آموزش نکات روابط زناشویی موفق

چطور شوهر خوبی باشیم؟ (55 نکته برای به دست آوردن دل همسر)

رابطه میان پول و عشق: موارد کوچکی که اهمیت ویژه ای دارند

چرب زبان

آیا می خواهید شوهر بهتری باشید؟ خب اولین قدم این است که واقعا بخواهید شوهر خوبی باشید. رابطه همسران زمانی شکوفا می شود که هر دو در این رابطه نقش فعال ایفا کنند و سعی کنند از رابطه و رفتار خود مراقبت روزانه داشته باشند تا به درک طرف مقابل دست یابند . به عبارت دیگر در رابطه خود تلاش کنید و در تلاش خود ثابت قدم باشید تا روابط تان را بهبود ببخشید. نکات کوچکی وجود دارند که با رعایت آن ها می توانید شوهر بهتری باشید .

55 کاری که می توانید انجام دهید تا شوهر بهتری باشید

1-صادقانه در مورد احساسات خود صحبت کنید. وقتی همسرتان از شما می پرسد که روزتان را چگونه گذراندید، صادقانه در مورد چیز هایی که در طول روز باعث ناراحتی شما شدند، صحبت کنید. از گفتن این که روز خوبی را گذراندید اجتناب کنید. به او گوش دهید و جواب سوالاتش را بدهید.

2سعی کنید کم تر حرف او را قطع کنید. این احتمال وجود دارد که شما بیشتر از آنچه که تصور می کنید این کار را انجام می دهید. یک تاکتیک خوب این است که اگر بین دو جمله اش کمی مکث کرد، پنج ثانیه صبر کنید و اگر چیزی نگفت می توانید صحبت کنید.

 


تعمیرات و نگهداری

توی این پک فوق العاده، تعمیرات و نگهداری منزل رو خودت انجام بده، همسرت و خونواده تو سربلند کن و کلی توی مخارج اضافی صرفه جویی کن!


 

3سعی نکنید همیشه مشکلاتش را حل کنید. وقتی همسر شما در مورد مشکلات محل کار یا خانواده ی خود صحبت می کند، سعی نکنید به او راه حل ارائه دهید. بر اساس نظر نانسی لی روانشناس مرکز بورلی هیلز ” از نظر روانشناسی، بهترین راه برای برقراری ارتباط با همسران تان این است که به درد و دل هایشان گوش دهید و سعی کنید احساساتشان را درک کنید. این نوع گوش دادن همدلانه باعث تقویت رابطه و احساس صمیمیت می شود. این بدان معنا نیست که حل مشکلات اصلا اهمیتی ندارد، فقط شما نیازی نیست سریع راه حل ارائه دهید. وقتی همسرتان مشکلی را مطرح کرد از او بپرسید که به دنبال راه حل می باشد یا خیر.”

4چیزی که می دانید او از تمیز کردن آن متنفر است را خودتان تمیز کنید. زمانی که شما این کار را انجام می دهید او می فهمد که به او توجه می کنید.

5ظرف ها را وقتی نوبت تان نیست، بشویید. سعی کنید ایده ی ” برابری” در ازدواج را نادیده بگیرید.

6به هیکل خود برسید. یکی از این روش ها جذاب ماندن است.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

7به دکتر بروید. یکی از این روش ها زنده و سالم ماندن است.

8به خاطر داشته باشید که او همسر شماست نه درمانگر. بسیار خوب است که شما اضطراب، ترس و سرماخوردگی های بزرگ و کوچک خود را با همسرتان در میان بگذارید. اما او نباید کسی باشد که برای مشاوره به آن مراجعه می کنید. می توانید از استادان و دوستان خود نیز مشاوره بگیرید و از دیدگاه های مختلف کمک بگیرید.

word image 18

بر اساس نظریه ی پریل داویس ” اعتماد به شریک زندگی راهی عالی برای احساس صمیمیت و نزدیکی است اما بین تبدبل شدن به شریک زندگی و به یک درمانگر فاصله بسیار کمی وجود دارد. این مساله نه تنها ممکن است برای طرف مقابل خسته کننده باشد بلکه به طرف مقابل احساس درمانگری و سرپرستی خواهد داد. ”

9با دوستان شان رفتار خوبی داشته باشید. فقط به این دلیل که آن ها دوست شریک زندگی شما هستند.

10صادق باشید حتی اگر سخت به نظر بیاید. بحث و تقابل بین شما همیشه بد نیست و برای به جلو راندن رابطه بسیار ضروری است.

11توضیح دهید که چرا چیزی شما را شگفت زده می کند. او را از دایره ی چیزهایی که دوست دارید بیرون نکنید. همچنین این کار هیجان و اشتیاق لازمه یک رابطه است.

چگونه زندگی جنسی خود را در طول ازدواج سالم نگه داریم؟

12-اگر کسی با او رفتار بدی داشت، از او دفاع کنید. حتی اگر لازم شد دعوا راه بیاندازید.1

13رابطه دهانی داشته باشید. این نوع از رابطه می تواند باعث ایجاد صمیمت بیشتر شود.

14اگر می خواهد تنها باشد، از او سوال نپرسید. فقط تنهایش بگذارید.

15- کار خود را به خانه نیاورید. تمام تلاش خود را بکنید که وقتی در خانه هستید، مجبور نباشید کارهای محل کار خود را انجام دهید و همچنین سعی کنید کمتر راجع به مشکلات کاری خود صحبت کنید. بر اساس نظر داویس” با شریک زندگی خود وقت بگذرانید. اگر چه ممکن است گاهی مشکلی آنقدر فکر شما را درگیر کند که نتوانید در خانه آرامش داشته باشید.

اگر تمام مسوولیت بچه را به همسرتان واگذار کنید و کمتر به آن ها توجه کنید، باعث ایجاد استرس در رابطه می شود. پس تمام تلاش خود را بکنید تا از فشار خارج شوید. به موسیقی گوش دهید که این کار باعث می شود وقتی به خانه رسیدید، واقعا همسر و پدر تمام عیاری باشید.

16-آیا او ابراز علاقه در فضای مجازی را دوست دارد؟ هرازگاهی در مورد او در فضای مجازی پست بگذارید. حتی اگر این پست یک عکس از او یا یک شکل قلب باشد. این برای او بسیار مهم است.

17-قدرشناس کار های کوچک باشید. اگر پارک دوبل او بی نقص است، اگر سفارش غذا داده است و یا کارهای بچه کوچکتان را انجام می دهد، حتما به او بگویید. قدرشناسی همه چیز است.

18-داستان عشق خود را یادآور شوید. هر ازگاهی در مورد نحوه آشنایی و اولین ملاقات خود صحبت کنید و با هم خاطره بازی کنید . این خاطرات را می توانید در جمع دوستان خود بازگو کنید.

19-قبل از اینکه از همسرخود شکایت کنید، آن ها را بنویسید. این تمرین اگرچه ساده است اما به شما کمک می کند تا بفهمید بعضی از مواردی که شما را آزار می دهند، ارزش شکایت ندارند.

20-تلفن همراه خود را کنار بگذارید. اگر در مورد فوبینگ چیزی نشنیده اید، حتما آن را انجام داده اید. فوبینگ یا اعتیاد به تلفن همراه هنگامی است که آنقدر سرگرم تلفن همراه خود هستید که شخص مقابل را نادیده می گیرید و تظاهر می کنید که به او گوش می دهید.

بر اساس نظر هدر لیونز، روانشناس و زوج درمانگر “انسان ها برای تعاملات رو در رو ساخته شده اند، بنابراین گاهی ارتباط غیر کلامی تنها از طریق تماس چشمی برقرار می شود. حتی اگر عمدی درکار نباشد، وقتی سرگرم تلفن همراه خود هستیم، نمی توانیم ارتباط متقابل داشته باشیم .”

word image 19

زمانی که در خانه هستید، تا آنجا که ممکن است تلفن خود را کنار بگذارید و یا حداقل زمانی که در حال صحبت با همسرتان می باشید تلفن را کنار بگذارید و مستقیم به او توجه کنید. همچنین داویس اضافه می کند ” این بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنیم رفتار ما از احساس ما پشتیبانی کند، به این معنا که وقتی با شریک زندگی خود هستید به او توجه کنید و تلفن خود را کنار بگذارید.”

این کار به شما این امکان را می دهد که بدون اینکه تلفن همراه نقش نفر سوم در رابطه شما را داشته باشد، با همسرتان ارتباط بهتری داشته باشید.

21-ایمیل یا پیام محبت آمیز بفرستید. مهم نیست آن ها طولانی یا خیلی خاص باشند. مهم این است که از احساسات واقعی شما نشات گرفته باشند.

22-زمانی که نمی خواهد تصمیم بگیرد، شما به جای او تصمیم بگیرید. اگر هم در موقعیتی می خواهد تصمیم بگیرد، به او این اجازه را بدهید.

23-مهربان باشید . اگرچه دنیا نامهربان است، اما شما مهربان باشید.

24مراقب انرژی که به خانه می آورید، باشید. حداقل تا آن جا که می توانید استرس خود را کنترل کنید زیرا استرس رابطه ی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اما اگر به آن توجه داشته باشید، می توانید اقداماتی انجام دهید تا استرس و بدخلقی خود را کنترل کنید.

25-زمانی که او را به دوستان یا همکاران خود معرفی می کنید، در مورد یکی از موفقیت های وی نیز صحبت کنید. یعنی خود را علاقمند به کار های او نشان دهید.

26-تلاش کنید تا آراسته به نظر برسید. همیشه صورت خود را اصلاح کنید و لباس مرتب و آراسته بپوشید. البته منظورمان این نیست که در منزل لباس رسمی بپوشید اما به ظاهر خود اهمیت دهید.

27-مراقب عدم تعادل در تقسیم کار های مشترک باشید. برنامه ریزی در مورد کار های خانه و اداره ی زندگی معمولا توسط یک شخص در زندگی مشترک انجام می شود. این کار اگرچه بسیار ضروری است اما معمولا نادیده گرفته می شود و کم ارزش تلقی می شود.

word image 20

مراقب باشید که شما اینگونه نباشد. اگرچه ممکن است خیلی از کار ها را با هم تقسیم کرده باشید اما تشخیص دهید که همسرتان قرار دکتر بچه ها، بازی، فوتبال و غیره را برنامه ریزی کنند که فکر او را درگیر می کنند.

وظایف خانه ممکن است در هر شرایطی متفاوت باشد، بنابراین مهم است که تعادل در تقسیم کار ها وجود داشته باشد. گاهی هم ممکن است یک شخص بار بیشتری به دوش بکشد اما هر دو طرف باید به هم اعتماد داشته باشند که از طرف یکدیگر حمایت می شوند.

13 روش ایجاد تنوع در رابطه عاشقانه [راهکارهای عملی]

28-اگر برای خودتان چای، ساندویچ یا قهوه درست می کنید، یکی هم برای او درست کنید.

29-تا جایی که ممکن است، در منازعات طرف او باشید. اگر احساس می کنید ممکن است یک درگیری خانوادگی رخ دهد، قبل از آن حرف های خود را یکی کنید و در مورد چگونگی دفاع از یکدیگر با هم صحبت کنید.

30به قول های خود عمل کنید.

31-با او درباره ی کارهایی که دوست دارد در رخت خواب انجام دهید، صحبت کنید. فکر نکنید که همه چیز را می دانید. اگر کاری را بیشتر دوست دارد، حتما انجام دهید.

32-به او اعتماد داشته باشید.

33-با سلیقه باشید.

34-وقتی عصبانی شدید، چند نفس عمیق بکشید. در صورت نیاز محل را ترک کنید.

35-یادتان باشد دوستش بدارید حتی اگر دوستش ندارید.

36-از همسرتان انتظارات نامعقول نداشته باشید. شریک زندگی شما فردی است که شما انتخاب کرده اید. همه ما برای بهتر شدن تلاش می کنیم، اما انتظار داریم همسرمان خود را تغییر دهد و با ما همسو شود. بر اساس نظر خاخام شلومو، روان درمانگر ” انتظارات در ضمیر ناخودآگاه همه وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که انتظارات شما از همسرتان واقع بینانه باشد و آن ها را با وی در میان بگذارید. وقتی انتظارات خود را بیان نمی کنید، باعث ایجاد احساس منفی می شود.

word image 21

” گاهی چیز های کوچک ممکن است بزرگ به نظر برسند اما اگر انتظارات به صورت متقابل درک شوند، عمل به آن ها ساده تر به نظر خواهد آمد. دیویس اضافه می کند:” هیچ کس کامل نیست ، فقط زمانی که شما فکر می کنید همسرتان باید روی یک بخشی از رفتارهایش تغییر ایجاد کند، او هم همین احساس را نسبت به شما دارد. ” راهکار این است که انتظارات خود را مدیریت کنید، ارتباط آزادتری داشته باشید و انتظارات واقع گرایانه از همسر خود برای ایجاد روابط بهتر داشته باشید و برای همکاری و تفاهم بیشتر تلاش کنید.

عشق و صمیمیت در خانواده چیست؟ 7 روش بوجود آوردن آن

37-به او تلفن بزنید. نه پیام و نه چت. فقط فقط به او تلفن بزنید و صدایش را بشنوید.

38-اگر از شما می خواهد با او به پیاده روی بروید، حتما با او همراه شوید. حتی اگر از این کار نفرت دارید. اگر از این کار بدتان می آید ، همسرتان می فهمد که این کار را برای عشق به او انجام داده اید.

39زمانی که همسرتان در مورد مزاحمتی که برایش اتفاق افتاده با شما صحبت کرد، به او شک نکنید. در مورد آن با همسرتان صحبت کنید و از این طریق به او کمک کنید.

40- نسبت به برنامه های تلویزیونی مورد علاقه ی او مشتاق باشید. حتی اگر این یک برنامه از نظر شما خسته کننده است ، آن را با اشتیاق تماشا کنید و در موردش صحبت کنید. به طور مثال، از او بپرسید در این برنامه طرفدار چه کسی است.

41-نیمه پر لیوان را ببینید. مردان معمولا به وقایع بد بیشتر توجه می کنند. بر اساس نظر سلاکتین “منفی بودن آسان است اما سازنده بودن و مثبت نگری کاری سخت و دشوار است. ” این می تواند مانعی برای ایجاد روابط بهتر باشد. دیویس همچنین اضافه می کند که یکی از نتایج روابط طولانی مدت این است که افراد کم کم به عیب های یکدیگر بیشتر توجه می کنند . ” افراد یکدیگر را به عنوان یک عامل محدود کننده می بینند و در مقابل آن موضع می گیرند . سعی کنید در دام چنین افکاری نیفتید . سعی کنید با همسرتان در یک جبهه متحد باشید و با یکدیگر به پیدا کردن راه حل بپردازید. ”

42-وقتی همسرتان در مورد ظاهرش از شما سوال می پرسد، اگر به نظرتان ظاهر مناسبی ندارد می توانید لباس دیگری به او پیشنهاد دهید. یک جایگزین ارائه دهید و بگویید در آن لباس بهتر به نظر می رسد.

43-در هنگام دعوا از کلمه ی ” من ” استفاده نکنید. با او با عصبانیت صحبت نکنید. مطمئن شوید که او متوجه احساس بد شما شده است.

44-اگر نمی دانید جای وسیله ای در خانه شما کجاست، قبل از سوال پرسیدن دنبال آن چیز بگردید. شما شریک زندگی او هستید نه شاگردی که مدام سوال می پرسد.

45-به او بگویید و نشان دهید که دوستش دارید.

46-بیشتر معاشقه کنید. معاشقه و معاشرت بیشتر با همسرتان باعث می شود تا احساس دوست داشته شدن و قدر دانی بیشتری کند. یک دلیل علمی برای این قضیه وجود دارد. بر اساس نظر لی ” یک معاشقه زمانی خوب پیش می رود که مغز دوپامین آزاد کند، ماده ای که احساس لذت در مغز ایجاد می کند. بنابر این اگر می خواهید رابطه ی بهتری داشته باشید ، کمی احساس سرخوشی کنید و برای صمیمیت بیشتر معاشقه کنید.” بنابراین ، معاشقه را به رابطه ی خود اضافه کنید. گاهی با او شوخی کنید و او را بخندانید . البته نباید انتظار داشته باشید که این کار ها منجر به رابطه جنسی شوند.

47-انعطاف پذیر باشید. برای همسران پیش بینی کردن موقعیت ها و انعطاف پذیری بسیار مهم می باشد . البته نمی توان پیش بینی کرد، اما می توان انعطاف پذیر بود.

نکته های جنسی زندگی مشترک زناشویی (9 روش)

48-در رابطه جنسی کاری که او می خواهد را انجام دهید. گاهی کار های جدید را امتحان کنید و یکدیگر را راضی نگه دارید.

49-برای خودتان وقت بگذارید. گاهی به خاطر کار ها و وظایف زیاد خانه و محل کار استرس می گیرید. این برای شما، همسر و فرزندانتان خوشایند نیست. امسال تصمیم بگیرید راه های قبلی برای رسیدن به فعالیت هایتان را تخریب کنید و راه های جدید بسازید تا به یک برنامه ریزی منظم دست یابید. این کار در افراد مختلف متفاوت است ، اما به طور خلاصه ؛ برای خود وقت بگذارید.

word image 22

اگر عاشق فیلم یا ورزش می باشید، حتما آن ها را انجام دهید. کار شما هر چه که باشد بالاخره انجام می دهید، اما برای اینکه بتوانید همسر و پدر خوبی باشید ضروری است که برای خود وقت بگذارید.

بر اساس نظر لیون ” هر زوجی که به تنهایی برای خود وقت نگذارد ، حتی در بهترین روابط هم احساس رضایت نمی کنند .”

50-حالت تدافعی نداشته باشید. این یک رفتار آموخته شده است که بسیاری از ما داریم. اما این حالت می تواند زندگی زوج ها را از هم بپاشد. نظرات همسرتان را بپذیرید.

51-به یاد داشته باشید که مهم نیست چه کسی برنده است. زمانی که زوجین به یکدیگر احترام می گذارند، می توانند گاهی در بعضی مسائل برای حفظ تعادل زندگی گذشت داشته باشند.

52-افکار و نگرانی های او را تضعیف نکنید. وقتی می خواهید مشکلی را هر چه سریع تر رفع کنید، سرزنش همسر کار بسیار راحتی است. اما به او نگویید نگرانی هایش بی مورد است. حتی اگر واقعا احساس می کنید که نگرانی هایش بی مورد است، این جمله را بیان نکنید و در عوض سعی کنید راه حل های سازنده پیشنهاد دهید. بر اساس نظر دویس ” این دیدگاه ها شاخص فردیت هستند و حفظ آن کلیدی برای حفظ رابطه می باشد.” به یاد داشته باشید همسر شما یک انسان است و دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را دارد. دویس اضافه می کند ” سعی کنید برای نظرات آن ها ارزش قائل شوید و دیدگاه هایشان را درک کنید.”

اگر مشکل شما حل نشدنی است: بهترین روانشناسان آنلاین در اینجا معرفی شده اند

53-دست و دل باز باشید. یکی از صحبت های روزمره میان زن و شوهر مسائل مالی است و باعث افزایش صمیمیت بین آن ها خواهد شد.

54بیاموزید که چگونه اختلاف ها را حل کنید. در هر رابطه ای اختلاف وجود دارد اما یکی از جنبه های تعیین کننده رابطه مستحکم و شاد، توانایی عبور از این اختلاف ها است.

55- همیشه برای بهتر شدن ، تلاش کنید. سخاوتمند و متفکر باشید و بیشتر از قبل از جمله متشکرم استفاده کنید.

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا