آموزش هنرهای مهم متفرقه بانوان

22 نکته و توانایی که هر دختری باید در زندگی یاد بگیرد

چرب زبان

رفع انسداد و گرفتگی لوله تا تعویض تایر ماشین و حتی به تنهایی غذا خوردن، از جمله مهارت هایی هستند که هر زنی باید در زندگی بلد باشد.

1-نحوه عوض کردن تایر ماشین

انتظار برای رسیدن تعمیر کار خیلی سخت تر از باز کردن جک در زیر ماشین و بیرون کشیدن تایر یدک می باشد. ممکن است این کار به نظرتان خیلی سخت باشد و به نظرتان ترسناک بیاید، منتها بعد از چند بار تمرین (با کمک فیلم های زیادی که در یوتیوب وجود دارد و به صورت مرحله به مرحله این کار را توضیح داده اند) موفق خواهید شد. (آیا زیاد در جاده رانندگی می کنید؟ پس باید نکات مورد نیاز برای تعمیر ماشین را یاد بگیرید).

2-نحوه دوختن لباس و لبه دوزی

هیچ چیزی نا امیدکننده تر از پاره شدن لباس پنج دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه نیست. چرا اجازه دهید که یک پارگی جزئی، روز شما را خراب کند؟ چندین مدل کوک زدن و دوختن را به مجموعه ترفندهای خود اضافه کنید و روفو کردن را یاد بگیرید.

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی برای هر مرد و زن

3- نحوه دفاع از خود

گذراندن یک دوره دفاع شخصی و نحوه محافظت از خود در برابر تجاوز جنسی (و دیگر اشکال خشونت) باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد و حتی ممکن است در طی این فرآیند تا حدودی به حجم عضلاتتان اضافه شود. حتما این مطلب آموزش دفاع شخصی را ببینید!

4- نحوه نصیحت کردن و مشاوره دادن به خود

نصیحت کردن و مشاوره دادن به دیگران بسیار آسان است، اما یادگیری مشاوره دادن به خودتان داستان دیگری است! این کار به تمرین، صبر و پشتکار نیاز دارد. به ذهن و قلب خود گوش دهید و سپس به چیزی که تصمیم گرفته ‌اید برای شما مناسب و بهتر است، پایبند باشید.

5- نحوه آماده کردن یک غذای لذیذ

می دانم که سرتان شلوغ است. اما اگر بین کلاس های چرخشی، کار، دوستان و خانواده برای آزمایش دستور العمل های غذایی وقت بگذارید، به زودی یک مجموعه از وعده های غذایی لذیذ خواهید داشت که می توانید به راحتی آماده کنید تا هر کسی را تحت تأثیر قرار دهد! با تعدادی از دستورالعمل های غذایی خوش ‌مزه و سالم شروع کنید. آموزشهای آشپزی ما در اینجا

6- چگونه ببخشیم و بگذریم

واقعیت: مردم شما را رها خواهند کرد. آن ها قلب شما را می شکنند. آن ها شما را ترک خواهند کرد. ما نمی توانیم کنترلی روی آن چه دیگران با ما انجام می دهند داشته باشیم، اما انتخاب با خودمان است که صدمه ببینیم یا گذشت کنیم. به همان اندازه که پرداختن به ناراحتی های قدیمی برای مهار کردن آن ها سخت است، رها کردن آن ها بسیار آسان تر و لذت بخش تر است!

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7- نحوه استفاده از دریل برقی (بدون صدمه دیدن)

استفاده از آچار پیچ گوشتی یا همان دریل برقی برای آویزان کردن قاب عکس به دیوار یا نصب و چسپاندن قفسه ها، آسان ترین راه با کم ترین میزان آسیب رساندن به دیوارها است. کلمات کلیدی به کار رفته برای این مهارت در زندگی شامل “بیت” (یک قطعه ای که دیوار را سوراخ می کند) و “تنظیمات گشتاور” (سطح و میزان قدرت) است.

8- نحوه پذیرش عیب و نقص های خود

شما ممکن است بینی و یا خطوط اطراف چشم ‌هایتان را که در حال گسترش است، دوست نداشته باشید، اما این ها چیزهایی هستند که شما را زیبا می ‌سازند – می‌دانید آن‌ ها چه می‌گویند، هر خط خنده یک داستان است و هر ویژگی منحصر به فرد یک یادگاری خانوادگی است.

حتما بخوانید: 10 تا از موثرترین راههای رسیدن به آرامش در زندگی طبق جدیدترین تحقیقات دنیا

9- نحوه پر کردن باک گاز و بنزین ماشین

اگر اهل کشوری هستید که این کار جزو قواعد آن جا است، این نکته کمی ابتدایی است. اما برای کسانی که از پمپ بنزین یا گاز لوکس که شخص معینی برای انجام این کار دارند، استفاده می کنند (مثلا اهالی ایالت نیوجرسی و ارگان)، باید با این مهارت آشنایی پیدا کنند! این یک بهانه عالی برای یک سفر جاده ای است: به محلی بروید که خدمات سلف سرویس ارائه می دهند و سپس خودتان نازل را امتحان کنید! (لازم نیست فقط به این دلیل که در حال مسافرت هستید از تمرین بپرهیزید. تمرین در سفر را امتحان کنید.)

word image 47

10- نحوه بودجه بندی، برنامه ریزی برای بازنشستگی و یادگیری بازار سهام

در لحظه زندگی کردن، یکی از جنبه های مهم زندگی است، به جز وقتی که نوبت به آینده مالی شما می رسد! یک نکته کلیدی این است که اگر از هم اکنون پس انداز کنید، در آینده و وقتی به سنین پیری برسید، با بی پولی مواجه نخواهید شد. طبق bankrate.com، اگر از سن 25 سالگی سالیانه 2000 دلار برای پس انداز اختصاص دهید، در سن 65 سالگی، بیش از نیم میلیون دلار برای بازنشستگی خود کنار گذاشته اید! سن 25 سالگی را رد کرده اید بدون این که حتی یک سکه پس انداز کنید؟ مشکلی نیست، همین حالا شروع کنید!

11- نحوه گپ زدن و خودمانی صحبت کردن

تعداد کمی از افراد هنگام گفتگو و گپ زدن با افراد غریبه و آشنا طبیعی رفتار می کنند. این مهارتی است که به شما کمک می کند تا دوست پیدا کنید، اعضای خانواده را متقاعد کنید و حتی در کارتان پیشرفت داشته باشید.

12- چگونه از خوردن غذا به تنهایی لذت ببرید

چرا؟ زیرا بعضی اوقات دوست دارید فقط به تایلند برید، حتی اگر هیچ همراه دیگری نداشته باشید. اگر عادت ندارید که به تنهایی غذا بخورید، می تواند کمی ناخوشایند باشد، اما این یک فرصت عالی است که در سکوت و بدون حواس پرتی غذا بخورید (در واقع یک ابزار عالی برای کاهش وزن). هنگام صرف شام، به کمی سرگرمی احتیاج دارید؟ می توانید کمی کتاب مطالعه کنید!

13- چگونه از چیزهای کوچک لذت ببرید

دست نگه دارید و بوی گل ‌های رز را حس کنید، واقعا آن‌ ها را بو بکنید. هر چه زمان می گذرد، زندگی پر مشغله تر می ‌شود؛ منتها لذت بردن از چیزهای کوچک مانند زیبایی های آسمان، شنیدن تعریف از افراد غریبه و حتی یک آب نبات دلپذیر و خوشمزه، مهم است. در لحظه زندگی کنید و احساسات مثبتی را که از کوچک ترین چیزها به دست می آورید، با آغوش باز پذیرا باشید.

حتما بخوانید: موثرترین روش برای رسیدن به مثبت اندیشی و حذف افکار منفی در زندگی

14-مهارت های اساسی در امور خانه داری + نحوه تمیز کردن

از مرتب کردن تختخواب گرفته تا اصول اولیه لباس شستن، همه ما به مهارت های اساسی در خانه داری نیاز داریم. این یعنی همه! زن و مرد، از دانشجویان گرفته تا پدربزرگ و مادربزرگ: مرتب نگه داشتن خانه یک مهارت زندگی است که سلامتی خانواده را تضمین می کند، شما را منظم نگه می دارد تا بتوانید آن چه را لازم دارید پیدا کنید و موجب پس انداز پول می شود تا بتوانید به زندگی خوب ادامه دهید.

15-اصول اولیه خیاطی

حرکتی در میان وبسایت های جهانی وجود دارد که به همه دیکته می کند باید یک خیاط ماهر باشید، تا بتوانید برای افراد خانواده خود لباس بدوزید. من این مهارت را ندارم با این حال، از ساختن صنایع دستی خلاقانه لذت می برم و گاها می خواهم یک چرخ خیاطی برای یک پروژه سریع، آسان و سرگرم کننده تهیه کنم. توانایی دوختن دکمه یا لبه دوزی لباس از مهارت های ساده ای است که می تواند عمر لباس را طولانی کند، بعلاوه یادگیری آن فقط چند ثانیه طول می کشد. حتی لازم نیست که این کار را عالی انجام دهید!

16-نحوه رفع گرفتگی توالت یا سینک

این از جمله “مهارت های زندگی” مورد نیاز است که خیلی از افراد دوست ندارند با آن آشنایی داشته باشند، اما بگذارید به شما بگویم: اگر با یک توالت مسدود شده برخورد کنید، لازم است که نحوه استفاده از لوله باز کن یا پیستون را بدانید. تعداد زیادی فیلم های آموزشی در یوتیوب وجود دارد که یاد می دهد چگونه به شکلی خلاقانه گرفتگی توالت را برطرف کنید. اما اگر شک دارید، از همان پیستون قدیمی جایگزین استفاده کنید.

17-تکنولوژی موبایل

من تا زمانی که نتوانم “از پتانسیل گوشی استفاده کنم” قادر نخواهم بود که همه کارها را از طریق تلفن انجام دهم، بنابراین مهارت های پایه کامپیوتر برای زندگی امروز ضروری است. حداقل باید بتوانید از اینترنت و ایمیل برای جستجوهای اساسی استفاده کنید. تکنولوژی ابزاری قدرتمند و مفید است که می تواند زندگی شما را ساده تر کند. بنابراین با ترس از این که ممکن است چیزی را حذف و یا بر روی چیزی که نمی دانید، کلیک کنید، رو به رو شوید. ارزشش را دارد.

18-توانایی خواندن نقشه

با وجود GPS در اکثر تلفن های هوشمند، نقشه خوانی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مهارت منسوخ است. اما گذشته از یادگیری این مهارت برای سم زدایی گاه به گاه دیجیتال، خواندن نقشه بسیار حیاتی است، حتی اگر فقط به این صورت باشد که بتوانید درک اساسی از جغرافیا بدست آورید و مسیرتان را به همان ترتیب پیدا کنید.

هرکسی که سعی دارد مسیر مترو را جهت یابی کند یا وقت خود را در یک منطقه روستایی با سرعت پایین اینترنت گذرانده است، به سرعت متوجه می شود که توانایی خواندن نقشه اهمیت زیادی دارد. مهارت های نقشه خوانی خود را بالا ببرید و یاد بگیرید که در هر کجا که هستید، از توانایی خود استفاده کنید. این کار یک مهارت بی خطر است و می تواند به شما کمک کند که ماشین خود را در یک پارکینگ شلوغ پیدا کنید. همچنین یک مهارت شگفت انگیز برای آموزش به بچه هایی است که به شدت به نقشه GPS اعتماد می کنند.

حتما بخوانید: هنر خوب صحبت کردن با افراد مختلف: نکات بسیار مهم و کاربردی

19-درک ارزش های خود

مشابه درک هدف و رسالت، درک ارزش های خود (و امتناع از تضعیف آن ها) از طریق هر تصمیمی که بگیرید، به شما راهنمایی می دهد. اگر صداقت یکی از ارزش های شما است، دفعه بعد که در موقعیت سازش و کاهش خواسته ها قرار می گیرید، هرگز وسوسه نمی شوید که دروغ بگویید – زیرا می دانید صداقت برای شما بسیار مهم است. اگر ارتباطات خانوادگی و همبستگی با آن ها یک ارزش عالی است، پس از آن به عنوان یک راهنما برای تصمیمات خود در مورد فرزندانتان استفاده می کنید. ارزش های خود را یادداشت کنید و هر زمان که با انتخاب سختی مواجه هستید، به آن ها مراجعه کنید.

20-نحوه پذیرش تعریف و انتقاد

قبول هر دو تعریف و انتقاد سازنده کار ساده ای نیست! اغلب اوقات ما نمی توانیم تعریف را با لطف بپذیریم یا آن ها را کم اهمیت می کنیم و خجالت زده می شویم، اما با این وجود بعضی اوقات از انتقادات دلخور می شویم (حتی اگر درست باشند) و آن ها را شخصی می کنیم و به دل می گیریم. اگر هنگامی که از شما تعریف می شود، یاد بگیرید که خیلی ساده بگویید “ممنون” و زمانی که از شما انتقاد می شود، به جای باز خورد سریع (اول انتقاد را ارزیابی کنید، سپس آن را اعمال کنید یا دور بیندازید) می تواند به شما کمک کند.

حتما بخوانید: مردان از چه نوع چهره زنانه خوششان می آید؟ زنان چطور؟(جدید ترین تحقیقات)

21-نظم و انضباط شخصی: ورزش و تغذیه

توانایی کافی در نظم و انضباط شخصی برای داشتن انتخاب ‌های سالم در مورد غذا و ورزش، یک مهارت یادگیری است. این بخشی از تفکر “تصویر بزرگ تر” است: رسیدن به این درک که اگر اکنون چیزی بخورید، می توانید بعدا هزینه آن را بپردازید. بنابراین باعث می شود یک وعده غذایی سالم برای خانواده خود تهیه کنید و یا پیاده روی کنید، نه این که بچه ها را با ماشین به رستوران مک دونالد ببرید.

هیچ کس نمی تواند تمام وقت ایده آل باشد، اما وقتی ورزش و تغذیه را خود مراقبتی می دانید و نه مجازات، به تغییر چارچوب کمک می کند. با گام های کوچک، مانند پیاده روی یا اضافه کردن سبزی به هر وعده غذایی شروع کنید و یک ساختار درست پایه گذاری کنید.

22-خود مراقبتی: خواب و بهداشت

ما آن قدر غرق مراقبت از دیگران می شویم که اهمیت خود مراقبتی را فراموش می کنیم. این به معنای، خواب و استراحت است که برای سلامتی بسیار مهم است. همچنین به معنای وقت گذاشتن برای خودتان است – دوش گرفتن، لباس تمیز پوشیدن، آرایش کردن، مدل دادن به موهای خود یا کارهایی که باید انجام دهید تا احساس تمیزی و اعتماد به نفس بکنید و بهترین حالت را داشته باشید. خنده ‌دار است چون، به عنوان یک مادر بعد از این که بچه ‌ها دست ‌های خود را بشویند، حمام کنند و دندان‌ هایشان را مسواک بزنند، گاهی اوقات چنان سرگرم می ‌شویم که فراموش می ‌کنیم به خودمان اهمیت بدهیم. (خب، حداقل مسواک می ‌زنیم).

حتما بخوانید: چگونه در چت جذاب باشیم و دلبری کنیم؟ 10 ترفند کاربردی

یک روز برای رفتن به چشمه آب گرم به خود اختصاص دهید یا یک روز را در خانه تجملاتی رفتار کنید. یاد بگیرید که کمی به خود توجه کنید. حتی وقتی سرتان شلوغ است، تمیزی موها، مرتب کردن ابروها، استفاده از ماسک صورت یا پدیکور کردن را فراموش نکنید. شما سزاوار داشتن احساس خوب بودن هستید. در مورد الگوهای مناسب برای خواب و روش ‌های ساده کردن برنامه روتین برای زیبایی خود اطلاعات کسب کنید تا بتوانید از “زمان من” یا زمان مختص خودتان بیش ترین بهره را ببرید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا