آموزش نکات روابط زناشویی موفق

شناخت فرد مناسب برای ازدواج (11 نصیحت و 5 سوال مهم)

gold

تقریبا هر دختری رویای ازدواج با یک پسر عالی و مناسب و خوشبختی در کنار او را در سر دارد، اما خب، همه این شانس را ندارند که رویایشان به حقیقت بپیوندد. از همه بدتر اینکه خیلی ها عاشق آدمهایی می شوند که در ظاهر بسیار خوب و دوست داشتنی اند اما بعد متوجه می شوند که قضیه کاملا برعکس است!

واقعیت این است که شما هیچ وقت نمی توانید کاملا از بابت خوشبختی با مردی که قرار است با او ازدواج کنید مطمئن باشید؛ اما راههایی وجود دارد که به وسیله آنها می توانید خطر یک ازدواج ناموفق را تا حد زیادی کاهش بدهید. اول از همه باید یاد بگیرید که مفهوم عشق و عاشقی را از آرامش واقعی جدا کنید، چون زندگی فقط شکلات و گل رز و شعرها و حرف های عاشقانه نیست و حتی عاشقانه ترین زندگی ها هم چالش ها و سختی های خودشان را دارند.

با برنامه ریزی کردن از قبل و آگاهی داشتن از معیارهای فرد ایده آلتان می توانید درصد موفقیت در ازدواجتان را بالا ببرید. برای کمک به شما در انتخاب فرد مناسب به عنوان همسر، ما اینجا 7 ویژگی یک فرد خوب که باید آنها را در انتخابتان در نظر بگیرید را با شما به اشتراک می گذاریم.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

7 ویژگی که حتما باید در نظر بگیرید

1- او چیزهایی فراتر از یک ظاهر خوب و خوشایند دارد

ظاهر خوب، ژن خوب یا تیپ خوب مهم هستند ما کافی نه! اگر پسر مورد علاقه تان جذاب است و چهره خوبی دارد خب، این یک امتیاز بزرگ محسوب می شود اما شما نباید به همین بسنده کنید. شما باید معیارهایی فراتر از ظاهر و تیپ انسانها داشته باشید و دنبال مردی بگردید که شخصیتی محترم دارد و به شما به عنوان یک خانم و یک انسان احترام می گذارد. مردی که منطقی و مهربان است و چارچوب های اخلاقی معینی برای خودش دارد.

پیدا کردن این خصوصیات در یک آقا زمان می برد و با یکی دوباره دیدن همدیگر نمی شود از وجود چنین ویژگی هایی در افراد مطمئن شد، چون معمولا همه ما در اولین قرار ملاقات هایمان تمام سعی­مان را می کنیم که بهترین شکل از خودمان را به نمایش بگذاریم. به تدریج که با هم راحت تر می شوید می توانید به خصوصیات واقعی همدیگر پی ببرید. اگر متوجه شدید طرف مقابلتان خصوصیات مورد نظر را ندارد، بهتر است که روی ادامه دادن ارتباط با او تجدید نظر کنید.

2- او شخصیت مستقل خودش را ثابت کرده است

یکی از ویژگی های مهم و اساسی مرد ایده آل برای ازدواج مستقل بودن او است. بهترین و ایده آل ترین حالت این است که دنبال مردی باشید که هم از نظر مالی و هم از لحاظ عاطفی و روحی شخصیت کاملا مستقلی دارد. استقلال روحی یک شخص را از روی ثبات رفتاری او می توان تشخیص داد. افراد مستقل روحیه ثابت و پایداری دارند و نشان می دهند که می توان به آنها تکیه کرد. چنین افرادی مسئولیت پذیر هستند و از زیر بار انجام وظایفشان شانه خالی نمی کنند. مرد مستقل به شما این اطمینان را می دهد که وقتی با او ازدواج کردید به شما اهمیت خواهد داد و در قبالتان احساس مسئولیت خواهد کرد.

word image 189

البته یادتان باشد منظور ما این نیست آقایانی که با خانواده شان زندگی می کنند یا از تغییر شغلشان لذت می برند و این کار را دوست دارند گزینه های خوبی برای ازدواج کردن نیستند. منظور ما از استقلال، داشتن شخصیتی متکی و مطمئن به خود است. ضمنا به همان اندازه که انتظار دارید همسر آینده تان مستقل و متکی به خودش باشد، خوب است که شما هم در پرورش خصوصیت استقلال و اتکای به نفس در خودتان تلاش کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

3- او می داند چطور شما را بخنداند و از شما محافظت کند

از نظر خیلی از دخترها، پسرهای بامزه و بانمک جذاب هستند. اینکه مرد ایده آلتان بداند چطور شما را بخنداند مهم است، ولی مهمتر از آن این است که بداند چطور از شما محافظت کند. این یعنی او کاری نکند که اعتماد به نفس شما پایین بیاید یا نگرانی و استرس بی جهت و بی مورد به شما تحمیل بشود. محافظت کردن از روحیه خوب و سرزنده همدیگر، وظیفه ایست که هر دو طرف یک رابطه عاطفی نسبت به هم دارند.

نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی (9 روش)

وقتی همسر شما بداند چطور از شما مراقبت و محافظت کند اعتماد کردن به او بسیار راحت تر می شود. علاوه بر این، چنین افرادی مسئولیت پذیر هستند و کارها و رفتارشان شفاف و واضح است؛ بنابراین حس اعتماد و اطمینان در رابطه جریان پیدا می کند.

4- او نه فقط به آینده مشترکتان، بلکه به آینده شما به تنهایی هم فکر می کند

یکی دیگر از ویژگی های یک مرد مناسب برای ازدواج این است که او به آینده شما فکر می کند. این فکر کردن فقط به این معنا نیست که او به آینده مشترکی که با هم دارید فکر می کند، بلکه به آینده شما به عنوان یک شخص و فرد جداگانه اهمیت می دهد.

او می داند چطور از آرزوها و رویاهای شما حمایت کند و فقط به این دلیل که آرزوهای شما منفعتی برای او ندارند، مانعی برای رسیدن شما به آنها نمی شود. در اصل، او باید به شما اجازه رشد و پیشرفت بدهد و این را بپذیرد و تصدیق کند که شما در همین حالت و با همین آرزوهایی که دارید مهم و محترم هستید و نیازی نیست فقط به خاطر رابطه دو نفره تان دست از اهداف و آرزوهایتان بکشید.

5- او به خانواده شما اهمیت می دهد

وقتی در رابطه ای هستید که جدی شده است باید به این فکر کنید که خانواده همدیگر را بشناسید. اگر شما برای طرف مقابلتان مهم و جدی باشید او شما را به خانواده خودش معرفی می کند و آنها را تشویق می کند تا با شما در ارتباط باشند و برعکس. چنین فردی درباره شما با خانواده اش صحبت می کند تا آنها شما را به عنوان عضوی که در آینده قرار است به جمع خانوادگی شان بپیوندد بپذیرند.

word image 190

در عین حال، یک مرده ایده آل به خانواده خود شما هم اهمیت می دهد. او نه تنها برای شناختن خانواده شما تلاش می کند، بلکه شما را تشویق می کند که رابطه خود را با اعضای خانواده تان بیشتر کنید. چون او معتقد است که خانواده در نوع خودش یک جامعه است و زمانی که شما دو نفر زندگی مشترکی را شروع کنید و خانواده ای برای خود بسازید، از نظر او داشتن پیوند و ارتباط خوب و مناسب با خانواده های دو طرف جزو ضروریات زندگی تان محسوب می شود.

10 نکته برای برخورد/رفتار با بستگان همسر (بعد از ازدواج)

6- او برای شادی و فردیت شما ارزش قائل است

شاید این سخت ترین ویژگی و خصوصیتی باشد که باید در یک مرد ایده آل جستجو کرد. با اینکه اکثر پسرها دختر مورد علاقه شان را دوست دارند، ولی همه آنها به خوشبختی او فکر نمی کنند؛ به خصوص زمانی که خوشبختی آن دختر باعث به هم ریختن آرامش آنها شود! عکس این قضیه هم صادق است. یعنی خیلی از دختر خانمها با وجود اینکه طرف مقابلشان را دوست دارند، اما اگر خوشبختی او خلاف منافع خودشان باشد ناراحت می شوند.

همسر ایده آل کسی است که به شما شادی و خوشبختی می بخشد و از آن حمایت می کند. او به شما اجازه می دهد به فردیت خودتان احترام بگذارید و اگر موفقیتی را به تنهایی کسب می کنید از آن لذت ببرید و آن را جشن بگیرید. او از آزاد کردن شما نمی ترسد و شما را در بند و اسیر خود نمی کند، چون معتقد است عشقی که بین شما جریان دارد از هر چیزی قویتر است و هیچ چیزی نمی تواند شما را از او دور کند.

7- او به “ما” اعتقاد دارد نه به “من”

در نهایت اینکه یک فرد ایده آل برای ازدواج، کسی است که به “ما” شدن اعتقاد دارد. چنین کسی می داند وقتی ازدواج می کنید فقط زن و شوهر هم نیستید، بلکه شریک و رفیق راه همدیگر هم هستید. او می داند که شما نیمه دیگرش هستید و بدون وجود شما کامل نیست. داشتن این طرز فکر هنگام ازدواج بسیار مهم است، چون کسی که خودش را بدون شما کامل نمی داند هرگز رهایتان نخواهد کرد و به عشقتان وفادار خواهد ماند.

11 توصیه مهم

1-از تصمیم گیری های غیرمنطقی خودداری کنید

بسیاری از افراد هستند که در زمان ازدواج با فردی، امید دارند که بالاخره روزی رفتارش تغییر کند و دقیقا همان فردی بشود که در ذهن خود آرزویش را داشتند. در واقع آن ها در یک رابطه غلط و فریبکارانه ای خود را وارد کرده اند و به نوعی در این رابطه زن یا شوهر قربانی این رابطه غلط خود هستند و در عین حال در پایان احساس عجز می کنند از این که چقدر امید شان واهی و بیهوده بوده است .

به عنوان مثال افرادی هستند که در زمان دوستی خود با فرد مورد نظر اصلا نمی توانند رفتار او را به هیچ عنوان تحمل کنند، اما احساس می کنند و در عین حال امید دارند رفتار های او پس از ازدواج تغییر کند اما بهتر است بدانند افراد حتی اگر خودشان هم بخواهند، نمی توانند به راحتی تغییر کنند. در واقع ترک عادات رفتاری به راحتی آب خوردن نیست! بنابراین سعی کنید ازدواج، راه فریب دادن شما نباشد.

10 تا از نکات مهم قبل ازدواج (برای داشتن زندگی موفق)

گاهی ممکن است ده سال با فردی ازدواج کرده باشید، اما هنوز نگاه تان دزدکی به سمت فردی دیگر بچرخد. پس درست انتخاب کنید.

word image 80

مثلا در مورد نوع رفتار های جنسی همسر تصور نکنید که با خرید هدایا می توان این نوع عادات رفتاری او را برای همیشه تغییر داد. در واقع منظورم این است که افراد در هیچ گونه از عادات رفتاری خود به راحتی تغییر نخواهند کرد.

واقعیت این است که خیلی از افراد بعد از ازدواج هم به لحاظ روحی در زندگی آزادانه و همچنان مانند گذشته رفتار کرده و عادات خود را همان گونه حفظ می کنند. بنابراین بدانید دقیقا هر آنچه در خصوص رفتارفرد مورد نظرتان مشاهده می کنید، به همان صورت در زندگی با شما خواهد بود. البته بهتر است بدانید این گونه تغییر یک نوع فرآیند است که ممکن است روزی انجام پذیرد، اما درعین حال شما را به کلی در این مسیر خسته و فرسوده خواهد کرد.

2-واقع بین باشید و حقیقت را انتخاب کنید

دائما با خود سکانس های فیلم های عاشقانه را در ذهن مرور نکنید. همسر خود را در واقعیت باید پیدا کنید. کسی که بتواند شما را بخواهد و دوست داشته باشد. در واقع خیلی از آن روابط عاشقانه که در فیلم ها می بینید، ممکن است به نوعی احمقانه شروع شده و نهایتا بیشتر از سه ماه دوام نیاورد! این گونه روابط عاشقانه که در فیلم ها می بینید فقط سکانسی از روابط جذاب را به تصویر می کشند اما شما به زندگی با همسرتان در واقعیت فکر کنید نه خیالی.

3-فردی را انتخاب کنید که با او تفاهم دارید

البته نمی توان گفت در امر ازدواج همه چیز به طور کامل حاصل می شود. هرگز به دنبال افرادی نباشید که ارتباط با شما را با دلیل و منطق رد می کنند. اگر فردی اهل فکر و ملاحظه نبود، قطعا در زندگی برای شما هم ارزش قائل نخواهد بود. در واقع این گونه افراد فقط دنیای خود را می بینند و تعهدی در زندگی نسبت به شما نخواهند داشت.

4-از انتخاب افراد اهل سرزنش خودداری کنید

یکی از افرادی که روزگار شما را بعد از ازدواج سیاه می کنند ، زن یا شوهری است که دائما اهل سرزنش کردن باشد. در واقع با سرزنش کردن به نوعی همیشه و در همه جا شما را مقصر می دانند و درعین حال در زمان بروز مشکلات زندگی به شما در پیداکردن راهکار مناسب هیچ گونه کمکی نمی کنند.

آیا من باید با فلانی ازدواج کنم؟ 20 سوالی که باید از خود بپرسید

5-فردی را انتخاب کنید که اهل زندگی مشترک باشد

فردی را انتخاب کنید که علاقمند به زندگی مشترک باشد. فردی را انتخاب کنید که به نوع مشتاق و علاقمند و در عین آماده برای شروع زندگی مشترک با شما است. سعی کنید با کسی آشنا شوید تا در عین حال که عقاید و نظراتشان را با شما به اشتراک می گذارد، آماده باشد که نظرات شما را هم بشنود. چنین فردی زمانی که همسر شما بشود در غم و شادی شما قطعا شریک خواهد بود. و همواره در زندگی مشوق و حامی واقعی شما در رسیدن به آرزو ها و اهداف تان خواهد بود.

آیا واقعا همین گونه است و فردی که مورد نظر دارید برای خود و زندگی با شما و آینده فرزندانش فردی است که کاملا توجه دارد و در این خصوص برنامه ریزی زندگی کرده است؟ در عین حال باید گفت زوجین هر دو باید در مسیر آینده ای روشن و زندگی بهتر بکوشند.

6-فردی را انتخاب کنید که بتوانید آزادانه با او ارتباط برقرار کنید

هیچ کس نمی تواند به طور کامل و صد درصد از طرف دیدگاه فرد مقابل صحبت کند بنابراین هر یک از زوجین باید بتوانند عقاید و نظرات شخصی خود را آزادانه و بدون هیچ گونه ترس و واهمه ای ابراز کنند.

7-فردی را انتخاب کنید که اهل توجه به خانواده باشد

اگر فرد مورد نظر شما چندان برای خانواده و دوستان شما ارزش و احترام قائل نیست، قطعا بعد از ازدواج نیز زندگی شما با او چندان راحت نخواهد بود چرا که قطعا برای شما و زندگی خانوادگی نیز ارزش قائل نخواهند شد.

word image 81

8-با عجله ازدواج نکنید

از اینکه خیلی سریع و بدون شناخت کافی مراحل ازدواج را سریع انجام دهید ، کاملا خودداری کنید. کاملا دقت کنید که قرار است در کنار این فرد تا آخر عمر زندگی کنید.

بهترین مراکز مشاوره ازدواج در تهران و شهرهای بزرگ (آنلاین/حضوری)

9-دقت کنید که کانون توجه آن فرد بر روی چه نوع مسائلی است

زمانی که در دراز مدت نسبت به فردی روابط آشنایی دارید، در رفتار های او دقت کنید و ببینید آیا او فقط برای رفع احساسات فردی در زمانی که افراد دیگری در اطرافش نیستند، صرفا به شما توجه کرده است و در واقع زمانی که آن افراد مجددا در کنار او باشند، دیگر حاضر نیست در کنار شما باشد؟ در واقع اگر او چنین فردی است که شما را صرفا در زمان تنهایی هایش بخواهد، یعنی به دنبال پاسخی برای رفع نیازهای احساسی خود است، نه اینکه شخص شما کانون توجه او باشد.

10-افرادی را که دائما به فکر روابط جنسی هستند، انتخاب نکنید

اگر شما فردی هستید که چندان نسبت به روابط زناشویی رمانتیک و احساسی نیستید، از انتخاب افرادی که در این خصوص به شدت علاقمندند، خودداری کنید.

11-تصمیم گیری نهایی به منظور انتخاب

سعی کنید در تصمیم گیری انتخاب یک همسر خوب و نمونه، از خانواده، دوستان و یا مشاوران ازدواج به نحوی کمک بگیرید. در مورد گذشته آن فرد تحقیقاتی انجام دهید . در انتخاب همسر به ویژگی های شخصیتی خودتان نیز توجه داشته باشید. درعین حال توجه داشته باشید که به اجبار متعهد به ازدواج با هیچ فردی نشوید.حتی زمانی که قصد مشاوره با دیگران دارید، باز این شما هستید که باید آزادانه تصمیم نهایی را بگیرید.

تاثیر اعتیاد به تصاویر و سایتهای مستهجن بر ازدواج

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام خیلی مفید بود اما من خانوادم اجازه دوست پسر داشتن را نمیدن اما از فردی خوشم آمده چه کنم حتی نمیتوانم اورا رو در رو ملاقات کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا