آموزش نکات روابط زناشویی موفق

آیا من باید با فلانی ازدواج کنم؟ 20 سوالی که باید از خود بپرسید

چرب زبان

ازدواج، یک گام بزرگ و مهم برای پیشبرد روابط عاطفی است و تصمیم گیری در رابطه با این موضوع، از سخت ترین و مهم ترین تصمیم های زندگی یک فرد است. پس بهتر است قبل از ازدواج بخوبی فکر کنید و از خودتان سوالاتی بپرسید که راه درست را به شما نشان می دهد.

این مطلب شامل 20 سوالی ست که باید قبل از ازدواج و رسمی کردن رابطه، از خود یا طرف مقابل تان بپرسید. پرسیدن این سوالات، به شما می فهماند که آیا فرد مورد نظرتان، فرد مناسبی برای تشکیل زندگی مشترک است یا خیر؟ بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که اگر به شخصی علاقه دارید و تصمیم گرفته اید با او ازدواج کنید، ابتدا این مطلب را مطالعه کنید.

1- آیا فرد مورد نظرتان، شما را همانطور که هستید دوست دارد؟

آیا همسرتان شما را تشویق می کند که خودتان باشید یا از نشان دادن خود واقعی تان، انتقاد می کند؟ آیا او باعث می شود که خودتان را دوست بدارید یا موجب می شود که شخصیت واقعی تان را پنهان کنید و جور دیگری باشید؟

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

رابطه ی سالم، رابطه ای ست که در آن نسبت به خود احساس آرامش و هیجان داشته باشیم اما رابطه ی که ما را تهی و ضعیف می کند، یک رابطه ی اشتباه و مخرب است.

اگر فکر می کنید که فرد مورد نظرتان شما را آنطور که هستید دوست ندارد یا خواهان تغییر شخصیت و هویت تان است، بهتر است به فکر پیدا کردن شخص دیگری باشید!

2- آیا هر دوی شما، یکدیگر را قبول دارید و از صمیم قلب پذیرفته اید؟

همیشه مشکلاتی در زندگی زناشویی وجود دارد که برخی از آنها جزئی و برخی بزرگ هستند. هر یک از شرکای زندگی، انتظاراتی از فرد مقابل خود دارند که بر آورده کردن این انتظارات، مستلزم تغییراتی در زندگی است. ایجاد این تغییرات هیچ ایرادی ندارد و چیز غیر عادی نیست. اما اگر فرد مورد نظرتان می خواهد از شما آدم دیگری بسازد و زندگی تان را به طور کامل تغییر دهد، بهتر است کمی بیشتر فکر کنید. بعبارت دیگر، قبل از تشکیل زندگی مشترک لازم است که هر دوی شما طرف مقابل خود را پذیرفته باشد و به او عشق بورزد.

3- آیا خودتان را بطور کامل می شناسید؟

اگر شما خودتان را نمی شناسید، چطور می توانید مناسب ترین فرد زندگی تان را پیدا کنید؟

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

کمی وقت بگذارید و به شخصی که اکنون هستید و در آینده می خواهید بشوید، فکر کنید. ارزش ها، خط قرمزها و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تان را مشخص کنید و خودتان را بهتر بشناسید.

21 سوال اساسی که قبل از ازدواج باید پرسیده شوند

پیدا کردن درک درست از زندگی، علایق، اولویت ها، ارزش ها، خواسته ها و آرزوها قبل از تشکیل زندگی مشترک بسیار مهم است. پس از درک این موارد، آنها را با فرد مورد نظر خود در میان بگذارید و از او هم بخواهید اینکار را انجام دهد. به این ترتیب بهتر می توانید بفهمید که آیا مناسب هم هستید یا نه.

4- آیا از حضور در این رابطه احساس خوشحالی می کنید؟

هدف اصلی تشکیل یک زندگی مشترک این نیست که کسی را پیدا کنید که شما را کامل یا خوشحال کند. اما این را بپذیرید که ناراضی بودن در خانه می تواند به همه ی قسمت های زندگی تان نفوذ کند و باعث شود از داشتن یک زندگی شاد، محروم شوید.

اگر همیشه در حال دعوا هستید یا از کنار هم بودن احساس خوبی ندارید، بهتر است در مورد رابطه ی خود تجدید نظر کنید. اگر در رابطه ای بسر می برید که پر از دعوا و جنجال است، به هیچ عنوان نباید به امید تغییر اوضاع، حرف ازدواج را پیش بکشید. زیر یک سقف رفتن، نه تنها مشکلات شما را خاتمه نمی دهد، بلکه ممکن است موجب بدتر شدن اوضاع هم شود.

احساس خوشحالی زوج ها در کنار هم

5- آیا در این رابطه، احساس گیرافتادن می کنید؟

آیا واقعاً از بودن در این رابطه لذت می برید یا دوست دارید از آن فرار کنید؟ اگر در رابطه ی خود احساس آزادی ندارید و احساس می کنید مانند پرنده ای در قفس هستید، بهتر است کمی بیشتر فکر کنید. چنین رابطه ای دیر یا زود شما را خسته می کند پس بهتر است تا دیر نشده کمی بیشتر فکر کنید.

6- آیا تداوم این رابطه باعث رشد و پیشرفت شما می شود؟

شروع یک زندگی مشترک باید با رشد و بالندگی همراه باشد. ازدواج سالم ازدواجی ست که شما را دائما به سمت جلو حرکت دهد و در واقع سکوی پرش شما به سمت موفقیت باشد.

7- آیا رابطه ی متعادلی دارید؟

آیا احساس می کنید از نظر سازش، پشتیبانی، حمایت، تلاش و فداکاری در یک حد هستید؟ یا اینکه یکی از شما نقش فداکار را بازی می کند و دیگری تنها در حال تماشا کردن است؟ اگر چنین است باید بدانید که این رابطه متعادل نیست و دیر یا زود، به مشکلات بزرگتری ختم می شود.

8- آیا رابطه ی شما کسل کننده است؟

آیا تا به حال دیده اید که دو نفر در یک بعدازظهر آفتابی کاملا ساکت روبروی هم نشسته باشند و جوری رفتار کنند که انگار مجبورند روز خود را با هم سپری کنند؟ چنین وضعیتی، به معنای کسل کننده بودن رابطه است که دوری از آن برای داشتن یک ازدواج بادوام، بسیار مهم است.

9- آیا زمان هایی که کنار هم نیستید، احساس خوشحالی بیشتری می کنید؟

اگر به دوری از هم علاقه دارید، به این معناست که شما در این رابطه احساس خوشحالی ندارید و باید عاقلانه تر تصمیم بگیرید.

اهمیت زیبایی زن و مرد در ازدواج (تجربه یک روانکاو)

10- دلیل شما از بودن در این رابطه چیست؟

به این مورد خوب فکر کنید و مشخص کنید دلیل برقراری این رابطه چیست. آیا دلیل شما از برقراری این رابطه این است که شما به فرد مقابل تان احترام می گذارید، دوستش دارید، اعتماد دارید و برای او ارزش قائل هستید؟ یا فقط به این دلیل است که از تنهایی می ترسید، نگران امور مالی یا از دست دادن زندگی فعلی تان هستید؟

11- برنامه ی هر دوی شما برای آینده چیست؟

ممکن است زندگی شما در حال حاضر عالی باشد اما آیا برنامه های هر دوی شما برای آینده در جهت هم است یا در خلاف جهت یکدیگر؟

آیا از انتظارات طرف مقابل تان آگاه هستید و می توانید آنها را برطرف کنید؟

زوج عاشق

12- آیا واقعاً به شریک زندگی خود اعتماد دارید؟

پاسخ به این سوال، برای برخی افراد تامل برانگیر است. مردد بودن در پاسخ به این سوال، به این این دلیل است که بطور کامل به فرد مقابل خود اعتماد ندارید. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، وقت آن است که دلیل این بی اعتمادی و راه های بازسازی آن را پیدا کنید.

بدون اعتماد، هیچ شانسی برای تشکیل یک زندگی زناشویی موفق و شاد وجود ندارد.

13- آیا فرد مورد نظر شما، انسان خوبی ست؟

با توجه به چیزهایی که در مورد شریک زندگی خود می دانید، مشخص کنید که آیا او انسان خوبی ست یا نه. زندگی کردن با انسان های بد و خرابکار، کار آسانی نیست!

14- آیا فرد مورد نظرتان، برای شما جذاب است؟

جاذبه جسمی و فیزیکی، یکی از مولفه های مهم یک رابطه است. مجبور کردن خود به برقراری رابطه با کسی که هیچ جذابیتی برای شما ندارد، کار عاقلانه ای نیست چون به زودی خسته خواهید شد و رابطه ی بادوامی نخواهید داشت.

15- آیا شما برای فرد مورد نظرتان، نقش پدر/ مادر دارید یا شریک زندگی؟

مراقبت از شخصی که دوستش دارید کار بدی نیست اما اگر احساس می کنید به جای همسر بودن، مانند یک مادر (یا پدر) باید دائما از شریک زندگی خود حمایت و مواظبت کنید، اوضاع فرق می کند.

اگر شریک زندگی تان رفتارهای بچگانه و خارج از کنترلی دارد و شما باید دائما مانند یک والد، او را راهنمایی و حمایت کنید، بهتر است از ازدواج کردن با او صرف نظر کنید.

تفاوت سنی در ازدواج؛ حداکثر چند سال تفاوت خوب است؟

16- آیا فرد مورد نظرتان از شما حمایت می کند؟

آیا احساس می کنید که فرد مورد نظرتان به شما وفادار است، از شما حمایت می کند و در لحظات سخت زندگی کنارتان است؟ یا احساس می کنید مرتباً توسط او به ته دره پرتاب می شوید؟ اگر هیچگونه حمایتی و پشتیبانی از شخص مورد نظرتان دریافت نمی کنید و او دائما پشت شما را خالی می کند، به دنبال جدی کردن رابطه تان نباشید.

17- آیا در زندگی هم مسیر هستید؟

برخی از زوجین از گفتگو در مورد مسائل بزرگ (دین، ​​ازدواج، بچه داری) اجتناب می کنند زیرا فکر می کنند که در مورد این امور در آینده بصورت خود به خود نتیجه می گیرند. اینکار زوجین را در یک وضعیت پیچیده و دردناک قرار می دهد و باعث گمراهی آنها می شود.

18- آیا در کنار هم رشد می کنید و شکوفا می شوید؟

همه ما به عنوان انسانی که روی این کره خاکی زندگی می کنیم، حق رشد و تکامل و ایجاد زندگی بی نقصی برای خود داریم. آیا شما و شریک زندگی تان در کنار هم رشد می کنید و به عنوان یک انسان، شکوفایی را تجربه می کنید؟

19- آیا شما هنوز هم خودتان هستید؟

عاشق شدن نباید مستلزم تغییر هویت تان باشد. بنابراین شما باید هویت واقعی خود را حفظ کرده باشید و هر دوی شما در یک سطح و عقیده قرار گرفته باشید.

20- احساسات تان چه چیزی به شما می گویند؟

آیا احساس می کنید این یک رابطه سالم است و با یک سرعت درست و در جهت مثبت حرکت می کند؟

بنابراین به احساس درونی خود گوش کنید و به شهودتان اعتماد داشته باشید.

26 نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر

ازدواج مسئله ی مهمی ست که آینده ی شما را بشدت تحت تاثیر قرار می دهد، پس با انتخاب های غلط، زندگی و آینده تان را تباه نکنید. اگر هیچ پاسخ منطقی برای سوالات مذکور نداشتید، بهتر است کمی بیشتر فکر کنید و تصمیم عاقلانه تری بگیرید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا