آموزش نقاشی (از مبتدی تا پیشرفته)

آموزش گام به گام نقاشی یک نیم رخ چهره فانتزی (با مداد رنگی)

چرب زبان

در این آموزش قرار است به شما نشان بدهیم که چطور یک ترکیب پروفایل چشم نواز و رویایی را با استفاده از مداد نوکی و مداد رنگی ترسیم کنیم. فقط با انجام چند مرحله می توانید بعد از کشیدن چهره آن را با رنگ های دلخواه تکمیل کنید. وسایلتان را بردارید، وقت نقاشی کشیدن است!

وسایل مورد نیاز

  • مداد (ما از مداد نوکی استفاده می کنیم).
  • مدادهای Faber Castell Classic شماره :370 – زرد مایل به سبز،330 –رنگ اصلی پوست،309 – زرد Royal،361 – فیروزه ای ،353 – آبی Royal،362 –سبز تیره ، 353 – آبی Royal،362- سبز تیره
  • پاک کن
  • نوع کاغذ : Double A

1-رسم نیم رخ چهره دختر

مرحله 1 یک بیضی برای سر رسم کنید. بعد با یک خط بیضی را از وسط تقسیم کنید. حواستان باشد مداد را خیلی فشار ندهید چون قرار است بعدا این خطوط پاک کنیم. هر چقدر خطوطتان نرمتر باشند راحت تر هم پاک می شوند.

ellipse

مرحله 2 خط صاف و مستقیمی از بالا به پایین بکشید و به این ترتیب بیضی را به چهار بخش تقسیم کنید. ما از لبه بیضی شروع به به رسم نیمرخ می کنیم.خط افقی جاییست که قرار است چشم را آنجا بکشید. چانه هم در قسمت سمت چپ و پایین است.

 


نقاشی

توی این پک های فوق العاده، انواع نقاشی رو با بهترین اساتید ایرانی و خارجی یاد می گیری، طوری که توی هیچ کلاس دیگه ای یاد نخواهی گرفت! با هنرت حسابی بدرخش!


 

Step 1 - Basic lines

مرحله 3 حالا شروع به کشیدن چشم و گوش می کنیم. خط مژه برای چشم در طول تقسیم افقی کشیده می شود و گوش از جایی که دو خط به هم می رسند شروع می شود.

Step 3 - Eye-ear

مرحله 4 حالا جزییات بیشتری به مردمک چشم اضافه می کنیم.

Step 4 - Basic eye-ear

مرحله 5 در این مرحله جزئیات کمی مثل مژه ها را اضافه می کنیم. مژه های چشم دیگر را هم طوری می کشیم که فقط کمی از آنها پیدا باشد چون چهره مان نیمرخ است. با اضافه کردن کمی خط و خطوط به بخشی از لب ها، چشم ها، ابرو و گوش کمی کنتراست به آنها می دهیم تا برجسته تر به نظر برسند.

Step 5 - Add pencil contrast

مرحله 6 هنوز هم به کنتراست بیشتری نیاز داریم؛ بنابراین یک لایه دیگر هم با مداد به طرحمان اضافه می کنیم. یادتان باشد که حرکات مدادتان باید کاملا نرم و ملایم باشند تا بافت چهره تان ناهموار به نظر نرسد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

Step 6 - Addmore contrast to basic lines

مرحله 7 حالا شروع به کشیدن موهای چهره مان می کنیم. با استفاده از خط های منحنی می توانید ظاهر مهربانی به طرحتان بدهید. موهای اطراف گوش را به صورت حلقه در بیاورید و در نهایت طرح کلی موها را نقاشی کنید. Step 7 - Start to draw hair

مرحله 8 برای اینکه موها خالی به نظر نرسند بهتر است از اشکال تزئینی روی آنها استفاده کنید. بنابراین این تزئینات را هم به طرحمان اضافه می کنیم.

Step 8 - Basic Accessories

مرحله 9 حالا یک خط خمیده را بالای بیضی سر و روی موها اضافه می کنیم. برای نشان دادن عمق هم خطوط روی موها را بیشتر می کنیم.

Step 9 - Start to draw head

مرحله 10 خط بیضی اصلی سر را پاک کنید و جزییات دیگر را به مو اضافه کنید. یک خط تیره اضافی وجود دارد که کمی آن را پررنگ تر می کنیم تا از آن برای لوازم تزئینی داخل موها استفاده کنیم.

Step 10 - More hair detail

مرحله 11 حالا جزئیاتی که برای اشکال تزئینی در مرحله اول برنامه ریزی کرده بودیم را رسم می کنیم. بعد کمی هم مو جلوی پیشانی اضافه می کنیم تا صورتمان خیلی خالی به نظر نرسد.

Step 11 - Add extra details for accessories

حتما بخوانید: رشته نقاشی ایرانی چیست و جدیدترین سبک های نقاشی کدامند؟

مرحله 12 خطوط بیشتری به موها اضافه می کنیم تا سایه های بیشتری ایجاد بشوند.

Step 12 - More hair lines

2- اضافه کردن رنگ به طراحی

مرحله 1 رنگ شماره: 330 – رنگ اصلی پوست  حالا از مداد رنگی رنگ پوست برای رنگ کردن صورت استفاده می کنیم. همه بخش ها مثل چشم، بینی، لب ها، گردن، قسمتی از پیشانی، زیر مو و گوش را کاملا رنگ کنید.

یادتان باشد مداد رنگی را به آرامی روی طرحتان فشار بدهید. اگر می خواهید رنگهایتان تیره تر به نظر برسند فقط یک لایه رنگ ایجاد کنید و تمام طرح را با یک میزان فشار رنگ بزنید.

Step 1 Color - Base colors

مرحله 2 رنگ شماره:309- زرد رویال  از رنگ زرد در قسمت پیشانی و زیر لب ها استفاده کنید. این رنگ را در چشمها بیشتر به کار ببرید و کمی هم اطراف چشم را با آن رنگ کنید.

Step 2 Color - Base extra layer colors for skin

مرحله 3 شماره رنگ :353- آبی رویال  مثل شکل زیر قسمتی از موها را با رنگ آبی رنگ کنید. از این رنگ در قسمت هایی که خطوطتان کروی شکل و منحنی هستند استفاده کنید.

Step 3 Color- Colors pencil 353 added

مرحله 4 همانطور که می بینید الان سر طرح ما کمی عریضتر از چیزیست که می خواهیم؛ بنابراین یک خط جدید می کشیم و کمی سر را گردتر می کنیم. بعد خط قدیمی را پاک می کنیم.

Step 4 Color - Draw the head bigger

مرحله 5 شماره رنگ :361- فیروزه ای  از رنگ فیروزه ای برای قسمت جلوی موها و بخش های دیگر به جز بالای مو استفاده کنید. علاوه بر این سعی کنید فیروزه ای را با رنگ زردی که قبلا استفاده کردید کمی ترکیب کنید.

Step 5 Color - Turquoise added

مرحله 6 شماره رنگ :330- رنگ اصلی پوست  از این رنگ در قسمت هایی مثل چشم، مژه، گوش وپشت گوش، بینی، لب ها و چانه استفاده می کنیم.

Step 6 Color - 330 - base skin color added again

مرحله 7 شماره رنگ :361- فیروزه ای  حالا پایین موها و داخل اشکال تزئینی را با رنگ فیروزه ای رنگ می کنیم.

Step 7 Color - 361-turquoise added

مرحله 8 شماره رنگ :309- زرد رویال  برای بقیه موها و اشکال تزئینی از رنگ زرد رویال استفاده می کنی. برای پررنگ تر شدن این رنگ دولایه از آن را روی طرح می کشیم.

Step 8 Color- Royal Yellow added مرحله 9 شماره رنگ:370- رنگ زرد مایل به سبز  بالای چشم و روی تزئینات مو از این رنگ استفاده می کنیم.

Step 9 Color - Lime added مرحله 10 شماره رنگ :361- فیروزه ای  قسمت های پایینی مو و گیره های تزئینی را با این رنگ سایه بزنید.

Step 10 Color- Shadow for hair - accessories

مرحله 11 شماره رنگ : 370- زرد مایل به سبز  برای ایجاد حالت نرم و لطفیتر موها این رنگ را با رنگ زردی که قبلا استفاده کرده بودید ترکیب کنید.

Step 11 Color - Blend lime

حتما بخوانید: آموزش نقاشی گل برای کودکان +فیلم و الگوی طراحی

مرحله 12 به نظر می رسد که موهای طرحمان کمی خالیست؛ بنابراین کمی جزئیات مثل مرواریدهای تزئینی به آنها اضافه می کنیم.

Step 12 Color - Add Pearl

مرحله 13 شماره رنگ :362-سبز تیره  برای پر کردن داخل مرواریدها از این رنگ استفاده کنید اما حواستان باشد که خطوط دور مرواریدها را رنگ نکنید.

Step 13 Color - Pearl Basic Color

مرحله 14 شماره رنگ : 362- سبز تیره  برای ایجاد کنتراست در مو و چشمها و همینطور روشن تر کردنشان از سبز تیره استفاده کنید. با مداد نوکی خطوط چشمها را پررنگ تر کنید تا عمق بیشتری بگیرند.

Step 14 Color - Dark Green Shadow

مرحله 15 شماره رنگ :353 – آبی رویال (رنگ ابی مایل به ارغوانی روشن) مژه ها، قسمتهایی از پیشانی و همینطور گیره های تزئینی را با آبی رویال رنگ کنید تا کنتراست طرحتان بیشتر شود.

Step 15 Color - Royal Blue Contrast Added

مرحله 16 شماره رنگ : 362- سبز تیره یا شماره :361 – فیروزه ای  می توانید از یک یا هر دو این رنگ ها برای برجسته نشان دادن لوازم تزئینی و موهای طرحتان استفاده کنید.اگر می خواهید موها کمی تیره تر به نظر برسند از سبزه تیره استفاده کنید.

Step 16 Color - Dark Green or Turquoise

حتما بخوانید: آموزش تصویری و گام به گام نقاشی با مداد (موضوعات مختلف)

مرحله 17 حالا مدادتان را بردارید و روی جزئیات کوچک مثل چشمها، مژه ها و شکاف لب کار کنید تا عمق بیشتری به خود بگیرند.

Step 17 Color - Pencil touch up

کارتان عالی بود! خسته نباشید!

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا