آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

بهترین روش برداشتن ابرو (آموزش تصویری و گام به گام)

چرب زبان

به احتمال زیاد شما هم جزو کسانی هستید که دلشان می خواهد خودشان ابروهایشان را بردارند. ابرو برداشتن کمی درد دارد ولی اگر از تکنیک های مناسب و درست استفاده کنید درد و ناراحتی برداشتن ابروها به حداقل می رسد. خیلی خب، بیایید یاد بگیریم چطور ابروهایمان را به فرم و شکل های خوش حالت برداریم.

بخش اول: از تکنیک درست استفاده کنید

1-پوست اطراف ابرو را نرم کنید. وقتی پوست نرم و لطیف باشد ابروها راحت تر بیرون می آیند. خشکی و سفتی پوست باعث می شود موقع برداشتن ابرو احساس درد و ناراحتی بیشتری کنید.

 • بهتر است که کار ابرو برداشتن را بعد از دوش گرفتن و حمام رفتن انجام بدهید. آب گرم و بخار باعث نرم و مرطوب شدن پوست می شود. فقط یادتان باشد که قبل از هر کار حتما ابروهایتان را خشک کنید چون ابروی خیس سخت تر کنده می شود.
 • اگر وقت حمام رفتن یا دوش گرفتن ندارید صورتتان را با آب گرم بشویید و آن را خشک کنید. علاوه بر این می توانید یک لیف نرم را در آب داغ ( اما نه سوزان) بگذارید و بعد به مدت 2 دقیقه آن را روی ابروهایتان قرار بدهید. این کار باعث باز شدن منافذ می شود و برداشتن ابروها را راحت تر می کند.

مرتب کردن ابرو

2-جهت رشد موهای ابرویتان را مشخص کنید. جهت رشد ابرو در اکثر افراد از بینی به سمت خط مو است؛ ولی در برخی موارد هم ممکن است ابروها در چند جهت رشد کنند. حتما باید به جهت رشد ابروهایتان توجه داشته باشید چون باید موی ابرو را همان جهتی که رشد کرده بیرون بکشید. این کار باعث می شود مو از ریشه بیرون بیاید و تکه تکه نشود.

دست گرفتن موچین

3-موچین را درست مثل یک مداد در دست بگیرید. طرف باز موچین باید به سمت بالا قرار داشته باشد. چند بار آن را فشار بدهید و باز و بسته کنید تا کار کردن با آن برایتان راحت شود.

 • از موچین هایی که نوک تیز و صافی دارند استفاده کنید. اگر موچینتان کند یا خیلی باریک باشد روند ابرو برداشتنتان هم خیلی طول می کشد و هم ممکن است دردناک باشد.

نوک موچین را روی ریشه مویی که می خواهید بردارید قرار بدهید.

4-نوک موچین را روی ریشه مویی که می خواهید بردارید قرار بدهید. (دستور العمل های زیر را دنبال کنید تا بفهمید کدام موها را باید بردارید). موچین را کاملا نزدیک ریشه مو قرار بدهید و مو را بکشید. یادتان باشد همیشه باید مو را در جهت رشدش بردارید و موچین را هم کاملا نزدیک ریشه مو بگیرید.

 • این کار را تا زمانی که یکی از ابروهایتان کاملا تمیز شود ادامه بدهید. بعد همین روند را روی ابروی دیگرتان هم تکرار کنید.
 • اگر خسته شدید هیچ اشکالی ندارد. کمی استراحت کنید و دوباره کارتان را از سر بگیرید.
 • گاهی اوقات ابرو برداشتن باعث ریزش اشک از چشم و خارش بینی می شود. این اتفاقات طبیعی اند؛ پس به کارتان ادامه بدهید.

بخش دوم: حواستان باشد که چه موهایی را باید بردارید

محلی که باید ابرو را از آنجا بردارید شناسایی کنید.

1-محلی که باید ابرو را از آنجا بردارید شناسایی کنید. خط ابروی هر کسی با دیگری فرق می کند ولی با این حال می توان از یک تکنیک واحد برای پیدا کردن خط ابرو استفاده کرد. برای این کار یک مداد ابرو یا هر وسیله ای که بلند باشد را بردارید و آن را به صورت افقی در گوشه داخلی چشمتان و به سمت لبه بینی نگه دارید. حالا از یک مداد سفید استفاده کنید و نقطه بالایی مدادی که به شکل افقی نگه داشته اید را علامت بزنید. این قسمت همان جاییست که ابروی شما از آنجا شروع می شود. همین کار را روی ابروی دیگرتان هم انجام بدهید.

 • هیچ اشکالی ندارد که محل علامت زده را کمی جلوتر یا عقب تر ببرید. این تکنیک یک نقطه کلی برای پیدا کردن خط ابرویتان به شما می دهد ولی می توانید بنا به سلیقه و ترجیح خودتان کمی آن را تغییر بدهید.
 • برای پیدا کردن محل رشد ابرو حتما از ابزاری استفاده کنید که سر نازکی داشته باشد. اگر از وسیله پهنی استفاده کنید محل خط ابرویتان را کمی آنطرف تر علامت می زنید.

2-محل مناسب برای قوس ابرویتان را پیدا کنید. کمان مناسب و زیبای ابروها دور چشم ها قوس دارد و محل اوج این قوس تغییر زیادی روی حالت ابروها ایجاد می کند. همان مداد ابرو که در محله قبل استفاده کردید را بردارید و این بار آن را از لبه خارجی بینی به سمت لبه بیرونی چشم بکشید. محل برخورد مداد با ابرو را علامت گذاری کنید. همین کار را روی ابروی دیگرتان هم تکرار کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

3-انتهای مورد نظرتان را برای ابرو مشخص کنید. این بار باید مداد را از گوشه بیرونی چشم روی دم ابرو قرار بدهید. بعد نقطه انتهایی ابرو را علامت گذاری کنید. این نقطه همان جاییست که ابرو باید به طور طبیعی به انتها برسد. همین کار را روی ابروی دیگر هم انجام بدهید.

حالت های مختلف ابرو

4-پهنا و ضخامت مورد نظرتان را انتخاب کنید. هیچ ضخامت واحد و یکسانی وجود ندارد و همه چیز به چهره و حالت ابروهای خودتان بستگی دارد. شما باید قبل از شروع به کار، با خودتان فکر کنید که دلتان می خواهد ابروهایتان چقد پهنا و ضخامت داشته باشند و موقع کار به همان ترتیب جلو بروید تا از نازک شدن بیش از حد ابروها جلوگیری شود. علاوه بر این موقع برداشتن ابروها موارد زیر را هم باید در نظر داشته باشید:

 • اندازه چشم ها: اگر چشم هایتان درشت است بهتر است ابروهایتان را مدل پهن بردارید ولی اگر چشم های ریزی دارید ابروهای نازک برایتان مناسب تر است چون چشم هایتان را درشت تر نشان می دهد.
 • فاصله بین چشم و ابرو: اگر ابروهایتان به پیشانی نزدیک هستند و از چشم ها فاصله زیادی دارند بهتر است آنها را به شکل پهن و ضخیم بردارید تا حالت و چارچوب چشم هایتان حفظ شود؛ اما اگر فاصله چشم و ابرویتان کم است سعی کنید ابروهایتان را نازک کنید تا چشم هایتان بیشتر دیده شوند.

بخش سوم: به ابروهایتان شکل بدهید

ابروهایتان را با شانه ابرو به سمت بالا شانه کنید.

1-ابروهایتان را با شانه ابرو به سمت بالا شانه کنید. با استفاده از برس ابرو موهای ابرو را در جهت رشدشان و به بالا شانه کنید. هر موی بلند و ناموزونی که دیدید با موچین بچینید.

 • شانه کردن ابروها به سمت بالا به شما کمک می کند تا نقاطی که باید موهای ابرو را بردارید پیدا کنید.

ابروها را از روی نقاطی که علامت زده اید بردارید.

2-ابروها را از روی نقاطی که علامت زده اید بردارید. با دقت و احتیاط ابروهای اضافه را از محلی که علامت گذاری کرده اید بردارید.

 • از روی نقطه ای که برای پیدا کردن خط ابرو علامت زدید شروع کنید و موهای نزدیک به بینی را با موچین بردارید.
 • با چیدن موهای اطراف قوس ابرو قسمت های قوسی شکل آن را حالت بدهید تا مشخص تر شود.
 • سعی کنید ابروهایی که به شقیقه ها نزدیکترند را بیشتر از قسمت های داخلی ابرو بردارید.
 • برای بدست آوردن پهنای مورد نظرتان باید موهای قسمت پایینی ابرو را به اندازه دلخواهتان بردارید.

3-بیش از حد ابروها را برندارید. موقع حالت دادن به ابروها آهسته جلو بروید. هر بار کمی دست نگه دارید، در آینه خودتان را نگاه کنید و ببینید چطور عمل کرده اید. مراقب باشید که بیش از حد ابروهایتان را برندارید چون حدود 6 هفته طول می کشد تا موهای ابرو دوباره رشد کنند و بعضی اوقات هم ممکن است هیچ وقت دوباره در نیایند.

4-کارتان را با زدن ژل ابرو تمام کنید. بعد از تمام شدن کارتان ابروها را در جهت رشدشان شانه کنید تا کاملا مرتب شوند. بعد کمی ژل ابرو روی ابروها بمالید تا حالتشان حفظ شود.

نکات مهم موقع برداشتن ابرو

 • اگر شانه مخصوص ابرو ندارید می توانید از یک مسواک تمیز هم برای مرتب کردن ابروهایتان استفاده کنید.
 • هیچ وقت قبل از اینکه سراغ ابروی بعدی بروید کار یک ابرو را کامل نکنید. به موازات جلو بروید و مرحله به مرحله هر کاری را روی هر دو ابرو پیاده کنید. به این ترتیب راحت تر می توانید توازن و هماهنگی بین ابروها را حفظ کنید.
 • بهترین زمان برای برداشتن ابروها بعد از دوش گرفتن است چون در این حالت موقع برداشتن ابروها احساس درد کمتری می کنید.
 • اگر پوستتان حساس است قبل از برداشتن ابروها به مدت 1 دقیقه روی آنها کیسه یخ قرار بدهید.
 • موقع برداشتن ابروها از آینه های محدب یا آینه هایی که نور زیادی منعکس می کنند استفاده نکنید چون ممکن است بیش از حد ابروها را بردارید.
 • برای مشخص کردن محدوده ایده آلتان موقع برداشتن ابرو می توانید از کانسیلر ابرو استفاده کنید تا حالت و پهنای مورد نظرتان را تعیین کنید.
 • برای تسکین درد و قرمزی روی پوست اطراف ابرو لوسیون بمالید.
 • موقع برداشتن ابرو حتما به حالت و ساختار چهره تان توجه کنید و ابروهایتان را متناسب با چهره تان بردارید چون هر مدلی یک تفاوت اساسی در چهره تان ایجاد می کند.
 • کاملا ابروهایتان را تر و تمیز کنید. ابتدا آنها را به سمت بالا شانه کنید. در این حالت موهای بلند زیادی خواهید دید. با استفاده از قیچی ابرو انتهای موهای بلند را کوتاه کنید تا همه موهای ابرو یکدست شوند. بعد با شانه ابرو این بار ابرو را به سمت پایین شانه کنید و دوباره موهای ناهماهنگ را یکدست کنید. بعد دوباره ابرو را به سمت بالا شانه بزنید و مرتب کنید.
 • یادتان باشد که خیلی دم ابرویتان را کوتاه نکنید. ابروهای بلند و کشیده زیبایی خاصی دارند و بهتر است خیلی آنها را کوتاه نکنید.

احتیاط های لازم موقع برداشتن ابرو

 • زاویه گرفتن موچین برای جلوگیری از درد و سوزش پوست بسیار مهم است. موچین را در جهت رشد مو و با زاویه نسبتا بسته ( کمتر از 45 درجه) روی مو بگذارید و بکشید. هیچ وقت نباید مو را با موچین به سمت بالا بکشید.
 • برداشتن مکرر ابروها باعث از بین رفتن فولیکول مو می شود و ممکن است ابروهایتان دیگر رشد نکنند. یادتان باشد که در این کار زیاده روی نکنید.

آموزشهای کاربردی آرایشگری ما

خودآرایی

آرایش صورت در خانه آرایش لایت و طبیعی
اشتباهات آرایشی خانم ها جلوگیری از خراب شدن آرایش مان در روزهای گرم 

پاکسازی آرایش

روش پاک کردن آرایش با 2 ماده ساده روش پاکسازی پوست چرب
روش پاکسازی پوست خشک

ساخت مواد آرایشگری در منزل

ساخت رنگ مو با زردچوبه ساخت سرمه چشم خانگی
ساخت پالم لب در منزل

رنگ مو

انواع رنگ مو با اسم و تصویر 7 رنگ موی طبیعی که در منزل یافت می شوند
روش انتخاب رنگ مو متناسب با چهره مان

کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست؟ بهمراه زیباترین تصاویر روش طراحی ناخن
جدیدترین متدهای تخصصی کاشت

آرایش لب

آرایش لب با توجه به چهره اشتباهات در آرایش لب
نکات تزریق ژل لب

آرایش چشم

کاشت مژه موقت درشت کردن چشم با آرایش
نکات کشیدن خط چشم 10 مدل آرایش چشم زیبا

استفاده از ابزار آرایشگری

نحوه استفاده از کانسیلر نحوه استفاده از کرم پودر و پنکک
نحوه استفاده از هایلایتر

مدل های جدید آرایشی

80 مدل آرایش موی کوتاه و بلند جدید 20 مدل موی نسکافه ای جدید
40 مدل جدید آرایش عروس بهترین سالن های زیبایی خانم ها در شهر تهران

 

شنیون

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا