آموزش نکات روابط زناشویی موفق

آیا خانم ها لذت بیشتری از سکس می برند؟ مقایسه کامل با مردان

چرب زبان

همانطور که می دانید؛ رابطه جنسی برای دو طرفی که آن را انجام می دهند لذت بخش است. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که ” چه کسی بیشتر احساس لذت می کند، مرد یا زن؟ “. با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را یک بار برای همیشه بدهیم!

رابطه جنسی در ذهن خانم اتفاق می افتد!

این یک حقیقت است که مردان بیشتر از زنان به رابطه جنسی فکر می کنند . اکثر مردان زیر 60 سال اعتراف می کنند که حداقل یک بار در روز به رابطه جنسی فکر می کنند. از سوی دیگر، تنها یک چهارم زنان مورد بررسی؛ این جمله را به زبان آورده اند. با این حال فکر کردن بیشتر به رابطه جنسی، به طور خودکار به معنای احساس لذت بیشتر در هنگام معاشقه نیست. از آن جایی که می ‌دانیم زنان می ‌توانند چندین بار به ارگاسم برسند، آیا ممکن است با وجود میل جنسی کم تر احساس لذت بیشتری کنند؟ جواب در ” چرخه پاسخ جنسی ” است!

چرخه پاسخ جنسی

برای پاسخ به این سوال که چه کسی، مرد یا زن ، بیشتر احساس لذت می کند، باید چرخه پاسخ جنسی را درک کنیم. چرخه پاسخ جنسی، دنباله ای از تغییراتی است که فرد در حین شرکت در یک فعالیت تحریک کننده جنسی تجربه می کند. این تغییرات یا مراحل، هم فیزیکی و هم احساسی هستند. علاوه بر این، فعالیت جنسی لزوما نباید همیشه رابطه جنسی باشد، ممکن است خودارضایی هم باشد.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

می توانید بگویید که چرخه پاسخ جنسی بیشتر در مورد ” نقاط وارسی ” که فرد هنگام تحریک شدن جنسی حس شان می کند، است. با این حال، توجه داشته باشید که این تجربه باز هم از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی (9 روش داشتن روابط موفق)

کارشناسان توصیه می کنند با این که چرخه پاسخ جنسی امری “عادی” است، اما نباید خودتان را درگیر دستیابی به هر نقطه بازرسی در زمان و مدت زمان رابطه کنید. بهترین راه برای لذت بردن از هر نوع فعالیت جنسی این است که اجازه بدهید فرآیند طبیعی در زمان خودش اتفاق بیفتد.

فاز ها

برای پاسخ به این سوال که چه کسی، مرد یا زن، بیشتر احساس لذت می کند، اجازه بدهید که مراحل را مورد بحث قرار بدهیم.

چرخه پاسخ جنسی مدل های زیادی دارد، اما شاید محبوب ترین آن ها مدل مسترز و جانسون باشد که چهار مرحله و اصطلاحا فاز دارد : تحریک، اوج، ارگاسم و فروکش.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

تحریک (Excitement)

برخی فاز تحریک را “مرحله شهوت” می نامند. ویژگی های این مرحله در رابطه جنسی دو نفره و خودارضایی یکی است.

این مرحله با علائم و نشانه های زیر مشخص می شود:

 • افزایش تنش عضلانی یا میوتونی
 • افزایش فشار خون و ضربان قلب
 • سریع تر شدن تنفس
 • برافروخته شدن پوست که شما می توانید با دیدن قرمزی پشت و سینه متوجه این موضوع شوید.
 • برجسته شدن نوک سینه ها
 • افزایش جریان خون یا گرفتگی عروق در اندام تناسلی که منجر به نعوظ آلت تناسلی مردانه و تورم لابیای کوچک ( لب های داخلی ) و کلیتوریس برای زنان می شود.
 • بزرگ شدن سینه زن
 • واژن زنان در این مرحله روان تر و لبه های بزرگ یا خارجی متورم و از هم جدا می شوند. بیضه های مردان هم متورم و کیسه بیضه سفت می شود.

با این اوصاف، چه کسی بیشتر احساس لذت می کند، مرد یا زن؟ در این مرحله یعنی تحریک، تشخیص سخت است. به نظر می رسد نمودار های مقایسه ای بین مردان و زنان نشان می دهد که آن ها تقریبا احساسات یکسانی از میل و تحریک جنسی را تجربه می کنند.

ویژگی های ذکر شده در بالا برای افراد متفاوت است. به طور مثال نعوظ آلت تناسلی ممکن است از چند ثانیه اول تا 10 دقیقه بعد اتفاق بیفتد.

اوج (Plateau)

مرحله و فاز دوم چرخه پاسخ جنسی، فلات یا گاهی اوقات برانگیختگی نامیده می شود. به طور خلاصه می توان گفت که این مرحله قبل از ارگاسم است.

در این مرحله از برانگیختگی، هر دو جنس سطح یکسانی از برانگیختگی را تجربه می کنند. با این حال، برخی از نمودار ها نشان می دهد که مردان ممکن است در واقع به سطح بالاتری از برانگیختگی دست یابند.

چگونه زندگی جنسی خود را در طول ازدواج سالم نگه داریم؟

ویژگی های این فاز عبارتند از:

 • ویژگی ‌های فیزیکی که در مرحله تحریک تجربه می ‌شوند ، قوت می گیرند.
 • در زنان، کلیتوریس بسیار حساس می شود. به همین دلیل، ممکن است به عنوان راهی برای جلوگیری از تحریک مستقیم ، به داخل هود کلیتورال جمع شود. هنگام لمس ممکن است کمی دردناک باشد.
 • دیواره های واژن زنان ممکن است به دلیل افزایش جریان خون، بنفش تیره شود.
 • بیضه ها ممکن است به داخل کیسه بیضه جمع شوند.

درست مثل مرحله تحریک، در مرحله پلاتو هم هیچ چیز قطعی نیست . در حقیقت، نمی توان گفت که چه زمانی فردی از تحریک به برانگیختگی می رسد و تنها ویژگی های فیزیکی و عاطفی بیشتر قوت می گیرند.

برخی از افراد معتقدند که وقتی مرحله پلاتو را طولانی کنید، ارگاسم شدیدتری خواهید داشت.

ارگاسم (Orgasm)

در حال حاضر، هنگام پرسیدن این سوال که چه کسی بیشتر احساس لذت می کند، مرد یا زن، بسیاری از افراد به ارگاسم یا اوج لذت جنسی فکر می کنند. در بین چهار مرحله ، ارگاسم کوتاه ترین مدت را دارد که برای مردان انزال نامیده می شود و معمولا فقط چند ثانیه طول می کشد. این مرحله با ویژگی های زیر مشخص می شود:

 • برافروختگی جنسی که با قرمز شدن بدن همراه است .
 • انقباض غیر ارادی عضلات، از جمله اسپاسم عضلات پا
 • افزایش ضربان قلب، فشار خون و سریع تر شدن تنفس
 • فرونشاندن اجباری و سریع تنش جنسی
 • در زنان ، عضلات واژن و همی نطور رحم منقبض می شوند.
 • مردان انقباضات مکرر در قاعده آلت تناسلی را تجربه می کنند که در نهایت منجر به انزال می شود.

با دانستن همه این ها، نظر شما چیست؟ چه کسی بیشتر احساس لذت می کند، مرد یا زن؟ کارشناسان می گویند ” ارگاسم ربطی به جنسیت بیولوژیکی ندارد. ” اگر چه زنان بدون شک می توانند ارگاسم طولانی تری داشته باشند، اما به نظر می رسد که شدت آن یکسان است.

سکس زیاد (بیش فعالی جنسی) چیست؟ علائم، علت و درمان

ممکن است نمودار های مقایسه ای را مشاهده کنید که نشان می دهند مردان نسبت به زنان کمی بیشتر لذت جنسی می برند. با این حال، تفاوت بسیار جزئی است. در پاسخ‌ هایی که مصاحبه شوندگان می دهند، توصیفات مشابهی مثل ” اوج شهوت یا لذت جنسی ” به طور یکسان از زبان مردان و زنان شنیده می شود.

اگر به این سوال برگردیم که چه کسی، به خاطر تجربه ارگاسم های متعدد احساس لذت بیشتری می کند، مطمئنا زن برنده خواهد شد. به گفته متخصصان، یک زن می تواند در عرض چند دقیقه بعد از اولین اوج لذت جنسی دوباره به ارگاسم برسد.

فروکش (Resolution)

فروکش کردن، مرحله چهارم چرخه پاسخ جنسی، زمانی اتفاق می افتد که بدن به حالت عادی و قبل از برانگیخته شدن باز می گردد . فرد اغلب در این مرحله احساس خوشبختی می کند. البته ممکن است احساس خستگی یا کوفتگی هم بکند که کاملا طبیعی است.

با تحریک مداوم، زنان می توانند در عرض چند دقیقه بعد از مرحله فروکش؛ مجدد به مرحله ارگاسم برگردند. به همین دلیل است که آن ها قادر به ارگاسم های متعدد هستند. از سوی دیگر، مردان قبل از این که دوباره به ارگاسم برسند، به زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارند. ما اغلب این “زمان ریکاوری” را دوره مقاومت می نامیم.

7 تا از عوارض اصلی نداشتن رابطه جنسی (همه سنین)

دوره مقاومت در مردان متفاوت است. برخی فقط به چند دقیقه برای ریکاوری نیاز دارند ، در حالی که این مدت برای برخی دیگر ممکن است روز ها طول بکشد ! البته این مسئله به عوامل مختلفی مثل تکرار فعالیت جنسی و سن هم بستگی دارد.

کلام پایانی

با این اوصاف چه کسی بیشتر احساس لذت می کند، مرد یا زن ؟ همان طور که متوجه شدید این سوال پاسخ قطعی ندارد؛ زیرا لذت جنسی تنها به ارگاسم متکی نیست و بسیاری از چیز ها باعث ایجاد یک تجربه لذت بخش می شوند. کارشناسان پیشنهاد می کنند که آرامش داشته باشید و از کل این رابطه لذت ببرید. در نهایت، تأکید می کنند که وقتی استرس را از خودتان دور کنید؛ می توانید با سهولت بیشتری به اوج لذت از رابطه تان برسید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا