آموزش عکاسی مقدماتی تا حرفه ای (رایگان)

سبک مینیمال در عکاسی چیست؟ 9 ترفند و مثالها

چرب زبان

سبک مینیمالیست در عکاسی این روز ها بیش از هر زمان دیگری طرفدار دارد . فقط کافی است که طرز انجام آن را یاد بگیرید. عکاسی مینیمالیست را معمولاً در بیشتر پست های پینترست مشاهده کرده اید اما چگونه باید عکس‌ های مینیمالیست جذاب ثبت کرد تا در شبکه‌ های اجتماعی بازدید بیشتری داشته باشد؟

عکاسی مینیمالیست ممکن است ساده به نظر برسد اما کمی فرآیند پیچیده تر از ظاهرش دارد و شما باید پروسه ای را طی کنید تا به خلق یک عکس مینیمالیست برسید. خوشبختانه راهکار هایی هستند که برای شروع عکاسی مینیمالیست به آن نیاز دارید و فرقی ندارد که شما تازه کار باشید یا چند سال باشد که عکاسی می کنید. در هر صورت باید این راهکار ها را بیاموزید.

عکاسی مینیمالیست

وقتی که هر نوعی از عکاسی را انجام می دهید ، فاکتور های خاصی هستند که می توانند عکس نهایی شما را بسازند و جذابیت آن را تعیین کنند. عکاسی مینیمالیست نیاز به این دارد که شما با دقت در مورد هر کدام از فاکتور ها و چگونگی عملکرد آن ها روی دیدگاه افراد فکر کنید. در این قسمت بعضی از فاکتورهای ساده و اساسی را از یک عکس به شما معرفی می کنیم و این که چگونه باید روی ایجاد بهترین عکاسی مینیمالیست آنها را پیاده کنید با شما صحبت خواهیم کرد.

 


لایتروم

توی این پکهای فوق العاده، عکاسی و ویرایش عکس رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! یه عکس عالی بگیر، با ویرایش زیباترش کن، همه رو انگشت به دهن کن یا اصلا ازش پول در بیار!


 

راهکار 1: ترکیب عکس مینیمالیست

گرفتن یک عکس قوی و بی نظیر نیاز به یک ترکیب مناسب دارد و عکاس مینیمالیست باید به سادگی و پیدا کردن بالانس عالی توجه کند. یک راه ساده برای ایجاد ترکیب مناسب در مفهوم عکاسی مینیمالیست، این است که در مورد همه فاکتور ها در شات فکر کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی ضروری است و چه چیزی باید از عکس به طور کل حذف شود. ترکیب در عکاسی مینیمالیست بستگی به چشمان بیننده دارد که ممکن است روی عکس شما حرکت کند. شما به عنوان یک عکاس قادر خواهید بود همه فاکتور ها را در این ترکیب تنظیم کنید تا با هدف تان متناسب باشد .

همچنین می توانید چشمان بیننده را راهنمایی کنید تا مهم ترین بخش های یک تصویر را در این ترکیب تماشا کند.

ترکیب عکس مینیمالیست

راهکار 2: بیشتر در اطراف یک جسم

هنگامی که صحبت از عکاسی مناظر طبیعی به شکل مینیمالیست می‌ شود کمی کار برای تنظیم فیزیکی اجسام دقیقاً متناسب با نیاز شما سخت خواهد بود. اگرچه شما می‌ توانید لوکیشن و زاویه را که مربوط به جسم است، به طور کامل تحت کنترل بگیرید که تفاوت زیادی را در مینیمالیست بودن یا نبودن عکس به وجود می‌آورد. اگر نمی‌ توانید شلوغی های بصری را به طور کامل حذف کنید ، می توانید اجزای ترکیب را در فتوشاپ یا لایت روم اعمال کنید.

آشنایی کامل با ترکیب بندی در عکاسی

راهکار 3: تنظیمات دوربین را انجام دهید

همچنین می‌ توانید از تنظیمات دستی دوربین برای ایجاد انواع مختلفی از ترکیب ها استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید تنظیمات aperture را بستگی به این که می خواهید روی پیش زمینه یا پس زمینه یا محو کردن چیزی تمرکز کنید، پیاده کنید. در واقع با انجام این کار چشمان بیننده می داند که روی کجا تمرکز کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

راهکار 4: استفاده از قانون سوم

وقتی که شما اجزای غیر ضروری را پاک و یا ویرایش می کنید، از لایت روم برای تنظیم تناژ استفاده می‌‌ کنید و  می‌‌توانید یک ترکیب خوب ایجاد کنید که در سطح اولیه خودش را نشان می دهد. بسیاری از عکاسان از قانون سوم استفاده می کنند. برای این که این قانون را در ترکیب عکاسی خود به کار بگیرید، باید از نقطه ای شروع کنید که اولین فتوشوت مینیمالیست را تنظیم کرده اید.

ترکیب عکس مینیمالیست-2

راهکار 5 : فقط به سوژه توجه کنید

عکاسی مینیمالیست یعنی ایجاد یک تاثیر قلبی با چند فاکتور بصری کوچک بنابراین تا جایی که می توانید، باید اطلاعات بصری را از ترکیب خود جدا کنید . بر روی سوژه تمرکز بیشتری داشته باشید. هنگامی که فضای گسترده بصری را در اطراف سوژه عکس ایجاد کنید، چشمان بیننده به صورت ناخودآگاه به سوژه جذب می شود و باعث می شود که به سرعت بفهمد عکس چه مفهومی دارد و این می‌ تواند هنگام کوچک بودن سوژه هم، به ترکیب کلی عکس شما کمک کند.

راهکار 6: فضای منفی و نگاتیو

وقتی که فضای منفی را به طور موثر استفاده کنید، قادر خواهید بود چشمان بیننده را به ترکیب مورد نظر، جهت بندی کنید. با ایجاد یک فضای بصری در اطراف سوژه، به چشمان بیننده زمان استراحت می دهید تا اینکه او مجبور باشد مدام بدون اینکه بداند باید چه کار کند، به اطراف سوژه شما چشمان خود را بچرخاند.

Orange Red Roses In A Clear Vase

راهکار 7: رنگ و بافت در عکاسی

اکثر عکس های مینیمالیست عکس های سیاه و سفید هستند اما هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید عکس مینیمالیست نباید رنگی باشد . در هر صورت استفاده از رنگ های بولد در عکس ها می تواند به اندازه پالت رنگی خنثی موثر واقع شود و بستگی به این دارد که شما می خواهید روی عکس مینیمالیست خود چه کاری انجام دهید. همچنین می توانید از پاپ های کوچک رنگ در عکس خنثی هم استفاده کنید یا یک عکس رنگی نگاتیو بگیرید.

همچنین می توانید از انواع رنگ های مکمل هم استفاده کنید که ابزار تاثیرگذاری در عکاسی مینیمالیست هستند. زمانی که بافت را داخل رنگ های مینیمالیست به کار می برید، فرقی ندارد که سوژه عکس در بک گراند باشد یا خیر. در هر صورت همه این انتخاب ها بستگی به متغیر های مختلف دارند. بنابراین هنگامی که شروع به کار می کنید، نگران نباشید که باید چه اقدامات مختلفی را به انجام برسانید. کاری را انجام دهید که از لحاظ هنری بهترین باشد.

راهکار 8: خطوط و شکل ها در عکس های مینیمالیست

خطوط و اشکال مانند فاکتور های دیگر عکس مینیمالیست راه دیگری برای جهت گذاری چشم های بیننده در اطراف یک ترکیب هستند. این خطوط می‌ توانند خطوط خطی، آرشیتکتی یا افقی باشند که ترکیب مناسبی را ایجاد می کنند و احساس تنهایی فرد را در عکس شما نشان می دهد. همچنین می توانید از الگو های تکراری به عنوان یک فضای نگاتیو مانند یک کاغذ دیواری ساده استفاده کنید تا بیش از حد حواس مخاطب را از سوژه پرت نکند.

راهکار 9: دنبال کردن یا زیر پا گذاشتن قوانین در عکاسی مینیمالیست

بعضی از عکاسان مینیمالیست باید یک داستان خاصی را تعریف کنند اما بعضی دیگر به دنبال معنای عمیق‌ تری هستند‌. همیشه قوانین یا راهنماهایی برای یک فرم هنری وجود دارد اما بخشی از آن به خلاقیت شما وابسته است. به این که تصمیم می گیرید این قوانین را چگونه به کار بیندازید. در مورد قوانینی که می خواهید روی کار خود اعمال کنید، نگران نباشید .

در هر صورت این راهنمایی ها به شما کمک می کند که کار خود را شروع کنید اما این که در نهایت وضعیت عکس مینیمال شما به چه حدی برسد، بستگی به خودتان دارد.

نمونه هایی از عکاسی مینیمالیست

قوانین مینیمالیست را می توان برای همه انواع مختلف عکاسی از جمله پرتره یا عکاسی مناظر طبیعی یا حتی مد و فشن اعمال کرد اما اعمال این قوانین ممکن است بسته به سوژه هایی که روی آن کار می کنید ، متفاوت باشد. در این بخش تعدادی از سوژه های مختلف و مشهور عکاسی را به شما معرفی می کنیم و به طور خلاصه برایتان شرح می دهیم که چگونه می توانید از عکاسی مینیمالیست در هر کدام از این شرایط استفاده کنید.

Tree in an empty field

عکاسی مینیمالیست از منظره

عکاسی مناظر طبیعی فرصتی عالی برای عکاسی مینیمالیستی محسوب می شود، زیرا طبیعت همه منابع لازم برای انگیزه دادن را در شما ایجاد می کند. همچنین می توانید عکاسی مناظر طبیعی مینیمالیستی بسیار زیبا را انجام دهید. اول باید به دنبال مکان هایی بروید که فضای نگاتیوی زیادی مانند فضای خالی، آسمان باز یا زمین پوشیده شده از برف دارند و سپس روی یک سوژه تمرکز کنید.

اطمینان حاصل کنید که عکس مینیمالیستی شما فرم و چارچوب لازم را دارد و سپس از فضای نگاتیو برای ایزوله کردن سوژه استفاده کنید. نمونه هایی از ترکیبات طبیعی ایجاد شده شامل چیزهایی مثل یک درخت تنها در برف یا یک کوه مقابل یک آسمان آبی هستند.

تکنیک و نکات اولیه عکاسی (21 روش برای حرفه ای شدن)

همچنین می توانید از یک گل یا درخت از قسمت پایین عکس بگیرید که مقابل آسمان باشد. می توانید یک وسیله ای را انتخاب کنید که روی زمین قرار گرفته و آن را مقابل آسمان بگیرید؛ به طوری که آسمان پس زمینه آن باشد. عکاسی مینیمالیستی طبیعت که قرار است عالی از آب در بیاید، باید چارچوب و فرم بندی مناسبی داشته باشد و چیزهایی که شما انتخاب می کنید تا داخل عکس باشد یا آنها را از این عکس حذف  کنید، اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر باز هم به ایده‌ های فتوگرافی مینیمالیستی در مورد مناظر طبیعی بیشتر نیاز دارید، حتماً در اینترنت نمونه هایی از این عکس ها را مشاهده کنید تا الهام بگیرید.

Minimalistic photo of staircase through a white building window

عکاسی مینیمال در معماری

آرشیتکت یا معماری یکی دیگر از سوژه های مناسب است که می‌ تواند در عکاسی مینیمالیستی بسیار عالی عمل کند. قبلا هم در این مقاله اجزای یک عکس مینیمالیستی موفق را به شما توضیح دادیم که یکی از آنها خطوط و شکل ها بودند. آرشیتکتی نیازمند عکس های مینیمالیستی است که خطوط و شکل های مختلف را در خودش جا می دهد. زمانی که این خطوط را در برابر یک فضای نگاتیو داخل عکس قرار می دهید، می توانید پوزیشن خود را به گونه‌ ای تنظیم کنید که مقابل چشمان بیننده در یک جهت خاص قرار بگیرد. بستگی به این دارد که می خواهید کدام سوژه آرشیتکتی را بیشتر نشان دهید.

از آنجایی که ساختمان‌ها معمولاً بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر نزدیک می شوند؛ مخصوصاً در مناطق شلوغ، بنابراین باید از اپلیکیشن های تولید پست استفاده کنید تا هرگونه اجزای حواس پرت کننده یا غیر ضروری از عکس مینیمالیستی حذف شود. همچنین می‌توانید یک قرینه سازی آرشیتکتی را ایجاد کنید تا عکس شما متعادل شود. کافی است که چند نمونه از یک عکاس ببینید و نمونه‌ هایی از پورتفولیو های عکاسی آرشیتکتی را قبل از گرفتن اولین عکس بررسی کنید.

Black and white portrait of a man

عکاسی مینیمالیست پرتره

اگر چه پرتره های سنتی بیشتر روی صورت سوژه تمرکز می‌ کنند اما عکاسی پرتره مینیمالیستی کمی متفاوت است. به عنوان مثال به جای این که مدل بیشتری فضای فرم را درگیر کند ، می توانید او را مقابل یک دیوار خالی بزرگ یا یک فضای بیرونی قرار دهید و ژست او کوچکترین اجزای بصری عکس باشد. در چنین حالتی استفاده از فضای نگاتیو، نکته کلیدی است. همزمان هم توجه بیننده باید روی سوژه باشد اما اثر کلی عکس مینیمالیستی هم باید حفظ شود.

یک جایگزین دیگر این است که فقط روی بخشی از بدن سوژه تمرکز کنید . به عنوان مثال می‌ توانید از روی صورت او کلوز آپ بگیرید. مزیت بزرگ عکس مینیمالیستی راز آلود بودن آن است، زیرا همه جزئیات سوژه مشخص نمی‌ شود و فضای خالی برای تفسیر هنری باقی می‌ ماند. برای ایده های بیشتر در مورد عکس های پرتره مینیمالیستی به دنبال پورتفولیو های مختلف این زمینه در اینترنت باشید.

Wedding Photo Close Up of Flower Lapel

عکاسی مینیمالیست جشن عروسی

وقتی که صحبت از ترکیب عکس مینیمالیست با فتوشوت عروسی می شود، کمی قضیه متفاوت خواهد شد. در چنین مواردی هدف اصلی این است که سوژه ها و همه مهمان ها داخل عکس باشند و کمی هم احساس مینی‌مالیستی روی آن ایجاد شود. یک راه ساده برای شروع این است که لوکیشن را به گونه ای انتخاب کنید که چیز زیادی در پس زمینه دیده نشود. یعنی یک دیوار خالی و بزرگ را به عنوان فریم در نظر بگیرید. حتی می توانید فریم را آسمان کنید. هدف اینجا این است که عکس ها و سوژه ها را به خوبی نشان دهند اما همزمان تمیز و ساده هم بمانند.

یک راهکار دیگر برای گرفتن عکس عروسی مینیمالیستی این است که رنگ‌ ها را هم به کار بگیرید. به عنوان مثال تبدیل عکسی به یک عکس سیاه و سفید می‌ تواند یک راه آسان برای مینیمالیستی کردن آن باشد. همچنین می توانید از تنظیمات DSLR aperture استفاده کنید تا کمی شلوغی بیش از حد فضا را از بین ببرد.

Dad and daughter walks across the street

عکاسی مینیمالیست خیابانی

عکاسی خیابانی یکی دیگر از سوژه هایی است که لزوما به خودی خود مینیمالیستی محسوب نمی شود اما شما می توانید آن را مینیمال کنید و عکاسی خوبی را انجام دهید. به عنوان مثال عکس از پدر و دختری که در طول یک خیابان در حال راه رفتن هستند، می تواند یک سوژه جذاب محسوب شود.‌

اول باید از وبسایت های پرتفولیوی عکاسی خیابان، ایده هایی را در بیاورید. همچنین می توانید ببینید که چه شرایطی برای ایجاد عکاسی مینیمالیستی در چنین حالتی بهتر است. همچنین بهترین نقطه ممکن را پیدا کنید و تایمی از روز را به عنوان لوکیشن انتخاب کنید که شلوغی اضافه در آن وجود نداشته باشد.

12 ترفند و ایده کاربردی عکاسی در خانه

به دنبال مکان هایی بگردید که پس زمینه و بک گراند های ساده دارند، بنابراین حواس شما را از سوژه پرت نمی کنند. سپس منتظر باشید که یک نفر وارد شات شود که می تواند فرصتی عالی برای ایجاد کنتراست بین نور و تاریکی یا رنگ‌ های مکمل باشد. در مناطقی که نور و تاریکی همزمان در کنار هم نگه داشته می‌ شوند،  می‌ توان برای فضای نگاتیو در عکاسی مینیمالیستی از ان استفاده کرد. از آنجایی که ممکن است فرصت شما برای گرفتن عکس های مینیمالیستی در چنین حالتی محدود باشد، پس می‌ توانید کمی به سمت ترکیب مورد نظر و سوژه خود حرکت کنید و بهتر است که دوربین را روی حالت burst قرار دهید تا بتوانید عکس های مینیمالیستی را بگیرید که بعدا از بین آنها بهترین را انتخاب کنید.

Plant in vase on white background

عکاسی مینیمالیست از موجودات زنده

عکاسی از موجودات زنده یک سوژه ایده‌آل برای تمرین عکاسی مینیمالیستی است. شما باید فقط تمرین کنید تا کنترل کافی روی اجسام و تنظیمات دوربین خود داشته باشید تا بتوانید سوژه های اضافی را از روی عکس حذف کنید و به مهارت کافی برسید. چیزی که باید در ذهن داشته باشید و در مورد مینیمالیست به کار بگیرید، این است که ببینید قرار است با این عکس ها چه داستانی را بیان کنید.

اول باید سوژه ای را انتخاب کنید که منحصر به فرد باشد و از لحاظ بصری جذاب باشد. فرقی ندارد. این سوژه می‌ تواند چیزی باشد که همیشه در اطراف خانه خود می بینید و به آن توجه نمی کنید. سپس نور و بک گراند را بستگی به سلیقه ای که دارید و نوع مینی‌مالیستیِ عکس خود انتخاب کنید. انواع مختلفی از تنظیمات برای انجام این کار وجود دارد که می توانید برای عکاسی مینیمالیستی خود استفاده کنید. بنابراین باید نگاهی به پرتفولیو های عکاسی غذا و دیگر پورتفولیو ها بیندازید.

Man and woman in white t-shirt and blue jeans against simple grey concrete wall

عکاسی مینیمالیست فشن (مد و زیبایی)

وقتی که صحبت از عکاسی مد و فشن می‌ شود، مینیمالیستی کردن آن نیاز به زمان بیشتری دارد، زیرا لباس ها و اکسسوری ها متفاوت هستند. اگرچه به این معنا نیست که عکس های شما باید به طور کامل سیاه و سفید باشد. به جای اینکه به دنبال یک ظاهر مونوتون و یکنواخت در سوژه بگردید، سعی کنید از رنگ‌ های مکمل بسته به روحیه ای که دارید ؛ در عکاسی مینیمالیستی خود استفاده کنید. اگر جزئیات زیادی روی لباس شما مشخص است، می توانید فضای نگاتیوی زیادی را در اطراف سوژه ها ایجاد کنید تا فرد بیننده بداند که به کجا نگاه کند. سپس پورتفولیوهای مد و فشن عکاسی را چک کنید.

اکنون فهم و درک خوبی از چیز هایی که باعث ایجاد یک عکس مینیمالیستی می‌ شوند و سوژه شما را زیباتر جلوه می‌ دهند، به دست آوردید.‌ حال باید سعی کنید عکس مینیمالیستی خود را بسازید. به یاد داشته باشید اولین چیزی که باعث می‌ شود شما در این نوع عکاسی پیشرفت کنید، تعهد به تمرین است.

مینیمالیسم در زندگی: سبک مینیمال چیست؟ چطور آن را در خانه و محل کار ایجاد کنیم؟

شما می توانید زمان خود را صرف مطالعه عکاسی های مینیمالیستی کنید و به عکس های دیگر هنرمندان نگاه کنید اما مهم تر از همه، تنها راهی که باعث می شود پیشرفت واقعی را در این مسیر به دست بیاورید، این است که به طور مداوم تمرین و یادگیری را همراه با تجربه به انجام برسانید.

پس همین الان از جای خود برخیزید. چند عدد عکس بگیرید و فراموش نکنید که آن ها را به پرتفولیوی آنلاین عکاسی خود اضافه کنید تا مشتریان بتوانند نمونه کارهای شما را ببیند.

پایین-عکاسی

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا