آموزش روبان دوزی (تصویری)

آموزش تصویری و کامل روبان دوزی سرویس آشپزخانه

چرب زبان

روبان دوزی یکی از هنرهایی است که با کمی تمرین می توانید آنرا یاد بگیرید و وسایل و لباسهای خود را با استفاده از این هنر تزیین نمایید. مثلاً شما می توانید مدل های زیبا و جدیدی به انواع سرویس آشپزخانه که جنس پارچه ایی دارند بدهید و آنها را زیبا و بی نظیر کنید. 

مقدمه:

در ادامه آموزش های کاربردی هنر روبان دوزی که در مطالب قبلی به شما ارائه دادیم ، در این پست می خواهیم روبان دوزی سرویس آشپزخانه را به شما علاقمندان آموزش دهیم.

ویدئو آموزش روبان دوزی گل نرگس روی انواع پارچه:

 

در این ویدئو، آموزش روبان دوزی گل نرگس که یکی از بهترین و مناسب ترین گلها برای روبان دوزی روی سرویس آشپزخانه می باشد به شما علاقمندان به این هنر آموزش داده می شود.

پست مشابه : آموزش تصویری نحوه درست کردن پاپیون با روبان (بسیار ساده و زیبا)


آموزش روبان دوزی سرویس آشپزخانه و حوله عروس :

وسایل لازم برای روبان دوزی گل آفتابگردان روی سرویس آشپزخانه :

  • روبان 4 سانتي سبز و كرم يا زرد
  • روبان نيم سانتي قهوه اي
  • نخ و سوزن
  • مقداري پنبه
  • رنگ پارچه ي زرد يا نارنجي، سبز و قهوه اي
  • قلم مو
  • پالت
  • نخ قيطان
  • پارچه
  • كارگاه

روبان-دوزی-سرویس-آشپزخانه00

شروع كار روبان دوزی :

گل آفتابگردان یکی از بهترین طرح ها برای روبان دوزی سرویس آشپزخانه میباشد برای اینکار بهتر است از روبان کرم رنگ استفاده نمایید. 144 سانت از آنرا برش بزنيد و از وسط، روبان را تا بزنيد و دولا كنيد و 6 سانت، 6 سانت به روش خانه ای بدوزيد كه به اين ترتيب 12 گلبرگ خواهيد داشت. دوخت خانه ای به چه شكلي است؟ از ابتدای روبان شلال بزنيد. به 6 سانت كه رسيديم عرض روبان را به صورت رفت و برگشت شلال می زنيم.

اینکار را ادامه دهید تا به انتهای روبان برسید. در انتها نخ را می كشيم. حالا انتها و ابتدای روبان آماده شده را با نخ و سوزن به هم وصل كنيد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

برای تهيه مغزی گل، مقداری از يك پارچه را داخل كارگاه بگذاريد. در وسط پارچه، برای مغزی گل آفتابگردان دايره ای بكشيد( كه معمولاً بين 3 تا 4 سانت قطر دايره می باشد) و داخل دايره را با گره فرانسوی پر كنيد؛ به اين ترتيب كه روبان قهوه ای نيم سانتی را در سوزن فرو كرده و از وسط دايره درآوريد. روبان را روی پارچه گره بزنيد و سپس سوزن را نزديك به همان نقطه خروج سوزن، داخل پارچه كنيد.

مراحل دوخت را مانند شکل زیر انجام دهید و درنهایت پارچه را از كارگاه درآوريد.

روبان-دوزی-سرویس-آشپزخانه11

كوك زدن وسط گل را تا جایی ادامه دهید که بنظرتان اندازه باشد و به اندازه واقعی آن نزدیک باشد.

همچنين می توانيد با قيطان ما بين گره ها را دوخت های شل بزنيد. كمی نخ را بكشيد تا چين بخورد و از زير، مقداری پنبه را داخل حفره ايجاد شده بگذاريد و نخ را كامل بكشيد تا جمع شود و بعد با كمك نخ و سوزن مغزی را به گلبرگ ها وصل كنيد. برای آماده كردن برگ ها، حدود 40 سانت از روبان 4 سانتی سبز را برداشته و از وسط به صورت مثلثی تا بزنيد تا تيزی سر برگ مشخص شود.

دو طرف داخلی روبان را روی هم گذاشته و شلال بزنيد. كار مانند شكل آماده می شود.

نخ را كامل بكشيد تا برگ چين بخورد. در صورتی كه از روبان هايی كه لبه های آن ها دارای سيم است استفاده نمی كنيد، بايد دو طرف روبان را هم شلال بزنيد و همزمان با اينكه نخ وسط نمونه آماده شده برگ را در شكل مي بينيد. سپس لبه های خارجی برگ را شلال زده و نخ را بكشيد تا لبه ها هم چين بخورد برای رنگ آميزی گل ها، ابتدا روبان را كمی نمدار كنيد و رنگ زرد يا نارنجی را برداشته و با قلم مو روی گلبرگها بزنيد.( دو سوم گلبرگ ها از داخل به خارج رنگ می شود.)

بعد از آن كمی رنگ سبز را برداشته و از داخل گل و كنار مغزی گل، سايه بزنيد. سپس با رنگ قهوه ای روی آن بزنيد تا خامی رنگ سبز گرفته شود. می توانيد برای سوخته به نظر رسيدن گلبرگ های آفتابگردان لبه های بيرونی گلبرگ ها را نيز با رنگ قهوه ای سايه بزنيد.

روبان-دوزی-سرویس-آشپزخانه22

حتما ببینید : 8 فیلم گلچین شده و بسیارمهم از آموزش روبان دوزی آفاق امیریان

امیدواریم توانسته باشیم گام کوچکی در رفع نیازهای آموزشی شما برداشته باشیم. از اینکه می تونیم پاسخگوی سؤالات شما در بخش نظرات باشیم خوشحالیم.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا