آموزش روبان دوزی (تصویری)

آموزش 10 مدل زیبای روبان دوزی با ابریشم و ساتن +عکس

چرب زبان

روبان دوزی را می توان در سه بعد انجام داد به طوری که می توان کوک های زیبایی را به وسیله روبان روی سوزن انجام دهید و در واقع به جای نخ از روبان استفاده کنید. رنگ های زیبای روبان روی ابریشم و ساتن جلوه ی زیبایی به طرح می دهد. من از خرید انواع و اقسام روبان خسته نمی شوم، نوع اطلس آن ارزان و زیباست و نوع ابریشمی آن بسیار زیباست و جای هیچ گونه ایراد و اشکالی را ندارد. این روش روبان دوزی بسیار نفیس و گران بهاست حتی اگر شما برای اولین بار آن را انجام دهید. انجام این کار تنها به طرح هایی ساده و کمی تلاش نیاز دارد و تنها مشکلی که من با آن روبرو می شوم انبار شدن روبان هاست.

1-گل تیغ ماهی

word image 82 word image 83 این مدل در واقع گلی هست که گل برگ هایش مثل تیغ ماهی کنار یکدیگر قرار گرفته اند، شبیه همان کوک تیغ ماهی در روبان دوزی است که در زیر با جزئیات بیشتری آن را آموزش می دهم. کوک های تیغ ماهی بسیار نزدیک به هم قرار دارند، به طوری که از پایین به بالا این فاصله کم و کم تر می شود و بالای گل باریک تر از پایین آن است. در این روش کوک های یکسانی را اطراف یک نقطه می زنید.

حتما بخوانید: 6 فیلم کاربردی و رایگان آموزش روبان دوزی از خانم معزز

2- گل آفتاب گردان

word image 84 این نوع کوک تنها اطراف یک نقطه ایجاد میشود، این همان کاریست که شما در روش روبان دوزی گل آفتاب گردان انجام می دهید.

 


روبان دوزی

توی این پک فوق العاده، سرمه دوزی و ربان دوزی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! سرمه دوزی و ربان دوزی رو سریع یاد بگیر همه رو انگشت به دهان کن یا اصلا پول در بیار!


 

word image 85

3-گل پیچان word image 86

این روش بسیار آسان است. در ابتدای کار باید سوزن کوچکی را در دست خود نگه دارید و به صورت مارپیچ بدوزید و در آخر مارپیچ ها را به هم وصل کنید. در این روش شما باید روبان را به روش روبان دوزی مارپیچ، بپیچانید. در آخر گره بزنید. مارپیچ ها را از زیر پارچه به سمت جلو در دست بگیرید. سپس، همان طور که در زیر میبینید، آن ها را به سمت سوزن بچرخانید. وقتی که چرخش کامل را انجام دادید، حلقه را نزدیک نقطه شروع کوک بیاورید. حلقه را با دست خود بگیرید و با کوک های ریز حلقه را به پارچه وصل کنید.

word image 87

حتما بخوانید: بهترین تابلو و پارچه های مخصوص روبان دوزی کدامند؟ بهمراه تصاویر

4-گل های جا دکمه ای

word image 88

این نوع کوک ها حول یک نقطه ایجاد می شوند. شما برای ساختن آن از سوراخ یکسانی برای جا دکمه های مختلف عبور می کنید. اگر سوراخی بزرگ شد، به منظور کوچک کردنش یک مروارید یا پولک در آن قرار دهید.

word image 89

5-گل داوودی

word image 90

درست کردن این مدل بسیار آسان است. در این روش شما به یک سوزن دراز و نخ پیچ احتیاج دارید. روبان را روی یک سوزن بزرگ بپیچانید و یک گره در انتهای سوزن بزنید. نخ را از پشت روی پارچه بیاورید. با استفاده از سوزن و ربانی که روی آن پیچ خورده است، دوخت را انجام دهید تا زمانی که تمام روبان در آخر کار جمع شود. چین هایی با تنگ کردن پیچ ها ایجاد کنید. در آخر چین هایی را اطراف نقطه کوک ایجاد کنید.

6-گل روبانی

word image 91

تعدادی کوک در اطراف یک نقطه بزنید. این کوک ها درست شبیه گلبرگ ها می باشند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

word image 92

word image 93

حتما بخوانید: آموزش روبان دوزی مدرن و سبک جدید روی کیف (تصویری)

7- گل تا خورده

روش درست کردن این گل از همه آسان تر است. تنها وسیله مورد نیاز، روبان می باشد. روبان بلندی را انتخاب کنید. نصف آن را تا بزنید و از جایی که تا زدید، این روبان های تا شده را روی یکدیگر قرار دهید، در این قسمت کار شما شبیه تصویر پایین می شود، در مرحله آخر یک قسمتی از روبان را میگیرید و با دست می کشید. حالا می توانید از درست کردن این گل زیبا لذت ببرید. word image 94

8- غنچه پیچان

word image 95

روش ساخت غنچه پیچان شبیه گل پیچان است که در بالا آموزش داده شد. تنها تفاوت در این است که در ساختن گل، تمام روبان را پیچ نمی دهیم. روبان پیچ خورده را از پشت پارچه و از میان یک سوراخ، 2-3 پیچ می دهیم، پیچ ها باید دقیقا داخل همان یک سوراخ انجام شوند. این روش غنچه ای پیچ خورده را ایجاد می کند که شبیه گل سرخ کوچکی می شود. البته که غنچه شما از مال من زیبا تر می شود.

word image 96

9- گره فرانسوی

word image 97

این کوک ها آن قدر شبیه گل هستن و طبیعی به نظر می رسند که شما می توانید آن ها را در باغچه خود در کنار دیگر گل هایتان قرار دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دو بار روبان را دور سوزن بپیچانید. حالا شما می توانید از این گل زیبا برای پر کردن طرح های قبلی استفاده کنید یا این که آن ها به تنهایی به کار بگیرید. بستگی به سلیقه خود شما دارد.

word image 98

آموزش روبان دوری گل سرخ

word image 99مرحله 1

برای درست کردن این گل زیبا، ابتدا باید سه قسمت کوچک از روبان را بردارید و تا بزنید. با این کار شما غنچه ای را در داخل گل سرخ ایجاد کردید.

word image 100مرحله2 برای نگه داشتن و شکل دادن به غنچه، با نخ آن را ببندید.

مرحله 3 قسمت اضافی را برش بزنید. برای ثابت کردن غنچه روی پارچه، از نخ و سوزن استفاده کنید.

مرحله 4 سوزن روبان دوزی را با یک روبان بردارید و حلقه ای را اطراف غنچه به وسیله روبان ایجاد کنید. سوزن را پایین بیاورید و حلقه های بعدی را بدوزید.

مرحله 5 خمیدگی های کوچکی را اطراف غنچه ایجاد کنید. با این کار گل برگ ها تشکیل می شوند.

word image 101

حتما بخوانید: 20 طرح جدید رومیزی و روتختی روبان دوزی +فیلم

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا