آموزش طرز تهیه انواع کیک و شیرینی

آموزش تصویری نحوه تزئین کیک تولد به صورت جدید و بسیار شیک

چرب زبان

اغلب یک کیک بعنوان اصلی ترین مساله جشن های تولد امروزی است. همه در اطراف کیک جمع می شوند، شمع ها را روشن می کنند، آهنگ تولد را می خواند و پسر یا دختر تولد خوش شانس، شمع ها را فوت میکند تا به آرزوهای خود برسد. همه چیزی که نیاز دارید، مقداری وسایل مناسب و کمی صبر و خلاقیت است و شما به زودی یک کیک می سازید که هیچ کس فراموش نخواهد کرد.

بخش اول: برنامه ریزی برای تزیین کیک

نحوه تزئین کیک تولد 1

1-تم کیک مورد نظر خود را تصور کنید. تصمیمات شما در اینجا بستگی به شخصیت فردی دارد که کیک برای او در نظر گرفته شده است. شما می توانید از رنگ مورد علاقه آن شخص به عنوان طرح رنگی کیک خود استفاده کنید، همچنین شما باید در مورد فعالیت های مورد علاقه او، مانند ورزش و یا شخصیت های مورد علاقه اش در کتاب ها و فیلم ها فکر کنید.

   • هنگامیکه پایه تزیین کیک خود را بر اساس کتاب مورد علاقه، نمایش تلویزیونی یا شخصیت های مورد علاقه فرد قرار می دهید، سعی کنید از شکل های نمادینی استفاده کنید که ایجاد آنها روی کیک آسان است. به عنوان مثال، اگر یک کیک بر اساس تم هری پاتر را تزیین میکنید، می توانید از شکلک های لگو هری پاتر استفاده کنید.

نحوه تزئین کیک تولد 2

2-برای روی کیک خود متن طراحی کنید. نوشتن با خامه کیک ممکن است دشوار باشد. متن هایی که بیش از حد کوچک هستند، به آسانی خراب و محو می شوند. از سوی دیگر، متن های بیش از حد بزرگ هم ممکن است روی کیک کامل جا نشود و یا توازن کیک را بر هم بزند. قبل از اینکه روی کیک بنویسید آن را بر روی یک کاغذ امتحان کنید تا از اندازه و درستی توازن آن مطمن شوید.

   • می توانید با استفاده از یک کاغذ شابلن و ماژیک نوشته را امتحان کنید. خامه قنادی را در قیف کیسه ای بریزید و بوسیله آن بر روی کیک بنویسید.

نحوه تزئین کیک تولد 3

 

3- اگر تازه کار هستید از یک شابلون یا قالب برای نوشتن استفاده کنید. با قیچی شابلون متن مورد نظرتان را درون کاغذ درآوردید. آن را نزدیک سطح کیک قرار دهید و با استفاده از پاشیدن موادی مانند پودر شکر روی قالب می توانید پیامتان را بنویسید.

4- سطح کیک خود را بررسی کنید. سطح تخت و صاف برای انجام تزینات بهتر خواهد بود، در قسمت های کج و ناهموار تزیین کیک زیبا نمی شود. اگر روی کیک شما یک برآمدگی کوچک داشته باشد، با قرار دادن یک صفحه کوچک مانند سینی روی کیک و فشار دادن آن به آرامی بعد از خروج کیک از فر میتوانید سطح آن را صاف کنید.

   • می توانید یک صفحه کاغذی نازک روی کیک پهن کنید به ان روش نیز میتوانید ناهمواری ها را مشخص کنید. همچنین میتوانید از یک تراز کوچک برای امتحان سطح کیک کمک بگیرید.
   • ممکن است دمای نامناسب فر باعث ناهموار شدن سطح کیک بشود. درجه حرارت بیش از حد می تواند باعث ناهمواری سطح کیک شود.

نحوه تزئین کیک تولد 5

5- اجازه بدهید تا کیک کاملا سر شود وگرنه نوشته هایی که با خامه قنادی روی آن مینویسید ذوب و شل خواهد شد و از بین میرود.

   • وقتی کیک را از فر خارج می کنید آن را برای 5 تا 10 دقیقه آن را در یخچال بگذارید. سپس آن را خارج کنید
   • با استفاده از دو لایه پلاستیک سلفون کیک خود را وقتی هنوز در قالب است بپوشانید تا در یخچال نم نکشد و خمیر نشود.
   • دوباره کیک را برای یک یا دو ساعت به یخچال برگردانید.

نحوه تزئین کیک تولد 6

6- لوازم تزئین برای کیک خود را آماده کنید. از انواع مختلفی تزینات برای تزیین کیک میتوانید استفاده کنید. بعضی از این آنها ها ممکن است خوراکی باشند مانند بستنی و آب نبات های محلی، در حالیکه برخی دیگر ممکن است غیر قابل خوردن باشند مانند شکلک یا مدل ها. بعضی از تزیناتی و وسایلی که میتوانید استفاده کنید مانند:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

   • ورقه های شکلات
   • خوراکی های براق
   • کیک بستنی
   • رنگ غذا
   • خامه قنادی
   • میوه
   • کاسه برای مخلوط کردن
   • آجیل
   • قیف کیسه دار
   • قیچی
   • آب پاش
   • قالب یا آب پاش
   • خلال دندان

حتما بخوانید: آموزش تصویری دستور پخت کیک تولد فوق العاده خوشمزه (بسیار ساده)

بخش دوم: لعاب دادن روی کیک

نحوه تزئین کیک تولد 7

1-جلوگیری از کثیف کاری حین لعاب دادن بوسیله کاغذ روغنی یا واکس. حتی طراحان حرفه ای کیک هم گاهی اوقات حین مالیدن لعاب کیک روی آن کثیف کاری می کنند. برای جلوگیری از این امر و ایجاد لبه های تمیز و اطراف تمیز، قطعات کاغذ روغنی در اطراف و گوشه های زیر آن قرار دهید پس از پایان کار با کشیدن کاغذ از زیر گوشه ها محیطی تمیز خواهید داشت.

نحوه تزئین کیک تولد 8

2- پوشش خامه خود را با پوشش محافظ از خرده های روی کیک که ممکن است با آن قاطی شود حفظ کنید. پوشش محافظ یک لایه نازک از لعابی است که می خواهید روی کیک بکشید، شما قبل از اینکه لایه ی اصلی لعاب روی کیک خود قرار دهید، یک لایه نازک با چاقو یا کاردک روی سطح کیک بکشید تا سطح آن کاملا صاف شود و اگر سوراخ کوچکی روی سطح آن هست محو شود. این لایه باعث میشود تا لایه اصلی صاف و حرفه ای بنظر برسد. این عمل را تا اندازه ای انجام دهید که سطح کیک از زیر این لایه معلوم باشد.

   • قبل از اعمال لایه اصلی چند دقیقه صبر کنید.

نحوه تزئین کیک تولد 11

3-مقداری خامه کیک بخرید یا خودتان بسازید. خامه کره ای وانیلی ممکن است، به عنوان یک خامه خوشمزه و نسبتا ساده گزینه مناسبی باشد. برای موارد خاص تر میتوانید دستور العمل های مختلفی در اینترنت پیدا کنید.

   • استفاده از چند قطره رنگ غذا می تواند به خامه شما رنگ دلخواه بدهد.

نحوه تزئین کیک تولد 12

4-به طور یکنواخت به کیک لعاب بدهید. برای حفظ یکنواختی شما باید از سطح بالای کیک شروع به پخش کردن لعاب یا خامه کیک بنمایید و این کار را به آرامی و با دقت با کاردک یا کناره چاقو انجام دهید و کمی از لعاب را به کناره ها و اطراف کیک ببرید. این کار را تا به سطحی صاف و یکنواخت برسید ادامه دهید.

   • به یکباره خیلی لعاب ندهید و برای انجام اینکار باید چند لایه با فاصله زمانی لعاب داد.
   • بهتر است ‍‍پس از لعاب دادن سطح روی کیک کمی صبر کنید تا به حالت پایدار برسد سپس کناره ها را لعاب دهید.

نحوه تزئین کیک تولد 13

5- یک قیف کیسه ای بخرید یا بسازید. این ابزار یک کیسه پلاستیکی است که در انتهای آن یک قیف وجود دارد پس از اینکه با لعاب یا خامه آن را پر کردید مناسب با کارتان با بریدن نوک قیف یک نازل مناسب بوجود می آورید و به این وسیله با فشار کیسه بطور یکنواخت خامه خارج میود.

   • با استفاده از لاستیک زیپ دار هم میتوانید در خانه کیسه قیف دار بسازید. موادرا در کیسه زیپ دار بریزید و سپس با قیچی گوشه آن را ببرید.

نحوه تزئین کیک تولد 14

6-پیام های خود را قبل از نوشتن با خامه و قیف، طراحی کنید. ممکن است دست شما برای نوشتن با کیسه قیف دار روان نباشد و حرکت یکنواخت نداشته باشد، برای کمک به رفع این موضوع میتوانید در ابتدا با یک خلال دندان رد نوشته را روی کیک بندازید سپس با قیف با دنبال کردن رد ها پیام را بنویسید.

نحوه تزئین کیک تولد 157- پیام خود را با جزیات با کیسه قیف دار بنویسید. با فشار دادن کیسه و هدایت آن بر روی کیک متن مورد نظر را درج کنید. بعضی چیزها برای درج به قرار زیر است.

   • اشکال گرد که برای نوشتن مناسب هستند و نقاط به همراه پیام ها
   • اشکال ستاره، پوشش های تزیینی، گل ها، حاشیه ها و…

نحوه تزئین کیک تولد 16

8- به کیک خود حاشیه و سایر طرح های خوراکی بدهید. با کیسه هر متن یا شکلی را میتوانید روی کیک درج کنید.

حتما بخوانید: آموزش تصویری طرز تهیه ی شیرینی ناپلئونی (بی نقص و خوشمزه)

بخش سوم: اضافه کردن تزئینات خاص

نحوه تزئین کیک تولد 17

1- از تزینات خوراکی برای جذابیت بیشتر در کیک خود استفاده کنید. در بسیاری از شیرینی فروشی ها، آب نبات های تزئینی وجود دارد که می توانید از آنها برای تزیین کیک استفاده کنید. تیله های آب نباتی، تزینات پاششی مخصوص شیرینی جات و سایر تزینات می توانند کیک شما را چشم گیر تر کنند.

نحوه تزئین کیک تولد 18

2- پنهان کردن خطاها با پاشیدن یک لایه نازک از تزینات خوراکی رنگی. خوراکی های رنگی و براق یک راه عالی برای دادن یک حس جادویی به کیک و همچنین پنهان کردن خطاهای کوچک سطح کیک است. با این پاشیدن لایه ساده میتوانید همگان را تحت تاثیر قرار دهید.

   • شما همچنین می توانید از طریق قالب و شابلن این پودر ها را به شکل های خاص روی کیک بپاشید.

نحوه تزئین کیک تولد 19

 

3- از آب نبات در طراحی کیک استفاده کنید. برای ایجاد یک قاب دور کیک از تکه های کیت کت می توانید استفاده کنید. یک یا دو قطعه تزیین آب نبات چوبی به کناره های کیک در لعاب بخوبی جای بدهید تا به زیبایی به آن بچسبند… تزینات ام اند ام نیز از دیگر تزینات مورد استفاده و محبوب در تزیین کیک است از آنها برای نوشتن متن خاصی نیز میتوانید استفاده کنید.

نحوه تزئین کیک تولد 20

4- روی کیک خود را با اسباب بازی ها و یا شکلک ها تزیین کنید. به خصوص برای کیک هایی که تم خاصی دارند، این روش ساده تری نسبت به طراحی یا نقاشی دقیق تصویر یک شخصیت یا مجموعه مورد علاقه روی کیک است. استفاده از لگو ها را مد نظر قرار دهید. لگو ها برای قرار گرفتن در خامه کیک به انداره کافی کوچک هستند.

بخش چهارم: نمونه های زیبا از تزئین کیک تولد

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا