آموزش خطاطی با خودکار و قلم (تصویری)

آموزش خوشنویسی انگلیسی با خودکار و قلم در 20 گام +فیلم

چرب زبان

در این پست یک نوع از خوشنویسی رایج در زبان انگلیسی را به شما آموزش می دهیم که بسیار هم زیباست. هم با کمک قلم خوشنویسی و هم با خودکار می توانید آن را تمرین و پیاده کنید.

برای نخستین گام اموزش در ” تسلط خوشنویسی “، با الفبای ساده ای شروع می کنیم که دو حرکت بیس و اساسی که در مقدمه اموختیم را بکار می گیرد. فقط این دو حرکت، اکثریت حروف را در الفبای رسم الخط خوانا تشکیل می دهند. ما حروف را به گروه های مشابه تقسیم می کنیم و تسلط بر حروف کوچک و بزرگ را آموزش خواهیم داد.

1-خوشنویسی مسطح، با کیفیت بالا

خوشنویسی مسطح، با کیفیت بالا

آنچه شما نیاز دارید:

وسایل مورد نیاز برای خوشنویسی

 • مداد
 • پاک کن
 • جوهر سیاه (ترجیحا معمولی) یا جوهر ضد آب هایجین
 • ورق تمرین
 • قلم دار (قسمت سیاه بالای قلم)
 • نوک قلم نوک تیز (بخش براق طلایی قلم بالا)

این مطلب جالب را هم از دست ندهید! آموزش خوشنویسی انگلیسی با خودکار و قلم در 20 گام +فیلم

2-درس مقدماتی را مرور کنید

قبل از اینکه به سراغ رسم الخط بروید، بیایید یک دست گرمی داشته باشیم. ما قصد داریم به درس مقدماتی بازگردیم و یک یا دو خط دیگر را انجام دهیم تا مطمئن شویم که آماده هستیم.

 


خط تحریر

توی این پک های فوق العاده، خوش خطی رو با بهترین اساتید یاد بگیر، جوری که توی هیچ کلاسی یادت نمیدن. خط نشونه شخصیت آدمه فقط 2 هفته وقت بذار!


 

گام 1

چهار یا پنج ورق تمرین را روی یک کارت خوب یا کاغذ بریستول چاپ کنید.

گام 2

تمرین یک یا دو خط یک حرکت پایه برای گرم کردن.

تمرین یک یا دو خط یک حرکت پایه برای گرم کردن.

گام 3

تمرین یک سیکل منحنی پایه برای یک یا دو خط برای گرم کردن.

بسیارخوب! اکنون آماده شروع هستیم. در این درس تسلط خوشنویسی، ما یک الفبای بسیار ساده برای نوشتن به نام رسم الخط خوانا می آموزیم.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

تمرین یک سیکل منحنی پایه برای یک یا دو خط برای گرم کردن.

3-رسم الخط خوانا برای الفبای کوچک

بیایید نگاهی به الفبای رسم الخط خوانا بیاندازیم. همانطور که می بینید، این یک ترکیب زیبا از

حروف چاپی است. این به این معنی است که میتوانید حرف ها را هنگام نوشتن به هم بچسبانید اجازه دهید از هم جدا باشند، این بستگی به شما دارد. فلش های آبی فوق، جهت حرکت قلم را نشان میدهند و اعداد زیر آن حاکی از انست که تعداد حرکات هر حرف چگونه است. ما قصد داریم با الفبای حروف کوچک شروع کنیم و آن را به دو بخش تقسیم کنیم: حرکات پایین حروف و حرکات منحنی حروف؛ بنابراین اجازه دهید با حرکات پایین حروف کوچک شروع کنیم!

رسم الخط خوانا برای الفبای کوچک

گام 1

یک نسخه از الفبای فوق را چاپ کنید تا بتوانید به عنوان مرجع قرار دهید.

1-حرکات پایین حروف کوچک

گام 1

حروف b، f، h، i، j، k، l، m، n، p، r، s، t، x و z همه با حرکات پایین شروع می شوند. بعضی از آنها حرکاتی هستند که کل ارتفاع خط را پر می کنند و مابقی فقط به خط کشیده می رسند. بعضی ها، مانند ‘f’، حتی زیر خط پایین قرار می گیرند. برای شروع، من قصد دارم به شما شکسته حرف را نشان دهم، بنابراین شما می توانید ببینید که هر حرف از چند حرکت تشکیل می شود.

با این حال، از آنجا که بسیاری از حروف شکسته شده را خیلی جدی می گیریم، ما قصد داریم آنها را درست کنیم. شما همیشه می توانید حروف را با استفاده از مداد خود طراحی کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته

باشید. سپس شما می توانید با استفاده از قلم خود، خطوط مداد را دنبال کنید.

حرکات پایین حروف کوچک

گام 2

بگذارید از ‘h’ شروع شود چون ساده ترین است. نوک قلم خود را در خط بالا قرار دهید و به سمت پایین بکشید. قلم خود را بالا بیاورید و آنرا درست در زیر خط قرار دهید و حرکتی سست را که فقط تقاطع ساخته اید قرار دهید. سپس قوس را بالا ببرید، به سمت راست و پایین به خط پایین، به پیچ و تاب کوچک پایان دادن. آفرین! شما یک اسکریپت ‘h در دست ‘ دارید آیا خیلی سخت بود؟ نه

حرف h

گام 3

دو یا سه بار حرف “h” را تکرار کنید تا آن احساس را حس کنید. بسیاری از حروف مانند d، f و k بسیار شبیه به ‘h’ هستند. هنگامی که شما ‘h’ را پایین می کشید، آسان است که ببینید که چگونه حروف دیگر ساخته شده است.

دو یا سه بار حرف "h" را تکرار کنید

گام 4

بیایید یک حرف سخت تر را امتحان کنیم: k. ‘k’ همانند ‘h’ با حرکت پایین شروع می شود. سپس نوک قلم خود را در همان نقطه قرار دهید، درست زیر تقاطع خط کشیده و حرکت که فقط ساخته شده است، قرار دهید. این بار، به جای اینکه تمام مسیر را به سمت پایین بچرخانید، به سمت سقوط پایین در حدود نیمه بین خط و خط پایین منحرف خواهید شد. سپس یک سقوط مورب به سمت راست بکشید و در یک پیچ کوچک قرار بگیرید. خیلی سخت نیست، درست است؟

حرف k

گام 5

دو یا سه بار حرف “k” را تکرار کنید تا احساس آن را دریافت کنید.

دو یا سه بار حرف "k" را تکرار کنید

گام 6

با استفاده از راهنمای حرکت به عنوان مرجع، به آرامی از طریق بقیه حروف کوچک حادثه منحنی حرکت کنید.

2- حرکت خمیده حرف های کوچک

گام 1

حروف a، c، d، e، g، o، q، u، v، w و y همه با حرکت خمیده شروع می شوند. برای شروع، من قصد دارم به شما شکسته حرف را نشان دهم، بنابراین شما می توانید ببینید که هر حرف ازچند حرکت تشکیل می شود. با این حال، از آنجا که نوشتن بسیاری از حرف های شکسته شده خمیده با جوهر سخت است، ما قصد داریم آنها را به درستی اجرا کنیم. شما همیشه می توانید حروف را با استفاده از مداد خود طراحی کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید. سپس شما می توانید با استفاده از قلم خود، خطوط مداد را دنبال کنید.

حرکت خمیده حرف های کوچک

گام 2

بیایید از C شروع کنیم زیرا ساده ترین است. نوک قلم خود را روی خط خطی قرار دهید. قوس پایین و اطراف راست، اکثر حرف را ایجاد می کند. سپس قلم خود را بالا بیاورید و آن را به نقطه شروع بازگردانید. حرکت دوم برای ‘c’ در همان محل شروع می شود، اما فقط کمی کوچک می شود. افرین! شما یک رسم الخط c دارید. خیلی سخت نبود، درسته؟

حرف C

گام 3

دو یا سه بار حرف C را تکرار کنید تا حس آن را دریافت کنید. بسیاری از حروف مانند e و o از دو حرکت منحنی ساخته شده اند که از پایین به پایین می روند. هنگامی که شما “c” کوچک را می نویسید، آسان است که ببینید که چگونه حرف های دیگر ساخته شده است.

حرف C را تکرار کنید

گام 4

بیایید یک حرف سخت تر را امتحان کنیم: q. همانطور که “c” را انجام دادید، “q” را شروع کنید. حالا، قلم خود را در نقطه شروع قرار دهید و یک خط مستقیم بکشید. برای رشد کمی اتصال، قلم خود را در جایی قرار دهید که منحنی و حرکت پایین در خط پایین قرار می گیرند و منحنی کوچک را به سمت بالا می برند.

حرف q

گام 5

تکرار حرف “q” دو یا سه بار تکرار کنید تا احساس کنید که آن را احساس کنید. حرف “q” بسیار شبیه به حروف d، g و p است؛ بنابراین هنگامی که شما این یکی را یاد بگیرید، می توانید بقیه را انجام دهید!

حرف "q" دو یا سه بار تکرار کنید

گام 6

با استفاده از راهنمای حرکت به عنوان مرجع، به آرامی از طریق بقیه حروف کوچک حادثه منحنی حرکت کنید.

3-الفبای حروف کوچک را بنویسید

اکنون که شما هر حرف را چندین بار نوشته اید، وقت آن است که تمام آن را با هم بگذارید و الفبا را بنویسید.

الفبای حروف کوچک را بنویسید

4-رسم الخط خوانا برای حروف بزرگ

الفبای بزرگ همیشه با قوانین مختلف بازی می کند و عموما بسیار دقیق است. حرکت منحنی بسیار بزرگتر و کمرنگتر است. علاوه بر این، حروف بزرگ را به همان اندازه ساده مانند حروف کوچک بنویسند. شما همیشه می توانید حروف را با استفاده از مداد خود طراحی کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

سپس شما می توانید با استفاده از قلم خود، خطوط مداد را دنبال کنید. برای حروف بزرگ من مداد را ترجیح می دهم.

رسم الخط خوانا برای حروف بزرگ

گام 1

از آنجایی که بیشتر حروف با حرکت منحنی آغاز می شود، الفبا را به گروه ها تقسیم نمی کنم. در عوض، ما به سادگی کار خود را از طریق آن، با استفاده از راهنمای بالا که چگونه بسیاری از حرکات هر حرف ساخته شده است و در چه مسیر حرکت است می بینیم؛ بنابراین اجازه دهید با یک حرف ساده شروع کنیم.

باز هم با حرف “c” شروع می کنیم. نوک قلم خود را در خط بالا قرار دهید. قوس پایین و اطراف به سمت راست، اطمینان حاصل کنید که در انتها به خوبی به عقب برگردید. سپس قلم خود را بالا بیاورید و آن را به نقطه شروع بازگردانید. حرکت دوم برای ‘c’ در همان محل شروع می شود، اما با شکوفایی خوب به سمت ‘c’ می رسد. افرین! شما یک ردیف رسم الخط خوانای C را دارید. خیلی سخت نبود، بود؟

حرف c

گام 2

دو یا سه بار حرف C را تکرار کنید تا حس آن را دریافت کنید. وقتی که آن را به حروف بزرگ می آید، شکوفایی بیشتر، بهتر است به تازگی برای ایجاد برخی از نوشته های بزرگ و خطوط بزرگ. همانطور که در حروف الفبا کوچک است، بسیاری از حروف مانند “e” و “o” از دو حرکت منحنی ایجاد می شوند که از پایین به پایین می روند. هنگامی که شما “c” پایین، آسان است که ببینید که چگونه دیگر حروف بزرگ صورت گرفته است.

دو یا سه بار حرف C را تکرار کنید

گام 3

بیایید یک حرف سخت تر را امتحان کنیم: k. نوک قلم خود را در خط بالا قرار دهید و منحنی به سمت خط شکسته بچرخید و در انتهای آن کمی کوچک شود. بازگشت به ابتدای منحنی را بالا ببرید و یک ضربه بزرگ به سمت پایین بکشید تا انحطاط یابد. نوک قلم خود را فقط از خط بالا کنید. تا خط بالا و سپس به پایین و به سمت چپ به سمت جایی که سقوط به سمت پایین خط حرکت است، بکشید. سپس، از نقطه نظر ملاقات، قوس به پایین و به سمت راست، پایان دادن به یک پیچ. کمی پیچیده است اما نه خیلی سخت، درست است؟

حرف "k"

گام 4

دو یا سه بار حرف “k” را تکرار کنید تا احساس آن را دریافت کنید. حرف k بسیار شبیه به حروف b، d، f، h، i، j، p، q، r، t، u، w، x و y است؛ بنابراین هنگامی که شما این یکی را یاد گیرید، می توانید بقیه را هم انجام دهید

دو یا سه بار حرف "k" را تکرار کنید

گام 5

با استفاده از راهنمای حرکت به عنوان مرجع، به آرامی از طریق بقیه حروف بزرگ استفاده کنید.

اکنون که شما هر حرف را چندین بار نوشته اید، وقت آن است که تمام آن را با هم بگذارید و الفبا را بنویسید.

حروف الفبای بزرگ

5- همه اینها را باهم بگذار

بیایید کمی هیجان انگیز تر بنویسیم یک راه خوب مخلوط حرف های بزرگ و کوچک است که نام خود را بنویسید. اکنون، از آنجا که شما در پیش نویس رسم الخط بسیار خوب کار کرده اید، بگذارید جنبه های مثبت را درنظربگیرید!

تمرین خوش نویسی انگلیسی

شما اکنون بر رسم الخط خوانا تسلط دارید!

همه فکر می کنند که خوشنویسی سخت است اما اگر شما فقط هر حرف را به سقوط اساسی آن برسانید، شروع به دیدن الگوهای می کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید، ساده تر خواهد بود که حروف را بنویسید و سریعتر نوشتن را انجام دهید. در آموزش های آینده، ما برخی از اسکریپت های پیچیده تر را یاد می گیریم.

رسم الخط حروف کوچک و بزرگ انگلیسی

حتما بخوانید: دانلود رایگان 7 درس مهم آموزش خطاطی تحریری و نستعلیق (باخودکار و قلم)

اپلیکیشن اندروید آموزش خوشنویسی لاتین

دانلود اپلیکیشن اندروید

ویدیوی آموزشی

آموزش خطاطی انگلیسی24

این آموزش، نحوه یادگیری یک خط زیبای رمانتیک و پر از منحنی انگلیسی را به شما آموزش می دهد. اگر در این زمینه سوالی دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

 

لینک دانلود ویدئو 

خوشنویسی-خودکار

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫33 دیدگاه ها

 1. سلام.بنده فقط میخوام واضح بنویسم انگلیسی رو که فقط قابل خواندن باشه.در این صورت باید چی کار کنم؟آموزش واضح نویسی رو بدید لطفا چه زبان فارسی چه زبان انگلیسی خیلیا به دنبال واضح نوشتن هستن

  1. یعنی چی واضع !!!!!!!!!!!!!!! خب به این چی میگن پس؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اصلا شاید نمیدونید واضع چی هست ؟ از کلمه ش خوشتون میاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   1. شاید شما معنی واضح رو نمیدونید….!!!!!!
    منظور ایشون این بود که یک خط ساده و معمولی میخوان که همه بتونن اون خط رو بخونن
    و این خط هم اصلا ساده نیست!!!! و اگر کسی این نوع حروف رو بلد نباشه به سختی میتونه این خط رو بخونه…..!
    بنابراین فکر کنم شما معنی کلمه واضح رو متوجه نشدید….!!!!

    1. دوستان چرا دعوا میکنید واضح نوشتن با خوشنویسی نویشتن فرق داره.خوشنویسی اگر پیوسته نباشه میشه واضحه در عیر این صورت کاپرپلین جنبه وضوحش کمه چون هر کسی قادر به خواندنش نیست.

   2. سواد خودتون رو بالا ببرید واضح یعنی روشن هویدا منظور اون بنده خدا خط خوانا بوده
    واضح(روشن) نه واضع(سازنده) به احتمال زیاد فارسی بلد نیستی (:

 2. سلام
  خسته نباشی
  هر چقدر که نوشتم عین فیلم ها در نمیاد

  آیا باید قلم خوشنویسی رو دست کار کرد توی یکی از سایت ها نوشته بودن باید نوک قلم رو با روغن چرب بسوزی

  1. سلام و خسته نباشید
   می خواستم تشکر کنم از این که رایگان نوشتن خوش نویسی حروف انگلیسی را به مردم اموزش می دهید.
   اموزشگاه های زبان برای همین ۱۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان از شما هزینه می گیرند

 3. سلام ،من می خواهم بدانم چطور با قلم فرانسه میتوان کار کرد غیر از توضیحات بالا،آیا کتابی هست که از روی آن سرمشق گرفت یا در مورد کار با قلم فرانسه و نوشتن آن توضیح داده باشد.

 4. چگونه نام ها فارسی را با ملا درست به انگلیسی بنویسیم میشه رهنمایی کنید

  1. دوست عزیز برای اینکار اول باید حروف انگلیسی را بصورت کامل یادبگیری و همه صداهای حروف انگلیسی روهم همینطور و بعد با تکرار ها و تمرین مسلط میشید

  1. سلام اول ازهمه خودکاردست گرفتن رویادبگیر،اکثرا خودکاررادرست دست نمیگیرند که بتونندراحت بچرخونند.باکدام انگشتان وچه فاصله ایی ازنوک و مورب گرفتن باعث میشع خیلی راحت خوش بنویسی البته ک تمرین لازمه.

 5. سلام . سپاسگزارم از اینکه رایگان آموزش میدهید . میشه چند نوع از حروف الفبای انگلیسی و رایج را با حروف کوچک و بزرگ ارائه بدهید به ما .( اگه فقط به صورت عکس هم باشه کافیه ) .
  ممنونم .

 6. سلام خسته نباشيد
  دمتون گرم واقعا كارتون عاليه كه به اين تميزي و كامل وجامع توضيح ميديد ونكته مهمم رايگان بودن آموزش هست واقعا دمتون گرم اگر امكان داره نكته را رو روي فيلم بيشتر توضيح بديد 🙏🏼❤️☘️❤️☘️❤️

 7. باسلام
  ببخشید روی کادر اول صفحه زدید:::::: آموزش خوشنویسی انگلیسی با خودکار و قلم در 20 گام +فیلم
  اما اینایی که توضیح دادید همش با قلم بود که! میشه با خودکار هم بنویسید

 8. سلام خسته نباشید ممنون از اموزش خوبتون لطفا اگه میشه خوشنویسی با مداد وخودکار رو هم اموزش بدین

 9. واقعا ازتون تشکر می کنم از آموزش دستختی که داده بودید واقعا کار آمد و فوق العاده بود من حتی تونستم از روشی که شما یاد داده بودید با خودکار هم انگلیسی رو به صورت تحریری بنویسم خلاصه واقعا ازتون ممنونم من خودم یک ترم رفتم کلاس خوشنویسی انگلیسی ولی به دلیل اینکه اصلا خوب یاد نمی دادند ادامه ندادم حتی در سه آموزشگاه این مورد رو امتحان کدم تا بالاخره تونستم اینجا به بهترین روش این خط رو یاد بگیرم واقعا ممنون

 10. سلام استاد دستمریزاد ممکنه اسم قلم شکسته نویسی لاتین رو بفرمایید؟

 11. خیلی عالی وجامع وکامل بود واقعا ممنونم ….سلیس وروان توضیح داده بودید ومثال هاتون واقعا مشخصه …بازم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا