آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

نکات آرایشی برای صورت های کشیده (میکاپ صورت کشیده)

چرب زبان

قبل از تغییر استایل مو، آرایش و حتی اصلاح ابروهایتان لازم است تا فرم صورت خود را بشناسید تا متناسب با آن تصمیم بگیرید. در واقع آرایش کردن به دنبال برجسته کردن نکات مثبت صورت و کمرنگ کردن نقاط منفی صورت است. اگر پیشانی شما کمی پهن تر از چانه تان است و یا یک چانه کوچک و باریک دارید، صورت شما حالتی کشیده دارد. علاوه بر این، طول صورت بیضی شکل یا صورت کشیده شما معمولا دو برابر عرض آن است. در این مقاله قصد داریم شما را با نکات آرایشی برای صورت های کشیده آشنا کنیم.

word image

نحوه کانتور کردن صورت کشیده

دنیای زیبایی کاملا مشخص کرده است که برای ایجاد حالت ظاهری و نوعی فریب دادن برای ضخیم تر کردن و برجسته کردن ابروها و ایجاد چشم های درشت تر، صورت خودتان را کانتور کنید. در واقع هدف از آرایش کردن همان پررنگ کردن نقاط قوت و کمرنگ کردن نقاط ضعف صورت است که شروع آن با کانتور صحیح امکان پذیر خواهد بود.

هدف کانتور صورت کشیده

کاهش طول، پهن کردن و تعدیل شدن ویژگی ها با ایجاد تعادل در حجم هاست.

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

word image 1

نقاط مهم در آرایش

word image 2

نحوه انجام آرایش

برای کاهش طول صورت بر خط رویش مو، استخوان گونه و خط فک تمرکز کنید. کانتور کردن بخش های تو خالی استخوان گونه موجب عریض تر شدن صورتتان میشود و توجه خود را به مرکز صورتتان جلب میکنید و همچنین استخوان فک خود را سایه بزنید تا برجسته تر دیده شود.

1-هایلایت کردن

 • استفاده از هایلایتر در قسمت بالای استخوان گونه های خود، آن ها را حجیم تر میکنید و آن را به سمت شقیقه ها ترکیب کنید: این کار باعث جلب توجه به مرکز صورت شما می شود.
 • استفاده از برخی رنگ های طبیعی اما دارای رنگدانه در قسمت برجسته گونه شما، باعث ایجاد توهم در داشتن صورت پهن تر می شود.
 • خط فک را از پایه گوش تا پشت چانه هایلایت کنید. از حرکت عقب و جلو استفاده کنید تا هایلایت را در هر دو جهت مخلوط کنید.
 • بالا و روی استخوان ابرو را هایلایت کرده و سپس آن را به سمت شقیقه های خود ترکیب کنید.
 • برای بهبود و ترسیم لب ها، هایلایتر را روی کل پلک و گوشه های داخلی چشم و هم چنین پل بینی و کمی بالاتر از لب بالایی قرار دهید.

2-سایه

 • در کناره های صورت یا خط رویش موها مقداری سایه بزنید، آن را به صورت افقی به سمت داخل در جهت بینی خود ترکیب کنید. برای داشتن ظاهری طبیعی تر، از رد شدن از گوشه خارجی چشم خودداری کنید.
 • برای کاهش طول پیشانی، سایه زدن را از بالای شقیقه ها شروع کنید، در امتداد خط رویش مو ترکیب کرده و به سمت بالا تا بالای پیشانی خود حرکت کنید.
 • سایه زدن در قسمت مرکزی چانه و ترکیب آن به سمت گردن، چانه را باریک می کند.
 • روی پلک ها از قسمت بیرونی به سمت گوشه داخلی، مقداری سایه بزنید تا کمی قوس ایجاد شود.
 • همچنین مقداری سایه را در کناره های بینی که به سمت پایین در امتداد بینی قرار دارد اعمال کنید.

3-روشن کردن

در این بخش ها از کانتور رنگ روشن استفاده کنید:

 • بالای استخوان گونه
 • روی استخوان ابرو
 • در قسمت مرکزی لب ها و کمی بالاتر از لب بالایی

4-آرایش چشم ها

 • با استفاده از سایه ها و خط چشم های رنگی و اضافه کردن چند مژه پر رنگ و هم چنین استفاده از ریمل توجه به صورت کشیده خود را به سمت بالا و چشمانتان جلب کنید.
 • استفاده از آرایش هایی که چشم ها و حالت نگاه شما را گربه ای میکند میتواند صورت را پهن تر نشان دهد.

5-آرایش ابروها

 • افزایش طول ابروها به سمت خارج، توهم صورت پهن تری را ایجاد می کند.
 • از ضربه های کوتاه برای تقلید از موهای طبیعی ابرو استفاده کنید.
 • به این نکته توجه کنید که آن چه که ممکن است برای یک صورت شکل قلب یا گرد یا مثلثی یا شکل الماس خوب عمل کند، لزوما برای صورت کشیده به کار نیاید و بالعکس.

6-برنزه یا پنکیک

در واقع، با صورت بیضی شکل به کانتورینگ زیادی احتیاج ندارید. منتها این بدان معنا نیست که کاملا از آن اجتناب کنید. اگر کمی کانتورینگ در اطراف گونه های خود انجام دهید، تفاوت چشمگیری در ظاهر صورت خود مشاهده خواهید کرد. این یک نکته عالی برای آرایش صورت بیضی شکل است.

word image 400

7- جذابیت چشم

فرض کنید می خواهید آرایش لب را انجام ندهید. مشکلی نیست، برای صورت بیضی شکل آرایش چشم را انجام دهید. وقتی با رنگ های صورتی، قرمز، بنفش و سبز به چشم هایتان جلوه می دهید، جلب توجه دیگران آسان تر می شود.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

راز صورت زیبا چیست؟ (۹ کاری که باید انجام دهید)

8-یک چیز را به یاد داشته باشید

هنگامی که مشغول جلوه دادن به چشمان خود هستید، از میزان آرایش لب هایتان بکاهید. شما نمی خواهید به نوعی اشتباه آرایش کنید و مانند یک دسته گل به نظر برسید، درست است؟

word image 401

۱۰ نکته مهم برای انتخاب بهترین رنگ مو مناسب چهره تان

9- گونه های خود را تو پر نشان دهید:

همه افرادی که صورت بیضی شکل دارند ممکن است به گونه های خود توجه کمی داشته باشند. استخوان گونه همان طور که می دانید، وسیع ترین قسمت صورت بیضی شکل را اشغال می کند. بنابراین برجسته سازی و تو پر نشان دادن استخوان گونه بزرگ ترین عاملی است که می تواند روی ظاهر کلی نقش “مثبت” یا “منفی” داشته باشد.

از آنجا که “رژ گونه” کم مصرف ترین محصول در هنگام آرایش است، کمی از آن استفاده کنید. وقتی روی گونه های خود رنگ صورتی می زنید، درخشش، شکوه و جذابیت زنانه شما افزایش می یابد.

ترفندهای تغییر قیافه

گاهی شما میخواهید ویژگی های ظاهری خود را پنهان کنید و یا میخواهید به شکل شخصیت جدید در جامعه حضور پیدا کنید. شما میتوانید با تغییر چهره به راحتی چشم ها را فریب دهید. راه حل های زیادی برای تغییر چهره با لوازم آرایشی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

1-ویژگی های صورت خود را با کمک آرایش، کانتور کنید تا پیرتر یا جوان تر به نظر برسید یا چهره را از نظر بصری تغییر دهید.

2- با استفاده از رژ گونه تیره در زیر استخوان گونه، صورت باریک تر با استخوان های گونه کشیده ایجاد کنید، می توانید با کمک یک خط چشم مدادی مشکی، ابروهای ضخیم تری ایجاد کنید و یک حالت زیبایی به وجود آورید.

3-دور لب های خود خط لب تیره بکشید؛ در حالی که زیر چشم و گوشه های آن ها را آرایش می کنید و حالت پا کلاغی ایجاد کنید، این کار نشانه پیری است.

4-چشمان خود را پنهان کنید. از یک عینک آفتابی تیره که بخشی از صورت شما را پنهان می کند استفاده کنید یا یک عینک طبی مصنوعی با قاب های پهن و تیره که توجه دیگران را از صورت شما می گیرد، استفاده کنید.

5- برای تغییر رنگ چشم می توانید از لنزهای رنگی استفاده کنید.

6-موهای صورت خود را بلند کنید.

7-شکل ریش می تواند خط فک شما را کاهش دهد و باعث تغییر شکل صورت شود و در مقابل سبیل شما به یک نقطه کانونی در چشم دیگران تبدیل می شود. اگر ترجیح می دهید اصلاح کرده و تمیز بمانید، با کمک یک خط چشم مدادی سیاه برای خودتان سبیل بکشید.

8-یک مدل موی نامتقارن یا موهای چتری که از یک طرف روی صورت شما می ریزند، انتخاب کنید. رشته های نامتقارن مو در هر دو طرف دارای طول های نابرابر است و یک طرف آن از دیگری بلندتر است. این کار یک قسمت از صورت شما را از چشم دیگران پنهان نگه می دارد و فرم صورت شما را کج و نامتوازن می کند.

9-روسری را در قسمت پایین صورت خود بپیچید. اگر آب و هوا این اجازه را می دهد با کمک روسری قسمت لب و چانه خود را بپوشانید. با این کار قسمت پایینی صورت شما از دید دیگران پنهان می شود.

10-کلاهی را که به سمت پایین و روی پیشانی شما کشیده می شود، بپوشید. کلاه را به سمت پایین بکشید تا قسمتی از صورت شما پنهان بماند. این کار را با عینک آفتابی و روسری ترکیب کنید تا کاملا تغییر قیافه دهید.

11-رنگ موی موقت می تواند موهای شما را تغییر دهد. موهای خود را به سمت پایین شانه بزنید تا صورت شما بیش تر را بپوشاند.

شنیون

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا