آموزش کامل گلسازی (تصویری)

آموزش گام به گام ساخت گل لوستری برای مهمانی و جشن های ویژه

چرب زبان

امروزه گل‌های لوستری جزو یکی از تزئینات مجالس و جشن‌های کوچک و بزرگ محسوب می‌شوند. در ضمن گل‌های لوستری، کل فضا را خوشبو می‌کنند. ویدیوی آموزشی زیر را دنبال کنید تا روش ساخت گل لوستری را یاد بگیرید.

وسیله‌های مورد نیاز

flower-chandelier-materials-1.jpg

 • گل‌های تازه– برای انتخاب گل، تم جشن و گل‌های فصلی را در نظر داشته باشید و گلی را انتخاب کنید که بتواند کمبود آب را تحمل کند. غنچه‌های تازه بهترین گزینه برای ساخت گل لوستری هستند. گل‌هایی که انتخاب می‌کنید باید شاخه‌های بلندی داشته باشند تا بتوانید آنها را دور حلقهٔ لوستر ببندید.
 • شاخه و برگ تازه– شاخه و برگ تازه و متناسب با تم لوستر تهیه کنید.
 • حلقهٔ گل– به حلقهٔ گلی با قطر ۵۰ سانتی‌متر نیاز دارید. البته از هراندازه‌ای می‌توانید استفاده کنید، فقط اندازه حلقهٔ گل نباید بزرگ‌تر از حلقهٔ سیمی باشد.
 • حلقهٔ سیمی بزرگ– این حلقه درواقع به‌عنوان پایه اصلی لوستر عمل می‌کند و قطر آن باید ۶۰ سانتی‌متر باشد. برای این کار می‌توانید از حلقه‌های ورزشی نیز استفاده کنید. برای این کار از حلقهٔ سبزرنگ استفاده کنید و اگر حلقه‌تان رنگ دیگری دارد، آن را رنگ کنید.
 • نوار کاترین گل‌سازی– نوار کاترین با خاصیت کشسانی، مقاومت و رنگ‌های طبیعی سبز و قهوه‌ای بهترین گزینه برای گل‌های طبیعی است.
 • سیم گل‌سازی– سیم گل‌سازی برای وصل کردن گل‌ها به حلقه‌های لوستر.
 • نخ ماهیگیری– برای آویزان کردن لوستر به نخ ماهیگیری نیاز دارید. اگر تم قدیمی یا وینتج دوست دارید، می‌توانید از طناب و روبان برای آویزان کردن لوستر استفاده کنید.
 • قیچی– قیچی یا چاقوی تیز برای بریدن نوار و نخ ماهیگیری.
 • مهره– برای محکم کردن نخ ماهیگیری به چند مهره نیاز دارید. مهره‌ها حلقه‌های فلزی و کوچکی هستند که از باز شدن گره جلوگیری خواهند کرد.
 • انبردست– برای سفت کردن مهره به انبردست نیاز دارید.

نکته: اگر به‌جای حلقهٔ سیمی بزرگ از حلقهٔ ورزشی استفاده می‌کنید، یک‌شب قبل آن را به رنگ سبزرنگ کنید.

برای ساخت این لوستر از برگ‌های سبز و چند دسته‌گل استفاده‌شده است. برای راحتی کار شما عزیزان، در ادامه گل‌های بادوام و مقاومی که می‌توانند کمبود آب را تحمل کنند معرفی می‌کنیم.

 


گل سازی

توی این پک فوق العاده، گل سازی رو در کمترین زمان ممکن بدون نیاز به هیچ کلاسی یاد بگیر. همه رو انگشت به دهان هنرت کن و از گلسازی پول در بیار!


 

بهترین گل‌ها برای ساخت گل لوستری

d0b3d46180fe0faf9e88d612d140e3b3.jpg

 • سنبل صورتی
 • میخک صد پر
 • تاج‌خروسی
 • ادریس
 • جیپس فلا
 • کراسپدیا
 • گل صدتومانی
 • غنچه‌های گل کوکب

آموزش قدم‌به‌قدم ساخت گل لوستری

زمان ساخت:۱ تا ۲ ساعت

6acc3b42583140fde80bf2ead8de75c1.jpg

قدم ۱: به کمک نخ ماهیگیری، حلقهٔ گل را به حلقهٔ سیمی بزرگ وصل کنید.

نخ ماهیگیری را به ۴ تکه مساوی تقسیم کنید. سپس به کمک چهار نخ ماهیگیری، حلقهٔ گل را به حلقهٔ سیمی بزرگ وصل کنید. در آخر، کار را با چند گره تمام کنید و دورتادور گره را چند بار نوارچسب بپیچید.

نکته: برای محکم‌تر کردن گره، از مهر و انبردست کمک بگیرید.

e0fc7e48a3c6b138a549025543a33ed0.jpg

قدم ۲: شاخه و برگ‌های سبز را دور حلقهٔ گل کوچک بپیچید.

شاخه و برگ‌های سبز را به کمک سیم گل‌سازی دور حلقهٔ گل بپیچید. به کمک نوار کاترین شاخه و برگ‌ها را محکم کنید. یادتان باشد که برای زیبایی و طبیعی شدن کار بهتر است چند شاخه و برگ به‌طور طبیعی آویزان باشند. همه جای حلقه را با برگ پر کنید و هیچ جایی را خالی نگذارید. دور حلقهٔ گل نباید گل بپیچید، بنابراین تا جایی که می‌توانید آن را با برگ پر کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

نکته: قبل از وصل کردن شاخه‌ها به حلقه، چند بار آنها را با دستتان تاب بدهید تا شاخه‌ها کمی نرم و منعطف شوند.

bc4b312dd2dcdb455f90cf2b5399a8e8.jpg

قدم ۳: سپس دورتادور حلقهٔ سیمی بزرگ را با برگ بپوشانید.

حالا نوبت حلقهٔ سیمی بزرگ است تا آن را با برگ‌های سبز بپوشانید. این حلقه جزو پایه اصلی لوستر است و بیشتر از حلقهٔ کوچک در دید مهمانان قرار می‌گیرد، بنابراین در ساخت آن دقت بیشتری کنید. ابتدا به کمک سیم گل‌سازی و نوار کاترین، دورتادور حلقه را با شاخه بپوشانید. سپس برگ‌های سبز را به آن اضافه کنید.

6f24d4a68a7d0dbc705e5a70d1a19243.jpg

قدم ۴: لوسترتان را آویزان کنید.

برای اینکه راحت‌تر گل‌آرایی کنید، بهتر است لوستر را به کمک نخ ماهیگیری، روبان یا طناب از سقف سالن یا تیرک‌های چوبی آویزان کنید. هنگام آویزان کردن لوستر، اول ارتفاع دلخواهتان را اندازه بگیرید، سپس به کمک سه تکه نخ ماهیگیری یا طناب آن را آویزان کنید. در آخر، کار را با چند گره تمام کنید. برای محکم‌تر کردن گره از مهره و انبردست کمک بگیرید.

684f2e2b18c2fbe010acf91620761e57.jpg

قدم ۵: گل‌ها را به حلقهٔ سیمی بزرگ وصل کنید.

بعد از اینکه دورتادور حلقهٔ سیمی بزرگ را با برگ پوشاندید، حالا نوبت گل‌آرایی و وصل کردن شاخه گل‌ها به آن است. گل‌ها را در دسته‌های سه‌تایی از لابه‌لای شاخه‌ها عبور دهید.

نکته: برای زیباتر شدن لوستر سعی کنید از گل‌های رنگی در اندازه‌های مختلف استفاده کنید.

9e20ed152998f94dec587832a8be6ba6.jpg

قدم ۶: فضاهای خالی لوستر با گل‌های کوچک و برگ‌های سبز پر کنید.

با غنچه‌های کوچک و برگ‌ها فضای خالی را پر کنید. هنگام انجام این کار، تناسب رنگ و شکل گل‌ها را در نظر داشته باشید.

نکته: بعد از اتمام هر مرحله کمی عقب‌تر بروید و نگاهی به لوستر بیندازید تا ایرادات کار را برطرف کنید.

برای ماندگاری بیشتر گل لوستری، نکات زیر را رعایت کنید:

 • روی گل لوستری آب بپاشید. قبل از ورود مهمانان این کار را انجام دهید تا گل‌ها شاداب به نظر برسند.
 • لوستر را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. لوستر را در معرض نور مستقیم خورشید، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی یا نزدیک پنجره قرار ندهید.

9764c04a6dbcaeb95437d6aae679a36f.jpg

گل‌ها جزو زیباترین دکوری‌های جشن‌ها هستند؛ چه به‌صورت دسته‌گل باشند و چه به‌صورت گل لوستری، درهرحال گل‌ها زیبایی مراسم را دوچندان می‌کنند.

برای هر نوع مراسمی می‌توانید گل لوستری متناسب با آن مراسم را بسازید. همچنین با ساخت گل لوستری در هزینه‌های جشن صرفه‌جویی خواهید کرد.

4 ایده فوق العاده جالب دیگه

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا