5 نکته بسیار مهم برای شروع پرورش قرقاول که باید بدانید +فیلم آموزشی

1
پرورش انواع قرقاول8

در این پست با کمک تحقیقات جدید در زمینه پرورش قرقاول، ۵ نکته بسیار مهم برای شروع این کار را به شما آموزش می دهیم و پس از آن یک فیلم آموزشی در زمینه پرورش قرقاول داریم.

۱-چگونگی شروع پرورش بچه قرقاول

ساده ترین راه این است که با خرید جوجه های قرقاول شروع کنید، با این کار فقط یک یا دوگروه سنی برای پرورش دارید که کارتان را راحت تر می کند. با تخم گذاری قرقاول ها، تخم ها باید هر هفته تا ۱۰ روز آماده شوند؛ بنابراین، شما باید تا ۱۰ گروه مختلف سنی برای مراقبت در طول فصل پرورش داشته باشید. برای جلوگیری از گروه های چند ساله، بسیاری از مزارع قرقاول هر ساله جوجه های خود را می خرند.

۲-محل پرورش

محل پرورش برای جوجه های قرقاول باید هوای فشرده داشته باشد، از پیش نویس و اثبات جوندگان آزاد باشد. این می تواند برای پرندگان یا بخشی از ساختمان دیگری طراحی شده باشد که می تواند بخشی از آن باشد. یک تور از انبارهای محل زندگی قرقاول را بازبینی کنید.


۳-آماده سازی

ارزشمند است قبل از اینکه جوجه هایتان را به عنوان نوزاد قرقاول تهیه کنید بسیار شبیه به آماده سازی قبل از روی تخم نشستن باشد و محل زندگی قرقاول شما باید به درستی تنظیم شود و یا ممکن است مشکلی ایجاد شود. حداقل ۲ هفته قبل از اینکه جوجه ها وارد شوند، خانه خود را تمیز و ضد عفونی کنید. بهترین بستر برای استفاده در کف محل نگهداری، کاه است. به نظر می رسد قرقاول ها دوست دارند تراشه های چوبی بخورند. اگر جوجه ها به تراشه های چوب دسترسی داشته باشند، آنها آنها را می خورند و می میرند. اگر بر روی استفاده از تراشه اصرار دارید، برای اولین هفته پس از اینکه جوجه ها وارد شدند، تراشه ها را با کاغذ روی تخم نشستن پوشش دهید. ماسه یا روزنامه به عنوان بستر توصیه نمی شود. اگر کاغذ روی تخم نشستن (یک کاغذ خشک و زبر باعث می شوند تا جوجه ها را حفظ کنند) در فروشگاه خوراک خود موجود نیست، حوله هم بسیار خوب عمل می کند. از روزنامه استفاده نکنید زیرا جوجه ها قادر نخواهند بود که پا زدن قوی داشته باشند. به یاد داشته باشید پس از اینکه جوجه ها حدود یک هفته داشتند، کاغذ روی تخم نشستن یا حوله را حذف کنید.

لامپ های گرمایشی برای استفاده آسان است. ما حداقل یک لامپ مادون قرمز ۲۵۰ وات را برای هر ۱۰۰ جوجه که در ابتدا برنامه ریزی می کنید توصیه می کنیم. اطمینان حاصل کنید که لامپ را به انتهای قرمز بخرید، زیرا آن را خیلی روشن نخواهد بود و به کنترل قاعده کلی کمک می کند. لامپ گرمایشی را از سقف، حدود ۱۸ اینچ از کف تا پایین لامپ آویزان کنید.

برای ۵-۷ روز اول جوجه ها در محل زندگی قرقاول هستند از سایه حلقه ای یا مسوده برای محدود کردن جوجه ها استفاده کنید. ما از مقوا در حدود ۱۴-۱۸ اینچ تشکیل شده برای ایجاد یک حلقه یا دایره استفاده می کنیم. یک دایره با قطر ۴ فوت برای ۵۰ جوجه (با لامپ گرمایشی در مرکز) کافی است. این پوشش کمک می کند تا مسوده ها بر روی زمین کم شوند.
خانه محل زندگی قرقاول شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید ¾ متر مربع برای هر نوزاد قرقاول داشته باشید. فازها تمایل زیادی به ادم خواری دارند، بنابراین بیش از حد دور آنها را شلوغ نکنید.

ما حداقل یک خوراک دهنده یا فیدر به طول ۲ فوت را برای هر ۵۰ جوجه توصیه می کنیم. همچنین، برای هر ۷۵ جوجه ۱ یک گالن آب رسان توصیه می کنیم. از آبرسانی با یک لب باریک (۱/۲ اینچ یا کمتر) استفاده کنید یا آب را با سنگ مرمر پر کنید تا جوجه ها نتوانند غرق شوند.

از زمانی که جوجه ها به شش هفته می رسند، باید ۳۰ درصد پروتئین خوراکی پروتئین دارویی یا خوراک شروع کننده بوآغلون مصرف کنند. بهترین داروی خوراکی شامل ۱ کیلوگرم آمپریلیوم (یک کوکسیواستات) در هر تن خوراک است. خوراک باید به شکل خمیر باشد. شما می توانید پودر محلول ترامایسین (آنتی بیوتیک) را برای اولین هفته به آب شان اضافه کنید، اما ما توصیه نمی کنیم که آنتی بیوتیک مصرف کنید، مگر اینکه جوجه ها مریض یا در حال مردن باشند.

۴-پرورش و بزرگ کردن قرقاول ها

هنگامی که جوجه ها وارد می شوند، آنها را از جعبه برداشته، نوکشان را در آب فرو کنید و آنها را زیر لامپ گرما قرار دهید. بیشتر تلفات به این دلیل رخ می دهد که جوجه ها شروع به خوردن یا نوشیدن نمی کنند. هرگز جوجه خود را از غذا یا آب خارج نکنید. جوجه ها باید یک حلقه اطراف لامپ گرم ایجاد کنند. اگر جوجه ها مستقيما تحت لامپ گرمايي قرار مي گيرند، آنها سردشان هست – لامپ را پايين بیاورید و لامپ هاي بيشتري اضافه مي کنند و يا خانه هاي محل زندگی قرقاول را پيش ترکنید. اگر جوجه ها از محل زندگی قرقاول بیش از حد پخش شده و تنبلی کرده و غیره آنها خیلی گرمشان هست – یکی از لامپ ها را خاموش کنید، لامپ گرما را بالا ببرید و شاید در هوای گرم، پنجره ای باز کنید.
اغلب جوجه ها را در هفته اول بررسی کنید – به ویژه در شب در چند شب اول. تجربه ما این است که اغلب جوجه ها در طول شب اول یا دوم از لرز می میرند (از اینکه خیلی سردشان هست).
پس از اینکه جوجه ها به ۲ تا ۳ هفتگی رسیدند، ایده خوبی است که اجازه دهیم جوجه ها در طول روز در خارج از محدوده قرار گیرند. منتظر یک روز آفتابی گرم و درب خانه محل زندگی قرقاول را را به سمت آغل باز کنید. آغل باید با یک سیم مرغ سوراخ با یک اینچ پوشش داده شود تا جوجه ها فرار نکنند. آغل باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند ۱ تا ۲ فوت مربع برای هر پرنده داشته باشد. هر روز بعد از ظهر، جوجه ها را به خانه ببرید. همچنان وسایل گرمایشی را هر روز بعد از ظهر روشن کنید. هر زمانی که جوجه ها در خارج از محل زندگی قرقاول هستند، لامپ حرارتی را در طول روز خاموش کنید. همچنان گرما را هر شب تا ۳-۴ هفته (به بسته بودن آن در خارج) ادامه دهید.

بعد از اینکه پرندگان ۴ تا ۵ هفته می شوند، به یک آغل بزرگتر نیاز دارند. در مزرعه ما آغل ۲۵ فوت مربع برای هر پرنده (با قلاب) در آغلرو پوشش داده شده است. شما همیشه باید در مورد آدم خواری نگران باشید. اولین شواهدی که می بینید، خون در قسمت های بال و جناح برخی از پرندگان کوچکتر خواهد بود. انتظار نداشته باشید که این کار را فقط از بین ببرید – در عوض، بدتر خواهد شد. علوفه و شاخه های یونجه را به آغل اضافه کنید تا بتوانند در آن نوک بزنند و بازی کنند- این کمک خواهد کرد. شما ممکن است مجبور شوید ترفندی را که روی پرندگان خود می گذارید را محدود کنید. یک جفت کلیپرز نگین دار این کار را انجام خواهد داد – فقط به اندازه کافی به عقب رانده می شود، به طوری که کمی خونریزی می کند. این را می توان در اوایل ۲ هفته انجام داد و ممکن است لازم باشد تکرار شود. ویدیوی آموزشی زیر را حتما ببینید:

پس از اینکه پرندگان ۶ هفته شدند، آنها می توانند ۲۰ درصد پروتئین بیشتر تغذیه کنند. ما توصیه می کنیم که تا قبل از اینکه پرندگان بالغ شوند، به استفاده از آمپرولیوم در مواد غذایی خود ادامه دهید.

این صفحه تنها یک طرح کلی برای شروع پرورش قرقاول است. برای به دست آوردن اطلاعات، ما چندین بسته آموزشی برای فروش داریم-به فروشگاه مراجعه کنید.

۵-ساخت آغل پرنده

یکی از گران ترین الزامات در یک مزرعه پرنده بازی، آغل های پوشیده شده است. مهم است که آغل های پرنده بازی را به گونه ای طراحی کنید که آنها کاری را که می خواهند انجام دهند؛ یعنی نگه داشتن پرندگان در داخل و شکارچیان در خارج. ملاحظات دیگر ۱- هزینه ۲- عمر طولانی ۳- سهولت ساخت و ساز ۴- مقاومت در برابر آب و هوای بد. در زیر یک آغل پوشیده شده است که شامل بسیاری از این ویژگی های مطلوب است.

  • طرح اصلی آغل

اندازه این آغل ۱۴۴ * ۹۶ * است. این آغل ها می توانند گروه بندی شوند، اما برای این صفحه، من یک آغل را توصیف می کنم. اندازه متناسب با دو رول توپریت است. در مزرعه ما یک آغل از این اندازه ۷۰۰ جوجه را با چاقو و یا ۵۰۰ خروس با چاقو و یا ۶۰۰ جوجه و خروس با چاقو نگه می دارد.

  • پست ها یا ستون های آغل

این پست ها باید به طور مساوی از یکدیگر در اطراف محیط آغل قرار داده شود. این زمانی کار می کند که پست ها ۱۲ فوت دور از هم باشند. پست ها باید ۱۰ دقیقه طول بکشد. آنها باید ۳ تا به زمین برسند و ۷ تا گسترش داشته باشند.

  • سیم

چهار طرف آغل باید با سیم گالوانیزه پس از سیم بافی – ۱ مش – به اندازه ۱۸ یا ۲۰ پوشش داده شده باشند. این سیم باید حداقل ۶ متر “دفن و از زیرزمین خارجی بیرون زده باشد. این مانع از حفر کردن حیوانات زیر آغل می شود. سیم باید تا دو طرف آغل به بالای پست ها گسترش یابد.

  • # ۹ سیم

استاندارد # ۹ سیم گالوانیزه باید در اطراف بالای قطب ها در اطراف محیط آغل قرار گیرد. رشته دیگری از # ۹ باید به طول آغل به صورت مساوی از دو طرف قرار داده شود. دو سیم # ۹ باید به صورت عرضی به هم متصل شوند و آغل را به سه قسمت تقسیم کنید. این # ۹ سیم از سقف پشتیبانی می کند. قطبهای که سیمهای # ۹ آن را متصل می کنند باید دارای قطب «مرد مرده» برای پشتیبانی باشند. این باعث می شود که قطب ها از کشیدن جلوگیری کنند.

  • توپریت یا توری سیمی

در بالای این شبکه، دو رول متصل از خطوط توری ۱۵۰ × ۵۰ قرار داده شده است. ابتدا باید شبکه را به چهار گوشه وصل کنید تا مطمئن شوید که مربع است. باید بر روی لبه ها کشیده شود و به هر دو سیم # ۹ و به طرف های سیم وصل شود. شبکه را به # ۹ سیم از طریق آغل وصل نکنید. شما باید ۹ عدد سیم را به انتهای آغل در داخل آغل در حدود ۵ سانتی متر ببرید تا از وزش باد در باد جلوگیری شود. در محل اتصال سیم # ۹ در وسط آغل، پست های تسمه ای از مواد ۲ × ۴ را قرار دهید. آنها باید به اندازه کافی بلند (۱۰ تا ۱۲ فوت) باشند تا چهره آغل را در ظاهر ایجاد کنند. در بالای صفحه”۲*۴″ یک چشم انداز صفحه را اضافه کنید، سیم # ۹ را از طریق آن اجرا کنید، سپس چشم را ببندید.

این آغل طراحی شده است در شرایط برف خیسی یا شرایط یخ زدگی کاهش یافته است. در صورت بروز کمبود آب، به سادگی قطب های ۲ “*۴” را پایین آورده و به سمت پایین توپ دهید. حتی با پرندگان داخل، آنها به لبه های آغل حرکت می کنند. این آغل اقتصادی است زیرا شما پست های کمتری دارید و با # ۹ سیم بیشترین آغل را طراحی می کنید. من به طور آگاهانه از پرداختن به موضوع دروازه ها، تغذیه، آبیاری یا پرنده ها اجتناب کردم، چرا که هر مزرعه وضعیت خاصی دارد.

در این پست نحوه شروع و نکات مهم پرورش قرقاول را برای شما توضیح دادیم. اگر سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

یک دیدگاه

  1. سلام انشالا میخام 400تایی جوجه یکروزه قرقاول گوشتی بگیرم .جام برااواسط اردیبهشت اماده میشه.اگ بعد4ماه که دوره پرورشششون تموم شد فروش نرفتن چکارشون بایدبکنم؟ باس تاسال بعدنگهدارمشون که برام تخم بذارن؟یااصن این نژاد تخم نمیذارن فقط بایدکشتاربشن؟کتابتون درخصوص این مواردم توضیحات داره؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید