مهارت های روزمره برای زندگی بهتر

چگونه یک هندوانه خوب انتخاب کنیم؟ (100% بدون خطا)

چرب زبان

بسیاری از افراد هیچ ایده‌ ای در مورد انتخاب یک هندوانه ندارند. آن ها فقط با دست روی هندوانه ضربه می ‌زنند و به صدای آن گوش می دهند. گاهی اوقات نیز فقط به سایز هندوانه دقت می‌ کنند. اگرچه که شناختن داخل هندوانه کار سختی می باشد ولی می ‌توان با راهکارهایی چگونگی داخل آن را حدس زد. به همین دلیل راه هایی وجود دارد که به شما کمک می ‌کند بهترین هندوانه را انتخاب کنید که در این قسمت از سایت به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

بخش 1: انتخاب یک هندوانه

انتخاب یک هندوانه

1-به دنبال شکل یکنواخت باشید: به دنبال یک هندوانه محکم و متقارن و عاری از کبودی، بریدگی یا حفره باشید. اگر هندوانه توده یا برآمدگی داشته باشد، بدان معنی است که در هنگام رشد، مقدار نامنظمی از آفتاب یا آب دریافت کرده و باعث خشکی یا ناهماهنگی شکل و سایز آن شده است.

به دنبال شکل یکنواخت باشید

2- هندوانه را بلند کنید: هندوانه باید به اندازه سایزش سنگین باشد، زیرا نشان می دهد که پر از آب است و بنابراین خوب و رسیده می باشد. سعی کنید وزن هندوانه خود را با هندوانه دیگر با اندازه مساوی، مقایسه کنید. هرکدام که سنگین تر باشد، رسیده تر خواهد بود. این توصیه برای بیشتر میوه ها و سبزیجات نیز صدق می کند.

لکه های روی هندوانه

3- به دنبال رنگ ها و لکه ها باشید: قسمت زیرین هندوانه باید یک لکه زرد خامه ای داشته باشد که به آن لکه میدانی می گویند. این لکه به این معناست که هندوانه روی زمین بوده و در آفتاب رسیده است، بنابراین هرچه این قسمت تیره تر باشد، بهتر است ! اگر این لکه سفید باشد یا حتی وجود نداشته باشد، این به این معنی است که هندوانه خیلی زود برداشت شده و نرسیده است و قطعا شیرین نخواهد بود.

رنگ را بررسی کنید

4- رنگ را بررسی کنید: یک هندوانه مناسب و رسیده باید به رنگ سبز تیره باشد و از نظر ظاهری نه مات باشد، نه براق. یک هندوانه براق معمولاً در حال رسیدن می باشد.

روش ضربه زدن را امتحان کنید

5- روش ضربه زدن را امتحان کنید: تکنیک ضربه زدن می تواند کمی سخت باشد، اما بسیاری از طرفداران هندوانه قسم می خورند که بسیار موثر است. با انگشتان مشت شده به هندوانه ضربه بزنید وبه صدایی که ایجاد می شود گوش دهید. برای یک هندوانه باید یک صدای کامل و زیرتر از پایه بشنوید. در این بخش از تست هندوانه، صدای عمیقی نیاز نیست، زیرا این صداها بدان معنی است که هندوانه نرسیده و کال است.

بدانید که هنگام خرید یک هندوانه قاچ خورده، چه هدفی دارید

6- بدانید که هنگام خرید یک هندوانه قاچ خورده، چه هدفی دارید: اگر در حال خرید هندوانه از پیش برش داده شده هستید، موارد خاصی نیز وجود دارد که باید به دنبال آن ها باشید. تکه هایی را با گوشته هندوانه ای قرمز روشن و دانه های قهوه ای تیره یا سیاه انتخاب کنید. از تکه هایی با رگه های سفید و وفور دانه های سفید خودداری کنید. همچنین باید ببینید که هندوانه کم آب است یا نه و تخمه های آن در حال جدا شدن می باشند یا خیر.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

بخش 2: چگونگی نگهداری و برش هندوانه

هندوانه را به درستی نگهداری کنید

1- هندوانه را به درستی نگهداری کنید: یک هندوانه بدون برش را می توانید تا بیش یک هفته در یخچال نگهداری کنید. به خاطر داشته باشید که هندوانه را با دقت کنترل کنید تا از کبودی و خرابی جلوگیری شود.

  • هرگز یک هندوانه را زیر دمای 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) نگهداری نکنید، زیرا این اقدام باعث خراب شدن میوه می شود.
  • اگر می خواهید هندوانه بعد از خریدن، برسد، ، آن را برای چند روز در دمای اتاق نگه دارید. این کار باعث می شود هندوانه کمی رسیده شود اما نه به مقدار زیاد. علت آن هم این است که وقتی خیلی زود هندوانه برداشت می شود، هرگز به طور کامل رسیده نخواهد شد.

هندوانه را خرد کنید

2-هندوانه را خرد کنید: برای برش هندوانه خود در تکه های یک دست و یک اندازه، ابتدا هندوانه را روی تخته مخصوص قرار دهید و با استفاده از یک چاقوی تیز، قسمت بالا و پایین را برش دهید. این تخته به شما امکان می دهد تا هندوانه را به صورت یکدست برش بزنید.

  • تیغه چاقو را در طرفین هندوانه گذاشته و پوست آن را از گوشت جدا کنید. ادامه هندوانه را به صورت دیسک یا سی.دی های گرد برش دهید، سپس آن ها را از پوست جدا کرده و خرد کنید.
  • در صورت عدم استفاده بلافاصله از هندوانه باید ، هندوانه خرد شده را در یک ظرف در دار قرار داده و داخل یخچال و فریزر بگذارید. می توانید تا 3 الی 4 روز آن را در چنین حالتی نگه دارید.

قاچ شتری بزنید

3-قاچ شتری بزنید: اگر قاچ شتری دوست دارید، هندوانه را به سادگی از وسط برش دهید و سپس به چهار قسمت تقسیم کنید. از روی خط های داخل هندوانه، با چاقو برش های شتری را بزنید.

  • اکنون قطعه ای که تازه برش داده اید را بلند کنید. با استفاده از چنگال دانه ها را از تکه ای که تازه برداشته اید و از گوشت باقی مانده روی پوست جدا کنید.
  • این نوع برش مناسب مصرف های میان وعده ای می باشد. از آن می توانید در سالسا نیزاستفاده کنید، یا با نوشیدنی یا هر چیز دیگری که در آن از هندوانه استفاده می کنید، مخلوط نمایید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا