آموزش نقاشی (از مبتدی تا پیشرفته)

آموزش پرسپکتیو یک نقطه ای اتاق (گام به گام)

naghashi

دانش آموزان با کشیدن نقاشی با استفاده از پرسپکتیو نقطه ای یاد می گیرند که یک فضای دو بعدی، سه بعدی به نظر برسد. آن ها یاد می گیرند چگونه از یک نقطه ناپیدا برای ایجاد فضای داخلی اتاق استفاده کنند.

برای ایجاد یک اتاق با استفاده از پرسپکتیو یک نقطه ای، باید چند نکته اساسی را بدانید. پرسپکتیو یک نقطه ای، به عنوان پرسپکتیو موازی نیز شناخته می شود؛ زیرا از دید شما که بیننده (یا هنرمند) هستید، اشیائی که می خواهید بکشید، موازی می باشند. هم چنین خطوط عمودی و خطوط افقی هم موازی هستند و حاشیه های عقبی اشیا که در فاصله دور قرار دارند نیز با حاشیه های جلویی همان اشیا موازی هستند.

گام اول

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\Capture.JPG

مرحله 1: برای شروع اتاق خود از یک نقطه … با استفاده از یک مداد و خط کش، گوشه بالا سمت راست را به گوشه پایین سمت چپ کاغذ و گوشه بالا سمت چپ را به گوشه پایین سمت راست وصل کنید. در واقع یک X را ایجاد کنید.

گام دوم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\2.JPG

مرحله 2: با استفاده از مداد و خط کش، به آرامی یک مستطیل روی X بکشید … حتما خطوط عمودی و خطوط افقی مستطیل را به موازات لبه های کاغذ رسم کنید.

گام سوم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\3.JPG

مرحله 3: اکنون از گوشه سمت چپ اتاق به گوشه سمت راست جلو یک خط اریب کم رنگ بکشید. این کار را به آرامی با مداد بکشید و از خط کش استفاده کنید. این کار یک “دستورالعمل” برای اضافه کردن کاشی یا تخته برای کف زمین خواهد بود.

گام چهارم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\4.JPG

مرحله 4: در مرحله بعد با استفاده از مداد و خط کش خطوط مورب را به آرامی از مرکز X (به نام نقطه محو شونده) به قسمت جلوی کف که در انتهای کاغذ قرار دارد بکشید. این خطوط کاشی های کف خواهند بود، بنابراین می توانید فاصله فضایی بین آن ها را خودتان تعیین کنید … آن ها هم چنین می توانند تخته هایی برای یک کف چوبی باشند.

گام پنجم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\5.JPG

مرحله 5: اکنون می توانید با استفاده از آخرین سطرهایی که در مرحله 3 و 4 اضافه کرده اید، کاشی درست کنید. خط‌کش را موازی با کف کاغذ قرار دهید و یک خط افقی را روی کف اتاق بکشید که در آن، خط راهنما یا شاقول با اولین خط مورب مطابقت دارد.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

گام ششم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\6.JPG

مرحله ۶: به اضافه کردن خطوط افقی تا زمانی که کف کاشی شده ای ساخته شود، ادامه دهید.

گام هفتم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\7.JPG

مرحله 7: اکنون یک پنجره و یک درب اضافه می کنیم. با تصمیم گیری در مورد میزان بلند بودن پنجره و درب شروع کنید. این کار را با ایجاد یک خط عمودی روی دو دیواره کناری شروع کنید.

گام هشتم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\8.JPG

مرحله 8: درب را با اتصال بالای آن به نقطه محو شونده ادامه دهید. سپس با اتصال پنجره به نقطه ناپدید شونده، پنجره را ادامه دهید.

گام نهم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\9.JPG

مرحله 9: پنجره و درب را با اضافه کردن یک خط عمودی برای لبه های عقب تکمیل کنید. این خطوط عمودی موازی با لبه های جلویی خواهند بود.

گام دهم

C:\Users\Danei\Desktop\saman joon\axx\10.JPG

مرحله 10: اتاق را با اضافه کردن یک پنجره مستطیلی در قسمت پشتی آن، کامل کنید و تمام خطوط اتصال (همگرایی) که دیگر لازم نیست را پاک کنید. با اضافه کردن مبلمان و سایه کاری خلاقانه، کار خود را به پایان برسانید!

راجب پرسپکتیو

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام.در مورد اینکه ابعاد مستطیل چند باشه یا برچه مقیاسی باشه چیزی گفته نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا