است. بعلاوه، شما با این کار با عنصر شگفتی و غافلگیری رو به رو خواهید شد: مثلا با خرابکاری مواجه می شوید که شما مسبب آن نبوده اید. دانستن چگونگی مدیریت صحیح این مسئله واقعا مهم است.

16- میزان برخورد با تناقضات را مشخص کنید

گاهی اوقات، یک جنبه از رابطه وجود دارد که می تواند آن را برای شما خرد و پوچ کند. گر چه شما را به سخت گیری تشویق نمی کنم، منتها باید نوعی اعتقاد راسخ داشته باشید که بتوانید مقاومت کنید، خواه مربوط به مذهب باشد، یا مربوط به سلامتی و یا روشی که او با شما رفتار می کند. تعیین کنید که این تناقضات چه چیزهایی هستند و زمانی که اتفاق بیفتند آیا تمایل دارید رابطه ای را که شروع کرده اید، خاتمه دهید. بنابراین ازدواج با شخصی که انتظار دارید بعدها تغییر کند فقط منجر به شکستن قلب و ناامیدی می شود؛ که واقعا ارزشش را ندارد.

روش تقسیم عادلانه کارهای خانه در زندگی مشترک

با دنبال کردن و یادگیری این نکات می توانید بهترین شانس را در یک ازدواج طولانی و شاد به خودتان بدهید. آیا شما توصیه ها یا کارهای مهم دیگری برای مردان سراغ دارید که قبل از ازدواج انجام دهند؟

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا