مهارت های فنی دیگر

چگونه گوجه فرنگی گلخانه ای را در منزل خود به راحتی پرورش دهیم؟

چرب زبان

در این مطلب نحوه کاشت، پرورش و نگهداری گوجه فرنگی گلخانه ای در منزل را به زبان ساده به شما آموزش می دهیم. گوجه فرنگی از پرطرفدارترین صیفی جات برای کاشت در خانه است.

1- راحت ترین روش کاشت گوجه فرنگی در منزل:

 2- توضیح گام به گام کاشت گوجه فرنگی در منزل (زبان فارسی):

3- توضیحات نوشتاری

اگر از ویدیوهای بالا، نحوه کاشت و نگهداری گوجه فرنگی را متوجه نشدید، این توضیحات را هم مطالعه بفرمایید.

1-به دو طریق می توانید گوجه فرنگی پرورش دهید؛ اولی کاشت نشاء و دومی کاشت بذر است. معمولا در این فصل در فروشگاه های لوازم کشاورزی نشای گوجه فرنگی پیدا می شود.

2- اگر برای باردهی گوجه عجله دارید می توانید نشای آن را تهیه کرده و آن را در باکس، گلدان بزرگ جعبه میوه یا باغچه منزل بکارید.

3- هنگام کاشتن به اندازه کافی ریشه را زیر خاک قرار دهید و تقریبا فقط برگ ها را بیرون بگذارید. اما اگر به اندازه کافی صبر و حوصله دارید و علاقه مندید تک تک مراحل رشد بوته گوجه فرنگی تان را مشاهده کنید این مراحل را انجام دهید:

4- نخست گلدان یا باکس را پر از خاک مرغوب کنید. سپس کمی شیار داخل خاک ایجادکنید و بذرها را با کمی فاصله داخل آن بپاشید. اگر فضای کمی دارید زیاد بذر نپاشید چون هریک از اینها به صورت خزنده بزرگ شده و رشد می کند. به اندازه دوبرابر حجم بذر، روی آن خاک بریزید.

5- هر روز به آن آب بدهید. در این مرحله، بذر در شرایط حساسی قرار دارد، پس آبیاری باید با آبپاش انجام شود تا بذر جابجا نشود. خاک گوجه فرنگی باید همیشه مرطوب باشد، اما بیش از حد آن را خیس نکنید. گوجه فرنگی به نور آفتاب هم احتیاج دارد. آن را در فضای نورگیر قراردهید.

 


چرب زبان

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!


 

6- بعد از سه هفته دانه ها جوانه می زنند و شما شاهد رشد روزانه نشاء خواهید بود. بعد از گذشت حدود دو ماه بوته ابتدا گل های ریز سفیدرنگ می دهد و بعد از آن گوجه های سبزرنگ ریز شکل می گیرند.

7- به تدریج گوجه ها بزرگ می شوند، در حالی که همچنان سبزرنگ اند. هنگامی که گوجه فرنگی رشد لازم را پیدا کرد کم کم رنگ آن از سبز به قرمز تغییر می کند. بالاخره آن قدر قرمز می شود که شما متوجه می شوید کاملا رسیده و آبدار و هنگام چیدن آن است.

مطلب مشابه و جالب: 12 تااز بهترین گیاهان دارویی که باید درآپارتمان یا گلخانه پرورش دهید!

هرگونه سوالی در زمینه نحوه کاشت گوجه فرنگی دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

 

 

 

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا