آموزش کامل گلسازی (تصویری)

نام و تصویر 55 تا از گل های تزئینی معروف که هر ایرانی باید بشناسد

گلسازی

وجود گلها در زندگی ضروری است، آنها زبان خاصی دارند. همچنین شایسته مناسبتهای خاص از جمله؛ تولدها، خاکسپاریها، عروسیها، جشن فارغ التحصیلی و غیره هستند. بعضی از آنها در برخی مذاهب از اهمیت ویژهای برخوردارند. در این مطلب 55 گل معروف که هر کس باید بشناسد را به همراه عکس برایتان گردآوری کرده ایم.

نماد، سمبل و معنای گلها در گذشته بسیار اهمیت داشت. در عصر ملکه ویکتوریا معانی خاصی به آنها اختصاص داده شد و برای فرستادن پیام از آنها استفاده می کردند و همچنین اجازه میدادند تا کسی که نمی تواند احساسش را اظهار کند با دادن گونه خاصی از آن احساسش را بیان میکرد. این عمل که فلوریگرافی (زبان گلها) نامیده میشد، هنوز زنده و پر رونق است. هر احساسی میتواند به شکل یکی از این گلها بیان شود. در زیر مطالبی در مورد معانی و سمبل گلها مختلف برای اطلاع بیشتر آورده شده است.

1-گل رز:

یکی از دوست داشتنی ترین گلهای زیبا در همه دورانها بوده و زیبایش در همه جا شناخته شده است. رزها با ترکیب بی نظیرشان از ساقه های خاردار و شکوفه های معطر، عالی به نظر میرسند. سنمبل موفقیت، کمال و انجام کار هستند. رز گیاهی همیشگی است که بیشتر از 100 نوع دارد. بعضی از آنها گلبرگهای بسته دارند و بعضی باز. نوع قدیمی رز معمولا به رنگ قرمز تیره با ساقهای بلند و خاردار است. رز با شکلهای متفاوت نشان دهنده چیزهای متفاوتی است؛ رز زرد نشانه دوستی، بلوغ وشادیست، حال آنکه رز سفید بر خلوص، صلح و ستاینده راز دلالت می کند. رز قرمز نشانه عشق نفسانی و رز صورتی سمبل شفادهندگی، بی گناهی و اولین عشق می باشد.

 


گل سازی

توی این پک فوق العاده، گل سازی رو در کمترین زمان ممکن بدون نیاز به هیچ کلاسی یاد بگیر. همه رو انگشت به دهان هنرت کن و از گلسازی پول در بیار!


 

2- لاله:

این گل به شکلی است که یادآور معاد و آخرت میباشد. 109 گونه مختلف دارد. دارای 6 گلبرگ جدا ازهم است و در رنگهای مختلف موجود می باشند، از جمله: قرمز، صورتی، زرد، نارنجی و ارغوانی. گل لاله یازدهمین گل جشن سالگرد عروسی و نشان دهنده وقار و بخشایندگی است. لاله زرد سمبل شادی و لاله سفید نشان بخشش می باشد. لاله ارغوانی به معنی وفاداری و لاله قرمز دلالت بر عشق عمیق دارد. طبق عقیده ای، مخمل سیاه وسط گل لاله بیان کننده قلب عاشق است.

3- ارکیده:

وقتی صحبت از زیباترین گلها میشود، چطور می توانیم از ارکیده صحبت نکینیم. گل های زیبا و ظریف. حدود 880 جنس و 250000 گونه متفاوت. آنها برعکس بقیه گلها هستند شکل هندسی گلبرگها آنها را خواستنی تر و عجیب و غریبتر می سازد. مطلوبیت بالای این گیاه بیان کننده عشق، زیبایی، قدرت و تجمل می باشد و چهاردهمین گل جشن سالگرد ازدواج می باشند. ارکیده صورتی مهربانی خالص را می رساند در حالیکه حیله گرانه بر فریبندگی دلالت می کنند.

حتما بخوانید: آموزش گل های پارچه ای برای تزیین لباس (بهمراه چند نمونه بسیار زیبا)

4- آفتابگردان:

اولین بار گل آفتابگردان در آفریقای جنوبی رشد کرد و ترکیب بی نظیری از زیبایی و سودمندیست. این نوع گل کاربرد دکوری دارد و روغن و غذا از آن تهیه میشود. چهره شاد گل آفتابگردان سمبل خورشید، گرما، شادی، عشق ورزی و طول عمر می باشد. سومین نوع ازگلهای جشنهای سالیانه هستند. در جهان از بین همه گلها دوستداشتنی ترین نوع شناخته می شوند.

5- نیلوفر:

نیلوفرها اغلب برای مراسم تشییع جنازه استفاده می شوند، زیرا نماد بی گناهی هستند. نیلوفر ستاره دار نماد همدردی و اتحاد و با عظمت و خلوص همراه است وسمبل خلوص و پاکدامنی مریم مقدس میباشد. برگها، نمادی از فروتنی هستند، گلبرگ سفید نشان دهنده بی گناهی و خلوص است. نیلوفرهای پروئی، دوستی و عزت را نشان می دهند در حالی که نیلوفرهای صورتی نشان دهنده ثروت و رفاه هستند. این گل های زیبا همیشه باعث آرامش ذهن می شوند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6-نرگس زرد:

نرگس زرد ساقهای بلند با گلهای زرد طلایی که نشان از بهار دارند. نام دارویی آن Narcissus است و در انگلستان به عنوان گل نسترن شناخته میشوند. نماد تجدید و شروع دوباره هستند. آنها شور و امید را برای شخصی که غمگین و ناخشنود است به ارمغان می آورند. نرگس زرد دارای چند معنی است. جایگاهی برای صداقت، بخشندگی و راستی. چینی ها زمانی که این گل شکوفه می دهد آن را نماد ثروت، خوش اقبالی و جشن می دانند. اگر به فردی یک دسته نرگس زرد هدیه داده شود تضمین کننده شادمانی است و نباید به صورت تکی داده شود چرا که نشانه پیشبینی بدشانسی و بدبختی است.

7- گل همیشه بهار:

یکی از محبوبترین و رایج ترین گلها، گل همیشه بهاراست که در رنگهای مختلف از جمله طلایی، نارنجی، سفید و البته زرد یافت میشود. طرح شاه بلوطی این گل زیباتر است. این نوع از گلها با نور آفتاب همراه میشوند و این نکته مثبتی است. البته مشاهده شده که این گل در تاریکی هم اینگونه بوده است. گل همیشه بهار سمبل حسادت، بیرحمی، غم و اندوه است و در بعضی از فرهنگها در مراسم عزاداری کاربرد دارد.

8- نیلوفر آبی:

نیلوفرآبی از جنس Nillumbik و سمبل معناداری و اهمیت در فرهنگهای بزرگ در سراسر دنیا میباشد. نمونه گلدار نیلوفرآبی به معنای تولدی دوباره و نشانه الوهیت است. بودائیها آنرا نشانهای بر صدق گفتار و افکار و همراهی کننده بیداری روحی و روشنی افکار میدانند. هندوها آنرا همراه با زیبایی میشناسند و بیان کننده این است که شخص میتواند به بیداری معنوی برسد. نیلوفرآبی در مصر نشانه خورشید است. این گل خصوصیت برجسته ای دارد و آن این است که در آبی گل آلود رشد میکند و سپس به درون آن میرود و روز دیگر پاک از درون آن بیرون می آید.

9- دالیا:

دالیا گل ملی مکزیک است و نام آن از آندرس دال، گیاهشناس قرن 18 گرفته شده است. این گل از خانواده asteraceae و دارای 30 گونه مختلف میباشد. دالیا طیف متنوعی از رنگها دارد برنز تا قرمز و سفید تا بنفش است و رشد آن در طول سال میباشد.

دالیا معانی گوناگونی دارد. هشدار، تغییر و خیانت، در حالی که در زبان ویکتوریا، به معنای زنده ماندن است. بیان کننده احساس شایستگی و لطافت. نماد تعهد و پیوند قوی که تا ابد ادامه خواهد یافت. به همین دلیل، داليا اغلب براي تزئينات جشن عشق و ازدواج استفاده مي شود.

10- زنبق:

زنبقها بلند هستند و از چندین گل تشکیل شده اند. بلندی آنها 4 فوت میباشد. عمدتا در آفریقای جنوبی، اروپا و مناطق مدیترانه ای رشد می کند. این گل در رنگ های مختلف مانند سفید، صورتی، بنفش، زرد، نارنجی، سبز موجود است.

11- میخک صدپر:

میخک انتخابی برای همدردیست. نام این گل از واژه “corone” یا “coronation” گرفته شده، زیرا در مراسم تاج گذاری یونانی ها استفاده می شود.

رنگهای گوناگونی دارد اما رنگ اصلی آن صورتی مایل به بنفش است و هر رنگ این گل معنی خاصی دارد. قرمز به سوی تحسین و عشق فرا میخواند، در حالیکه صورتی برای یادآوری و سفید نشان دهنده عشق پاک، بی گناهی و خوش شانسی است.

12- گل داودی:

گل وفاداری و دوستی است. این گل 30 گونه مختلف دارد و در رنگ های متنوعی مانند سفید، زرد، صورتی و قرمز یافت می شود. گل داوودی زرد به معنی نزول تدریجی عاشق، قرمز به معنای دعوت به یک رابطه جدید است. سفید نشانه صداقت و بنفش به معنای آرزوی سلامتی است.

13- شکوفه های سیب:

شکوفه های سیب سبز بسیار معطر هستند و توسط سلت های (Celts) باستانی نماد عشق شناخته می شدند و خانه های خود را با آن تزئین می کردند. بر اساس داستانهای بابلی، شکوفه سیب سنبل تعهد است. رویای شکوفه های سیب نماد زندگی طولانی، موفقیت بزرگ در زمینه تجارت است.

14- کاملیا:

کاملیا متعلق به خانواده Thecae و بومی هیمالیا و جنوب و شرق آسیا است. گلبرگ های نرم و لطیف و انحنای ملایمی که دارد سبب زیبایی زیاد این گل شده است. این گلها ممکن است در رنگهای صورتی، قرمز یا سفید یافت شوند. برای کاملیا نماد میل، اشتیاق و تزکیه نفس در نظر گرفته می شود. همچنین کمال وتهذیب نفس را نشان می دهد. گل صورتی به معنی اشتیاق است، قرمز نشان می دهد که شما عشق زندگی من هستید و گل سفید به معنای عبادت است.

15- عنبیه:

این گل با عقل، ایمان، دوستی و شجاعت همراه است. برگهای تیغ مانند آن به معنی غمی است که قلب از آن غم شکسته شده است. گل زنبق یا سوسن یکی از شناخته شده ترین نمونههای گل عنبیه است. هر رنگ این گل نماد خاصی دارد. سفید نماد خلوص و مهربانی، زرد اشتیاق، آبی امید و ایمان و بنفش نماد عقل و فداکاری است. این گل در فوریه میروید و بیست و پنجمین گلی است که در جشنهای سالیانه از آن استفاده میکنند.

16- یاس بنفش:

هشتمین گل برای سالگرد عروسی است و اصطلاح گیاه شناسی آن از نام زنی بسیار زیبا به نام سیرینگ گرفته شده است. این گل در ایالت نیوهمشایر رشد میکند که نماد شخص سخت گیری که شهروند ایالت گرانیت است. یاس بنفش نشاندهنده اولین عواطف عشق و سفید را نماد جوان بی گناه می دانند. بنفش نیز اعتماد به نفس و افتخار را نشان میدهد.

17- پونی (گل صدتومانی):

پونی به یاد پائون، طبیبی که در کوه المپیا از خدایان گل دریافت کرد نامیده شد. نوعی گل سنتی در چین و دوازدهمین گل جشنهای سالیانه است و به طور گسترده ای به عنوان گل ثروت و افتخار شناخته می شود. بسیار معطر و بوی شگفت انگیز دارند. آنها در رنگ های مختلف مانند سفید، قرمز، زرد و بنفش یافت میشوند. به عنوان گل شانس و ثروت نیز در نظر گرفته شده و نماد ازدواج شاد است؛ بنابراین گلی ایده آل برای ازدواج و جشن است.

18- نخود شیرین:

نخود شیرین گل کوچک و ظریف با بوی بسیار شیرین است. همچنین به خاطر بوی خوبی که دارد در صنعت لوازم آرایشی استفاده می شود. نخود شیرین توسط هنری اکفورد کشف و ترویج شد. این گل به ویژه نمادی از سپاسگزاری و سعادتمندی ست.

19- مگنولیا:

گلهای مگنولیا متفاوت از گل های دیگرند زیرا گلبرگ ندارند. در عوض، آنها برگ هایی با ساختار سرب مانند دارند. گلهای مگنولیا رنگ های مختلفی دارند و هر رنگ نشانه چیزیست. سفید نشانه خلوص و کمال است، صورتی به معنای جوانی و شانس است و ارغوانی به معنای بهترین آرزوها برای سلامتی و شانس است. مگنولیا همچنین با نیروی زندگی مرتبط است و اغلب به مناسبت تولد فرستاده می شود.

20-اسطوخدوس:

شبیه سنبل از چندین گل روی ساقه ظریف و لطیف تشکیل میشوند. آنها در رنگ های مختلف مانند ارغوانی روشن، آبی و بنفش آمده است. به خاطر سایز، بو وزیبایی شان معروف هستند. اسطوخوس نشان دهنده خلوص، سکوت و شانس است. همچنین نماد پرستش است. معمولا برای شانس، ثروت و خرد به افراد هدیه داده می شود. رنگ بنفش نشانه وفاداری، ظرافت و لطافت است. آنها همچنین وعده ماجراجویی جدید را میدهند.

حتما بخوانید: انواع سبزیجات گلخانه ای پرسود و آسان برای پرورش دادن کدامند؟

21- آلاله:

آلاله ها گلهای رنگی روشن هستند که عمدتا برای اهداف دارویی بکار میروند. در رنگ های زرد، صورتی، قرمز و سفید موجود است. این گل همچنین به اسم Buttercup نیزشناخته می شود. گلی زیبا است که می تواند هر کس را با زیبایی درونی و بیرونی آن، شگفت زده کند. به معنای این است که “من با جذابیتم شما را شگفت زده می کنم “. این گل عجیب و غریب نمادی از جذابیت و شکوه است. این گل میتواند جایگزین گل رز شود.

22-استوک:

بسیار شبیه به اسطوخودوس هستند و بومی یونان و مدیترانه هستند. آنها عطری خوش و شکوفه شگفت انگیز دارند که آنرا از گل های دیگر جدا می کند. این گل نماد عشق و مهربانی بی پایان است. آنها در رنگ هایی مانند سفید، صورتی، قرمز یا بنفش یافت میشوند.

23-استاتیک:

گلی پررنگ است و به دلیل شباهت بسیار زیاد به اسطوخودوس به اسطوخودوس دریایی شناخته شده است. استاتیک معمولا به صورت خشک و دسته گل استفاده می شود. این گل نماد یادآوری است.

24- گل شکرپاره:

این گل های منحصر به فرد یکی از قدیمی ترین گل های تاریخ بشر است که حداقل 300 میلیون سال پیش به وجود آمده است. ظاهر بینظیر و زیبایی این گل از ساقه های ضخیم و گل های بسیار گسترده درست شده. این گل نماد قدرت، تنوع، تحول و شجاعت است.

25-گل کویین:

این گل زیبا و ظریف نام خود را از ملکه آن، ملکه انگلستان دریافت می کند. ملکه آن توسط دوستانش به چالش کشیده شد تا یک توری را به عنوان یک گل زیبایی تبدیل کند. در حال ساخت توری دستش خراش برداشت به همین دلیل گل به نام او نامگذاری شد. رنگ ارغوانی و قرمز وسط آن نشاندهنده قطره خون او میباشد. گل توری ملکه آن نماد فضل و آسایش است.

26-گل کریسمس یا بنت قنسول:

بنت قنسول گل های ستاره ای شکل زیبایی هستند. گل واقعی نیستند بلکه برگهایی تغییر رنگ یافته هستند که این گیاه را زیبا کرده است. رنگ های این گل به انواع و اینکه چه زمانی در سال شکوفه میکند بستگی دارد. طیف رنگها از سبز، کرم، سفید و نارنجی میباشد.

27- گل میمون:

گل میمون ازانواع گل های وحشی بومی اسپانیا و ایتالیا هستند. نام این گیاه به خاطر صدایی است که وقتی یک طرف گل در حال بسته شدن است ایجاد میشود. پنهان کردن این نوع گل شخص را به صورت فریبنده و صمیمی ظاهر میکند. اعتقاد بر این است که هنگامی که این گل را فشار میدهیم دهانش برای آشکار کردن رموز آینده باز میشود.

28- لیسآنتوس:

لیسآنتوس بومی تگزاس و مکزیک است و نمادی از طبیعت خروجی است. این گلها با گلبرگ های گسترده، طوقدار و ظریف و برگ های بیضی شکل ظاهر می شود. شباهت غیرطبیعی به لاله ها و خشخاش دارد. آنها نیز مانند گل رز و پونه در شکل دوگانه شان ظاهر می شوند. نقش مهمی در ارتباط با تمایلات عاشقانه، شادی و همدلی دارد. آنها در رنگ هایی مانند سفید، صورتی، اسطوخودوس و ارغوانی آمده اند.

29- فریزیا:

فریزیا یک گل رنگی است و به نام فریدریش هاینریش فریس نامگذاری شده است. این گل های زنگولهمانند هستند با عطر شیرین شبیه عطر مرکبات. فریزیا هفتمین گل درجشنهای سالیانه است. نماد بی گناهی، دوستی و فضیلت است.

30- گل زبان:

گل زبان، همچنین به نام لارسپورهم شناخته می شود، خوشه ای از وسمه گلهاست که نشان دهنده برتری و تعالی است. این گل دارای دو معنی است که که مورد توجه قرار گرفته دمدمی مزاجی یا وفاداریهای ناآگاه. همچنین نشاندهنده قلب باز و دلبستگی شدید هستند. برای هدیه دادن به کسی که موفقیتی کسب کرده یا اینکه شخصی موفق شناخته شده است ایدهآل میباشد. رنگ ها آن متنوعند و اغلب به رنگهای زرد، آبی، سفید و بنفش یافت میشوند.

31- بواردیا:

این گل زیبا به نام چارلز بووراد، پزشک لوئیس سیزدهم گرفته شده و بومی مکزیک است. این گل های ستاره مانند در خوشه هاروی ساقه ناز رشد می کند و در رنگ هایی مانند صورتی، سفید، سالمون و قرمز می آید. بوروردیا نماد شور و شوق و حس اعتماد به نفس است.

32- مارگریت:

اعتقاد بر این است که گلی 4000 ساله می باشد و باستانشناسان سفالهای مصری را از خاک بیرون آوردند که نقش این گل روی آنها بود. این گل هیچ معنی منفی ندارد. کاملا در طبیعت مثبتی است و با خلوص، بی گناه، عشق، وفاداری، زیبایی و صبر همراه است.

33- ادریس:

این گل چهارمین گل برای جشن سالانه است. از چندین گل ستاره ای شکل شبیه جغه بسته تشکیل یافته است. این ها در رنگ های مختلف مانند سفید، آبی و صورتی و بنفش موجود می باشند. این گل تابشی نماد اعتماد به نفس و ایده آل برای برقراری ارتباط صمیمی است. در حالی که برخی نیز بر این باورند که نشانهای برای غرور ولافزنی است.

34- مینا:

علاوه بر زیبا بودن، دارای معنی خاصی است. آنها سمبل صبر و طلسم عشق شناخته شده اند. در رنگ هایی مانند سفید، قرمز، صورتی، ارغوانی، بنفش کمرنگ، آبی با مرکزی زرد یافت می شوند. حتی اعتقاد بر این است که خوشبختی، حفاظت در مقابل شر و انتظار را به ارمغان میآورد.

35-پرنده بهشتی:

این گل عجیب و غریب شبیه یک پرنده رنگی در آسمان است. آنها به عنوان گل جرثقیلی شناخته میشوند، به خاطر شکل عجیب و غریبشان که شبیه نوک پرنده میباشد. نهمین گل جشن سالگرد است. به رنگ زرد، صورتی، ارغوانی، نارنجی و سفید و آبی موجود می باشند. نماد آزادی، شکوه و عظمت، چشم انداز خوب و یادآوری شادی از قدردانی بی پایان است.

36- خلنگ:

خلنگ یک گلبرگ معمولی است که بومی ایرلند، اسکاتلند، روسیه و آمریکای شمالی است. آنها در رنگ هایی مانند صورتی، ارغوانی، قرمز و سفید آمده اند. نماد تحسین، خوششانسی است و همچنین معتقد است قدرت محافظتی دارد. با تنهایی و محفاظت همراه است. خلنگ ارغوانی برای نشان دادن تحسین، زیبایی و تنهایی مورد استفاده قرار می گیرد و خلنگ صورتی با موفقیت بسیار همراه است.

37- آنتوریوم:

آنتوریوم بومی هاوایی و از گلهای گرمسیری بادوام است. این گلهای قلبی شکل نماد مهمان نوازی، گرمی و شادی هستند.

38-شقایق نعمان:

این گل نام خود را از یک کلمه یونانی به نام “شقایق نعمانی ” گرفته است. اعتقاد بر این است که این گل از اشک های آفرودایی به خاطر مرگ آدونی ظاهر شده است. هدیه دادن یک دسته گل شقایق نعمان به کسی خوششانسی و حفاظت از شرارت را برای او به ارمغان می آورد. این حتی نشان دهنده آرامش و وسیله ای برای غلبه بر ناراحتی و اضطراب است.

39-زعفران:

این گل زیبا شبیه فنجان است و یک گل وتنها یک گل روی ساقه آن قراردارد. این گل زیبا به جای زعفران چاشنی غذا میشود. نماد شادیست.

40-گل نرگس:

این گل قرمز خیره کننده با نام Belladonna و بانوان برهنه نیز شناخته شده است. معنای این گل، افتخار است. این گلها به رنگ قرمز، سفید، صورتی و ارغوانی هستند. این گل زرق و برق دار نشاندهنده زیبایی درخشنده و عزم و اراده است. این گل همچنین نماد پیروزی موفقیت آمیز پس از یک مبارزه است.

41- آلسترومریا:

آلسترومریا به دلیل شباهت قابل ملاحظه ای به نیلوفرهای مینیاتوری به عنوان لیلی پروئی نیز شناخته شده است. نام این گل بهیاد بارون کلاوس ون آلستومر کسی که دانه این گیاه را در سفر به اسپانیا کشف کرد نامگذاری شد. این گل در رنگ هایی از جمله سفید، زرد طلایی، نارنجی، زردآلویی، بنفش کمرنگ مایل به صورتی و ارغوانی یافت می شود. این گل نماد دوستی، زیبایی بادوام، وفاداری، تعهد و مراقبت است. این یک نماد ثروت، شانس و رفاه است.

42- بنفشه سه رنگ:

این گل در پی کلمه فرانسوی (pensee) نامگذاری شد که به معنای تفکر است. این گل دارای رنگ تند و زنندهای که با دایره و حاشیه ای که چشمی روشن درمرکز دارد احاطه شده. اعتقاد بر این است که این گل دارای قدرت های تله پاتی و مانند انسانی است که دراندیشه ای عمیق فرو رفته است. در اروپا این گل به عنوان نمادی از وفاداری در نظر گرفته می شود. همچنین قدرت تقویت حافظه دارد.

43-شکوفه های گیلاس:

شکوفه های گیلاس گلهای این درخت هستند که در ژاپن با نام “ساکورا ” شناخته می شود. شکوفه گیلاس در فرهنگ آسیایی به معنی ماهر، شجاع و شیفته و دیوانه و نماد فرهنگی در بسیاری از نقاط آسیا است. همچنین سمبل از عشق، امید و شادی، قدرت، زیبایی و سلطه زنانه است.

44- سرو:

سرو متعلق به خانواده Cupressaceae و عمدتا با مرگ، سودازدگی و غم و عزاداری همراه است. همچنین نشان دهنده عشق و اشتیاق به یک شخص و شأن و عزت و احترام به مرده می باشد. بهترین نوع گل برای مراسم خاکسپاریست.

45-گل ختمی:

گل ختمی بومی جزایر آسیا و اقیانوس آرام است و بیش از 200 گونه دارد. این گل زیبا در انواع و رنگ های مختلف مانند قرمز، صورتی، نارنجی، زرد و سفید هستند. این گل در مالزی نشانه شجاعت و اتحاد است. پنج گلبرگ این گل نشان دهنده پنج نوع وظیفه سنتی، پنج نوع شادی، پنج نوع وحدت و دیگر ویژگی ها است که همه آنها به معنای صلح و شادی هستند. معنای گل «استفاده از فرصت» است.

46-یاسمن:

یاسمن گل بسیار معطر است و به خاطر بوی خدایی و زیبایی آن در سراسر جهان شناخته شده است. این گل معمولاً سفید رنگ است، گرچه گونه زرد نیز یافت می شود. گل یاسمن نماد عشق، شادی، زندگی و امید است. در تایلند، این گل نماد مادری است که کودکانش را پرورش می دهد و در هند زندگی می کند، این گل نشان دهنده امید الهی است.

47- شکوه صبح:

شکوه صبح یک گل ستارهای شکل ویک روزه است. این گل نماد عشق، محبت و مرگ و در فستیوالهای چینی، نشان دهنده روز ملاقات عاشقان است. شکوه صبح یازدهمین گل برای سالگرد عروسی ست.

48-بنفشه:

گل بنفشه بومی آمریکا و یونان است و به تقلید از گل بنفشه آبی نامگذاری شده است. این گل نشان تعهد وفاداری، فروتنی و پایداری در عشق است. ظاهر کوچک و ظریف آن اغلب با عشق و عاشقانه همراه است. رنگ ارغوانی این گل نماد وفاداری و قدرت است. بنفش آبی سمبل معنویت و بنفش سفید نماد عفت و پاکدامنی است.

49-ژربرا:

گل ژربرا، گل آفتابگردان ترنسوایی (ایالتی در جنوب آفریقا) است و در رنگ های پرطراوت مانند صورتی، قرمز، سبز و زرد روشن یافت میشوند. سمبل خلوص، بی گناهی و شادی هستند. یک دسته از این گلها بر خلق و خوی فرد مؤثر باشند.

50-برگ بو:

برگ بو متعلق به گونه از گیاهان از جنس کالیسی و بومی اروپا، دریای مدیترانه و ایالات متحده است. آنها گل های کوچک با گلبرگ های سفید و قرمز هستند. این گل های کوچک به معنای بازگشت قرارعاشقانه در افسانه های مصری و با جاه طلبی و استقامت همراه است. یونانیان این گل برای تمجید و تشویق به ملکالشعراها، شعرا، ورزشکاران و قهرمانان اهدا میشود. برگ بو همچنین می تواند نشانه ای از خیانت و چابلوسی باشد.

51- گل لیلیوم:

لیلیوم از خانواده لیلیاسه است گل لیلیوم گلی بسیار زیبا به رنگهای سفید صورتی و نارنجی که برای مراسم های خاص از آن استفاده میشود.

52- گل زنبق:

زنبق حدود سیصد نوع دارد و در نیمکره شمالی پراکنده است.دو نوع زنبق وجود دارد زیدوم دار و سوخ دار که اکثرشان زیدوم دار هستند که عمدتا در باغ ها مورد استفاده قرار میگیرند.

53- گل مریم:

این گل بسیار معطر است و در اغلب شهر های ایران خریداران زیادی دارد گل مریم دارای برگ به تعداد بالا و نیزه ای شکل است و دارای خطوط زرد یا طلایی است که زیبا و برای تزیین بسیار مناسب است .

54- گل نرگس:

در برخی نواحی ایران نظیر استان فارس, کردستان و بوشهر این گیاه به صورت خودرو وجود دارد.گل های نرگس رنگ هایی نظیر سفید,زرد و نارنجی دارد.برگ های این گیاه زیبا از ریشه به صورت شیار دار یا صاف می روید.

55- گل میخک:

از نظر تنوع گونه گیاهی بسیار غنی است.تنوع رنگ این گل بالاست که هر کدام معنای خاصی دارند برای نمونه رنگ قرمز آن به معنای تحسین و رنگ صورتی به معنای عشق مادر است.این گل نیاز فراوان به نور خورشید دارد و به آب زیادی نیاز ندارد.و از سه طریق کاشت بذر ,قلمه زدن و یا از طریق تقسیم میتوان این گیاه را تکثیر کرد.

حتما بخوانید: نام و عکس همه ی گیاهان دارویی که باید بشناسید یا پرورش دهید!

این لیستی کامل از همه گل های موجود و معروف در ایران و خارج از کشور می باشد. با شناخت این گل ها نیاز خاص دیگری در این زمینه نخواهید داشت.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام و درود آقامیلاد حیدری گرامی و محترم تمامی این گل‌های بسیار زیبا تقدیم طبع و روح لطیف‌تان که به تحقیق گویا گوشه‌ای از بهشت را نمایش دادید./ M

  2. یک دنیا ممنون جناب مدیر ویب سایت این صفحه از بابت معلومات ناب و خیلی دوست داشتنی در مورد گل های تا هنوز بنده معلو مات نداشتم…
    به امید سرفرازی و موفقیت تان❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا