آموزش روش های جدید موفقیت در زندگی و کار

تمام نکاتی که از کار کردن با وارن بافت طی 7 سال یاد گرفتم (حتما بخوانید)

foroosh

وارن بافِت، (به انگلیسی: Warren Buffett) (زادهٔ ۳۰ آوریل ۱۹۳۰) کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌گذار و نیکوکار آمریکایی است که به‌عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم شناخته می‌شود. این متن از زبان پیش خدمت او-آگوستین- بیان شده است: در طول نهار در مورد کسب و کار صحبت میکرد. آگوستین میگوید غذای مورد علاقه ی بافت، گوشت گاو و لیموناد و مرغ پارمسان برای نهار بود. یا سوپ نودل مرغ و یا یک استیک وهمچنین یک دلستر برای دسر بود.

حتما بخوانید: 15 تا از رازهای موفقیت افراد مشهور طبق جدیدترین تحقیقات روز دنیا

اما برای سالها او فقط یک پیشخدمت برای عادات غذایی بافت نبود بلکه شاهد میهمان های او که میلیونرهایی مانند بیل گیتس بودند نیز بوده است. آنها در مورد تجارت و کسب و کار صحبت میکردند. آگوستین میگوید من از حضور بیل گیتس کمی مضطرب بودم. سفارشات غذایی آنها را گرفتم و رفتم آنها را وارد کامپیوتر کنم، در اینحال از میان صحبت های آنها میشنیدم که قصد دارند میلیون ها دلار را از جایی به جای دیگر انتقال دهند. من فقط حیرت زده شده بودم!

سلفی اوماها ساکن Ryan basye با میلیاردرهای وارن بافت و بیل گیتس
سلفی اوماها ساکن Ryan basye با میلیاردرهای وارن بافت و بیل گیتس

او همچنین یک مصاحبه ی شغلی با Berkshire Hathaway مدیران Piccolo انجام داد. آگوستین نهار و شام را برای بافت، Todd Combs و Tracy Britt Cool که این دو اکنون از کارکنان بالا مرتبه ی شرکت محسوب میشدند، فراهم کرد. او همچنین پیشخدمت اولین دیدار Ted Weschler و بافت هم بود. سرمایه داران –کسانی که مرغ پارمسان به قیمت حدود 34 دلار سفارش دادند- پس از اینکه Weschler دوباره همان مزایده را در سال بعد برد، دوباره باهم سر میز نهار نشستند و بافت به او کاری پیشنهاد کرد.

داستانهای یک افسانه

بر طبق گفته های صاحب سابق Piccolo، Donna Piccolo Sheehan حامی بزرگ بافت، به حفظ کسب و کار کمک کرد و در اوایل سال 2000 گردش رستوران را حفظ کرد؛ اما Piccolo و آگوستین تنها کسانی نبودند که از آن نفع بردند.

خانه ی ایتالیایی Piccolo Pete در اوماها، نبراسکا در دهه ی 1950 یا 1960

خانه ی ایتالیایی Piccolo Pete در اوماها، نبراسکا در دهه ی 1950 یا 1960آگوستین پیشخدمتی خود را در 1999 درحالیکه داشت مدرک تجارت و همچنین لیسانس را در آموزش متوسطه به پایان میرساند، شروع کرد؛ اما او با اینکه به یک معلم اقتصاد در دبیرستان جنوبی اوماها تبدیل شده بود، همچنان به سرو نهار و شام بافت میپرداخت. او میگوید از آن زمان، خرد و حکمت بافت را با صدها دانش آموزانی که به آنها درس میداد به اشتراک گذاشته بود. در کلاس آگوستین، دانش آموزان یک آموزش کلی در مورد فلسفه و حکمت بافت دریافت میکردند. او میگوید من دوست دارم در مورد بافت و داستان او صحبت کنم. هر ساله بعد از نشست سالانه ی سهامداران Berkshire، دانش آموزان آگوستین یک تحقیق در مورد بافت و سرمایه گذاری تهیه میکردند و آگوستین تحقیقاتی که خود انجام میداد را در مورد استراتژی های سرمایه گذاری بافت، برای خواندن به اشتراک میگذاشت.

پس انداز و سرمایه گذاری، این بسیار بزرگ است! او میگفت من در دبیرستانی تدریس میکنم که 85 درصد دانش آموزانش فقیر هستند و بسیاری از آنها حتی نمیدانند وارن بافت کیست و این به نوعی شوکه کننده است! ما در مورد اینکه وارن بافت پسر پولداری نبود اما توانست پولهایش را پس انداز کند و سرمایه گذاری کند، صحبت کردیم. من به دانش آموزان اقتصاد می آموزم، پس آنها در سن 15-16 سال هستند که میتوانند کارشان را شروع کنند، پس پس انداز و سرمایه گذاری کلید موفقیتشان است.

آگوستین دهه ها، ایده های مقتصدانه و تفکر بلند مدت بافت را به تصویر کشید. بافت در میهمانی شام piccolo، در مورد سفر به کاخ سفید و دیدار با رئیس جمهور اوباما در سال 2010 خبر داد. اوباما در دیدار با بافت متوجه شد که کروات او فرسوده شده است، پس به طبقه ی بالا رفت و یک کروات جدید برای بافت آورد تا بجای آن بپوشد. آگوستین دانش آموزان را تشویق میکرد تا سهام شرکتهای معتبر را بخرند. آگوستین میگوید مهمترین چیزی که در طی این سالها از خواندن در مورد آقای بافت و یا صحبت کردن با او آموختم این بود که در هر جایی که سرمایه گذاری میکنی باید با دارایی تو هم خوانی داشته باشد.

آگوستین که مادر 4 فرزند است میگوید پسر 11 ساله او شروع به سرمایه گذاری کرده است. او میگوید که البته من داستانهای خودم را با پسرم هم در میان میگذارم. اگرچه Piccolo بسته شده است، آگوستین بصورت پاره وقت در Gorat که بافت گاهی در انجا حضور داشت، پیشخدمت است. او میگوید آقای بافت همیشه خودش است. آگوستین میگوید تنها چیزی که نمیخواهم از او یاد بگیرم عادتهای غذاییش است!

از دست ندهید: معرفی 12 کار فوق العاده برای انجام در منزل توسط آقایان (کاملا درآمدزا)

گفته های مشهور وارن بافت:

  • قیمت، چیزی است که می‌پردازید، ارزش چیزی است که به ‌دست می‌آورید.
  • ۲۰ سال طول می‌کشد برای خود نامی دست‌ و ‌پا کنید و آن وقت ظرف ۵ دقیقه می‌توانید خرابش کنید. اگر به این موضوع فکر کنید کارها را طور دیگری انجام می‌دهید.
  • خیلی بهتر است که یک شرکت فوق‌العاده را به قیمت منصفانه بخرید تا این‌که یک شرکت معمولی را به قیمت فوق‌العاده.
  • اگر الان کسی زیر سایه‌ی درختی نشسته برای این است که دیگری مدت‌ها پیش درختی کاشته.
  • قانون اول: هیچ‌وقت پول را از دست نده. قانون دوم: هیچ‌وقت قانون اول را فراموش نکن.
  • ریسک، ناشی از عدم آگاهی از کاری است که در حال انجام آن هستید. بهتر است با کسانی که از شما بهترند نشست‌و‌برخاست داشته باشید. کسانی را انتخاب کنید که بتوانند چیزی به شما اضافه کنند.
  • در دنیای تجارت همیشه شیشه عقبی تمیزتر از شیشه‌ی جلویی است.‌‌

رازهای موفقیت از زبان وارن بافت

 

باز هم هرگونه سوال یا نظری راجب این میلیاردر معروف آمریکایی دارید در بخش نظرات مطرح نمایید.

پایین-درآمدزایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا