آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای (گام به گام)

چرب زبان

آرایش چشم گربه ای یک نوع آرایش کلاسیک است که صحیح کشیدن آن کار سختی می باشد. چیزی که باعث می ‌شود میکاپ شما حرفه ای تر باشد، نوع استفاده از لوازم آرایش و محل دقیق استفاده از آن است که بستگی به حالت چشم شما دارد. بنابراین این که یاد بگیرید چگونه با این خط چشم ها رفتار کنید و چه خط چشمی بکشید، یک راه کلیدی است. خط چشم گربه ای مشخصاً خط چشم سختی محسوب می شود.

برای انجام آن می‌ توانید از خط چشم های ژلی یا براش های زاویه دار، خط چشم های مدادی ، خط چشم مایع ضد آب و غیره استفاده کنید . همچنین می توانید یک خط چشم گربه ای ملایم و کم رنگ داشته باشید که شکل طبیعی چشمان شما را حفظ کند. فقط به یاد داشته باشید که یک عدد پنبه و پاک کننده آرایشی دم دستتان باشد تا هر گونه اشتباهی را حین کار پاک کنید تا به یک خط چشم گربه ای عالی برسید .

چگونه در پنج مرحله میکاپ چشم گربه ای داشته باشیم؟

چشم گربه ای با خط چشم های دنباله دار به سمت بالا ظاهر می شوند اما معمولاً دنباله آن ها ضخیم تر از خط چشم های دیگر است و هم خط مژه پایین و خط مژه بالا را شامل می شوند. در این قسمت راهکار کشیدن خط چشم گربه ای را به شما آموزش می دهیم .

 


آرایشگری

توی این پک فوق العاده، آرایشگری، کاشت ناخن و خودآرایی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! آرایشگری رو سریع یاد بگیر وحسابی پول دربیار! یا با یه آرایش لایت، توی هر جمعی بدرخش!


 

1-چشم را آماده کنید. از کانسیلر یا پرایمر برای زیر چشم ها استفاده کنید. روی پلک ها هم پرایمر بزنید تا بیس میکاپ شما آماده باشد و آرایش بهتر روی آن بنشیند. مژه ها را در صورتی که مایل هستید، فر کنید  ( کانسیلر را در دستتان نگه دارید تا بتوانید هرگونه اشتباهی را با آن اصلاح کنید ).

2-اگر قصد استفاده از سایه دارید، اول سایه بزنید. برای این که خط چشم شما جذاب تر دیده شود، حتما از یک سایه استفاده کنید که چشمان تان را نافذ تر نشان دهد یا این که می توانید از سایه های تیره تر استفاده کنید که بتواند ترکیب مناسبی را با خط چشم گربه ای و آرایش دودی ایجاد کند.

3-خط اول را بالا بکشید. یک خط نازک و کوتاه از گوشه خارجی چشم به سمت انتهای ابرو بکشید که زاویه ۴۵ درجه داشته باشد. ( زاویه ۴۵ درجه برای اکثر چشم ها مناسب است اما می توانید تغییراتی را هم در آن ایجاد کنید ) اگر در کشیدن این قسمت مشکل دارید ، می توانید از تعدادی نقطه هم استفاده کنید و سپس نقطه ها را به هم وصل کنید یا این که از یک نوار چسب یا کارت بانکی استفاده کنید و از روی آن بکشید.

4-خط مژه را با مداد پر کنید. از یک خط چشم مایع استفاده کنید و یک خط نازک در خط مژه بالا بکشید که قوس طبیعی خط مژه بالایی شما را از گوشه داخلی چشم تا گوشه خارجی چشم حفظ کند. همین کار را برای خط مژه پایین هم انجام دهید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

5-خط های مژه را بکشید. گوشه و دنباله انتهای خط چشم را به خطی که در خط مژه بالا و پایین کشیده اید، وصل کنید. مراقب انحنای این خطوط باشید و هر گونه فضای باقی مانده را پر کنید.

word image 48

نکات کشیدن خط چشم

راهکاری برای چشم های فرو رفته و یا گود

چشم های گود معمولاً استخوان ابروی برجسته تری نسبت به بقیه دارند و میکاپ چشم زیر آن گم می شود. بنابراین خط چشم شما باید ضخیم تر باشد تا بتواند بیشتر دیده شود. یکی از راه‌ های انجام این کار این است که خط چشم تان در گوشه داخلی چشم نازک تر باشد و هرچه به سمت قسمت خارجی می‌ رود، ضخیم‌ تر شود و در نهایت از ریمل یا مژه مصنوعی استفاده کنید .

راهکاری برای چشم با پلک افتاده

چشم هایی که پلک افتاده دارند، شبیه به چشم های گود هستند اما پوست بیشتری روی استخوان ابروی آن ها را گرفته است که ممکن است از این پوست هم آویزان باشد و پلک آن ها را پوشش بدهد. برای چشم هایی که پلک افتاده دارند، باید نقطه شروع دنباله خط چشم گربه ای دقیقا در قسمتی باشد که دچار افتادگی شده اند. بنابراین قسمتی که خط چشم شما به سمت بالا رفته است، هنگام باز شدن چشم باز هم واضح خواهد بود. بعد از این که انتهای خط چشم گربه ای را با زاویه ۴۵ درجه کشیدید، می‌ توانید خط مورب را از گوشه داخلی دنباله خط چشم  به سمت خط مژه بالا بیاورید تا یک فراز و نشیب در این قسمت ایجاد کنید و گوشه خارجی چشم شما بهتر نشان داده شود . اگر به این قسمت تسلط نداشته باشید، ممکن است خطوط داخل افتادگی پلک شما گم شوند.

راهکاری برای چشم های فاصله دار

اگر دنباله خط چشم شما بیش از حد زیاد باشد، باعث می شود که چشم های فاصله دار با فاصله بیشتری نسبت به یکدیگر نشان داده شوند. بنابراین مراقب کوتاه بودن دنباله خط چشم گربه ای و جهت رو به بالای آن باشید. زمانی که داخل خط مژه را پر می‌ کنید، باید کاری کنید که هر دو خط بیرون و داخل در گوشه داخلی چشم به یکدیگر برسند و سعی کنید کمی این خط را از حالت تعادل و طبیعی چشم تان بلند تر بکشید و خط چشم شما در قسمت مرکز و گوشه داخلی مژه ضخیم‌ تر باشد و در قسمت انتها و گوشه خارجی نازک تر شود.

10 مدل آرایش چشم زیبا

راهکاری برای چشم های نزدیک به هم

افراد دارای چشم های نزدیک به هم باید سعی کنند دنبالۀ بیرونی را بلندتر کنند و کمی حالت آن ها را افقی تر بکشند. ( یعنی زاویه آن‌ها نباید ۴۵ درجه کامل باشد) کسانی که قسمت داخلی خط مژه را پر می کنند، نباید کاری کنند که خط ها از گوشه داخلی بیرون بزند‌، حتی بهتر است که به انتهای گوشه داخلی هم نرسد. به جای آن باید روی گوشه بیرونی چشم تمرکز کنند. همچنین می‌ توانند از قسمت وسط چشم شروع به کشیدن خط چشم کنند. مقدار کمی هایلایتر و کانسیلر در گوشه داخلی چشم این افراد و یا روی استخوان ابرو باعث زیباتر شدن آن ها می شود. خط چشم گربه ای با دنباله دوتایی (یعنی دو عدد دنباله موازی که خط بالاتر بلندتر از خط پایین می باشد) می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که چشمانشان فاصله نزدیک به هم دارند.

راهکاری برای چشم های ریز

خطوط بسیار ظریف و دقیق ممکن است این چشم ها را ریز تر نشان دهد. پس سعی کنید از یک مداد چشم یا سایه مایع استفاده کنید و کمی آن را پشت چشم تان پخش کنید یا از براش خط چشم استفاده کرده و یک خط چشم گربه ای اسموکی یا دودی داشته باشید. همچنین می توانید از خط چشم های رنگی متالیک یا سایه های اکلیلی هم برای بازتاب بیشتر نور در اطراف چشم استفاده کنید و فقط به خط چشم مشکی معمولی اکتفا نکنید.

راهکاری برای چشم بادامی

اگر چشم گرد و یا بادامی شکل دارید، می توانید از انواع روش ها برای کشیدن خط چشم های مختلف استفاده کنید. بهتر است که خط چشم خود را تا زمانی که به قسمت سوم خارجی رسیدید نازک نگه دارید و در این قسمت دنباله را به سمت بالا ببرید و کمی آن را ضخیم تر کنید. شکل طبیعی چشم خود را دنبال کنید و ضخامت را در قسمت خارجی افزایش دهید.

آموزش آرایش چشم خمار (آرایش پلک افتاده)

راهکاری برای چشم های رو به بالا

چشم های رو به بالا برای خط چشم گربه ای گزینه مناسبی هستند زیرا می توانید یک دنباله کلاسیک را فقط با دنبال کردن حالت و انحنای طبیعی خط مژه بکشید. همچنین می توانید این خط چشم ها را با دنباله های نازک تر یا ضخیم تر امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است و به چهره تان می آید.‌

راهکاری برای چشم های رو به پایین

افراد دارای چشم های رو به پایین برای کشیدن خط چشم باید دنباله را از مرکز چشم خود شروع کنند و مطمئن شوند که زاویه ۴۵ درجه را برای دنباله خط چشم گربه ای از گوشه به سمت ابروها رعایت کردند. همچنین می توانید دنباله کوتاه بکشید و اصلاً به پلک پایین هم کاری نداشته باشید.

راهکاری برای چشم های مونولید یا تک پلکی

چشم های تک  پلکی یا مونولید، چشم هایی هستند که با کمبود پشت پلک مواجه هستند. خط چشم برای این چشم ها باید خیلی نزدیک به خط مژه باشد یا دقیقا روی خط مژه کشیده شود تا قابل رویت باشد‌ برای ظاهر دراماتیک تر می توان خط چشم های ضخیم تر را از وسط چشم امتحان کرد. یاد بگیرید خط چشم گربه ای با دنباله ی کوتاه تر را که فقط از گوشه داخلی چشم شروع شده است، برای این چشم ها استفاده کرد.

5 راهکار حرفه ای برای کشیدن خط چشم !

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا