آموزش آرایشگری مبتدی تا حرفه ای (رایگان)

استفاده از ضدآفتاب در شب؟ چند نکته که باید بدانید

google zomorodian

همه ما می دانیم که کرم های ضد آفتاب بهترین کرم ضد پیری هستند که می توان از آن ها استفاده کرد زیرا از پوست در برابر اشعه ماورابنفش که پیری پوست را تسریع می کند و از تولید بیش از حد ملانین که به صورت رنگدانه ظاهر می شود، محافظت می کند.

همچنین می دانیم که حتی در زمستان یا منزل نیز باید از ضدآفتاب استفاده کرد. بنابراین می توان استناد کرد که اشعه ماورا بنفش همه جا است ! اما آیا در شب نیز لازم است که از ضدآفتاب استفاده کرد؟

افراد کمی معتقدند شب ها باید از ضد آفتاب استفاده کرد زیرا اشعه ماورابنفش از نور روشنایی ها ، صفحه تلویزیون و حتی صفحه کامپیوتر نیز ساطع می شود.

نظر اکثریت این است که ما شب ها به ضد آفتاب نیاز نداریم زیرا:

  • هر گونه اشعه ماورابنفش موجود در شب نسبت به روز بسیار ناچیز است.
  • پوست احتیاج به استراحت و جوان سازی دارد و کرم ضد آفتاب ممکن است منافذ پوست را مسدود کرده یا خیلی خشک کند.

برخی افراد از ضد آفتاب استفاه نمی کنند زیرا معتقد هستند هیچ آفتابی در شب وجود ندارد بنابراین از کرم های بدون SPF در شب استفاده می کنند.

با این اوصاف، استفاده از محصولات حاوی SPF در شب اگر باعث مشکلات پوستی نشود ضرری ندارد. در واقع پوست شما نیازی به آن ندارد، اما اگر مشکلی رخ نمی ‌دهد می توانید استفاده از این محصولات را ادامه دهید. چنان چه فقط در روز از محصولات دارای SPF استفاده کنید، بر پوست شما ماندگاری و تاثیر بیشتری خواهد داشت.

شنیون

میلاد حیدری

هدفم از راه اندازی سایت، آموزش هنر و مهارت های لازم برای هموطنان عزیزم در سراسر دنیاست. به امید روزی که آگاهی در بین هموطنانم فراگیر شود. سوالات خود را مطرح فرمایید در حد توان پاسخ خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا