آموزش عکاسی مقدماتی تا حرفه ای (رایگان)

چگونه ژست عکس سلفی بگیریم؟ (18 ترفند فوق العاده)

چرب زبان

بسیاری از ما مثل نفس کشیدن هر لحظه سلفی می گیریم. ما این کار را هر روز و تقریبا ناخودآگاه انجام می دهیم. اما در میان تمام حواشی، چند تا از عکس هایی که انداخته ایم واقعا ارزش به اشتراک گذاشتن در اینستاگرام را دارد؟ حقیقت این است که گرفتن یک سلفی خوب آسان نیست.

برخی از افراد مدام سلفی گرفتن را به خاطر خودشیفتگی می دانند و بعضی دیگر آن را جز امور روزمره خود تلقی می کنند؛ با این حال ما در اینجا به بیان تعدادی از ترفند های سلفی گرفتن می پردازیم:

1- زاویه فک خود را افزایش دهید.

زاویه فک در سلفی

از نزدیک عکس گرفتن باعث می شود که زاویه فک ما در عکس خیلی خوب نیفتد. در واقع اغلب اوقات، دلیل بدشکل افتادن چانه ما وجود غبغب است. خوشبختانه می توانید این مشکل را با یک ترفند ساده حل کنید: تنظیم زاویه سر. با آوردن پیشانی به سمت پایین، پوست اطراف خط فک سفت می شود، و در حالی که گردن در تصویر قرار می گیرد، میزان افتادگی پوست کاهش می یابد و کنتراست بین این دو ایجاد می شود.

 


لایتروم

توی این پکهای فوق العاده، عکاسی و ویرایش عکس رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! یه عکس عالی بگیر، با ویرایش زیباترش کن، همه رو انگشت به دهن کن یا اصلا ازش پول در بیار!


 

2-از دسته مخصوص سلفی گرفتن استفاده کنید.

دسته های سلفی یا همان مونوپاد ها چند سال پیش وقتی وارد بازار شدند، سر و صدای زیادی کردند. اما استفاده از آن ها به تازگی کاهش پیدا کرده است . مونوپاد ها می توانند برای گرفتن سلفی در مسافرت های تنهایی یا گرفتن سلفی با پس زمینه عالی بسیار مفید باشند. به علاوه، رعایت این نکات ساده باعث می شود که گرفتن عکس های سلفی گروهی بسیار آسان تر و کیفیت آن ها بیشتر شود.

3-در حمام سلفی نگیرید.

اگر تمایل زیادی به گرفتن عکس های سلفی در دستشویی دارید، وقت آن رسیده است که یک پس زمینه جدید انتخاب کنید. سلفی های داخل حمامی را کم تر کنید تا تصاویرتان در اتاقی روشن تر و تمیز تر ثبت شود. همچنین، روشنایی فلورسنت و زرد در حمام ها می تواند شما را پیر نشان دهد، همچنین آینه ها نور ناخوشایند را در همه جهات منعکس می کنند و اساساً بدترین فیلتر ممکن را ایجاد خواهند کرد.

4-انحناهای بیشتری را به ژست های خود اضافه کنید.

انحنا دادن به بدن در سلفی

تس هالیدی مدل معروف توصیه می کند که برای افزودن وضوح بیشتر به عکس های قدی، از ژست های مختلف استفاده کنید. قرار دادن دست بر روی کمر و بالا آمدن زانو می تواند ایجاد کننده منحنی و بعد بصری به ویژه در لباس های موج دار یا بدون فرم ایجاد کند. در حالی که در ابتدا ژست عکس ممکن است کمی غیر طبیعی به نظر برسد، اما وقتی پشت سر هم عکس های عالی تحویل می گیرید، خیلی زود به این کار عادت خواهید کرد.

5-از قانون یک سوم استفاده کنید.

از قانون یک سوم استفاده کنید.

اینکه عکس سلفی باشد به این معنا نیست که نمی توانید قوانین ترکیب عکس را در آن اعمال کنید. قانون یک سوم که عکس ها را به یک شبکه سه در سه تقسیم می کند؛ نشان می دهد که می توانید با جابجایی سوژه به خارج از مرکز، تصاویر توجه برانگیز و بصری جالبی بگیرید. در عکس جدید خود، صورت تان را در یک سوم بالای سمت چپ یا راست عکس، و چشمان خود را تقریبا در یک سوم پایین قرار دهید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6-بهترین زاویه خود را پیدا کنید.

یافتن زاویه مناسب چهره شما می تواند تفاوت های زیادی را در عکس ایجاد کند. کیم کارداشیان که بسیار علاقه مند به سلفی است (او یک کتاب سلفی کامل منتشر کرده است، بنابراین ما مطمئن هستیم که او می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند) این ترفند را برای استخوانی نشان دادن صورت خود استفاده می کند: چانه به پایین، با دوربینی که کمی بالاتر از سطح صورت نگه داشته شده است. این زاویه می تواند صورت را گرد و خوش فرم کند و همچنین برجستگی های گردن را نیز از بین ببرد. اگر احساس می کنید بازو های شما کمی کوتاه است ، مونوپاد واقعاً می تواند در اینجا به شما کمک کند.

7-استفاده از فیلتر های عکس

استفاده از فیلتر های عکس

در عکس سلفی، استفاده از فیلتر، بیهوده نیست. و به همین خاطر، عکاس رایان هبرت می گوید، نباید از “زدن فیلتر روی عکس” بترسید، فقط به این دلیل که باعث می شود عکس سلفی توجه برانگیزتر باشد. اگر طرفدار افزودن فیلترهای کامل نیستید، باز هم روتوش کردن قسمت های خاصی با خطوط تند و ملایم تر کردن آنها یا افزودن سایه های بیشتر، نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت. اما اگر به نظر می رسد بدون فیلتر هم خیلی خوب هستید، افزودن هشتگ #nofilter را فراموش نکنید.

رازهای داشتن صورت زیبا (12 راز که کسی به شما نمی گوید)

8-خیلی حساس نباشید!

اگر دوربین شما هم پر از سلفی است، بایستید و فکر کنید که هدف نهایی تان چیست. آیا می خواهید لحظه ای را ثبت کنید یا به دنبال یک عکس از نمای بالا هستید؟ یک سلفی خوب باید نشاط آور باشد و به راحتی با دوستان و خانواده قابل اشتراک گذاری باشد تا به آن ها اطلاع دهید که در حال تجربه چیزی سرگرم کننده یا منحصر به فرد هستید، یا اینکه واقعاً به نظر می رسد دارید از خوشحالی پرواز می کنید. هرچه زمان بیشتری برای گرفتن عکس خود صرف کنید، به احتمال زیاد مصنوعی یا غیر طبیعی به نظر خواهد رسید. این فقط یک سلفی است پس به خودتان استرس ندهید. چیز های زیادی دیگر برای امتحان کردن وجود دارد.

9-نور طبیعی بسیار مهم است.

نور طبیعی بسیار مهم است.

قبلاً گفته ایم و باز هم می گوییم: وقتی صحبت از عکاسی می شود، همه چیز وابسته به نور است، نور طبیعی! یعنی در هر مکانی که هستید، در هر موقعیتی که قرار دارید، اولین قدم برای گرفتن عکس سلفی خوب این است که آن مکان از نور طبیعی مناسبی برخوردار باشد. بنابراین نور را پیدا کنید و سپس، صورت خود را به سمت آن بچرخانید و اجازه دهید نور جادوی خود را انجام دهد.

10-زوایای صورت خود را بشناسید

زوایای صورت خود را بشناسید

یک قانون کلی، که برای گرفتن سلفی خوب بسیار ضروری است، به طوری که حتی تلفن های هوشمند به ما پیشنهاد می دهند هنگام عکاسی تلفن خود را به سمت بالا کج کنیم. البته این تیتر فقط در مورد شناختن “نیمه رخ زیبای” شما نیست، موضوع این است که بدانید چگونه دوربین را در موقعیتی قرار دهید که آن نیمه زیباتر را در زاویه مناسب ثبت کند تا شما را بی عیب و نقص نشان دهد.

10 قانون اصلی ترکیب بندی (کامپوزیشن) عکاسی

11-بهترین بکراند (پس زمینه) را برای عکس خود انتخاب کنید.

بهترین بکراند (پس زمینه) را برای عکس خود انتخاب کنید.

در بسیاری از موارد، عکس سلفی بخاطر وجود پس زمینه اش خوب است. ممکن است که ژست های متفاوتی بگیرید یا اینکه لباس شما رنگ روشن باشد، اما اگر پس زمینه تصویر شما به عکس نیاید، عکس سلفی تان به هیچ دردی نخواهد خورد. با وجود اینکه عکس های یهویی جالب به نظر می رسند، اما کیفیت عکس نباید فراموش شود. برای این منظور، عادت داشته باشید که قبل از گرفتن عکس های خود، قاب پس زمینه تان را تنظیم کنید.

12-از فضا نهایت استفاده را ببرید.

از فضا نهایت استفاده را ببرید.

ما می دانیم که در قسمت ۴ به شما چه گفته ایم، اما گاهی اوقات شما حق انتخاب ندارید. در مواردی که مجبورید با همانچه که دارید کار کنید، باید نهایت استفاده را ببرید. با استفاده از لوازم ساده خلاقیت به خرج دهید تا یک پس زمینه خیره کننده و جذاب را بسازید.

13-ایده های خلاقانه داشته باشید.

ایده های خلاقانه داشته باشید.

مطابق تعریف، سلفی عکسی است که از خود گرفته اید. از زمان ظهور این مفهوم، انتظار همه این است که سلفی ها باید چهره شما را نشان دهند، با این حال، برخی از جذاب ترین سلفی ها در واقع خودنگاره های خلاقانه ای هستند که به شما امکان می دهد تا داستان خود را به روش های منحصر به فرد بیان کنید. از گرفتن ژست های کلیشه ای پرهیز کنید و مدل هایی را که سایر نقاط بدن شما به غیر از صورت را به نمایش می گذارند، تست کنید. هزاران ایده عالی برای سلفی را در اینجا می توانید ببینید

14-سلفی های گروهی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

سلفی های گروهی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

به اشتراک گذاشتن عکس های سلفی که می گیرید با دوستان و آشنایان، کار خوبی است. در گروه های خود این عکس ها را برای دوستان تان که دوست دارند ببینند؛ بفرستید تا بعدا خاطرات برای شما مرور شوند.

تکنیک و نکات اولیه عکاسی (21 روش برای حرفه ای شدن)

15-با سایه ها بازی کنید.

با سایه ها بازی کنید.

برای گرفتن هر سلفی لازم نیست از سایه خارج شوید و به سمت نور بروید. در حقیقت، گاهی اوقات تاثیر گذارترین سلفی ها در سایه گرفته می شوند. در حالی که خلاقانه از نور محدود استفاده می کنید؛ از بازی با سایه و نور لذت ببرید و ببینید چه تصاویر دراماتیکی خلق می شوند.

16-از فلش استفاده کنید.( در صورت لزوم)

از فلش استفاده کنید

درست است که استفاده از فلش خیلی توصیه نمی شود، اما گاهی اوقات که آرایش غلیظی دارید و هوا تاریک شده و یا در خانه هستید، از قدرت فلش جلویی گوشی خود استفاده کنید تا مطمئن شوید عکس از نور کافی برخوردار است.

17-از اطرافتان الهام بگیرید.

یک جستجوی کوچک می تواند تا حد زیادی، سلفی شما را ارتقاء ببخشد؛ به سلفی هایی که توجه شما را به خود جلب می کنند نگاه بندازید؛ تا ببینید که چه چیزی در آن ها جذاب است. البته این بدان معنی نیست که شما باید عینا از سلفی های الهام بخش تقلید کنید، بلکه باید از آن ها برای نحوه ژست گرفتن استفاده کنید.

18-آرام باشید…

آرام باشید

در قرن بیست و یکم بسیاری از مردم با در مقابل لنز دوربین قرار گرفتن، خو گرفته اند. با این حال هنوز هم افرادی هستند که تمایلی به عکس گرفتن ندارند. اما کلید یک سلفی خوب گرفتن این است که آرام باشید و در چهره خود هیچ تشویشی نداشته باشید .

آموزش 20 نکته مهم عکاسی با موبایل

پایین-عکاسی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا