آموزش نکات روابط زناشویی موفق

نکات مثبت و منفی ازدواج فامیلی

چرب زبان

ازدواج فامیلی یا ازدواج دو نفر که از طریق نسل قبلی خود از طریق خون با هم قرابت دارند، موضوعی است که به طرزی شگفت آور، طیف گسترده ای از بحث و جدال و پذیرش را در سراسر جهان به خود اختصاص می دهد.

ازدواج فامیلی در طول تاریخ

آن چه در گذشته به عنوان یک راه حل معقول برای تقویت پیوندهای خانوادگی و حفظ ثروت و قدرت متمرکز دیده می شد، امروزه در بعضی از نقاط جهان زشت و ناپسند است و در بعضی موارد کاملا عادی و قابل قبول است. ازدواج فامیلی در قرن بیست و یکم کم تر از زمان های قبل برجسته است، اما هنوز هم یک بخش مهم از تصویر ازدواج جهانی است. طبق برخی تخمین ها، حدود 10 درصد از ازدواج ها در دنیای مدرن فامیلی است.

ازدواج فامیلی در طول تاریخ بخش مهمی از حفظ ثبات خانواده، به ویژه در بین طبقه های سلطنتی و اشرافی بوده است. با ازدواج فامیلی، زوجین جدید، روابط بین گروه های خانواده را تثبیت کرده و اطمینان می دادند که این رابطه سودآور در نسل بعدی نیز ادامه خواهد یافت. این گروه دوتایی که در کلمبیا شکل گرفت، توسط Ferdinand و Isabella از اسپانیا راه اندازی شد، که عموزاده بودند، در حالی که همسران اول و ششم پادشاه “هنری هشتم” نیز فامیل آن ها بودند.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

7 تا از مشکلات زناشویی اوایل ازدواج که همه زوجین تجربه می کنند

توجه به زندگی قبیله ‌ای تاریخ باستان، نشان می دهد که ازدواج فامیلی، از جمله ازدواج عموزاده ها، برای تقویت پیوندها در زمان جنگ و نزاع و تضمین یک قبیله قدرتمند که با ازدواج‌ های چندگانه گره خورده ‌اند، بسیار اهمیت داشته است.

امروزه انتقاد حقوقی از ازدواج فامیلی معمولا بر اساس دو استدلال انجام می شود: احتمال تاثیرات ژنتیکی، و دامنه قوانین مربوط به زنای با محارم. نگرانی ژنتیکی در این واقعیت نهفته است که افراد دارای قرابت خونی احتمال بیش تری برای داشتن صفات مغلوب یکسان دارند، مانند مواردی که برای برخی از بیماری های ارثی، نقص هنگام تولد یا ناهنجاری ها وجود دارد.

اگر هر دو والد دارای ژن مغلوب باشند، شانس بیش تری برای انتقال صفت به فرزندان دارند. با این حال برخی از مطالعات اخیر نشان داده اند که موارد ژنتیکی ناشی از خویشاوندی فقط در برخی موارد کمی بیش تر از زنان یا والدین غیر مرتبط، یا در سطح مشابهی از ریسک برای زنانی که فرزندان خود را بعد از 40 سالگی به دنیا می آورند قرار دارد. با این حال احتمالا با تکرار مواردی از ازدواج فامیلی در طول چندین نسل، مانند مورد مشهور خانواده سلطنتی اروپا در Hapsburg، افزایش می یابد.

10 تا از مهمترین نکات موفقیت در رابطه زناشویی (تحقیقات جدید)

توجیه بحث زنای با محارم یا تابو اغلب از طریق قانون دشوارتر است، زیرا مبتنی بر نسبیت اخلاقی است. ازدواج فامیلی نه تنها قانونی است بلکه در برخی فرهنگ ها تشویق می شود، در حالی که در برخی فرهنگ های دیگر کاملا ممنوع است و نه تنها غیراخلاقی بلکه غیرقانونی نیز می باشد. حتی در داخل ایالات متحده اختلاف نظر جدی در این زمینه با اولین ازدواج های فامیلی به صورت قانونی در 19 ایالت و منطقه کلمبیا، به صورت غیر قانونی در 26 ایالت، و در شش کشور با شرایط محدود قانونی وجود دارد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

ازدواج فامیلی

مقاله منتشر شده در مجله Science نشان می دهد که از سال 1650 تا 1850 مردم به طور متوسط ​​با بستگان درجه چهارم خود ازدواج می کردند. در قرن بعد، به لطف تغییرات فن آوری و رشد شهرها، در سال 1950 افراد به طور متوسط ​​با بستگان درجه هفتم خود ازدواج می کردند.

حمل و نقل نقش بزرگی در تغییرات داشت. شیوه های بهبود یافته حمل و نقل به افراد اجازه می دهد تا بیش تر به دنبال همسر باشند. قبل از سال 1950، مردم تمایل داشتند در شعاع 10 کیلومتری محل تولد خود بمانند و دقیقا در همان مکان می ماندند.

50 نکته ریز برای شکل دادن ازدواج و نشان دادن عشق به یکدیگر

سایر عواملی که در کاهش ازدواج فامیلی موثر بوده اند عبارتند از: تغییر هنجارهای اجتماعی، کوچک شدن اندازه خانواده و افزایش استقلال زنان. پس از این که ازدواج فامیلی به عنوان یک معیار و هنجار سودمند جهت نگهداری و حفظ ثروت در خانواده مطرح شد، منع گردید.

کوچک شدن اندازه خانواده باعث می شود افراد کم تر با دیگران در ارتباط باشند. در خانواده ای که بزرگ تر بود، شانس ارتباط با اشخاص دیگر افزایش پیدا می کرد.

پس از پایان جنگ داخلی، ایالت ها شروع به مجازات افرادی کردند که خواستار ازدواج فامیلی بودند و ازدواج بین بستگان را منع کردند.

ژنتیک فامیلی

بستگان درجه یک کسانی هستند که 12.5 درصد از DNA خود را به اشتراک می گذارند. درصد این اشتراکات به میزان فاصله افراد با یک دیگر ارتباط دارد. به اشتراک گذاشتن تعدادی از ژن ها برای جلوگیری از بیماری های ژنتیکی خوب نیست. در حالی که تنوع در ژنتیک برای پیشگیری از بیماری مفید است.

تحقیقات نشان می دهد که کودکان متولد شده از ازدواج های فامیلی با بستگان درجه یک، 4 تا 7 درصد احتمال تولد با نقص هنگام تولد دارند. آن هایی که فاصله بیش تری دارند، 3 تا 4 درصد احتمال تولد فرزندانی را دارند که از نقص هنگام تولد برخوردار هستند.

این امر مشکل خیلی بزرگی نخواهد بود زیرا شانس این گونه تولدها می تواند تقریبا مشابه باشد. اما مشکل زمانی به وجود می آید که نسل بعدی فرزندان، بعد از ازدواج با بستگان درجه یک مطرح شده، بچه دار شوند. [كودكان متولد شده] اشتراکات ماده ژنتيكي زيادي با هم دارند و شانس نقايص هنگام تولد را افزايش مي دهند.

50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم (برای حفظ رابطه سالم)

بنابراین به مرور ازدواج فامیلی در جهان منع شده است. بسیاری از ایالت های آمریکا ازدواج بین بستگان درجه یک را ممنوع کرده اند. در ایالت هایی مانند تگزاس و اوکلاهما، ازدواج فامیلی یک جرم کیفری است. در حالی که ازدواج با بستگان درجه یک در ایالت هایی مانند کالیفرنیا و نیویورک قانونی است.

برخی از افراد مشهور که ازدواج فامیلی داشته اند عبارتند از: چارلز داروین، آلبرت انیشتین، فرانکلین و ایلانور روزولت، توماس جفرسون، ادگار آلن پو و کوین بیکن که آمار محدودی را به خود اختصاص داده اند.

منبع 1 منبع 2

نظر پروفسور داریوش فرهود

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا