آموزش کامل پرورش انواع ماهی (تصویری)

آموزش گام به گام نحوه تصفیه آب پرورش ماهی بصورت اصولی

چرب زبان

در این پست قصد داریم نحوه تصفیه آب حاصل از پرورش ماهی را به دوستانی که به کار پرورش ماهی علاقمند هستند آموزش دهیم و تمام فوت وفن های این کار را برای شما بازگو کنیم. در ابتدای این مقاله نیز یک ویدئو آموزشی از یک سیستم پرورش ماهی که در حال تصفیه کردن آب می باشد را برای شما قرار داده ایم که می توانید به رایگان تماشا و یا دانلود نمایید.

مقدمه :

ماهی يك موجود سردسير است كه برعكس موجودات گرمسير، انرژی برای گرم كردن بدن خود مصرف نمي كند. اين يكي از مزيت های ماهی ها برای رشد مي باشد. در پرورش ماهی بايد ترتيبی داده شود تا در كمترين زمان و كمترين صرف غذا، بيشترين اندازه رشد ماهی فراهم شود. ماهي ها بر اساس جنب و جوش خود، مصرف غذا دارند؛ بدين ترتيب چون حركت ماهی های كوچك از ماهي های بزرگ بيشتر است لذا مصرف غذای بيشتری نيز دارند. برخی ماهی ها در سيستم پرورش ماهی با آب شور و برخي با سيستم پرورش ماهی با آب شيرين رشد مي كنند كه تهيه هر كدام از آنها با استفاده از تصفيه آب پرورش ماهی امكان پذير است.

علاقه مندان بخوانند: 8 نکته بسیار مهم که در مورد شرایط پرورش ماهی قزل آلا باید بدانید!

بعنوان مثال در شهر قم، كه آب كاملا شوري دارد، افراد زيادی هستند كه با استفاده از دستگاه تصفيه آب صنعتی پرورش ماهی، استخرهای آب شيرين و مناسبی دارند. باید به این نکته دقت کنید که نوع تصفیه آب برای پرورش ماهی خوراکی با پرورش و نگهداری ماهی زینتی و آکواریومی متفاوت است و ظرافت های خاص خودش را دارد. دستگاه تصفيه آب پرورش ماهي در گروه دستگاه تصفيه آب صنعتی شناخته می شود. برای تشريح تصفيه آب پرورش ماهی ابتدا بايد شمای كلی و مختصری از پرورش ماهی داشته باشيم. 

 


ماهی

توی این پک فوق العاده، روش پرورش ماهی قزل آلا رو به صورت اصولی یاد بگیر. پرورش ماهی قزل آلا اصول خاص خودشو داره اما با کمک این پک می تونی به درآمد فوق العاده بالا و بازدهی بی نظیر برسی. فقط 5 روز از وقتتو می گیره!


 


کلیپ آموزشی نحوه تصفیه آب پرورش ماهی:

نکته مهم در پرورش ماهي در جهت افزايش بهره وری ، حجم ماهی ها در فضای استخر است كه اين تنها با استفاده از سيستم های نوين تصفیه آب پرورش ماهی فراهم ميشود.

نکات مهم هنگام تصفيه آب پرورش ماهی :

  1. تنظيم و افزايش ميزان اكسيژن در آب
  2. حذف فضولات و مواد سمي آب
  3. حذف ميكروارگانيسم ها و جلبك ها
  4. كاهش مصرف آب

پست مشابه : آموزش تصویری نحوه طراحی و ساخت استخر و پرورش ماهی در آن

ماهی ها از اكسيژن آب جهت رشد و سلامت خود استفاده می كنند؛ اما اكسيژن آب بينهايت نيست و با مصرف ماهيان تمام ميشود ؛ هر چقدر هم تعداد ماهيان در يك استخر بيشتر باشد، اكسيژن، زودتر تمام ميشود. با استفاده از تصفيه آب پرورش ماهی ، ميزان اكسيژن آب تنظيم شده و باعث امكان رشد تعداد بيشتری از ماهی ها در يك استخر ميگردد.

يكی از موادی كه در تصفیه آب پرورش ماهی مورد استفاده قرار ميگيرد ازن است. ازن كه همان اكسيژن فعال است كاربرد بسيار زيادی در اين نوع تصفیه آب صنعتی دارد. ازن هم به عنوان سيستم گندزدايی و هم بعنوان توليد اكسيژن استفاده مي شود. ازن داخل آب به سرعت به اكسيژن تبديل شده و ميزان آنرا در آب افزايش ميدهد. معمولا اگر نياز به اكسيژن بيشتر باشد از دستگاه اكسيژن ساز در تصفيه آب پرورش ماهي استفاده ميشود. ازن توان بسيار زيادی در نابودی ميكروارگانيسم ها دارد. اين ماده كه در تصفيه آب پرورش ماهی مورد استفاده قرار ميگيرد، به محض ارتباط با ديواره ميكروبها، انگلها، ويروسها و جلبكها، آنها را از بين مي برد. استفاده از اكسيژن فعال در تصفيه آب پرورش ماهي باعث ميشود تا در ديواره و كف استخر پرورش ماهي ، جلبكها و خزه ها نتوانند رشد كنند ؛ در نتيجه نياز به نظافت هاي پي در پي استخرها بسيار كاهش ميابد.

در تصفيه آب پرورش ماهي ، براي حذف فضولات و سم موجود در آب ، از ميكروفيلترها و بيوفيلترها استفاده ميشود.

بهترين نوع تصفیه آب پرورش ماهي، تصفیه آب مدار بسته پرورش ماهي است. اگر شما قصد احداث استخر پرورش ماهي داريد، بنا به آناليز آب ورودي تان و نوع ماهي كه قصد پرورش آنرا داريد، جهت افزايش بهره وری با هزينه معقول و مناسب، بايد از تصفیه آب پرورش ماهي استفاده كنيد.

کاربران گرامی ! چنانچه سؤال و یا پیشنهادی در مورد این مطلب دارید با ما در بخش نظرات مطرح نمایید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. شلام در رابطه با تصویه نیترات اب پسماند مطلبی ننوشتید ایا نیازی نیست ( در روش مدار بسته)؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا