8 درس بسیار مهم آموزش تصویری بازی شطرنج به زبان ساده (مقدماتی-حرفه ای)

1
Chess1

در این پست با کمک ۸ درس بصورت فیلم آموزشی رایگان، نحوه بازی شطرنج را بصورت کامل با زبان فارسی به شما آموزش می دهیم. این دروس بصورت گلچین شده از بهترین و کاربردی ترین آموزش های بازی شطرنج برای شما تهیه و گردآوری شده است که می توانید آنها را دانلود کرده و از این آموزش ها استفاده لازم را ببرید.

مقدمه:

شطرنج یکی از بازی های فکری و سالمی می باشد که بچه های دهه شصت با این بازی خاطرات قشنگ زیادی دارند. این بازی یکی از بازی های دونفره می باشد که که بر روی صفحه شطرنج انجام می شود و مهره های آن عبارتند از شاه، وزیر، رخ، فیل، اسب و سرباز. هر یک از مهره‌های شطرنج به شکل مخصوصی حرکت می‌کنند و قادر به زدن مهره‌های حریف نیز هستند. هدف این بازی مات کردنِ حریف است؛ یعنی ایجاد وضعیتی که شاه حریف هیچ راهی برای فرار نداشته باشد.

مطلب مشابه: طریقه بازی شطرنج برای افراد مبتدی (آموزش تصویری و گام به گام)


در این قسمت می توانید ویدئوهای کاربردی آموزش شطرنج را مشاهده و دانلود کنید. پس اگر می خواهید منطقی، اصولی و حرفه ای شطرنج یاد بگیرید حتماً از این بسته آموزشی استفاده کنید.

همچنین می توانید این پست مرتبط را بخوانید : آموزش اصولی طرز چیدن مهره ها در شطرنج و نحوه شروع بازی

باز هم هرگونه سوالی در زمینه یادگیری شطرنج دارید در بخش نظرات با ما مطرح بفرمایید.

یک دیدگاه

  1. با سلام و تشکر از آموزش رایگان وخوبتان ، برای رویت بهتر دیاگرام توسط کاربر توصیه می شود صفحه ی شطرنج عمودی در معرض نمایش گذاشته شود ( نه مایل )

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید