آموزش کامل گلسازی (تصویری)

آموزش ساخت یک دسته گل عروس فوق العاده زیبا و شیک

گلسازی

گل‌آرایی دسته‌گل عروس با گل‌آرایی در گلدان فرق دارد. ساخت دست گل عروس، هزینهٔ زیادی ندارد. بعد از آموزش ساخت دسته‌گل عروس می‌توانید دسته‌گل عروسی‌تان را خودتان بسازید و یا از این راه، درآمدزایی کنید.

آموزش ساخت دسته‌گل عروس

گل‌های استفاده‌شده در این دسته‌گل: ادریس، مینا، رز، علف هویج وحشی، مامیثای صحرایی، شقایق نعمان، آلاله، برگ پرزدار، بابونه، گیاه شویدی، پیچ مومی و لاله.

هنگام گل‌آرایی به این موارد دقت کنید: شکل و رنگ گل و گلی که می‌خواهید بیشتر در معرض دید باشد. برای دیزاین این دسته‌گل ابتدا با قرار دادن رز و شقایق نعمان در مرکز دسته‌گل شروع کنید. سپس یک ردیف گل لاله، ادریس و آلاله بچینید. در ردیف بعدی از گل‌های درشت‌تری مثل رز، مامیثای صحرایی و آلاله و گل‌های کوچک‌تری مثل بابونه، پیچ مومی، علف هویج وحشی و مینا استفاده کنید. برای رمانتیک کردن دسته‌گل به آن سرخس و گیاه شویدی اضافه کنید. درنهایت دسته‌گل را به کمک طناب ببندید.

آموزش ساخت دسته‌گل ساقدوش

گل‌های استفاده‌شده در این دسته‌گل: ادریس، مینا، آلاله، شقایق نعمان، خاربن، پیچ مومی، گیاه شویدی و برگ‌های پرزدار.

برای ساخت دسته‌گل ساقدوش تقریباً از همان گل‌های دسته‌گل عروس استفاده‌شده است، اما رنگ گل‌ها متفاوت است. با قرار دادن چند خاربن آبی در مرکز دسته‌گل شروع کنید، سپس دورتادور آن را با گل ادریس و آلاله بپوشانید. ردیف بعدی را با پیچ مومی و مینا پر کنید. سپس چند برگ پرزدار و گیاه شویدی به دسته‌گل اضافه کنید. درنهایت دسته‌گل را با طناب ببندید.

نکته: گلدان یا ظرفی را با ۲٫۵ تا ۵ سانتی‌متر آب پر کنید و دسته‌گل آماده‌شده را در آن قرار دهید. هنگام استفاده از دسته‌گل، شاخه‌ها را با حوله خشک‌کنید. با این کار، رطوبت گل تأمین خواهد شد.

آموزش ساخت دسته‌گل جیب داماد

92f0fb230a97261473394ee721b3f776.jpg

گل‌های استفاده‌شده در این دسته‌گل: شقایق نعمان، مامیثای صحرایی، پیچ مومی و گیاه شویدی.

گل ‌درشت‌تر (گل شقایق نعمان) را در مرکز قرار دهید، سپس دورتادور آن را با مامیثای صحرایی، پیچ مومی و گیاه شویدی بپوشانید. جوری گل‌آرایی کنید که شاخه گل‌ها همه در یک ردیف باشند و دسته‌گل ظاهر عمودی داشته باشد. کوتاه‌ترین شاخه حداقل باید ۲٫۵ سانتی‌متر باشد. درنهایت دسته‌گل را با روبان پارچه‌ای بپیچید.

نکته: دسته‌گل را در یخچال یا جای خنک نگهداری کنید تا گل‌ها پژمرده نشوند و شاداب بمانند.

حتما بخوانید

آموزش گام به گام ساخت یک تاج گل در ۴ گام ساده

آموزش تصویری ساخت گل با روبان پارچه ای (رایگان)

نام و تصویر 55 تا از گل های تزئینی معروف که هر ایرانی باید بشناسد

آموزش تصویری ساخت گل رز با اسکناس کاغذی (ساده و زیبا)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا