تقویت هوش، حافظه و خلاقیت

یادگیری کریستالی: کریستال شفابخش چیست و 6 کریستال برتر

چرب زبان

در طب جایگزین، از مواد معدنی و سایر سنگ ها به عنوان «کریستال های شفابخش» یاد می شود. اینطور تصور می شود که این کریستال ها دارای خواصی هستند که به جنبه های مختلف سلامت جسمی و روانی، از پیشگیری از بیماری های قلبی گرفته تا بهبود تمرکز و حافظه کمک می کنند.

بخش کلیدی چنین خاصیتی، رنگ کریستال است. احتمال می رود که این رنگ مربوط به انرژی سنگ و چاکراهای بدن انسان باشد. به عنوان مثال، اوپال آبی با چاکراهای گلو و چشم سوم مرتبط است و گفته می شود که آرامش به ارمغان آورده و ارتباطات را تقویت می کند.

اگر به مراکز کریستال درمانی بروید، سنگ هایی را روی بدن شما در نزدیکی چاکراهای مرتبط قرار می دهند. علاوه بر این، کریستال ها را می توان در زیورآلات مانند گردنبند به کار برد یا زیر بالش و در جیب لباس قرار داد.

باید توجه داشت که پزشکان و دانشمندان غربی مایلند کریستال درمانی را یک شبه علم در نظر بگیرند. تحقیقات گسترده ای برای بررسی میزان تأثیر کریستال ها انجام نشده است، اما احتمالاً اثر دارونما داشته باشند که باعث می شود کاربرانی که به کریستال درمانی اعتقاد دارند، در برخی موارد احساس بهتری داشته باشند.

6 کریستال برتر

1- کوارتز دودی (Smoky Quartz)

کوارتز دودی

کوارتز دودی کریستالی برای افزایش سطح تمرکز و یکی از محبوب ترین سنگ های قیمتی در بین افرادی است که با رایانه کار می کنند.

خواص این کریستال کمی متفاوت از کوارتز شفاف است. کوارتز دودی علاوه بر کاهش استرس و تنش، در تخلیه انرژی منفی نیز به شما کمک کرده و احساسات مثبت فراوان و تغییرات مثبت به همراه دارد.

یادگیری معکوس چیست؟ روش انجام آن و 5 نکته کاربردی

این کریستال شفاف به دلیل توانایی ایجاد حس آرامش و وضوح ذهن، یک سنگ آرام بخش محبوب است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

2- آونتورین سبز (Green Aventurine)

آونتورین سبز (Green Aventurine)

یکی دیگر از سنگ های قیمتی که ارزش مطالعاتی دارد، سنگ آونتورین سبز است. این سنگ، کریستالی عالی برای دانش آموزان و دانشجویان است، به مخترعان کمک می کند تا روی ایده های خود تمرکز کنند و به هنرمندان، ورزشکاران و حتی رقاص ها کمک می کند در حین کار تمرکز داشته باشند. این سنگ زیبا انرژی خلاقیت را هدایت و چاکرای تاجی را تمیز می کند.

3- جاسپر قرمز (Red Jasper)

جاسپر قرمز (Red Jasper)

سنگ بعدی جاسپر قرمز است که نه تنها انرژی شما را افزایش می دهد، بلکه به شما کمک می کند هر چه قدر هم که شرایط دشوار به نظر برسد، احساس آرامش و ثبات بیشتری داشته باشید.

توصیه می شود در صورت داشتن مشکل تمرکز، ناراحتی های عصبی و یا استرس از آن استفاده کنید، چون این کریستال به شما کمک می کند تا ثبات و آرامش داشته باشید.

برای تقویت مغز خود این 100 کار را انجام دهید

جاسپر قرمز به عنوان یکی از بهترین کریستال های شفابخش، اغلب توسط متخصصان این حوزه برای پاک کردن افکار منفی که ممکن است در موقعیت های پر تنش ایجاد شوند، توصیه می شود و به تعادل سطح انرژی کمک می کند.

4- اشک آپاچ (Apache Tears)

اشک آپاچ (Apache Tears)

این سنگ نیز در میان افرادی که با رایانه کار می کنند، معروف است. این ماده معدنی کمک می کند تا انرژی منفی را که تمرکز شما را مختل می کند یا حتی باعث کابوس می شود، آزاد کنید.

اگر اغلب بعد از مطالعه یک موضوع خاص خواب های بد می بینید، کافیست یک سنگ آپاچ را در دستتان نگه دارید. تمام آن خواب های بد نابود می شوند. این کریستال با انرژی مثبت فراوان به عنوان سنگی محافظ عمل می کند، گفتگو های ذهنی را تسکین می دهد و یک میدان انرژی مثبت ایجاد می کند.

5- تورمالین سیاه (Black Tourmaline)

تورمالین سیاه (Black Tourmaline)

سنگ تورمالین سیاه یکی از بهترین کریستال ها برای تمرکز است که نه تنها می تواند به تمرکز شما کمک کند بلکه از شما در برابر انرژی های منفی محافظت می کند.

این کریستال بسیار آرام بخش است و می توان از آن برای تحریک فعالیت ذهنی استفاده کرد، به خصوص اگر در تلاش برای یافتن راه حلی برای یک مشکل یا تصمیمی دشوار هستید.

یادگیری فعال چیست؟ روش استفاده در کلاس های آنلاین

تورمالین سیاه کریستالی عالی برای محافظت در برابر حواس پرتی های ذهنی است و تمرکز ذهنی و تفکر منطقی را برای مطالعه تقویت می کند. این سنگ خاص ذهن کمک می کند تا مطالب به حافظۀ بلند مدت سپرده شوند و روند یادگیری تسریع شود.

6- عقیق نوار آبی (Blue Lace Agate)

عقیق نوار آبی (Blue Lace Agate)

سنگ قیمتی عقیق نوار آبی یکی دیگر از کریستال های شگفت انگیز برای تمرکز است. می تواند به افزایش تفکر خلاق و بهبود مهارت های ارتباطی شما کمک کند، به خصوص زمانی که با کثرت مطالب برای مطالعه یا مطالعه به زبانی دیگر مشکل دارید. (منبع1 منبع2)

این کریستال عالی بهترین راه برای به کار انداختن توانایی های ذهنی به روش های مختلف و تقویت تفکر شفاف است.

40 جوک بی مزه (که در تمام دنیا معروف هستند!)

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا