آموزش بدنسازی و زیبایی اندام آقایان (تصویری)

فواید ورزش بوکس کدامند و چگونه بصورت کاملا اصولی شروع کنیم؟

چرب زبان

ورزش بوکس مزایای زیادی بر سلامتی جسمی و روحی ورزشکاران دارد که در این مطلب می خواهیم به بیان آنها بپردازیم و همچنین نحوه شروع اصولی و مؤثر  این رشته ورزشی را برای شما علاقمندان آموزش دهیم.

1-مقدمه:

ورزش بوکس در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد.مسلماً تمام این افراد کم و بیش بافواید این ورزش آشنایی دارند اما ما در این قسمت می خواهیم فواید این ورزش را بطور کامل بیان نماییم.

2-کلیپ تمرینات بوکس:

3- فواید ورزش بوکس برای بدن:

رشد عضلات

در ورزش بوکس، شما با یک مشت زدن، تمام عضلات بالا‌تنه و پایین‌تنه را درگیر می‌کنید و سپس عقب‌نشینی کرده و به اطراف حرکت می‌کنید. اگر می‌خواهید به حجم عضلات خود اضافه کنید، بوکس بهترین انتخاب است. بوکسرها با سوزاندن چربی‌های اضافه خود، بدنی سفت و عضلاتی محکم پیدا می‌کنند.

 


بدنسازی و پرورش اندام

توی این پک فوق العاده، بدنسازی و پرورش اندام رو جوری یاد میگیری که تو هیچ باشگاهی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان به ایده آل ترین بدن برس، بدون نقص باش و همه رو انگشت به دهان کن!


 

چربی‌سوزی

بوکسرها ورزشکارانی خوش‌اندام هستند و چربی بسیار کمی دارند. یکی از دلایل کم بودن چربی در این ورزشکاران این است که بوکس ورزشی مبتنی بر گروه‌های وزنی می‌باشد. در چنین ورزشی، شرکت‌کنندگان باید با افرادی مسابقه دهند که هم‌وزن‌شان هستند. بنابراین هدف ورزشکاران این است که در سبک‌ترین گروه وزنی ممکن قرار بگیرند.

بوکس

کاهش استرس

به طور کلی ورزش کردن روشی موثر برای کاهش استرس است و باعث ترشح هورمون احساس خوب یا دوپامین می‌شود. یکی از بهترین فواید ورزش بوکس این است که می‌توانید به کیسۀ بوکس مشت بزنید و با اینکار خشم و استرس را کاهش دهید.  با انجام ورزش بوکس هورمون اندورفین در بدن شما ترشح شده و به همین دلیل استرس شما به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می‌یابد. در طول تمرین همه استرس ، انرژی‌های بیهوده و افکار منفی را از ذهن تان پاک کرده و بعد از تمرین ، فردی خسته؛ اما قوی بیرون خواهید آمد. بوکس، یک روش پر انرژی برای آرام کردن ذهن است. این روش بعلت شدت فشار و شدت متوسط مدت زمان ریکاوری، بعنوان یک مجرای خروجی برای استرس، بسیار موثر است.

مطلب مشابه: دانلود 10 فیلم کاربردی و رایگان آموزش بوکس (مبتدی-حرفه ای)

فواید ورزش بوکس برای قلب و ریه‌ها

بوکس یک ورزش سخت است و حسابی از بدن – به ویژه قلب و ریه‌ها – کار می‌کشد. یک دقیقه استراحت میانِ راندهای مسابقۀ بوکس حتی برای نفس تازه کردن بازیکنان هم کافی نیست. تمرکزی که بر روی ضربات مشت مکرر وجود دارد باعث می‌شود تا در طول زمان سیستم قلب و عروق شما تقویت شود. هرچه ریه‌ها و قلب‌تان در وضعیت بهتری باشند، سلامتی کلی‌تان نیز بهبود می‌یابد. وقتی قلب و ریه‌ها قوی‌تر می‌شوند، خون نیز بهتر در سراسر بدن پمپاژ می‌گردد و این بر روی زندگی روزمره‌تان اثر می‌گذارد. بدن‌تان بعد از تجربۀ استرس و تقلای جسمانی نظیر بالا رفتن از پله‌ها، سریع‌تر ریکاوری می‌شود. از دیگر فواید ورزش بوکس می‌توان به بهبود خواب و کاهش خطر حملات قلبی و سکته مغزی اشاره کرد.

بوکس

مهارت دفاع شخصی

قرار گرفتن در بعضی شرایط مهرت های خاصی را می طلبد. بوکسرها می‌توانند در هر شرایطی به خوبی از خود محافظت کنند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

ورزشی جذاب و سرگرم کننده

از آنجا که ورزش بوکس هیجان بالایی دارد یکی از جذاب ترین ورزش ها به شمار می رود. در بسیاری از رشته‌های ورزشی، سریعا دلزدگی به وجود می‌آید؛ اما بوکس این گونه نیست و با پرسیدن از بوکسرها متوجه می‌شوید که آن‌ها اصلا متوجه گذر زمان نمی‌شوند.

تمرین بدنی کامل

بوکس، تقریبا عضلات تمام بدن را درگیر می‌کند. عضلات کول، سرشانه، جلو بازو، پشت بازو، شکمی، سینه و پشت، تقریبا عضلاتی هستند که هنگام مشت زدن، گارد گرفتن و جاخالی دادن بکار گرفته می‌شوند.

کارکرد موثر قلب

مشت زدن و جهش درون رینگ بوکس، انرژی قابل توجهی مصرف می‌کند، بهمین دلیل بوکس ورزشی موثر برای تمرین قلب نیز بحساب می‌آید. 30 دقیقه تمرین بوکس پر برخورد با کنسول بازی نینتندو وی، می‌تواند نقش مهمی در فعالیت‌های روزانه ایفا کرده و بعنوان تمرینی هوازی قلمداد شود.

ورزش بوکس

عکس العمل‌های سریع ایجاد می‌کند

بوکس، هماهنگی دست با چشم را بهبود می‌بخشد و به شما امکان می‌دهد که در برابر مشتها جاخالی دهید و تنها در چند ثانیه، مشت‌های سریع بزنید. هنگامیکه عکس‌العملهای سریع داشته باشید، در مواقع مهم، سریعتر واکنش نشان می‌دهید. این مساله از اهمیت زیادی برخوردار است، بخصوص برای افراد پیر. هماهنگی بهتر دست با چشم، تعادل و تفکر سریع را بهبود می‌بخشد، به شما امکان می‌دهد که تصمیمات بهتری بگیرید و از سوانح یا سقوط‌ها جلوگیری می‌کند.

4-چگونه بصورت اصولی ورزش بوکس را شروع کنیم؟

1- پیوستن به یک باشگاه بوکس خوب:

شما باشگاهی میخاید که وابسته به سازمان ملی بوکس باشه پس به باشگاهی برید که فقط و فقط مختص بوکس باشه نه باشگاهی که ورزش های مختلفی توش انجام میشه.

2- خرید بسته خودآموز

ما بهترین بسته خودآموز بوکس را در فروشگاه گلچین کرده ایم. در کنار باشگاه و تمرینات حضوری، حتما این بسته را خریداری کنید تا خیلی سریع تکنیک های مختلف و جدید را بیاموزید و به یک حرفه ای تبدیل شوید.

3 – صحبت با مربی

مربی علاوه بر اینکه تجربه هایش را در اختیارتان قرار می دهد می توانید از وی در مورد ساعات تمرین کردن و هزینه و روش های تمرین سؤال کنید.

4 – بررسی وضعیت اعضای باشگاه

باشگاه مورد نظر شما باشگاهی هستش که در تمامی سطوح عضو داشته باشه. به مرور زمان با بیشتر شدن مهارت هاتون به دنبال حریفای جدیدی برای تمرین خواهید بود.

5 – آشنایی با مفاهیم پایه

قبل از شروع به کار کردن با مربی بهتره با بعضی از قوانین و اصطلاحات این رشته آشنا بشید. لازم نیست کاملا همه اصطلاحات رو یاد بگیرید، فقط در حدی که بفهمید بقیه افراد باشگاه راجع به چی صحبت میکنند.

ورزش بوکس 1

6- شروع تمرین ها

الف) کار  با مربی خودتون رو شروع کنید

مربی به شما حرکات پایه رو نمایش میده و علاوه بر یاد گرفتن اصطلاحات، کم کم در انجام فنون هم حرفه ای تر میشید. همینطور نحوه قرار گیری پا، شیوه ایستادن و دفاع کردن رو هم بهتون یاد خواهد داد.

ب) شروع به انجام تمارین فیزیکی طبق برنامه روزانه

یک برنامه خوب شامل تمرین مشت سرعتی و قدرتی، دویدن و طناب زنی هست. شما باید حداقل چند بار در هفته خارج از رینگ به انجام این تمرین ها مشغول بشید تا بدن قوی تری داشته باشید.

ج) شروع به انجام تمرینات سخت

این تمرین ها باید تا نود دقیقه طول بکشه و سه الی چهار بار هم در هفته انجام بشه. تمرین بوکس باید شامل ۲۰ دقیقه دراز و نشست و شنا سوئدی، ۲۰ دقیقه دوچرخه ثابت و در آخر ۳۰ دقیقه تمرین با کیسه بوکس یا در صورت امکان با یه حریف تمرینی باشه. سه مایل دویدن نباید براتون خیلی سخت باشه. میتونید بین طناب زنی و پروانه زدن و بقیه تمرین ها این مقدار رو تقسیم کنید.

د) انجام تمرینات کششی

باید ۲۰ الی ۳۰ دقیقه قبل از تمرین یا مبارزه به انجام تمرینات کششی مشغول شید (چرخش مفاصل، کار روی نقاط سفت بدن. سعی کنید مدت زمان هر تمرین زیاد نباشه). این کار از آسیب دیدگی جلوگیری میکنه و سفتی ماهیچه ها رو کمتر میکنه.

7 – رعایت رژیم غذایی

همه بوکسور های حرفه ای یه رژیم غذایی و برنامه تغذیه دارن. تمرینات تاثیری نخواهند داشت اگر خورد و خوراکتون مناسب نباشه. اگه تغذیه شما درست نباشه، غملکردتون چندان درجه یک نخواهد بود. مهمترین چیز در رزیم غذایی یک بوکسر، پروتئینه که در موادی مثل مرغ، ماهی، تخم مرغ، کره بادوم زمینی و سبزیجات و میوه ها هست.

8 – افزایش استقامت بدن

در اینجا منظور دو نوع استقامت است:

استقامت پا : برای بوکسور حرفه ای شدن پا های شما دائما در حرکت خواهد بود. گاهی در مواقع حساس ممکنه که حرکت دادن پا برای مشکل بشه. استقامت پا رو میشه با تمریناتی مثل طناب زنی بالا برد.

استقامت شانه :  با انجام تمرینات سرعتی با کیسه بوکس، استقامت شانه خودتون رو هم بالا تر ببرید چون وقتی که شونه شما خسته بشه باید با ضربات مشت خودتون و دفاع کردن خداحافظی کنید.

9 – انجام تمرینات ذهنی

ورزش بوکس فقط شامل حرکات بوکس نمیشه. در راه این هدف باید ذهن خودتون رو هم تقویت کنید تا بعد از هر مسابقه از نظر روانی برای مسابقه بعد آماده بشید.

مطلب مشابه: 10 فیلم بسیار زیبا از مبارزات بوکس تایلندی (گلچین شده)

5-نکاتی برای آغاز تمرین بوکس

1-با دستکش‌های بوکس به یک هدف شبیه به انسان مشت بزنید. ابتدا 6 ضربه به بدن هدف و سپس 6 ضربه به قسمت بالایی (سر) هدف بزنید و این کار را برای 30 ثانیه تکرار کنید. بعد از مدتی می‌توانید این تمرین را افزایش دهید. گارد گرفتن و حفاظت از صورت را نیز تمرین کنید، بدین شکل که بعد از ضربه دست را به عقب بکشید طوری که صورت و چانه محفاظت شود.

2- 30 ثانیه طناب بزنید. ابتدا با هر دو پا طناب بزنید و آرنج‌ها را خم کنید و پاها را زیاد از زمین فاصله ندهید. مدت نیم دقیقه با 85 درصد توانایی خود طناب بزنید.

3- به مدت 30 ثانیه شنای سوئدی انجام دهید. سعی کنید بدن را از بالا تا پایین در یک خط نگه دارید.

4- حرکت کرانچ انجام دهید. پاها را بر روی زمین قرار دهید، دست‌ها را پشت سر قرار داده و شانه‌ها را از زمین جدا کنید. کمی بدن را بالا بیاورید و دوباره پایین بروید. این حرکت را به آرامی چندین بار تکرار کنید.

5- وزنه بزنید. ابتدا از وزنه‌های 2 و نیم کیلویی شروع کنید. سعی کنید از حرکت کامل استفاده کنید که عضلات 3 سر بازو کاملا خم شوند، این کار را برای 30 ثانیه انجام دهید. سپس 30 ثانیه حرکت پرس انجام دهید و در 30 ثانیه بعد این دو حرکت را با هم ترکیب کنید.

6- سعی کنید وزنه‌ها را کم‌کم افزایش دهید و طول مدت دوره‌های ورزشی را هر هفته 5 ثانیه اضافه کنید. برای آماده‌سازی بدن از ورزش‌های کوتاه مدت و سریع استفاده کنید. مانند دوی سرعت نه از دوی استقامت و ماراتون.

7- داشتن استایل و حالت مناسبی خیلی مهم است. تکنیک وضعیت بدنی شما به مرور بهبود پیدا می کند اما چیزی که تا پایان ثابت می‌ماند استایل شماست، که اگر غلط باشد به راحتی اصلاح نخواهد شد.

چنانچه باز هم سؤالی در مورد این مطلب دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا به آن پاسخ دهیم.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫72 دیدگاه ها

 1. خوب بود،بازهم در باره ی بوکس مطلب بزارید،بخصوص در مورد زندگینامه های بوکسور های معروف

  1. حالا نه خیلی جذابن که زندگینامه شونم بزارن،،،حداقل زندگینامه تختی،حسن یزدانی،و سوریان رو بزارید،به اینا میگن ورزشکار

   1. بله مگه چشونه بوکسر ها الان ی توهین کردین ب ماها انگار ما بوکسر ها هیچ کارع ایمم

  2. سلام وقتتون بخیر ممنون از زحمتی که کشیدین منم ‌ یه مدت بوکس کار کردم البته به خاطر مشغله و درس نیمه تموم موند واقعا ورزش و رشته مفرهی هسش توصیه میکنم به اونها که علاقه دارن

   1. اگه توش مثه آدم کار بکنی اتفاقا پر درآمد ترین رشته ورزشیه که مبارز های بزرگش تو هر مسابقه درآمد میلیون دلاری دارن در ضمن شاید بوکس ورزش محبوبی تو ایران نیست ولی تو دنیا جزو محبوب ترین هاس و اگه برای کشورت هم مقام بیاری مطمئنا ایرانی ها هم علاقه مند میشن

   2. چرا دروغ میگی پولدار ترین ورزش کار الان فلوید می ودر با 300میلیون دلار سرمایه ولی رونالدوفقط110میلیون دلاره پول داره اگه تو بوکس حرفه ای بشی پول خیلی زیادی در میاری

  1. من بابام 43سالشه و بوکس میره و تو که 19سالته خیال میکنی دیر شده!!؟؟؟سریع برو بوکس تا معنی واقعی ورزش رو بفهمی

  2. دوستان سن به هیچ عنوان مهم نیست خیلی از بوکسور های قهرمان حال حاضر دنیا بوکس رو از 20 سالگی ، 25 سالگی شروع کردند.
   به هیچ عنوانی هم رشته خطرناکی نیست هر رشته ای آسیب های خودش را دارد فقط بوکس هست که اسمش بد در رفته است شما به هدفت نگاه کن،یک رشته ی که با بوکس مقایسه میکنم فوتباله که توش پیچیدگی مچ پا،شکستگی،شکستگی سر،پاره شدن رباط و… را دارد اما کسی میگوید فوتبال رشته خطرناکیست؟

  1. اصلا تو تا به حال دست به کیسه بوکس خورده تو رینگ رفتی محمد علی کِلی رو می شناسی اول برو تحقیق کن یک روز برو باشگاه بوکس بعد بیا اینجوری حرف بزن

   1. سلام به دوستان عزیز سجاد محمدپور هستم مربی وقهرمان چندین دوره بوکس
    بوکس ازلحاظ اسیب دیدگی ورزشی دررده بندی تو۱۴ رشته قرارداره واز لحاظ سختی تمرین جزو اولین رشته هستش
    وبرای کسانی که میخان بوکس رو شروع کنن هیچ وقت دیر نیست ماشاگردانی داشتیم که ۷۰سالشون بوده ولی بستگی به شما داره که چطور به این ورزش نگاه کنین برای قهرمانی گام بردارین یا اینکه فقط برای اموزش باشه
    بله بوکس ورزش خطرناکی است نصبت به دیدگاه جامعه چون فکر میکنن که شما باشب اول یا ماه اول میتونین بوکسور یا اینکه مبارزه کنین نه اینطور نیست وباید مربی نظارت کامل به شاگردان داشته باشه که درطول تمرین اسیبی به کسی وارد نشود وشما دقیقاا یک سال زمان دارین تا شکل بدنی بوکس رو بگیرین و بعد یک سال باید درتمام مراحل بوکس کردن توباشگاها باید باید لوازم بوکس مثل کلاه ولثه دوطرفه وکاپ داشته باشین ومربی نباید تایم ها وضربه های سنگینی بین شاگردها ردبدل شود . وتمرین های بوکس نصبت به تمام تمرین های ورزشی متفاوت هست واینکه بعدها از شما بوکسوران قوی وبدون اسیب ساخته میشه
    رشته اول من کشتی بود بعد امدم به سمت کیک بوکس والعان هم ۱۰سالیه بوکس کارمیکنم ودراین ده سال کوچکترین اسیبی به من وارد نشده خداروشکر، ولی مربیانی داشتم که ازعلم تمرین بسیار بسیار استفاده کردن..
    یه توضیح خیلی کوچیک درمورد بوکس که فقط دیدم بعضی ازنظرهای دوستان جالب بود پست کردم بازم شرمنده اگه قانع نشدین وشما صاحب اختیار نظر هستین

    1. خیلی هم عالی بنظرم هر ورزش علاقمندی خودشو داره و هر کسی را برای کاری ساختن و توهین کردن کار خوبی نیست لطفا یخورده شعور و علم خود را بالا ببرید و بعد نظر بدید ممنون من خودم بوکسور دیدم خیلی متین و با ادب و افتاده و از طرفی تنیسور دیدم خیلی بی‌تربیت و …..در آخر شخصیت انسانها را با نوع ورزش کردن نمیشه سنجید

  1. اره من میرمو بهش افتخار میکنم
   شاید باور نکنی ولی همین بوکس بهم شخصیت و احترام و اخلاق فهموند
   ای کاش یاد می‌گرفتیم تا وقتی درمورد چیزی نمیدونم قضاوتش نکنیم

  2. من خطرناک نیست بلکه ورزشی جالبه و خیلی ام بنظرم خوبه
   برا دفاع شخصی ام خوبه

 2. برا اون ادمی که تا حالا پاش به باشگاهم باز نشده معلومه ورزش بدی محسوب میشه اونی که از بوکس بد میگی یه بار برو باشگاه فقط از دور نگاه کن شاید نظرت عوض شه، گل پسر

 3. عزیزم بوکس هم پهلوان های خودش را داره شما محمد علی کلی را نمی‌شناسید که می‌فرماید خیلی جذاب هستند …..، در ضمن بوکس سبک زندگیه خوشگل پسر تا حالا دو ثانیه تویه رینگ بودی که راجب بکس نظر میدی بچه مامانی.

  1. شاهزاده نسیم هم عالیه اونم نگاه کنید مسلمانه از تمام پهلونا هم پهلوان تره
   بوکس عالیه از نظر من کسایی که میگن بده نیان نظر بدن در موردش

 4. کسی که یبار رینگ و هیجان و خلسه رو تجربه کرده باشه محاله دیگه سراغ هیچ چیز دیگه ای بره.از نظر سرعت بوکسور ها پر سرعت ترینن.از نظر وزن بوکسور ها خوش وزن ترینن.از نظر چربی و عضله بی نقص ترینن.از نظر ذهنی بی حاشیه ترینن. اگه تونستی برا یبار فقط سه دقیقه کیسه سرعتی بزنی و پس نیافتی بیا اینجا سوسول بازی دربیار.

  1. سلام وقتتون بخیر خواستم بدونم ضربات دست چپ در ورزش بوکس برای بازیکن تکنیک ویژه محسوب میشه مثلا میشه گفت بوکسوری که ضربات دست چپش قویه بازیکن ویژه اییه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  2. اگر بخواهی کلا رشتت بوکس باشه کسی هست که حمایتت کنه شاید یکی از نظر مالی توان نداشته باشه ولی بخواد بوکسر بشه آیا کسی هست که روش سرمایه گذاری کنه ممنون میشم جواب بدید،🙏🙏🙏

  1. ضربه دست چپ یعنی دست جلو این ضربه ساخته شده برا به هم زدن گارد وسرگرم کردن حریف تا در فرصتی مناسب دست عقب یعنی راست حرکت کرده وضربه ویران کننده ای وارد کند

 5. ورزش بوکس ب نظرتون واسه خانما خوبه؟ من خیلی علاقه دارم ولی میگن هیکلت مردونه میشه ایا حقیقت داره؟؟

  1. سوال خوبی پرسیدی منم میخواستم بدونم ایا هیکلمون مردونه میشه ؟ ……..لطفا جواب بدین ممنونم؟

   1. به هیچ عنوان مردونه نمیشه چون چربی و کالری زیادی میسوزانید شکم سریع اب میشه ران های شما ماهیچه هایش بیرون میاد و بزرگتر میشه که باعث میشه واژن تنگ تر بشه و باسن هم خیلی عالی فرم میگیره

 6. ورزش بوکس خیلی خیلی خوبه بوکس یعنی زندگی با بوکس میشه زندگی کرد اگر آدم علاقه واقعی بهش داشته باشه موفق میشه نه وزن مهمه نه قد هم قهرمان سبک وزن داشتیم هم سنگین وزن بوکس یکی از بهترین ورزش ها و از پر درامد ترین ورزش هاس همین تیم ملی هر کسی که به المپیک بره ۱۰ میلیون بهش میدن حالا قهرمان جهان شدن دیگه به کنار بقیه ی ورزشا پیش بوکس هیچی نیستن بوکس فوق العاده ترین ورزشه و مخصوص هر سوسولی نیست که بگه خشونت داره

 7. یکی از خوس اندام ترین افراد بوکسور ها هستند.. بدن فوق العاده سفت بدون یه درصد چربی .. دوس پسرم بوکسور بود از اون موقع فهمیدم که بوکسورها واقعا بدن خوبی دارن

 8. سلام خدمت همه‌ی دوستان خانما بوکس هیکلتون رو مردونه نمیکنه بوکس زنارو ببینید نصبت به مردم عادی تفاوت ایجاد میکنه ولی مردونه نه

  ما که در قدرت تو تمرینات شرکت میکنیم هر روز به امید پیروزی فقط کاش داستان کرونا تموم شه باشگاه هارو باز کنن دلمون برا رینگ تنگ شده شما تمرین داشتید این مدت؟

 9. اونایی که میگن بوکس بده ضرر داره فلانه بیساره
  دوست عزیز شما اصلا مطمئنی که جای درستی اومدی داری نظرتو میگی؟ مطالب این صفحه برای کساییه که به بوکس علاقه دارن
  در ضمن بوکس خیلیم خوبه فقط کافیه تجربش کنی✌😉

 10. با سلام به همه دوستان ورزشکار
  من از هفت سالگی با کاراته و تا سی سالگی با بدن سازی ادامه دادم الان تو سن سی و پنج سالگی حدود دو سال هست که دارم بوکس رو بصورت حرفه ای انجام میدم. به نظر من ورزش فوق العاده ای هست و آرزو دارم ای کاش از همون هفت سالگی بوکس رو ادامه داده بودم. نفرت ما از هر چیزی بخاطر نا آگاهی ماست وگرنه بوکس ورزش فوق العاده هست

 11. از بچگی میخاستم بوکس کار کنم ولی از هرکی میپرسیدم میگفت به صورتت آسیب میروسنه و زیبایی صورتت رو از دست میده افرادی که کار کردن لطفا راهنمایی کنید

  1. نه عزیز شما توی باشگاه خیلی کم ضربات بد بهتون وارد میشه اکثرا سایه یعنی یواش کار می‌کنید تو باشگاه های استاندارد ولی خودت برو بوکسور های حرفه ای که ضربات بد هم وارد شده بهشون رو ببین مثل محمد علی کلی چه مشکلی داره صورتش؟ ؟؟؟؟؟

 12. سلام .بنظر شما سن مناسب این رشته برای شروع کردن چنده و چقدر طول میکشه تا قهرمانی بدست بیاره؟؟؟؟؟؟؟

 13. به نظر من بوکس یکی از بهترین ورزش هاست منم تا وقتی که کار نمیکردم فکر میکردم که میری و همش کتک میخوری صورتت از زیبایی میوفته اما الان دو ساله که دارم میرم و نه صورتم از زیبایی افتاده و نه کتک خوردم بدنم به شکل خوبی خوش فرم شده و از این ورزش لذت میبرم و هروقت میرم باشگاه اصلن گذشت زمانو نمیفهمم

  به نظرم بوکس بهترین و عالی ترین ورزشه

 14. سلام

  یه سوال؟
  ایا من میتونم تو بوکس شرکت کنم(۱۲ سالمه)
  من چاق هستم (۵۰ کیلو)اما در حدی نیستم که ادم پهنی باشم
  میتونم یا نه؟

 15. سلام من ۲۳سالمه الان اگه بوکس رو شروع کنم میتونم به قهرمانی دست پیداکنم؟
  خیلی علاقه دارم و اگ سخت تمرین کنم و همه چیزم ازجمله خواب خوراک و تمرین حرفه‌ای و سخت باشه موفق میشم ب قهرمانی برسم یا دیر شده؟
  لطفا راهنماییم کنید

  1. آره اگر ۵سال مرتب کار کنی تقریبی ۵روز در هفته میتونی حداقل از حد کشوری خارج شی ولی باید پشتکار عظیمی داشته باشی

 16. سلام
  بوکس برای کسانیکه سررشته ندارن چیزی جز مشت زدن و مشت خوردن نیست
  بوکس سبک زندگیه عزیزان من

 17. , سلام دوستان.بوکس عشقه ناموسن.ازمن گذشت ولی کاشکی پسرم علاقمند بشه .فدایی داری پسرم.
  ارادت بزرگواران

 18. یه سوال داشتم اگه بیام بوکس ترم نسبت به دعوا های خیابانی شکسته میشه و یه سوال دیگه داشتم اگه بیام تو سن رشد هستم به روند افزایش قدم مشکلی وارد نمیکنه .

 19. سلام مطالب خوب و مفید بود من یه سوال داشتم اگه بخوام ورزش بوکس رو شروع کنم حالا به عنوان سرگرمی و تفریح و نخواهم در مسابقات شرکت کنم و همینجوری در باشگاه تمرین کنم اشکالی نداره

 20. سلام تو استان ما امکانت نیست میشه کجای تهران میشه این ورزش بوکس پیگیری کرد

 21. سلام من به این ورزش خیلی علاقه دارم تو خونه تمرین میکنم نمیدونم چطور به صورت حرفه ایی تمرین کنم میشه راهنمایی کنید

 22. بوکس اگه برای پچه سوسولا باشه که اسمش نمیشه بوکس تو ۱ دقیقه با یک بوکسر درگیر شو اون موقع حالیت میشه به بوکسرها نباید توهین کنی من خودم ۲ ساله دارم میرم فقط خیلی خوبه …. سلامتی هرچی بگسره🥃🥂🥂🥂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا