آموزش نکات روابط زناشویی موفق

20 نکته که نشان می هد برای بچه دار شدن آمادگی ندارید

چرب زبان

بچه دار شدن یک رویداد با قابلیت ایجاد تغییر در زندگی است. در حالی که پدر و مادر شدن می تواند یکی از شگفت انگیزترین و پر ارزش ترین دوران زندگی شما باشد، اما یک مسئولیت اصلی است که باید برای آن آماده شوید. همیشه تعجب خواهید کرد که اگر به اندازه کافی درآمد کسب کنید، در آینده یک مادر بزرگ یا پدر بزرگ خواهید بود، منتها شاید هرگز سوال ” چرا ” ذهن شما را درگیر نکند. “در حالی که این افکار نیز در جای خود کاملا خوب و طبیعی هستند.”

بنابراین در حالی که زیر سوال بردن توانایی خود برای دوست داشتن و پرورش فرزند ممکن است چیز خوبی باشد، منتها بسیاری از علائم هشدار دهنده وجود دارد که ممکن است به آن ها توجه نکرده باشید و قطعا به معنای این است که پدر و مادر شدن نباید پروژه بعدی شما باشد. بنابراین، قبل از شروع برنامه ریزی برای بچه دار شدن، اطمینان حاصل کنید که با علائم عدم قابلیت برای فرزند پروری کاملا آشنایی دارید.

1- نمی توانید زندگی را طوری تصور کنید که دقیقا آن چه را می خواهید انجام دهید.

در حالی که پدر و مادر بودن به معنای این نیست که هرگز به دیدن کنسرت، رستوران یا سینما برای تماشای فیلم نروید اما ممکن است به معنای کنار گذاشتن برخی از چیزهایی باشد که قبلا از آن ها لذت می بردید – حداقل برای مدتی.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

دکتر Kulaga می گوید: “خوب است که خودخواه و خودپسند باشید. خودپسندی در جامعه ما شهرت بدی پیدا کرده است، اما گاهی اوقات می تواند در گذر زندگی شما را به یک مادر یا پدر بهتر و آماده تر تبدیل کند.” وی ادامه می دهد: “به عنوان مثال، خوب است که بخواهید قبل از بچه دار شدن به تمام دنیا سفر کنید، با همسرتان وقت بگذرانید، به تحصیلات خود ادامه دهید و در شغل خود پیشرفت داشته باشید.

حتما بخوانید: 10 تا از مهم ترین دلایل طلاق: چرا بعضی از ازدواج ها شکست می خورند؟

در این مواقع باید در زندگی خودخواه باشید تا بتوانید به اهداف اصلی که برای آینده زندگی خود و خانواده تان متصور هستید، دست پیدا کنید. اگر در مرحله ای از زندگی خود هستید که نیاز دارید کمی خودخواه باشید، آن را بپذیرید، به دنبال اهداف خود بروید و تفکر در مورد داشتن یک خانواده را به زمان دیگری موکول کنید.”

2- هیچ پولی پس انداز نمی کنید.

اگر حساب پس اندازتان تقریبا خالی به نظر می رسد، شما تنها نیستید. در واقع، براساس تحقیقات BankRate ، 55 درصد از آمریکایی ها پول کافی برای گذراندن زندگی حتی فقط برای 3 ماه بدون کار ندارند. با این حال اگر آماده نیستید برخی از تغییرات اساسی را در عادت های خود برای صرفه جویی و پس انداز پول ایجاد کنید، این نشانه خوبی است که برای بچه دار شدن آمادگی ندارید. از این گذشته، مراقبت از کودک، مراجعه به پزشک و حتی خرید پوشک می تواند به طور جدی به خرج ماهانه شما اضافه شود، به خصوص اگر برای این هزینه های اضافی آماده نباشید.

3- عاشق برنامه ریزی هستید منتها از این که در آخرین لحظه تغییر کند متنفر هستید.

کودکان موجودات جالبی هستند، اما به ندرت قابل پیش بینی هستند. اگر هفته ها یا ماه ها قبل برای کاری برنامه ریزی می کنید و وقتی در آخرین لحظه کنسل می شود، فورا ناامید می شوید، شاید زمان آن باشد که این موضوع را دوباره ارزیابی کنید که آیا در حال حاضر بچه دار شدن انتخاب خوبی برای شما هست یا خیر. یک عفونت گوش ساده، اوقات تلخی یا آسیب دیدگی می تواند سریع تر از آن چه که فکر می کنید، از برنامه ریزی شما جلوگیری کند.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

4- از درخواست کمک تنفر دارید.

گفته می شود که برای بزرگ کردن کودک به افراد زیادی نیاز داریم و این امر غیر قابل انکار است. از پرستاران بچه گرفته تا اعضای خانواده و دوستان نزدیک؛ در واقع به تعداد قابل توجهی از افراد بزرگسال برای مدیریت حتی فقط یک بچه نیاز است. با این حال اگر شما تمایلی به درخواست کمک از دیگران ندارید، حتی اگر به شدت به آن احتیاج دارید، ممکن است وقتی بچه دار شدید و به ناچار به کمک احتیاج پیدا کردید، احساس سرگردانی کنید (احتمالا به طور مکرر).

5- فکر احساس نیاز برای شما مشکل است.

برای بسیاری از افراد، دانستن چیزهایی که نیاز دارند شگفت انگیز است، اما احساس نیاز تجربه خوشایندی نیست. اگر این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است کسی به صورت روزانه به شما وابسته باشد و واقعا کم تر از شما ذوق و شوق داشته باشد، ممکن است بخواهید مدتی برای تشکیل خانواده و بچه داری صبر کنید.

حتما بخوانید: 15 تا از رایج ترین مشکلات زناشویی و راه حل های ساده برای رفع آنها که باید بلد باشید

6- فکر زندگی برای مدت طولانی در یک جا، وحشتناک به نظر می رسد.

در حالی که بسیاری از خانواده ها با فرزندان خود جا به جا می شوند و محل زندگی خود را تغییر می دهند، منتها برای تامین ثبات در سال هایی که فرزند شما در حال بزرگ شدن است، نکات زیادی وجود دارد. هنگامی که فرزند شما مدرسه، دوستان و زندگی شخصی داشته باشد نمی توانید هر زمان که احساس نیاز و ذوق و شوق کردید او را نادیده بگیرید بعلاوه او هم سرگردانی را زمانی که شما تمایل به مسافرت داشته باشید دوست ندارد.

دکتر Kulaga می گوید: “نقل مکان کردن و جا به جایی از خانه به خانه، شهر به شهر، استان به استان و حتی کشور به کشور بسیار سرگرم کننده است و هم چنین یک تجربه فرهنگی جالب می باشد. اما وقتی فرزند داشته باشید، این کار دشوار است.” او می گوید: “کودکان اغلب با داشتن ثبات رشد می کنند. بنابراین وقتی که ثبات بیش تری برای کودک فراهم کنید، اضطراب او در محیط خانه، محیط مدرسه و بین دوستانش کاهش می ‌یابد. اگر علاقمند هستید که مدام محل زندگیتان را تغییر دهید و مسافرت کنید، زیرا به تغییر و آزمون و خطا علاقه دارید، پس الآن موقعیتی نیست که بچه دار شوید.

7- فکر ترک کردن برنامه های متداول آخر هفته، شما را به وحشت می اندازد.

قبل از بچه دار شدن، به هر شیوه ای که دوست دارید می توانید آخر هفته تان را بگذرانید. شما می توانید دیر بخوابید، 100 دلار صرف غذا خوردن کنید، روز خود را قبل از این که اکثر مردم حتی از رختخواب خارج شوند، با نوشیدنی شروع کنید و یا اگر خیلی تمایل دارید به دفتر بروید تا بتوانید کار خود را انجام دهید. پس از بچه ئار شدن، دوره های پیانو، قرار ملاقات های پزشکی، بازی ها، تمرینات فوتبال و سایر فعالیت های کودک محور قرار می گیرد و به سرعت روزهای آخر هفته شما را به خودش اختصاص می دهد.

8- شما و دیگر افراد مهم اطرافتان در روابط خود دارای مشکلات هستید.

بچه ها می توانند روابط خوب و صمیمی را به هم نزدیک تر کنند، اما نمی توانند روابطی را که از قبل با مشکل رو به رو شده یا شکست خورده اند، بهبود بخشند. اگرچه والدین مجرد بی شمار و حیرت آوری وجود دارند که این روند را به تنهایی شروع می کنند یا خود را پس از تولد فرزندشان پیدا می کنند، منتها اگر رابطه شما سرد و بی ثبات است، قطعا داشتن فرزند هیچ چیزی را بهتر نخواهد کرد.

دکتر Kulaga می گوید: “اگر می خواهید به منظور ادامه پیدا کردن و حفظ رابطه بچه دار شوید، این علامت بزرگی است که برای بچه داری آماده نیستید.” “بچه داری مسئولیت كاملا جدیدی را ایجاد می کند كه رسیدگی به او – به ویژه توسط زوجی که دارای آشفتگی هستند آسان نیست. اگر می خواهید بچه دار شوید، نیاز به یک رابطه قوی و مکانی بسیار مطمئن دارید: به این ترتیب شما می توانید به فرزند خود توجه کنید و حتی(امکانات لازم را برای سال های آینده او) فراهم کنید. ”

حتما بخوانید: 14 نشانه که زمان پایان دادن به یک رابطه فرا رسیده است

9- از ملاقات با آدم ‌های جدید نفرت دارید.

چه بخواهید و چه نخواهید، بچه دار شدن به این معنی است که ناگزیر خواهید شد در طی چند سال اول زندگی خود با افراد تازه وارد زیادی ملاقات کنید، بعلاوه بسیاری از آن ها دوست دارند شما را بهتر بشناسند. از همکلاسی های فرزندتان گرفته تا معلمان او و حتی والدین دوستان او که علاقه به برقراری ارتباط با شما دارند، در واقع زندگی شما ناگهان غرق در چهره های تازه می شود – و اگر برای آن آماده نیستید، ممکن است ایده خوبی باشد که در زمانبندی و تصمیم خود تجدید نظر کنید.

10- تمایلی به مسئولیت پذیری ندارید.

در حالی که تصور این که شما و فرزندتان به عنوان دوست در کنار هم خواهید بود خوشایند است، منتها واقعیت این است که فرزند پروری و دوستی به همین سادگی امکان پذیر نیست – و این بدان معنی است که شما باید قدم بردارید و مسئولیت پذیر شوید، حتی اگر نسبت به آن احساس بیگانه ای داشته باشید. برای انجام این کار فقط تصور کنید: اگر شما حتی نمی توانید محل صرف شام را انتخاب کنید، چگونه می خواهید در مورد سلامتی و ایمنی شخص دیگری برای دو دهه آینده تصمیمات مهمی بگیرید؟

11- نمی توانید تصور کنید چیزی بالاتر از حرفه شما قرار دارد.

هیچ دلیلی وجود ندارد که فرض کنید با وجود بچه دار شدن، دیگر قادر به ادامه کار خود نیستید، اما این بدان معنی نیست که زندگی کاری شما تغییر نخواهد کرد. بیماری کودک، مهد کودکی که روز برفی را تعطیل می کند یا اجبار به ماندن در خانه زمانی که فرزندتان تب کرده باشد، همه می توانند پله های صعود در محل کارتان را که قبلا برای خود پیش بینی کرده بودید، خراب کند.

حتما بخوانید: 26 نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

12- والدینی را که در خانه یا محل کار هستند به سختی قضاوت می کنید.

انتخاب بین باقی ماندن سر کار یا ماندن در خانه در کنار فرزندان برای هر والدینی دشوار است، اما همه چیز از بیماری گرفته تا نیازهای عاطفی و ضرورت های اقتصادی می تواند بهترین برنامه ریزی های قبل از تولد نوزاد را در یک لحظه تغییر دهد. بنابراین، اگر به صورت اتفاقی در مورد والدین درون خانه یا والدین شاغل قضاوت کرده باشید، شاید ارزش آن را داشته باشد که قبل از بچه دار شدن تحقیق کنید و دریابید که شما در نقش بسیار متفاوتی از آن چه تصور می کنید گیر کرده اید.

13- فقط در مورد کارهای جذابی که با هم انجام می دهید فکر می کنید.

آیا در مورد فرزندان چیزهای قابل تحسین وجود دارد؟ کاملا! پروژه های هنری و نقاشی با انگشت، یک احساس خوشایند “فقط به خاطر” در آغوش کشیدن کودکتان، و یک همخوانی قابل ستایش “I love you” برای یک عمر. شما حتی حالت تهوع خواهید داشت. بنابراین اگر فقط برای یک مورد و نه همه آن ها آماده باشید، قاعدتا برای بچه دار شدن آماده نیستید.

word image 312

14- یک بچه می خواهید زیرا این امر شما و افراد مهم اطرافتان را به خانواده تبدیل می کند.

ایده داشتن خانواده برای بسیاری از افراد آرامش بخش است، اما داشتن بچه تضمینی نیست که از آن جا به بعد مسیر زندگی پر از شادی باشد. در حالی که شما باید بقیه زندگی خود را به عنوان پدر و مادر بگذرانید، هیچ تضمینی وجود ندارد که افراد مهم پیرامونتان با شما همراه شوند – از این گذشته، بعضی مواقع بچه ها منبع جدی استرس بعلاوه در روابطی که پایدار به نظر نمی رسند، می باشند.

حتما بخوانید: چطور ازدواج موفق داشته باشیم؟ (جدید ترین تحقیقات روانشناسی دنیا)

15- از اشتراک و تقسیم فضا و محیط پیرامون خود متنفر هستید.

حتی اگر یک خانه به اندازه کافی بزرگ داشته باشید که بچه ها به صورت بالقوه بتوانند اتاق خواب مختص خود داشته باشند، این بدان معنا نیست که آن اتاق تنها جایی است که بچه ها و وسایل مختص آن ها در آن جا باشند. بعلاوه باید از قبل با این موضوع آشنایی داشته باشید که، یک چادر در اتاق خواب خود و یک صندوق اسباب بازی در اتاق نشیمن خواهید داشت. حتی وسایل زیادی که مرتبط با بچه است در تمام منزل پراکنده است. این موارد تصویری ایده آل برای اکثر افراد و یا کسانی که از اشتراک فضا بیزارند، نیست.

16- فقط احساس می کنید مرحله بعدی اجتناب ناپذیر است.

در حالی که ممکن برای بسیاری از افراد بچه دار شدن تنها کاری است که وقتی با شخص مناسب ملاقات کردند یا در سن خاصی قرار گرفتند، می توانند انجام دهند، منتها اگر این دلیل اصلی شما برای بچه دار شدن است، شما آماده نیستید. بچه داشتن یک تعهد مادام العمر است ، و عملی است که به ندرت به دلیلی که شخصی تحت فشار قرار داشته باشد، عملی می شود. دکتر Kulaga می گوید: “جامعه یک روش عالی برای به وجود آمدن انسان های جدید دارد، بنابراین اگر زنان احساس کنند که بچه دار شدن وظیفه و تنها کار آن ها است؛ بهتر است که بچه نخواهند.”

17- مدام استرس دارید.

بچه ها کارهای خارق العاده زیادی انجام می دهند، اما کاهش استرس به ندرت یکی از آن هاست. اگر در حال حاضر احساس می کنید که نسبت به سایر جنبه های زندگی خود نگرانی دارید، احتمالا برای بچه دار شدن آماده نیستید. زمانی که در زندگی خود تا حدودی فشار مالی به وجود اشته باشد، بعید است که بعد از به دنیا آمدن نوزاد، به استرس کم تری دچار شوید.

“اگر تنها یک چیز در این دنیا وجود داشته باشد که بتواند شما را تحت فشار قرار دهد، آن یک کودک جیغ جیغو است که به شما اجازه نمی دهد تا دو هفته بخوابید!”

حتما بخوانید: 10 تا از مهمترین نکات موفقیت در رابطه زناشویی (تحقیقات جدید)

18- بدون آرامش نمی توانید کار کنید.

کمی آرامش برای اکثر مردم دنیا خوب است. اگر وقت فراوان و آرامش ندارید، ممکن است بخواهید نظرتان را در مورد بچه دار شدن تغییر دهید. حتی ساکت ترین و خوش اخلاق ترین بچه ها نیز در مواقع غیر مترقبه به شما احتیاج خواهند داشت، و تمام این نیاز ممکن است تلاش برای گرفتن یک اسباب بازی یا یک زانوی خراش برداشته باشد و همین کافی است تا آرامش بعد از ظهر شما را که امیدوار بودید از سکوت آن استفاده کنید، طوفانی کند و به هم بریزد.

19- احساس ناکامی و نارضایتی می کنید.

رضایتمندی ممکن است از بسیاری موارد زندگی، از یک حرفه عالی تا یک رابطه رضایت بخش حاصل شود، اما اگر فکر می کنید داشتن فرزند لزوما به معنای رسیدن به آن خواهد بود، به احتمال زیاد ناامید خواهید شد. در حالی که بزرگ کردن کودکان می تواند یک پروسه خشنود کننده باشد، حساب کردن روی آن برای تغییر میزان رضایت خود از دیگر جنبه های زندگی نوعی فاجعه است.

حتما بخوانید: چطور مچ همسر/پارتنر خیانتکار را بگیریم و بعد از آن چه کنیم؟

20- بی نهایت دوست دارید به والدین خود یک نوه هدیه دهید.

حتی در بزرگسالان، میل به خوشحال کردن والدین می تواند عاملی بسیار انگیزشی باشد. اما در پایان باید اذعان کنیم؛ حتی اگر والدین شما به شدت در زندگی فرزندانتان نقش داشته باشند، این شما هستید که آن بچه ها را پرورش می دهید، نه والدینتان. بنابراین ارزش آن را دارد که قبل از درخواست والدین خود برای داشتن نوه، ابتدا به پدر و مادر شدن خودتان فکر کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا