آموزش نقاشی (از مبتدی تا پیشرفته)

آموزش تصویری و گام به گام نقاشی با مداد (موضوعات مختلف)

چرب زبان

در ادامه آموزش های کاربردی نقاشی، در این پست بصورت تصویری و گام به گام، نقاشی با مداد روی موضوعات متنوعی همچون ترسیم اجزای صورت، طبیعت و … را یاد خواهیم داد.

بخش اول– فیلم های آموزشی

1- گرم کردن و آماده شدن برای طراحی با مداد

دانلود این ویدیو

2- طراحی حیوانات با مداد (اسب)

3- طراحی طبیعت

4- طراحی چشم

مطلب مشابه: دانلود رایگان 10 درس بسیار کاربردی و مهم آموزش نقاشی آبرنگ (مبتدی-پیشرفته)

5- آموزش طراحی چهره واقعی

 

6- آموزش طراحی چهره فانتزی

 

بخش دوم– آموزش گام به گام ترسیم چهره با مداد

نکته: در این آموزش فقط از مدادهای با نرمی HB – B2 – B6 استفاده شده است. برای ترسیم چهره با مداد حدود 1 تا 3 ساعت زمان نیاز خواهید داشت. حتما هر پنج دقیقه یک بار از فاصله یک و نیم متری به طرح خود نگاه کنید تا اشکالات آن رابیابید.

 


نقاشی

توی این پک های فوق العاده، انواع نقاشی رو با بهترین اساتید ایرانی و خارجی یاد می گیری، طوری که توی هیچ کلاس دیگه ای یاد نخواهی گرفت! با هنرت حسابی بدرخش!


 

1-طراحی چشم

طراحی-چشم-سیاه-قلم-1و2

در این مرحله خطوط بیرونی پلک، ابرو و خطوط چین خوردگی پلک بالا و پایین را با دقت و به صورت ساده و با خطوط نسبتا صاف و سریع ترسیم می کنیم . برای تشخیص بهتر می تونید بعد از اینکه طراحی رو انجام دادید از یک خط کش برای اطمینان از صحت فاصله ها و فرم کلی استفاده کنید.

2- افزودن جزئیات چشم

طراحی-چشم-سیاه-قلم-3و4

جزئیات طراحی را اضافه کرده ، به زخامت پلک (لشه چشم) دقت کنید، به فاصله بین خطوط ، زاویه و فاصله هر خط نسبت به دیگری و توجه کنید.

3- افزودن سایه چشم

محل سایه های اصلی را به صورت ساده مشخص کنید .سایه ها را کمی تکمیل تر کنید ، توجه کنید که پلک بالا تیره تر از پلک پایین و قسمت بالایی عنبیه تیره تر از قسمت پایین و سمت راست آن است. سپس سایه ها را با محوکن(یا با کمک یک دستمال کاغذی) محو کنید و به تیرگی های طرح اضافه کنید.

6-اتمام طراحی چشم

طراحی-چشم-سیاه-قلم-5و6

در این مرحله سایه های چشم را کامل تر کنید، و تیرگی ها را بیشتر و تلاش کنید تا به طرح سایه چشم خود حجم بیشتری دهید و مجددا با محوکن یا دستمال محو کنید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

مطلب مشابه: آموزش تصویری نقاشی دیجیتال در 30 دقیقه! (گام به گام)

7-طراحی بینی

طراحی-بینی-سیاه-قلم-1

ابتدا خطوط اصلی و فرم کلی بینی که شامل سطح زیری بینی ، کناره ها و سطح رویی تیغه بینی می شود را با خطوطی تقریبا صاف ترسیم می کنیم ، به طول تیغه و پهنای آن دقت کنید!

8-افزودن جزئیات بینی

طراحی-بینی-سیاه-قلم-2

جزئیات طراحی بینی را به آن اضافه می کنیم، به فرم پره بینی ، میزان قوص خطوط و فاصله سوراخ بینی نسبت به یک دیگر و نسبت به پره بینی دقت کنید.

9-افزودن سایه های بینی با کمک سیاه قلم

طراحی-بینی-سیاه-قلم-3

سایه های زیر بینی و فاصله بین دو چشم را مشخص کنید، همانطور که می بینید سایه تیغه بینی بین دو چشم، کمی روشنتر از فرورفتگی های چشم می باشد. نقاشی سیاه قلم ما شکل تازه و زیباتری گرفت و حجم ها تا حدود زیادی مشخص شده، به مقدار دقیق سایه ها دقت کنید و پس از سازه زدن آنها را با محوکن و قلمو یا دستمال محو کنید. به نحوه سایه زدن تیرگی زیر بینی هم توجه داشته باشید. برای نورهای روی بینی می توانید از پاکن اتودی استفاده کنید .

10- اتمام طراحی بینی

طراحی-بینی-سیاه-قلم-4

به پایان طراحی سیاه قلم بینی رسیدیم، در این بخش تیرگی ها را مشخص تر و کنتراست (میزان تضات تیرگی و روشنی) را افزایش می دهیم.

11-طراحی لب

طراحی-لب-سیاه-قلم-1و2
ابتدا خطوط میانی که بیانگر حالت کلی لب (مثل لبخند یا ناراحتی) می باشد و سپس خط هفتی شکل بالای لب و قوس پایینی لب را که بیانگر میزان چاقی و لاغری لب است، مشخص می کنیم.

12- افزودن جزئیات لب

طراحی-لب-سیاه-قلم-3و4
در این مرحله جزئیات بیشتری از لب را طراحی می کنیم، به میزان قوص و خمیدگی خطوط لب توجه کنید.

13- افزودن سایه لب

سایه های کلی لب را می زنیم، یکی از مهمترین سایه ها در لب سایه فرورفتگی خط وسط لب است . به تیرگی و سایه های گوشه های لب هم دقت کنید که بیانگر فرورفتگی بیشتر گوشه های لب است.

14- افزودن سایه های لب با کمک سیاه قلم

در این مرحله از نقاشی سیاه قلم سایه ها را تکمیل تر می کنیم ، از اطراف لب به سمت داخل تیره به روشن، و لب بالا را هم با دقت و همانند طرح سایه می زنیم.

15- اتمام طراحی لب

طراحی-لب-سیاه-قلم-5و6-(1)

در این مرحله بر روی لب پایینی کار می کنیم، سایه های کلی را زده، سپس سایه های فضای بیرونی لب را هم با دقت و مشابه نقاشی سیاه قلم مورد نظرمان کار می کنیم. میزان کنتراست را افزایش داده، به لب پایینی با زدن سایه های بالا و پایین ، حجم بیشتری می دهیم ، به سایه زیر لب که بیانگر فرورفتگی زیر لب است توجه کنید.

سپس با استفاده از پاکن اتودی بافت های راه راهی شکل لب را ایجاد می کنید، بافت نزدیک به خط وسط لب هم با مداد زده می شود. سپس بالا و پایین لب را به همان مقدار که در تصویر می بینید با پاکن نور می اندازیم، که به افزایش زیبایی و حجم لب کمک شایانی می کند.

16- طراحی گوش

طراحی-گوش-سیاه-قلم-1و2
در این مرحله حالت کلی گوش را با خطوط نسبتا صاف طراحی می کینم (اسکیس فرم اصلی) گوش را می توان به یک علامت سوال نیز تشبیه کرد.

17- افزودن جزئیات گوش

طراحی-گوش-سیاه-قلم-3و4
جزئیات طراحی گوش را اضافه می کنیم، به فاصله بین خطوط، زاویه خطوط نسبت به کادر کاغذ و میزان قوس خطوط دقت کنید.

18- افزودن سایه گوش

محل سایه های اصلی را به صورت یکنواخت و ساده مشخص کنید. سایه ها را کمی کامل تر کنید و به زاویه خطوط سایه (مشابه هاشور ریز) دقت کنید.

مطلب مشابه: دانلود 10 فیلم بسیار کاربردی آموزش نقاشی بزرگسالان به زبان ساده (گام به گام)

19- اتمام طراحی گوش

طراحی-گوش-سیاه-قلم-5و6

در این مرحله سایه ها را تکمیل تر کنید، و تیرگی ها را بیشتر کنید و مجددا با محوکن و قلمو محو کنید.

دقت کنید که یادگیری نقاشی با مداد هیچ نیازی به کلاس ندارد و می توانید خیلی راحت با کمک بهترین بسته خودآموز طراحی با سیاه قلم به زبان فارسی، در کمتر از یک ماه، این هنر فوق العاده را بصورت حرفه ای بیاموزید!

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

  1. .اقعا عالی بود آموزش های تصویری و ویدیویی. تنها چیزی که میتونم بگم اجرتون با خدا. خیلی وقت بود دنبال همچین چیز کاملی بودم. چون خودم پرستارم و معمولا در تایم های خالیم طراحی میکنم. برام این ویدیو ها مفید شد. تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا