آموزش جوشکاری و نجاری (تصویری)

6 تا از بهترین آموزشگاههای برگزارکننده دوره های جوشکاری در ایران

چرب زبان

در این مطلب 5 تااز بهترین آموزشگاه های برگزار کننده کلاس های آموزش جوشکاری را در تهران و سایر شهرها به شما معرفی می کنیم و هزینه و آدرس آنها را هم به شما یادآوری خواهیم کرد.

چند نکته مهم برای جوشکاری بهتر

پوشش مناسب حین کار:

داشتن پوشش مناسب برای ایمنی در هنگام جوش برای محافظت از اشعه ماوراء بنفش ساطع شده از قوس جوشکاری خیلی موثر است. بدون لباس آستین دار شما دچار آفتاب سوختگی خواهید شد. از  کلاه های ایمنی با قابلیت تنظیم لنز استفاده کنید تا در هنگام انجام جوشکاری بدون آسیب رساندن به چشم، به راحتی مشاهده کنید که چه انجام می دهید. یکی دیگر از راه های حفاظت از چشم استفاده از عینک محافظ در زیر کلاه جوشکاری است. چون امکان دارد قسمتی از فلز که پلیسه دارد به چشم شما اثابت کند. همچنین استفاده از دستکش برای محافظت از دستها ضروریست.

مطلب مشابه : دانلود رایگان 6 فیلم بسیار مهم آموزش جوشکاری الکترود و آرگون+جزوه pdf

تمرین جوشکاری خوب

در جوشکاری معمولا فقط به دنبال ایجاد یک خط مستقیم نیستیم. در عوض با انبر جوشکاری اتصالات حلقه ای شکل ایجاد کنید. در واقع به دنبال انجام یک حرکت دایره ای گسترده باشید. این امر موجب می شود جوش شما استحکام بیشتری داشته باشد. با استفاده از این تکنیک شما یک خط جوش زیبا و بودن عیب خواهید داشت.

 


جوشکاری

توی این پک فوق العاده،جوشکاری رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! جوشکاری رو سریع و راحت یاد بگیر وحسابی پول دربیار!


 

آماده شدن جهت انجام جوشکاری قبل از شروع آن

 • چند نکته وجود دارد که اگر قبل از اجرای جوشکاری به آنها توجه کنید می توان موفقیت خوبی داشته باشید.
 • سطح فلز خود را تمیز کنید. با استفاده از برس سیمی، سنباده و محصولات مناسب برای تمیز کاری این عمل را می توان انجام داد.
 • محلی را که تمیز کردید با یک بتونه بپوشانید. چراکه فلز را بعد از تمیز کاری روی زمین قرار می دهید که امکان دارد آلوده به گرد و غبار و محصولات خوردگی شود.
 • نوک الکترود را چک کنید که آلودگی نداشته باشد. این امر امکان دارد به تمیزی جوش شما آسیب برساند.

انتخاب الکترود مناسب:

برای انجام جوشکاری با توجه به نوع فلز باید الکترود با قطر مناسب انتخاب کنید. برای فلزات نازک از الکترود با قطر کم و نیز برای فلزات ضخیم، از الکترود با قطر زیاد استفاده کنید. همچنین دقت کنید جنس الکترود انتخابی با فلز جوشکاری شما مطابقت داشته باشد. برای مثال اگر قصد جوش دادن آلومینیوم را دارید از الکترود آلومینیوم استفاده کنید.

معیارهای انتخاب آموزشگاه جوشکاری خوب

در ادامه آموزش های جوشکاری، و بعد از اینکه به شما یاد دادیم،  جوشکاری چیست و انواع آن کدامند؟، در این پست دوره های باکیفیت آموزش جوشکاری را معرفی می کنیم. این کلاس ها را ما با معیارهای مختلفی به شما معرفی می کنیم. معیارهای ما عبارتند از:

 • کیفیت و تجهیزات کلاس ها
 • مهارت اساتید کلاس ها
 • قیمت کلاس ها و تناسب آن با امکاناتی که دریافت می کنید
 • تنوع مهارت ها و آموزش ها
 • اعتبار مدرک ارائه شده و آموزشگاه
 • نظرات کاربران مختلف در فضای مجازی

1- کلاس های آموزشی آریاوش (بهترین)

کلاس های آموزشی آریاوش 

معمولا به عنوان بهترین آموزشگاه جوشکاری در ایران شناخته می شود و اگر علاقمند به جوشکاری با هر نوع فرآیند درهر موقعیت و قطعه کار از بهترین آموزشگاه جوشکاری در ایران به نام آریاوش غافل نشوید این مجموعه با مربیان و کادر آموزشی مجرب و حرفه ای انواع فرآیند های جوشکاری اعم از جوشکاری با الکترود ، جوشکاری آرگون ، جوشکاری CO2 ، بازرسی جوش و نقشه خوانی را بطور کاملا تخصصی از مبتدی تا پیشرفته ارائه می نماید.

از ویژگی های این مرکز علاوه بر حرفه ای بودن دسترسی به سیستم حمل و نقل شهری همچون مترو ( ایستگاه نواب ، ایستگاه توحید ) و BRT ایستگاه میدان جمهوری است و علاوه بر آن خدمات خوابگاه و پانسیون به مهارت آموزان شهرستانی است:

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

 • بهره مندی از اساتید مجرب
 • ارائه مدرک بین المللی جوشکاری
 • دسترسی به سیستم حمل و نقل شهری
 • مشاوره و پشتیبانی در دوره و بعد از آن
 • کارگاه حرفه ای و بروز
 • شهریه اقتصادی و اقساطی
 • مشاوره و ارائه خدمات کاریابی و مهاجرت

این آموزشگاه فقط در تهران (مترو نواب – تقاطع خ رودکی و آذربایجان – پلاک 730 – ساختمان خانه مهارت) شعبه دارد ومدرک معتبر ارائه می کند.

website-min  اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

2- کلاس های آموزشی مرکز مهندسی جوش ایران

کلاس آموزش جوشکاری

اگر در تهران هستید، یکی دیگر از آموزشگاههای خوب که به شما پیشنهاد می کنیم همین مرکز پژوهش و مهندسی جوش ایران واقع در خیابان کارگر شمالی می باشد. مرکز پژوهش و مهندسی جوش ایران (IWREC) تحت پوشش سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران در سال 1371 با هدف انجام فعالیت های پژوهشی وارائه خدمات علمی ،فنی ،مهندسی وبازرسی ،مشاوره وآموزش در زمینه جوش، بازرسی وکنترل کیفیت به عنوان نماینده وبازوی اجرایی انستیتو بین المللی جوش IIW تاسیس شد.

 • ارائه مدرک معتبر
 • تجهیزات مناسب
 • قیمت کلاس ها مناسب
 • اساتید کاملا با تجربه
 • و … .

این آموزشگاه فقط در تهران (کارگر شمالی) شعبه دارد ومدرک معتبر ارائه می کند.

website-min  اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

3- کلاس های آموزشگاه جوشکاری کسری

کلاس آموزش جوشکاری 1

از دیگر آموزشگاه های خوب در کرج-حصارک که آموزش جوشکاری را از ابتدا تا ورود به بازار کار به شما یاد می دهد و مدرک بین المللی فنی حرفه ای ارائه می کند. این مجتمع با برخورداری از کادر آموزشی مجرب و امکانات کافی در زمینه آموزش های تئوری و عملی حرفه های جوشکاری و بازرسی جوش آماده ارائه انواع خدمات آموزشی ازسطح مقدماتی تا لوله های فشاربالا و همچنین همکاری با شرکت ها، کارخانجات و صنایع کشور می باشد.

website-min  اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

حتی کلاس های آموزشی هم جوشکاری را بطور کامل و اصولی به شما یاد نمی دهند. در کنار کلاس ها از این بسته آموزشی فوق العاده خودآموز استفاده کنید.

4- کلاس های آموزشی فنی حرفه ای

آموزشگاه جوشکاری

اگر در شهرستان ها هستید، مراکز فنی حرفه ای بهترین محل برای یادگیری جوشکاری برای شما هستند. هرچند معمولا کلاس ها کمی شلوغ تر هستند و تجهیزات در حد دو آموزشگاه بالا نیستند و پیشنهاد می شود در کنار این کلاس ها از بسته آموزش جوشکاری ما استفاده کنید.

 • ارائه مدرک معتبر
 • اساتید باتجربه
 • دارای شعب مختلف
 • هزینه ها کاملا مناسب
 • تجهیزات خوب

این آموزشگاه چندین شعبه در تهران و سایر شهرستان ها دارد. حتما برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

website-min  اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

5- کلاس های سروش جاوید

 

مجتمع آموزشی سروش جاوید یکی از آموزشگاههای زیر مجموعه سازمان فنی و حرفه ای استان تهران حوالی میدان جمهوری می باشد که با استفاده از اساتید مجرب ، تجهیزات به روز و فضایی مناسب توانایی ارائه خدمات آموزشی مناسب به علاقه مندان و کارآموزان صنعت جوشکاری و بازرسی جوش را طبق استانداردهای روز ایران و اروپا دارد .

 • ارائه مدرک فنی و حرفه ای و مدارک بین المللی
 • اساتید کاملا مجرب
 • دسترسی آسان به دلیل موقعیت مکانی
 • قیمت مناسب دوره های آموزشی
 • تجهیزات به روز و مناسب
 • آموزش انواع جوشکاری با استانداردهای مهاجرتی
 • آموزش تخصصی به زبان لاتین ویژه کارآموزان مهاجر

آدرس این آموزشگاه، تهران (بالاتر از میدان جمهوری) می باشد.

website-min  اطلاعات بیشتر و وب سایت این آموزشگاه

شما هم اگر آموزشگاه خوبی در شهر خود می شناسید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا لیست بالا را تکمیل تر کنیم.

دانلود بهترین کتاب رایگان آموزش جوشکاری بصورت pdf

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

‫23 دیدگاه ها

  1. دوره جوشکاری با تعداد کم برگزار میشه و کاملا کارگاهی هست ولی در صورتیکه خصوصی هم بخواهید می تونید هماهنگ کنید. با آموزشگاه سروش جاوید تماس بگیرین. راهنمایی می کنند soroushejavid.com به سایت سر بزنید اطلاعات در انجا هست.

  1. نه الزام آور نیست. شما در حال فراگیری فن جدید هستید. و ممکن هست چندین سال هم در بازار مشغول کار بوده باشید. خود این دوره در نهایت به شما مدرک فنی ارائه می دهد که هم قابل قبول در ایران هست و می تونید مدرک بین المللی دریافت کنید برای استفاده در خارج از ایران.

 1. سلام خوشحال می شیم اگر شماره تماستون را در سایت ثبت کنید و نظرتون را آنجا بگید و اینکه چرا ناراضی هستید. اینطور نیست که شما فرمودین و اکثریت فن آموزان هم راضی هستند و هم سریع جذب کار شدند.

 2. با سلام
  آموزشگاه جوشکاری کاویان زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای استان گیلان تنها مرکز دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای و همچنین نماینده انجمن جوشکاری و آزمایشهای غیر مخرب ایران در گیلان با در اختیار داشتن مدرسین با مدرکiwp ,و مهندسین جوش در کلیه فرآیندهای جوشکاری و همچنین دوره های بازرسی غیر مخرب ndtفعال می باشد
  آدرس مرکز رست جاده جیرده جنب شهرک صنعتی سپید رود جنب کارخانه سازه های فولادی پردیس خزر
  با سپاس از اطلاع رسانی مفید شما
  ارادتمند
  بابک آماده

  1. استاد گرامی سلام از راه دور دستانتان را می‌بوسم من یکی از شاگردان شما هستم در شرکت بالا نصب افتخار میکنم که شاگرد شما بودم سایه شما همیشه بالاسر امثال مثل من باشه که به ما جوشکاری یاد دادین و یه لقمه نون تو سفره ما گذاشتین خداوند متعال همیشه پشتیبان شما استاد ارجمند باشد با احترام فراوان آروین گندمی 1386

 3. سلام اگه کسی خودش جوشکاری کار کرده باشه وفقط ب مدرکش نیاز داشته باشه راهی هست ک سریع بتونه یه مدرک معتبر بگیره

 4. درود خدمت شما
  مدت طولانی جوشکاری برق کار کردم و میخوام در امور جوشکاری حرفه ای تر بشم
  میخوام بیام سمت جوشکاری آرگون و احتمالا CO2 بازار کارش تو ایران چطوره؟؟؟
  آیا میشه روی اینکه جوشکار آرگون بشیم حساب کنیم؟؟

 5. سلام ببخشید معتبر ترین مدرک بین المللی رو کدوم یکی از این آموزشگاه ها میده؟؟

 6. سلام وقت بخیر آموزشگاه هایی که از سازملن فنی حرفه ای مجوز دارند که شما میتوانید از سازمان فنی حرفه ای استعلام بگیرید مدارک فنی حرفه ای ترجمه میشوند همراه با تاییدیه دادگستری

 7. سلام من جوشکاری co2 صنعتی کار میکنم و فقط به مدرک بین المللیش نیاز دارم ایا راهه سریعی دارید مثل یه امتحان که بتونم فقط مدرکشو بگیرم؟ممنون میشم پاسخ بدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا