آموزش روش های جدید افزایش اعتماد به نفس

20 بهترین ویدیوهای انگیزشی فارسی+ دانلود رایگان

چرب زبان

این روزها خیلیها می گویند که: “تماشای بعضی ویدیوهای آموزشی به زندگی من کمک زیادی کرده ولی با این حال اکثر آنها بی فایده بوده اند. وقتی ویدیوهای انگیزشی را تماشا می کنم، تصور می کنم اگر مراحل ویدیو را دنبال کنم، می توانم از پس هر کاری برآیم. احساس بیداری و هیجان فوری در من ایجاد می شود؛ احساسی که به من می گوید می توانم به زندگی بهتری دست یابم و هر مانعی را پشت سر بگذارم، ولی بلافاصله بعد از تجربه این احساسات می روم بخوابم یا مشغول کار دیگری می شود”.

اگر دفعه بعد به حالات خودتان دقت کنید؛ متوجه می شوید احساساتی که قبلا تجربه کردید، یعنی همان احساساتی که خیلی ناگهانی و وحشتناک بودند و شما را به سمت تسخیر جهان سوق می دادند به سرعت ناپدید می شوند. شما هم چنین احساساتی را تجربه می کنید؟ مگر نه؟ فرقی نمی کند ویدیوی انگیزشی را در اوقات فراغت خود تماشا می کنید یا زمانی که می خواهید امید و انگیزه ای برای انجام کاری پیدا کنید؛ در هر صورت این انگیزه خیلی زود ناپدید می شود و دقیقا به همین دلیل است که اکثر ویدیوهای انگیزشی بی فایده هستند.

چرا تماشای ویدیوهای انگیزشی گاهی اوقات فکر خوبی نیست؟

ویدیوهای انگیزشی اغلب اوقات ما را با زندگی مجلل افراد مختلف روبرو می کنند. اینها ویدیوهایی هستند که به ما این حس را می دهند که اگر مراحل زندگی افراد درون ویدئوها را دنبال کنیم، قادر به انجام هر کاری خواهیم بود. متاسفانه، سازندگان ویدیو یا خودمان و سایر بینندگان گاهی متوجه نمی شویم که وقتی از انگیزه و اشتیاق به زندگی صحبت می کنیم، هیچ راه حل یکدفعه و ناگهانی وجود ندارد که بتواند مشکلات بسیاری از افراد را به طور همزمان حل کند.

انگیزه بالا

انگیزه و اشتیاق به زندگی حالت های پویایی هستند که به یکدیگر و با عوامل زیادی در زندگی، مانند شرایط فعلی، چیزهایی که به آن ها اعتقاد دارید، موقعیت مکانی شما و بسیاری از موارد دیگر، مرتبط هستند. هیچ «کلید اصلی» در ایجاد انگیزه برای فقدان میل به زندگی وجود ندارد. این ویدیوهای انگیزشی فراتر از دسترس شما هستند، به همین دلیل است که تماشای ویدیوهای انگیزشی ایده خوبی برای دریافت انگیزه نیست. این بدان معناست که مهم نیست ویدیویی که تماشا می کنید چقدر شگفت انگیز است، ویدیو تنها عاملی خارجی برای ایجاد انگیزه در شما خواهد بود.

البته نمی توان گفت که ویدیوهای انگیزشی به طور کامل مخرب هستند، اما اگر در حال توسعه زندگیتان هستید، به چیزی بیشتر از ویدیوهای انگیزشی نیاز دارید.

چرا تماشای ویدیوهای انگیزشی می تواند کمک کننده باشد؟

جدا از تماشای ویدیوهای انگیزشی،‌ شما باید ویدیو مورد نظرتان و آنچه به آن نیاز دارید را انتخاب کنید. یک ویدیوی برتر ارائه شده توسط شخصی که بسیار کاریزماتیک، موفق، ثروتمند و دارای دستاوردهای زیادی است، ممکن است در شما انگیزه بازگشت به روال طبیعی زندگی ایجاد کند؛ به خصوص اینکه اگر بعد از مشاهده مبارزات چنین افرادی در مسیر موفقیت، راه آنها را دنبال کنید،‌ احتمال اینکه به نتایج مشابه یا بهتری برسید بیشتر می شود. با این حال، چنین ویدیویی فقط مثل جرقه کوچکی برای ایجاد انگیزه در شما خواهد بود و این جرقه تنها برای لحظه ای کوچک دوام خواهد داشت، چون بلافاصله برای پیدا کردن مسیر درست و قدم برداشتن دچار سردرگمی خواهید شد.

انگیزه بالا در رسیدن به اهداف

بیایید با خودمان صادق باشیم؛ در تمام این مدت، طغیان انگیزه در درون شما،‌ سردرگمتان خواهد کرد. اینطور نیست؟ شاید شما هم پس از تماشای ویدیوی انگیزشی به دلیل انجام ندادن کارها یا پیش بردن برنامه هایتان احساس گناه می کنید. به همین دلیل است که اکثر ویدیوهای انگیزشی اغلب بی فایده هستند. اگر می خواهید اشتیاق به زندگی را برانگیزید، نباید فقط به دیدن ویدیوهای انگیزشی تکیه کنید. چون در این صورت انجام هیچ کار خاصی در حلقه «تماشاگری بی نظیر» گرفتار خواهید شد، زیرا از قبل احساس می کنید «مولد» هستید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

شما باید انگیزه خود را در درون خودتان پیدا کنید،‌ مرتبط ترین ویدیوی انگیزشی را که مناسب شرایط فعلی شماست انتخاب کنید. وقتی برای انجام هرکاری احساس تنبلی می کنید، می توانید با جستجوی ویدیوهای انگیزشی برای جلوگیری از تنبلی انگیزه ایجاد کنید. یک ویدیوی انگیزشی که از شخصی که فکر می کنید شایسته و معتبر است می آید، تاثیر بیشتری روی شما خواهد داشت. تماشای ویدیوهای مناسب تاثیر به مراتب بیشتری نسبت به تماشای ویدیوهای انگیزشی معمولی خواهد داشت. پس از اتمام تماشای ویدیو، به درون خود نگاه کنید،‌ و دنبال انگیزه های شخصیتان بگردید.

با توجه به این واقعیت، انگیزه ای که از خود شما ناشی می شود، بسیار باداوم تر و بسیار طولانی تر از انگیزه ای خواهد بود که پس از تماشای ویدیوهای انگیزشی در خودتان حس می کنید.

اشکالی ندارد که با قدم های کوچک مسیرتان را شروع کنید

می توانید گام های کوچک در مسیر موفقیت بردارید، می توانید ۱ یا ۲ نامه برای ایده داستانی که پشت سر گذاشته اید بنویسید یا ۵ دقیقه در روز را به ورزش کردن اختصاص دهید. اشکالی ندارد که گام های ابتدایی شما کوچک و شروع تان آهسته باشد. با خودتان خوب رفتار کنید، خیلی به خودتان سخت نگیرید و از افکار منفی که بر بهره وری شما تاثیر می گذارد دوری کنید.

در مورد تعیین اهداف، بهتر است که اهداف مشخصی داشته باشید؛ چیزهای کلی مانند «میخوام ثروتمند و موفق باشم»، «میخوام لاغر باشم» انگیزه گرفتن را برای شما سخت می کند، چون درباره چیزی که می خواهید به دستش بیاورید گیج خواهید شد. باید به برنامه هایتان عمل کنید. اهدافتان را به موارد مشخص تغییر دهید؛ مثلا «در عرض دو ماه ۱۵ کیلو کم می کنم.». چنین هدفی به شما انگیزه بیشتری می دهد و می دانید چه کاری باید انجام دهید.

مشخص کردن مسیر رسیدن به هدف

برای داشتن انگیزه به ویدیو انگیزشی نیاز ندارید. همه چیز به خود شما بستگی دارد. چیزی که باید به خاطر بسپارید، این است که تماشای ویدیوهای انگیزشی بدون هیچ گونه پیگیری، فقط در آن لحظه احساس راحتی و رضایت خواهد داشت. موقعی که تصمیم به تماشای یک ویدیو انگیزشی برای بالابردن میل به زندگی می گیرید، مطمئن شوید که می دانید چه چیزهایی باعث می شود شاد زندگی کنید؟ چیزهای بزرگ یا کوچک، چیزهای ساده یا پیش پا افتاده را پیدا کنید که انگیزه شما را برای ادامه مبارزه حفظ می کنند و آن را از صمیم قلب انجام دهید.

جملات انگیزشی چیست؟ (33 جمله برتر)

بهترین ویدیوهای انگیزشی فارسی

این ویدیوها پرطرفدارترین ها در سراسر اینترنت فارسی زبانان بوده است. تقریبا همه آنها را در آپارات پیدا کرده و بصورت یکجا در قالب ویدیوهایی که در جدول زیر هستند می توانید مشاهده کنید:

انگیزشی اول

انگیزشی دوم

انگیزشی سوم

انگیزشی چهارم

انگیزشی پنجم

انگیزشی ششم

انگیزشی هفتم

انگیزشی هشتم

انگیزشی نهم

انگیزشی دهم

انگیزشی یازدهم

انگیزشی دوازدهم

در کنار این مطلب دانلود کنید: 10 تا از بهترین پادکست های انگیزشی فارسی

جمع بندی و 2 نکته تکمیلی

وقتی دلیلی را پیدا کردید که از درونتان نشات می گیرد،‌ ایجاد انگیزه مورد نیازتان آسان خواهد شد و ویدیوهای انگیزشی که تماشا کرده اید، فقط به ابزار تبدیل می شوند یا حتی به آنها نیاز نخواهید داشت. برای من انگیزه ای که در خودم پیدا می کنم می تواند بسیار ساده و بی آلایش باشد؛ مثلا، می خواهم از نظر مالی به والدینم کمک کنم، می خواهم مخصوصا در شرایط همه گیر کنونی، به دیگران کمک های بیشتری بکنم، یا مثلا می خواهم از تمام خانواده بزرگم دعوت کنم تا به هر کجا که می خواهند سفر کنند.

هر بار که از کاری که انجام می دهم احساس خستگی،‌ سردرگمی، ناامیدی می کنم، چشمانم را می بندم و چیزهایی را تصور می کنم که به من انگیزه می دهند. تا به حقیقت برسم. تمام آن احساسات،‌ همه آن آسایش، همه چیزهایی که می خواستم داشته باشم و باید باشم. بنابراین، من باید روزی چیزی که اکنون برای آن تلاش می کنم متمرکز و ثابت قدم بمانم، چرا که آینده روشنی در انتظار من خواهد بود.

حتما بخوانید: مهارت هایی که باید در زندگی بلد باشیم: 44 توانایی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا