آموزش انواع بافتنی و خیاطی زبان فارسی (تصویری)

آموزش تصویری نحوه ایجاد گره قلاب بافی برای افراد مبتدی

چرب زبان

در این پست بصورت تصویری، نحوه زدن یک گره قلاب بافی که پایه شروع یادگیری قلاب بافی می باشد را به شما یاد می دهیم. دقت کنید که تصاویر متحرک هستند و اجازه دهید صفحه به طور کامل لود شود.

مرحله‌ی اول- ایجاد یک گره خفت

نحوه ایجاد گره خفت ایجاد یک گره خفت

نخ مورد نظر را خوابانیده و با حلقه کردن آن یک گره ایجاد کنید مطمئن شوید که طرف کوتاه‌تر یا دم نخ شما روی طرف بلندتر آن قرار گرفته باشد سپس ابزار را به‌طرف سمت بلندتر نخ فشار دهید نخ وسط را بین انگشت شست و انگشت سبابه گرفته و نخ را به‌آرامی بیرون بکشید و آن را به دم نخ بیاویزید و حلقه را محکم بکشید.

مرحله‌ی دوم _ گره زدن حلقه

گره زدن حلقه

حلقه را در دست چپ خود گرفته و قلاب به داخل حلقه سر دهید حلقه را به دور قلاب گره بزنید گره خیلی سخت نباشد زیرا نخ باید آزاد باشد نکته من چپ دست بوده‌ام و با دو دست کار می‌کنم من ترجیح می‌دهم روشی که مادرم به من یاد داد آموزش دهیم زیرا به خاطر کیفیت مطلوب در چند کتاب چاپ شده‌اند.

مرحله سوم_ چگونه نخ را نگه دارم

نگهداشتن نخ نحوه ی نگه داشتن نخ

طرف بلند نخ را به دور انگشت کوچک پیچیده و به دور انگشت اشاره بتابانید. دم کوتاه نخ را با انگشت وسط و انگشت حلقه بگیرید. قلاب را در دست راست خود نگهدارید. این روش نگه‌داشتن نخ و قلاب فضای کافی برای حرکت قلاب به وجودمی آورد و نخ کشش مورد نظرش را از دست نمی‌دهد. چندین روش برای نگهداری نخ و قلاب وجود دارد شما باید امتحان کنید ببینید کدام روش برای شما بهتر است.

مطلب مرتبط و مفید! آموزش تصویری ساخت شمع تزئینی و فانتزی (بسیار زیبا)

مرحله‌ی چهارم _ شروع زنجیره

زنجیره زدن نحوه ی زنجیره زدن با قلاب

مانند تصویر بالا انجام دهید.

مرحله پنج _ انتهای زنجیره

پنج زنجیره نحوه ی  حرکت دست در هنگام زنجیره زدن

حلقه را خیلی تنگ و سفت نکشید بافت حلقه دوم را با کشیدن نخ از میان حلقه دوم ادامه دهید تا یک زنجیره‌ی دیگر تشکیل شود

مرحله‌ی شش_ شروع ردیف اول

شروع بافت ردیف اول نحوه ی شروع بافت ردیف اول

برای شروع ردیف اول قلاب دوزی یکتایی قلاب را در زنجیره‌ی دوم قلاب قرار دهید حالا شما دو حلقه به دور قلاب خود دارید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مطلب مرتبط و مفید! دانلود رایگان 6 فیلم آموزش بافتنی جدید وساده (زبان فارسی)

مرحله‌ی هفت _ قلاب دوزی ردیف زنجیره‌ای

قلاب دوزی ردیف زنجیره‌ای

نخ را با دست چپتان گرفته و آن را از میا ن حلقه‌ی اول بیرون بکشید شما دو حلقه خواهید داشت روی قلاب خود نخ را دوپا ر گرفته و از میان هر دو حلقه بیرون بکشید این مراحل را تکرار کنید تا این که به انتهای ردیف زنجیره‌ی خود برسید برای قلاب دوزی ردیف‌های بیشتر یک زنجیره را در آخر هر دو انتهای ردیف یافته شده بتابانید سپس با شروع ردیف بعدی ادامه دهید

مرحله‌ی هشت _ پایان

پایان کار نحوه ی پایان کار قلاب بافی

برای اتمام کار طرف بلند نخ را بریده و آن را ازمیان حلقه بیرون بکشید به خاطر داشته باشید که مهم نیست چه می‌بافید مهم این است که نحوه‌ی کار شما چگونه باشد.

مطلب مفید: آموزش بهترین کارها در منزل برای خانم ها و راه های کسب درآمد در عین یادگیری یک هنر

اگر سوالی در این زمینه دارید با ما مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام،اتفاقی وارداین سایت شدم،این همه ذوق وسلیقه برای آموزش دادن آدموبه تحسین وامیداره،حیفم اومدبخاطراینهمه خوش سلیقگی تبریک نگم وتحسینتون نکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا