مهارت های فنی دیگر

دانلود بهترین کتاب رایگان آموزش تولید ورمی کمپوست (pdf)

چرب زبان

افراد زیادی در سراسر دنیا با روشهای مختلفی به تولید کود ورمی کمپوست روی آورده اند. نکات بسیار زیادی است که در قبل و حین شروع به کار باید مورد توجه قرار گیرد تا با توجه به این نکات و بررسی همه جوانب کار، در تولید ورمی کمپوست به موفقیت بیشتری دست پیدا کرد. ورمی کمپوست یا تولید کود به وسیله کرمهای خاکی روشی است که می توان از آن برای تبدیل زباله ، فضولات دامی و لجن فاضلاب به کود استفاده کرد. در این مطلب یک فایل pdf در مورد نحوه تولید کود ورمی کمپوست تهیه کرده ایم که برای دانلود رایگان در اختیار شما قرار می دهیم . امیدواریم که با استفاده از آموزشهای این کتاب بتوانید در این کار موفق شوید.

ویدئو آموزشی تولید ورمی کمپوست در ایران:

 

 پست مشابه : چطور تولید کود ورمی کمپوست را بصورت اصولی شروع کنیم؟

تولید کود ورمی کمپوست:

کود

هر نوع ماده ای که دارای عناصر غذایی باشد و باعث بالا بردن حاصل خیزی خاک و افزایش عملکرد کیفی و کمی محصول شود کود گفته میشود که به 3 دسته تقسیم میشوند : شیمیایی- آلی یا ارگانیک – بیولوژیک یا زیستی

کود ورمی کمپوست عبارت است از بقایای گیاهی و حیوانی، زباله های شهری و یا لجن فاضلاب است که تحت شرایط پوسیدگی قرار گرفته باشند، بطوری که مواد سمی آنها از بین رفته، مواد پودر شده و فرم اولیه خود را از دست داده باشند. برای تهیه کمپوست می توان از بقایای چوب بریها‏، زباله شهری،‏ بقایای کشتارگاهها و کارخانه های کنسرو ماهی ، لجن فاضلاب و اجساد گیاهان پست غیرآوندی استفاده نمود. بطورکلی، کمپوست ها از نظر مواد غذائی ضعیف هستند (به استثناء بقایای کشتارگاهها و کارخانه های کنسرو ماهی که از نظر ازت غنی می باشند) و معمولاً برای بهبود ساختمان خاک مورد استفاده قرار می گیرند.اثر فیزیکی کمپوست به مقدار ماده آلی آن و اثر شیمیائی کمپوست به ترکیب شیمیایی آن بستگی دارد.

با کلیک روی لینک زیر می توانید این کتاب آموزشی را دانلود و مطالعه نمایید:

دریافت کتاب رایگان آموزش تولید ورمی کمپوست (pdf)

عمده ترین عناوین مورد بحث و آموزش در این کتاب عبارتند از:

 1. تاثیر ورمی کمپوست روي خاك
 2. مواد آلی مورد نیاز براي تولید ورمی کمپوست
 3. موارد استفاده ورمی کمپوست
 4. تهیه بستر کشت یا تکثیر کرم هاي خاکی
 5. اصول مدیرتی وپرورش کرم هاي خاکی
 6. مراحل کار ایجاد پشته ها
 7. مواد غیرمجاز براي تغذیه کرم ها
 8. مواد مناسب براي تولید ورمی کمپوست
 9. زباله هاي مناسب براي ورود به راکتورها
 10. فرایند برداشت کود ورمی کمپوست و …

همچنین بخوانید : آشنایی کامل با خواص کود ورمی کمپوست و معرفی انواع آن +تصاویر

چنانچه باز هم سؤالی در زمینه تولید کود ورمی کمپوست داشتید برای ثبت آنها به بخش نظرات رجوع کنید تا پاسخگوی سؤالات شما در آن قسمت باشیم.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام استاد
  خداقوت
  برای اصلاح خاک باغ میتونم کرم رو بصورت مستقیم وارد باغ کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا