سایر هنرهای مهم

آیا الکل شپش را از بین می برد؟ چه نوع الکلی و نکات مهم

چرب زبان

منظور از الکل، ایزوپروپیل الکل است. این ترکیب معمولا برای تمیز کردن ضایعات و سایر زخم ها استفاده می شود. ایزوپروپیل الکل در افترشیوها، لوسیون ها و مواد آرایشی وجود دارد.

دانشمندان اثر ایزوپروپیل الکل را در برابر شپش های سر مورد مطالعه قرار دادند. در این مطالعه، شرکت کنندگان موهای خود را به مدت 8 ساعت به صورت کامل با ایزوپروپیل الکل (پاشیدن الکل) اشباع کردند. پس از 8 ساعت خیساندن در الکل، شپش ها را مورد بررسی قرار دادند.

پاشیدن الکل تنها 10 درصد از شپش های سر را می کشد، در واقع این کار یکی از بدترین راه حل های درمان خانگی است.

هنگامی که شپش ها را در مایع غوطه ور می کنید، آن ها به طور خودکار “سوراخ های تنفسی” خود را می بندند تا هیچ چیزی نتواند به آن ها نفوذ کند.

شپش ها که برای مدت طولانی در مایع غوطه ور شده اند برای صرفه جویی در انرژی به حالت “خواب زمستانی” می روند. یک مطالعه این را “بازی مرگ” عنوان می کند.

وقتی افراد برای مدت طولانی از الکل استفاده می کنند، شپش ها را بی حرکت و به شکل خواب زمستانی می بینند و فرض می کنند که شپش ها مرده اند.

بررسی ها نشان می دهد که شپش ها معمولا پس از خارج شدن از مایعات در این حالت خواب زمستانی باقی می مانند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

اما این موجودات در طی چند ساعت پس از شست و شو دوباره “زنده می شوند”.

و به زودی با قدرتی کامل و توانایی به تولید مثل درست همانند قبل از درمان هستند.

آیا مایع ضد عفونی کننده دست شپش ها را از بین می برد؟

الکل اتانول یک ماده رایج مورد استفاده در ضدعفونی کننده های دست است. بیش تر ضد عفونی کننده های دست حاوی الکل اتانول حدودا 65 درصد، دارای درصدی بسیار بالاتر از یک نوشیدنی الکلی هستند.

ضدعفونی كننده های دست بیش تر از اسپری الكل، شپش سر را از بین می برد، اما حتی در مطالعه شپش های غوطه ور در اتانول 70 درصد، شپش های موجود در الكل پس از چند ساعت بهبود یافتند.

آیا الکل موجود در دهان شویه شپش ها را می کشد؟

بیش تر دهان شویه ها حاوی منتول (نعناع) یا متیل سالیسیلات (گالتریا) و الکل هستند.

نعناع و گالتریا باعث ترساندن شپش ها می شوند اما شپش ها را نمی کشند، بنابراین تنها چیزی که باعث از بین رفتن شپش ها در دهان شویه می شود، الکل است.

اکثر دهان شویه ها بین 15 تا 25 درصد الکل در ساختار خود دارند. لیسترین حاوی حدود 26.9 درصد الکل اتانول است.

بنابراین همان مطالعات ذکر شده در مورد نوشیدنی های الکلی در مورد لیسترین نیز اعمال می شود …

مطالعه دیگری نشان داد که الکل اتانول 100 درصد می تواند در مدت حدود 30 دقیقه به بدن شپش ها نفوذ کند.

اما، در یک مطالعه دیگر از همین دست پس از غوطه ور شدن شپش در الکل اتانول70 درصد، به نتایج قبلی دست نیافتند …

“در آزمایش در معرض الکل اتانول 70 درصد قرار گرفتن به مدت 10 دقیقه، تعداد کمی از شپش ها تحت تاثیر قرار گرفتند ، اما پس از 5 دقیقه کاملا بهبود یافتند.

نسبت های مختلفی از شپش ها بین 2 تا 7 ساعت پس از غوطه وری در اتانول تحت تاثیر قرار گرفتند … اما بخش عمده ای از شپش ها پس از 22 ساعت بهبود یافتند. “

بنابراین ممکن است برخی از شپش ها تحت تاثیر لسترین قرار گیرند و به حالت “خواب زمستانی” خود بروند و به صورت مرده دیده شوند، اما در طی چند ساعت بهبود می یابند.

فقط یک نوع از الکل است که باعث از بین رفتن شپش ها می شود

شاید دلیل این که مردم معتقدند الکل شپش های سر را می کشد این است که یک نوع الکل وجود دارد!

بنزیل الکل تنها نوع الکلی است که ثابت می کند در صورت استفاده به روش دقیق، شپش سر را از بین می برد.

شما می توانید بنزیل الکل را در برخی از دئودورانت ها، مواد آرایشی و کرم های اصلاح پیدا کنید، اما این مقدار برای از بین بردن شپش های سر کافی نیست.

در مطالعه تاثیر بنزیل الکل بر روی شپش سر، سه آزمایش انجام شده است. آزمایش سوم مقدار دقیق بنزیل الکل داشت و در کشتن شپش های سر موفق ترین بود.

تنها درمان شپش با بنزیل الکل در ایالات متحده، تجویز درمان با UlesfiaTM است. این نسخه را فقط از طریق پزشک خود می توانید دریافت کنید.

نسخه بنزیل الکل UlesfiaTM شپش ها را می کشد زیرا باعث می شود “سوراخ های تنفسی” آن ها مسدود شود و آن ها را غرق می کند.

یک بطری UlesfiaTM می تواند هزینه ای حتی بالاتر از 500 دلار داشته باشد. این ماده می تواند شپش ها را از بین ببرد. اما سوال این جاست … آیا تخم های شپش را نیز می کشد؟

آیا الکل می تواند تخم های شپش ها را از بین ببرد؟

الکل در تمام شکل هایش تاثیر کمی در کشتن تخم شپش ها یا جلوگیری از تفریخ آن ها دارد. در مطالعه اسپری الکل، تخم های شپش به مدت 10 روز به صورت مستقیم در معرض ایزوپروپیل الکل قرار گرفتند.

الکل تقریبا هیچ تاثیری روی تخم شپش ها ندارد. حتی فرم تجویزی لوسیون بنزیل الکل (UlesfiaTM)، که شپش های سر را می کشد، توانایی کشتن تخم های شپش را ندارد و فقط از تخم گذاری آن ها جلوگیری می کند. به همین دلیل در کنار استفاده از UlesfiaTM برای خلاص شدن از شر شپش های سر نیاز به چندین درمان هم زمان وجود دارد.

6 تا از بهترین حالت دهنده، آبرسان و درخشاننده مو گیاهی

مشکلات مرتبط با تخم شپش ها

تخم شپش ها دارای روکشی ضخیم و مومی هستند که تقریبا آن ها را از همه چیز محافظت می کند. کشتن آن ها با هر نوع ماده شیمیایی تقریبا غیر ممکن است.

آیا می توان با استفاده از الکل هنگام شانه کردن مو، شپش ها را از بین برد؟

کسانی که درباره شپش ها دانش محدودی دارند، ممکن است به شما توصیه کنند که شانه خود را در الکل فرو کنید و موهای خود را با آن شانه بزنید.

این کار شپش ها را نمی کشد!

شانه کردن موها با یک شانه ضد شپش مناسب و سپس آبکشی آن ها، می تواند شپش ها را از بین ببرد. اما این امر هیچ ارتباطی با اسپری الکل ندارد.

شپش هایی که از سر جدا شده و در سینک شسته شوند، صرف نظر از این که با شانه ضد شپش سر خود را شانه کرده باشید، در حدود 48 ساعت بعد از گرسنگی می میرند.

اگر می خواهید با استفاده از یک شانه ضد شپش از شر شپش خلاص شوید، به جای این که آن را درون الکل فرو برده و تمام سر خود را شانه کنید، کافی است که شانه را در آب معمولی خیس کنید.

باید کل سر پوشش داده شود

خطای قابل توجه دیگر در تئوری “شست و شو با الکل با روش پاشش” این است که حتی اگر از بنزیل الکل برای شانه زدن استفاده می کنید، در کشتن شپش ها موثر نخواهد بود.

در آزمایشی دیگر استفاده از بنزیل الکل به عنوان یک روش در درمان شپش ها این بود که تمام سر باید به وسیله این ماده پوشش داده شود. بنزیل الکل که فقط بخشی از مو را پوشانده بود، در کشتن شپش های سر موثر نبود.

بهترین روش افزایش نرمی و درخشندگی مو با سرکه سیب

خطرات الکل به عنوان یک روش درمانی برای شپش ها

اگر روز به روز شرایط بدتر می شود و تصمیم دارید دهان شویه، ضد عفونی کننده دست، اسپری الکل یا هر نوع منسوجات الکلی را روی سر کودکان خود امتحان کنید، باید به فکر خطرات جدی که وجود دارد، باشید.

جراحات چشم / کوری

قرار دادن یک شکل مایع از الکل بر روی سر فرزند شما به احتمال زیاد به چشم آن ها آسیب می رساند. آیا تا به حال ضدعفونی کننده دست داخل چشم شما رفته است؟ آخ!!

علاوه بر این که بسیار دردناک است، رفتن اتانول درون چشم بسیار خطرناک است. گزارش مطالعه اثرات اتانول در صورت تاثیر در چشم:

“می تواند باعث ساییدگی و زخم شدن قرنیه شود. … در نتیجه باعث از دست رفتن بینایی و افزایش ریسک ابتلا به عفونت‌ های چشمی می‌ شود.”

با توجه به این که اتانول حتی نمی تواند شپش ها را بکشد، نمی خواهم خطر نابینایی برای فرزندم را به ارمغان بیاورم!

مسمومیت الکلی

ایزوپروپیل الکل برای انسان سمی است و از طریق پوست بسیار سریع جذب می شود. معمولا بدن می تواند مقادیر اندکی از الکل پاشیده شده را از بین برده و آن را دفع کند، اما الکل در دوزهای بالا می تواند منجر به مسمومیت شود.

پوست سر یکی از جاذب ترین مناطق بدن است. اشباع پوست سر با ایزوپروپیل الکل کودک شما را در معرض خطر مسمومیت قرار می دهد که می تواند منجر به سرگیجه، استفراغ، آسیب به کبد و در نهایت کما شود.

کودکان در معرض خطر فوق العاده ای قرار دارند زیرا پوست سر آن ها حتی نسبت به بزرگسالان قدرت جذب بالا تری دارد.

نکته های زندگی موفق (10 ترفند که هر کسی باید بلد باشد)

سوختگی شیمیایی

گزارش شده است که پاشش الکل باعث سوختگی شدید شیمیایی در بیش تر کودکان می شود.

مطالعه ای که از سوختگی روی کودکان در ارتباط با ایزوپروپیل الکل گزارش شده است نشان می دهد که، عبات

“سمی برای نوزادان و کودکان” باید روی محصولات انبوه حاوی ایزوپروپیل الکل درج شود. علاوه بر این، کارکنان بهداشت و درمان ممکن است به طور جداگانه والدین را از خطرات احتمالی مسمومیت از طریق جذب پوستی آگاه کنند. ”

خلاصه مطالب بالا

اسپری الکل، ضد عفونی کننده دست، دهان شویه و مشروبات الکلی باعث شست و شوی شپش سر نمی شود. آن ها در کنار فوایدشان، می توانند صدمات بسیار بیش تری داشته باشند. تنها نوع الکلی که شپش سر را می کشد، بنزیل الکل با دوز دقیق و درست است.

اگر قصد استفاده از داروی خانگی برای شپش ها را دارید، توصیه نمی کنم از الکل استفاده کنید. درعوض توصیه می کنم از داروهای خانگی موثرتر مانند روش هایی که در این مقاله آورده شده است استفاده کنید. اما درک کنید که هیچ درمانی خانگی یا درمانی وجود ندارد که تمام شپش ها یا تخم های آن ها را از بین ببرد، بنابراین چندین هفته طول می کشد تا با استفاده از روشی مانند آن، از شر شپش ها خلاص شوید. اگر می خواهید سریع از شر شپش خلاص شوید، باید چگونگی خلاص شدن از شپش ها را مانند یک فرد حرفه ای بررسی کنید!

از بین بردن ساس با الکل: بهترین روش انجام

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا